Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Starší žáci mistři své divize
23.3.2015
O uplynulém víkendu byla ve skupině A ligy Vysočiny starších žáků definitivně vyřešena otázka vítěze soutěže. Díky dvěma výhrám a zaváhání Nového Města se stal vítězem své skupiny právě žďárský Hippos!!! V Havlíčkově Brodě se nejprve odehrálo derby obou týmů Hipposu, které vyhrál A-tým poměrem 10:3. Poté rovněž A-tým zvládl souboj s domácím Havl. Brodem výsledkem 6:2 a Benjamins na závěr podlehli Světlé n. S. 3:9.

Hippos Žďár n. S. – Hippos Benjamins 10:3 (7:0, 2:0, 1:3)

Úvodním utkáním obou týmů Hipposu na turnaji bylo vzájemné střetnutí. Zápas začaly oba týmy s velkým nadšením a v dresu Benjamins se poprvé představila také nová posila Lucka Krajícová, terciánka ze žďárského Gymplu. Předpokládaný scénář zápasu co do skóre se začal naplňovat ve třetí minutě. Branka A-týmu byla připsána Svobodovi, ovšem až poté, co si brankář Benjamins Křesťan míček srazil do sítě nešťastně sám. Dva zásahy Cisárika po pěkných akcích v minutě šesté navýšily skóre již na 3:0. Na oné třetí brance měl ovšem opět podíl Křesťan, jemuž začátek utkání opravdu nevyšel. Benjamins sice měli nemálo šancí, ovšem skórovat dokázali dále pouze hráči A-týmu, konkrétně Kraus a dvakrát Neubauer. Nepovedenou třetinu ze strany Benjamins korunoval na závěr opět Kraus, který využil nahrávky Martinky Ušákové k úpravě skóre na 7:0.
Takovýto rozdíl při celkem pohledné hře Benjamins byl možná až příliš krutý. Druhá třetina však již nabídla spravedlivější obrázek a A-tým dokázal vstřelit pouze dvě branky. Obě padly po téměř identických akcích, kdy nejprve Svoboda a i poté Ušák dokázali středem hřiště prokličkovat až před branku Benjamins a trefit přesně. Šance opět přicházely i na druhé straně, ovšem v této části ještě nebylo Benjamins souzeno a skóre se tak zastavilo prozatím na stavu 9:0. Benjamins rovněž mezitím v průběhu třetiny vyměnili golmana, když trápícího se Křesťana nahradil čerstvý Růžička.
Ve třetí části jako by A-tým definitivně polevil a jediným jeho brankovým počinem byl gól Obrdlíka, kterého obrana zapomněla až příliš daleko za sebou, aby ho mohla ubránit. Benjamins ovšem nesložili zbraně a konečně došlo na proměňování jejich šancí. První snížení měl na starosti Hromádka po nahrávce Nováka. Pět minut před koncem zafungovala bohdalovská souhra a Filip Boháček dostal míček do branky A-týmu podruhé. O dalších pár vteřin později si Benjamins šli plácnout potřetí, když se konečně dokázal prosadit i Rous. I přes závěrečnou dvouminutovou power-play starších hrochů se více už v zápase neudálo a Benjamins se tak v závěru alespoň přiblížili spravedlivějšímu výsledku.

Branky Hippos: Kraus 3, Svoboda 2, Cisárik 2, Neubauer 2, Obrdlík. Asistence: Macháček 2, Svoboda, Cisárik, Kraus, Ušáková.

Branky Benjamins: Hromádka, Boháček, Rous. Asistence: Novák, Krčál.

Hippos Žďár n. S. – Sokol ED Havl. Brod 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

Jako další se na turnaji odehrálo utkání mezi Novým Městem a Světlou n. S. Při bodové ztrátě Nového Města ještě mohl bojovat Hippos o prvenství v tabulce. Nepříliš očekávaná situace se nakonec ale opravdu udála, když kluci ze Světlé bojovali jak lvi, a Žďár tak pro jisté vítězství ve skupině musel vyhrát nad Havl. Brodem. Zápas ale začal pro Hippos špatně, když se ve druhé minutě nechal za sekání vyloučit Cisárik. Hippos sice dlouho nepustil soupeře do šance, nakonec se ale kapitán Hodboď přes Krause z dálky prosadil nechytatelnou dělovkou. Žďár ale potřeboval utkání vyhrát a zápas začal otáčet hned v první třetině. Přesilovou hru v polovině části využil i Hippos střelou Ušáka. Hned po vstřelené brance měla šance i naše první pětka, ovšem brankově udeřil opět až Ušákův útok. Nepovedenou střelu obránce Brodu ukořistil Svoboda a svůj sólový únik zakončil přesným bekhendovým blafákem. Závěr první části zcela ovládly obě pětice Hipposu, avšak další branky tentokrát nepadly.
Druhá část se nesla ve vyrovnanějším duchu a nervózně hrající Hippos se několikrát obával o své vedení. Zvláště poté, co se nechal Neubauer vyloučit za nedovolenou vzdálenost od brankáře při výhozu. Oslabení ale tentokrát sehrál Hippos výborně a mohl se opět vrhnout do útoku. K získání jistoty prvního místa v tabulce potřeboval Hippos soupeři odskočit a to se také v samém závěru třetiny povedlo. Neubauer nejprve neměl komu rozehrát standardní situaci v rohu hřiště, aby poté našel přesným pasem Kuneše. Ten se ranou z první nemýlil a Hippos šel do šatny s vedením 3:1. Přesto nevýrazný výkon soupeře donutil kouče Roseckého stáhnout svůj tým z hrací plochy a odvést ho na tuto soutěž netradičně do šatny. Tam proběhlo výrazné domluvení všem hráčům i hráčce, více už zůstane navždy schováno ve skřínce team-top-secret.
Do poslední části nastoupili starší žáci Hipposu jako vyměnění a posledních 13 minut dělilo Hippos od velkého úspěchu, odhodlání Žďáru bylo čím dál větší. Po čtyřech minutách hry přidal další pojistku Obrdlík po nahrávce Ušáka při situaci 2 na 1. Pátou branku dorážkou vstřelil na turnaji neobyčejně produktivní Neubauer. Ze strany Hipposu poté symbolicky zakončili utkání brankou chlapci z druhé lajny, když tentokrát Svoboda využil nahrávku Ušáka. Závěr utkání se rychle blížil a radost Hipposu nemohla zkazit ani obdržená branka v poslední minutě. Po nepovedeném střídání zůstal na středu volný hráč Brodu a korigoval výsledek na 6:2. Posledních pár vteřin ale již na výhře Hipposu nemohlo nic změnit a po závěrečném hvizdu se rozjely oslavy, které nebraly konce. Početní žďárští fanoušci vytleskávali své mistry, kluci a holky pak křepčili na středovém kruhu, aby si užili svou velkou chvíli slávy. Hippos ovládl svoji část ligy, když v sezoně podlehl pouze dvakrát Novému Městu.

Branky Hipposu: Svoboda 2, Ušák 2, Kuneš, Neubauer. Asistence: Obrdlík 2, Neubauer, Kraus, Ušák.

Hippos Benjamins – Světlá n. S. 3:9 (2:3, 0:4, 1:2)

Poslední zápas turnaje obstarali Benjamins proti Světlé n. S. Úvodní strach ze soupeře se nepotvrdil a Benjamins vstoupili do zápasu opět odvážně. Nicméně stejně jako ve žďárském derby i tentokrát se soupeři povedlo brankově odskočit. Mrzet nás může zejména druhá branka, když Růžička nebyl dostatečně blízko své první tyče, kudy mu do sítě prošla nepovedená nahrávka hráče Světlé. Benjamins ale tentokrát zabrali a dokázali zápas srovnat. Nejprve se Hrubý prosadil přes dva soupeře a poté Hromádka s Meduňou zastavili standardní situaci soupeře a druhý jmenovaný chybu Světlé potrestal brankou. Benjamins měli poté příležitost k obratu, ovšem nezkušení hráči si nedokázali poradit s nabídnutou přesilovkou a Hippos dokonce inkasoval.
Naneštěstí se stejný obrázek opakoval i ve druhé části. Hippos opět s výhodou přesilové hry místo srovnání stavu inkasuje. Hráči Benjamins se poté objevili v několika šancích, ovšem produktivita již zřejmě opustila naše hokejky. Ještě do konce třetiny tak přišel trest ze strany Světlé. Tři branky v rozmezí dvou minut definitivně určily osud utkání a Benjamins nenacházeli příliš sil na odpor. Do branky se poté vrátil Křesťan, který po zbytek utkání rozjel svůj koncert a ukázal, že chytat umí.
Ve třetí třetině Světlá brzy vsítila další branku, aby nadobro odmítla možné myšlenky na zdramatizování utkání. V šanci se sice poté ocitl Michal Krčál, ovšem i tentokráte platilo nedáš-dostaneš a z následné protiakce Hippos inkasoval podeváté. Poslední slovo v zápase si ale Benjamins nenechali vzít a divákům na závěr předvedli, že přesilovku hrát umí. Úspěšným střelcem byl po nahrávce Rouse Sáblík. I přes dvě prohry ale mohou být oba týmy Hipposu s turnajem spokojeny. A-tým s konečným prvenstvím v tabulce a Benjamins s předvedenou hrou, které chybělo více štěstí při zákrocích našich brankářů a při zakončení.

Branky Benjamins: Hrubý T., Meduňa, Sáblík. Asistence: Hromádka, Rous, Novák.

Sestava Hipposu: Klement – Cisárik, Kuneš, Paseka, Ušáková – Macháček,, Kraus (A), Neubauer – Obrdlík, Ušák, Svoboda (C). Trenéři: Rosecký Vít a Vábek Jaroslav.

Sestava Hippos Benjamins: Růžička (A), Klement – Hrubý Michal, Novák, Boháček Filip, Toman – Sáblík, Rous (C), Krčál Michal – Meduňa, Hrubý Tomáš, Hromádka – Krajícová. Trenéři: Rosecký Vít a Vábek Jaroslav.

Zhodnocení trenéra: „Čtyři roky usilovné práce se konečně promítly do velkého úspěchu. Tím je řečeno vše. Děkujeme všem rodičům za bezvadnou podporu, tohle nám každý na Vysočině velmi závidí. Závěrečné play-off s tymy JeMoBu a hlavně Okříšek bude nádherným vyvrcholením celé sezóny.“