-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Sezona 1999/2000 - 2. liga

Druhá liga již byla celostátní a systém soutěže zaručoval více utkání před domácím publikem. Cílem pro sezónu byla dobrá hra a střed tabulky bez sestupových starostí.

Hned na úvod čekal Hippos těžký protivník, z první ligy sestoupivší North Stars Ostrava. Vyrovnané utkání Hippos zvládl a zvítězil 4:1 a vstoupil tak úspěšně do druhé ligy. Ve třetím kole přišlo přerušení série utkání bez porážky, která se zastavila na čísle třiadvaceti zápasů v řadě. O přerušení série se postaral Liberec, který avizoval snahu o návrat mezi florbalovou elitu již před sezónou. Liberec zvítězil na domácí půdě po velkém boji 8:6. Po pátém kole byl Hippos s 5 body na pátém místě a následnými čtyřmi výhrami v řadě se dostal na druhou postupovou příčku a zařadil se tak mezi kandidáty na postup.

Poté však doma prohrál po špatném výkonu s SSK Future 3:5 a další prohra s Karvinou o dvě kola později znamenala propad na třetí nepostupovou příčku. Na druhé místo zajišťující postup chyběl však pouze jeden bod. Na prvním místě byl v té době suverénní Liberec a druhé místo bylo v držení týmu Future. Při vyrovnanosti týmů byla otázka postupu ještě otevřená.

V 18 kole přišel zkrat při prohře s předposledním Royalem Havířov 3:5 a tým Future Praha odskočil na rozdíl 3 bodů. Do konce soutěže zbývalo odehrát 4 kola a museli jsme již spoléhat na pomoc ostatních týmů pokud bychom chtěli uvažovat o postupu. Tato pomoc skutečně přišla, když Liberec porazil Future v 20 kole 3:1. Naše remízové zaváhání se Starou Boleslaví stanovilo před závěrečným dvoukolem odstup za Future na dva body. Bylo tak zaděláno na velké drama, protože nás čekal přímý souboj s Future o postup v předposledním kole.

Matematika byla jasná, porazit Future o více než dvě branky, abychom se při rovnosti bodů dostali před soupeře díky lepšímu skóre ze vzájemných duelů. Soupeř byl však favoritem utkání a v náš neprospěch hovořila i absence brankáře Vránka, který nám byl v každém utkání oporou. Málo z nás věřilo, že se nám podaří vyhrát o tři branky. Překvapivá byla hra soupeře, který se nám zdál hodně zakřiknutý a spíše se soustředil na perfektní defenzivu než na ohrožování naší branky. Jistě by utkání vypadalo jinak, kdyby soupeř již od začátku nehrál s taktikou neprohrát o více než dvě branky. Probral se až na konci první třetiny, kdy dohnal jednobrankovou ztrátu ze třetí minuty, kterou zajistil J. Vampola. Druhá třetina byla taktizování s cílem neudělat chybu, tempo hry upadlo a tak skončila třetina bez gólů. V šatně před poslední třetinou jsme si ujasnili náš cíl a shodli se na tom, že není proč vyčkávat a že se vydáme ze všech sil abychom splnili svůj cíl. Z kraje třetiny skóroval Halamka, ale soupeř opět srovnal. Na to jsme odpověděli dvěma brankami v podání Imramovského a Plachého. 7 minut před koncem přišla přesilovka pro nás, což znamenalo nebezpečí pro naši branku, protože po celou sezónu byly přesilovky naší černou můrou. Nejenže jsme jich mnoho nevyužili, ale zároveň jsme mnohokrát inkasovali. Tato však znamenala zlom celého utkání. Po kombinaci celé pětice vystřelil z vrcholu našeho uspořádání hrající trenér Rosťa Svoboda a jeho tečovaná pumelice skončila až v síti. Svojí druhou branku v soutěži si schoval na ten nejvhodnější okamžik. Způsobený šok nedokázali hráči Future rozdýchat a jejich křečovitý tlak podporovaný zaplněnou halou jsme přestáli bez úhony a dokázali tak vyhrát o potřebné 3 góly.

Čekalo nás však ještě poslední kolo proti záloze mistrovského Tatranu Střešovice a proto se nekonala žádná divoká oslava. Klubová výpomoc zapracovala a tak se v nedělním utkání proti nám objevili na hřišti prvoligoví hráči v čele s Radimem Cepkem. Nás přijel podpořit i Tomáš Vránek, jež se uvolnil ze služební cesty, ale po dohodě jsme nastoupili v brance se sobotním hrdinou Patrikem Neumanem. Utkání jsme začali soustředěně se snahou vycházet s perfektní obrany. První třetina tak skončila nerozhodně 1:1. Ve druhé třetině jsme získali náskok, kdy střelecky zářil především Jiří Plachý, autor hattricku. Výsledkem bylo vedení 5:1 po dvou třetinách. V poslední třetině jsme podlehli již postupové euforii a dovolili soupeři postupně snížit až na rozdíl jediné branky. V infarktovém závěru měl tým Střešovic výrazný tlak, ale podržel nás famózním výkonem brankář Neuman, který místy přiváděl soupeře k šílenství.

Po vydřeném a náročném vítězství 5:4, kdy jsme v některých okamžicích doslova zašlapávali míček do podlahy či mantinelu, vypukly mohutné oslavy. Již na hřišti se objevila láhev šampaňského, sprchy připomínaly spíše prostor pro plavení koní a na následnou vítěznou cestu Žďárem budou jistě ještě dlouho vzpomínat naši přátelé, rodiče či policisté.

Sezónu jsme zakončili díky dokonalému závěru na druhém místě s 32 body za 15 vítězství, 2 remízy a 5 proher a skóre 115:84. Postup byl týmovým výsledkem, ale velkou měrou k němu přispěl Tomáš Vránek, který nás dokázal vždy podpořit perfektním výkonem v brance, dále střelci týmu R. Halamka či A.Stoček, hecíři R.Svoboda, J. Vampola.
Sestava:
Vránek T., Neumann P. - Halamka D., Vampola J., Imramovský T., Svoboda R., Hora L, Donát V. - Halamka R., Tlustoš P., Stoček A., Gregor M., Tlustoš M., Plachý J., Doležal T., Koukal P., Brož M., Vampola P., Křepinský D.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 5. 12. 2023
Svátek slaví Jitka

Narozeniny dnes slaví:
Jan Žák (1991)