Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Céčko si doma připsalo výhru a remízu
9.3. 2015
V neděli pokračovala v hale Na Bouchalkách Liga Vysočiny mužů. C-tým se v úvodním duelu střetnul s celkem PSKC Okříšky-Kněžice B. Ačkoliv si Céčko dokázalo vytvořit nespočet šancí, selhávalo v efektivitě jejich proměňování. Výsledkem byla remíza 3:3. Druhé vystoupení domácího celku přineslo výhru 10:4 nad Sabots Jihlava. Tento zápas rozhodnul Hippos až v poslední třetině, kdy využil rozložení sil na větší počet hráčů.

Hippos Žďár n/S. C – PSKC Okříšky-Kněžice B 3:3 (2:1, 0:1, 1:1)

Úvodní minuty zápasu přinesly hodně vlažný nástup ze strany domácích. Hippos se nedokázal na hru soustředit, výsledkem byla nahrávka žďárského obránce přímo na hůl protihráče. Ten si naštěstí s nabídnutou šancí nedokázal poradit. Ve čtvrté minutě již šly Okříšky do vedení, kdy nepokrytý hráč na středu našel mezeru mezi nohama Rybenského. Žďár se rychle dostal k příležitosti srovnat, to když protihráč zahrál před zraky rozhodčího rukou. Přesilovka však žádnou šanci nepřinesla, hosté dobře bránili a do střel Hippos nepouštěli. Když už se zdálo, že přesilovka zůstane nevyužita, přenesl Kepka na volného Denka, jehož střelu zastavila až síť za zády Kučery. O obrat ve skóre se postaral Pátek, kterému v přečíslení adresoval nahrávku Vrbas. Do konce třetiny viděli diváci ještě nevyužité šance na straně Hipposu a brejky PSKC, které gólem rovněž neskončily.

Druhé dějství přineslo stejný obraz hry jako konec prvního. Šance domácích, které útočníci nebyli schopni proměnit v branku. Okříšky hrozily z brejků, které dělaly domácím obráncům velké problémy. V sedmé minutě bylo vyrovnáno. Míček střílený od zadního mantinelu si Rybenský nešťastně srazil za svá záda. Další zaváhání žďárské obrany musel u mantinelu řešit ostřejším zákrokem Pátek, za což si šel na dvě minuty odpočinout. Oslabení Hippos přečkal bez obdrženého gólu. Velkou šanci měl po návratu Pátka z trestné lavice Kepka, ale ani on Kučeru nepřekonal. Více již druhá třetina nepřinesla.

Poslední třetinu jsme chtěli zápas rozhodnout ve svůj prospěch, věřili jsme, že některá z šancí skončí gólem. Ale ani soupeř nechtěl o body přijít. K vidění však bylo maření šancí na obou stranách. V osmé minutě se ranou od mantinelu prosadil M. Kourek a nasměřoval tak hosty blíž k bodovému zisku. Za 16 vteřin se však kolem tyčky obtočil Vrbas a znovu srovnal. Hippos zatlačil soupeře na jejich polovinu, ale koncovka byla dále naším nepřítelem. Hosté se již k útočným akcím nedostávali, ale když ani rány Moravce, Obrdlíka, Kepky a Pátka v bráně neskončily, rozešly se týmy smírně s výsledkem 3:3.

Branky: Denk, Pátek, Vrbas. Asistence: Kepka, Pátek, Vrbas.

Hippos Žďár n/S. C – Sabots Jihlava 10:4 (2:2, 2:2, 6:0)

Do druhého utkání mohl Hippos počítat i s matadorem Blažkem a navrátilcem Vomelou, kteří doplnili útočné řady. Start do zápasu měl Žďár opět velice špatný. Již ve čtvrté minutě byl stav 0:2 a vypadalo to, že ani tentokrát Hippos neoblíbeného soupeře nedokáže porazit. Kontaktní gól vsítil v deváté minutě Blažek, kdy do brány dotlačil míček vyražený po Denkově střele. Dvě minuty na to udělala Jihlava chybu, útočník nahrával na obránce, který právě mířil na střídačku. Volný míček doběhnul Moravec a ranou do levé šibenice nedal Vláskovi šanci. Poté se v dobré palebné pozici ocitnul Velín, ale jeho rána patřila do kategorie nepřesných. Když poté hostujícího Wasserbauera vychytal Rybenský, skončila první třetina výsledkem 2:2.

Druhá perioda opět začala jihlavským gólem, kdy Prášek zakončoval rozborku domácí obrany do prázdné klece. Srovnání měl na svědomí Blažek, který si vzal volný balónek, přešel přes dva hráče a vystřelil pod ruku Vláska. Hned další útok přinesl obrat ve skóre. Kepka si všimnul lépe postaveného Obrdlíka, který se nemýlil. Přestřelka pokračovala opět ranou Práška, tentokrát volil ráno o břevno – 4:4. I zbývající část třetiny viděli diváci řadu šancí, skóre se však už do přestávky neměnilo.

Do poslední části se vstupovalo za vyrovnaného stavu, který brzy ve prospěch domácích překlopil Denk po Vomelově pasu. Jihlavě postupně začaly docházet síly, její 3 hráči na střídání byly oproti 8 domácím ve značném nepoměru. Hippos tuto převahu začínal přenášet i na hřiště, kdy na dvoubrankový rozdíl upravil Obrdlík. Jihlava již nebyla schopna vážnějších akcí, fyzicky odpadla a Žďár definitivně převzal otěže zápasu. Mohlo tak dojít i na branku naprosto ojedinělého střelce, kterým je obránce Zástěra. Necelou minutu na to dokončil svůj hattrick Blažek, kterému předložil do ideální pozice před brankou pointmaker Pátek. Po dalších gólech Vrbase a Velína skončil zápas výhrou Celticu v poměru 10:4.
Branky: Blažek 3, Obrdlík 2, Denk, Moravec, Vrbas, Velín, Zástěra. Asistence: Kepka 3, Pátek 2, Denk, Křepinský, Vomela.

Sestava: Rybenský – Kříž, Zástěra, Křepinský, T. Melichar– V. Pátek, Moravec, Vrbas, Kepka, Denk, Velín, Obrdlík, Blažek, Vomela.