Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Další divoké výsledky juniorů ze Sezimova Ústí
1.4. 2015
Sedmička statečných v poli odjela do Sezimova Ústí vzdorovat natěšeným FBC United ČB a pokusit se o body s poslední Třeboní. Tragická koncovka a závěrečný výbuch v obraně znamenal nejprve debakl 4:14 s FBC United ČB. Následně si Hippos spravil chuť proti bezradné Třeboni poměrem 11:4.

Hippos Žďár n. S. – FBC United ČB 4:14 (2:6, 2:1, 0:7)

V posledním měření sil v letošní sezoně si United zahrály na Hippos a přivezly pouze 8 hráčů do pole avšak se svým stabilním golmanem. Bohužel Žďár chtěl soupeře trumfnout a na turnaji měl k dispozici pouze sedmičku statečných v poli a v prvním zápase se do branky postavil opět mladík Dočekal. United hladoví po dalším vítězství se nebáli vytáhnout své napadající hráče i tentokrát hluboko na polovinu Hipposu. I tak to byl ale Hippos, kdo hrozil v úvodu více. V poznámkách trenéra je např. břevno nastřelené Šimkou nebo střela Denka. Ve třetí minutě si neodpustil budějovický Vőlfl faul na dvě minuty a Hippos hrál přesilovku. Po půl minutě se s tím Petříček nemazal a přisoudil Žďáru vedení. Zápas se však poté i přes řadu šancí Hipposu otočil opačným směrem. Střelou z levé strany do šibenice Vőlfl odčinil své vyloučení. Další z proměněných brejků soupeře přišel po střele Halma. Ta bohužel neskončila gólem, a tak platilo známé nedáš - dostaneš. Přílišné vytažení našich obránců potrestal soupeř i podruhé, když se míčku lacinou nahrávkou na střed zbavil Šimka a založil tak úspěšný brejk soupeře. Hippos dostal ještě v první třetině druhou možnost přesilové hry, ale pár střel minulo Budějovickou branku, Petříček svoji šanci na skórování před brankou prováhal a Kostečka pro změnu nahrávku zpoza branky nezpracoval. Za odstrašující neproduktivitu přišel opět trest. Soupeř dvěma kličkami oklamal naše bránící hráče a Dočekal v bráně není pro průměrného hráče přílišnou překážkou. Jednu z útočných akcí poté rozjel i Hippos a Petříček předložil Šimkovi do jasné pozice, ze které se tentokrát Marek nemýlil. Při dalším založení útoku Denkovi uskočil míček na lajně, soupeř se jej zmocnil a s ohrožením naší branky si dokázal poradit. Následující střídání bylo opět v režii Hipposu, jenže Šimka tentokrát jasnou pozici v situaci 3 na 2 neproměnil a stejně bídně si počínal i Kostečka. Dvacet vteřin před koncem první části soupeř vyhazuje vysoký míč, který útočník Budějovic nečekaně zpracovává Dočekalovi kam jinam než mezi nohy. Tohle gólmani běžně nepouští.

Zejména ve druhé třetině nemohu souhlasit s článkem soupeře, který říká, že utkání probíhalo v režii Budějovic. Hippos totiž zcela jistě v první i druhé části soupeře přestřílel a delší útočné akce byly k vidění ze strany Hipposu, zatímco United hrozili z brejků. Za chuť se porvat o výsledek byl Hippos odměněn již po 20 vteřinách, kdy Petříček zatáhl míček po lajně na půlku soupeře. Tam balonek doputoval přes Halma ke střílejícímu Šimkovi. Tlak Hipposu pokračoval i nadále a po nebezpečné střele Halma si Žďár opět vynutil přesilovku. Dlouho trvající zámek včetně další střely Halamy však ani tentokrát branku nepřinesly. Po početní výhodě se tak do akce vložil Kostečka, který objel branku Budějovic a z otočky trefil volné místo. Zdálo se, že se Hippos přibližuje a nasvědčovala tomu i další šance Halamy. Ovšem United 3 minuty před koncem části opět utíkají do brejku 2 na 1, který i tentokrát proměňují. Do konce třetiny byly k vidění ještě dvě další šance na obou stranách. Ty žďárské neproměnili Šimka a Petříček. I tak Hippos vyhrává druhou část 2:1.

Dlouho předlouho i v poslední třetině držel Hippos nadějný stav a snažil se Budějovicím přiblížit na dostřel. Roli favorita a skvělý výkon v podání Budějovic – viz článek United – si představuji poněkud jinak, než bránění se mnoha šancím Hipposu nejen v úvodu poslední části. V poznámkách opět figurují 2 úvodní šance Hipposu a po pár minutách 3 střely Šimky z velkého brankoviště a další střely Denka a Halamy. Toto všechno bohužel ale nestačí Žďáru na vstřelení branky. Až sedm minut před koncem tak končí osmou brankou United po nedostoupení Halamy k hráči soupeře pro již unavenou sestavu Žďáru naděje na body. Až od této chvíle se dá říct, že se Hippos vytratil ze hřiště a Budějovice byly lepším týmem. Zmar Hipposu ukazoval v zápase zejména Šimka, který místo prázdné branky trefil z metru opět pouze tyčku. Hippos tak do konce utkání dovolil soupeři dávkovat každou minutu jednu branku až do stavu 4:14 včetně branky v poslední vteřině zápasu. Zajímavé by bylo vidět statistiku střel na bránu do čtyřicáté minuty. Zcela jistě by neodpovídala závěrečnému skóre. Zvlhnutý střelný prach našich hráčů je však neomluvitelný a podobné minely se v mužské kategorii nemohou stávat.

Branky: Šimka 2, Petříček, Kostečka. Asistence: Halm 2, Petříček, Halama.

Hippos Žďár n. S. – FK Santos Třeboň 11:4 (4:3, 2:0, 5:1)

Ve druhém zápase čekala na Hippos Třeboň. Souboj s posledním celkem měl pouze jedinou zápletku k vyřešení, a to kdy se podaří Hipposu brankově dostatečně utéct soupeři, aby si mohl být vítězstvím jist. Dočekal již nemohl dále namáhat své koleno v brance a tak se mezi tři tyče postavil Obrdlík. Hned v úvodu utkání naštval Šimka trenéra, když dokázal dvakrát skórovat střelou z levé strany, o což se v předchozím utkání mnohokrát neúspěšně pokoušel. Hippos poté laxním návratem do obrany nabídl soupeři snížení, aby si dvoubrankový rozdíl vzal v podání Denka brzy zpátky. Situace se poté opakovala ještě jednou, když nejprve Petříček nezabránil soupeři ve vyjetí zpoza branky a Halama po rozehrávce ze soupeřova rohu vyjel s míčkem na střed a vrátil Žďáru dvoubrankové vedení. Poslední vzepětí soupeře přišlo díky zaváhání Kostečky za naší brankou, kterého Třeboň dokázala využít.

Prostřední část neukázala divákům mnoho. Pouze dva góly na straně Hipposu a k tomu tradičně řada neproměněných šancí. Nejprve tedy Halama tečoval ze vzduchu střelu Kostečky ze standardní situace a poté z lajny nahrál Dočekal Halmovi před prázdnou branku. Brankovou konstrukci poté trefili Halama a Denk a Šimkova potence se rovněž několika nevyužitými šancemi vrátila do starých kolejí.

Dva rychlé góly v úvodu poslední části byly dobrou pojistkou již jasného stavu. V další průběhu byla kromě branky Dočekala k vidění další překombinovaná akce Žďáru a mnoho dalších nepřesností. V závěru rozhodnutého zápasu přidal Hippos ještě tři branky, aby poté přenechal Třeboni poslední slovo a nechal korigovat výsledek utkání na 11:4.

Branky: Halm 3, Halama 3, Šimka 2, Denk 2, Dočekal. Asistence: Halm 2, Halama 2, Dočekal 2, Šimka, Petříček.

Sestava: Dočekal, Obrdlík, Šimka, Denk, Petříček, Halama, Halm, Kostečka.