-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Céčko si doma připsalo výhru a remízu
9.3. 2015
V neděli pokračovala v hale Na Bouchalkách Liga Vysočiny mužů. C-tým se v úvodním duelu střetnul s celkem PSKC Okříšky-Kněžice B. Ačkoliv si Céčko dokázalo vytvořit nespočet šancí, selhávalo v efektivitě jejich proměňování. Výsledkem byla remíza 3:3. Druhé vystoupení domácího celku přineslo výhru 10:4 nad Sabots Jihlava. Tento zápas rozhodnul Hippos až v poslední třetině, kdy využil rozložení sil na větší počet hráčů.

Hippos Žďár n/S. C – PSKC Okříšky-Kněžice B 3:3 (2:1, 0:1, 1:1)

Úvodní minuty zápasu přinesly hodně vlažný nástup ze strany domácích. Hippos se nedokázal na hru soustředit, výsledkem byla nahrávka žďárského obránce přímo na hůl protihráče. Ten si naštěstí s nabídnutou šancí nedokázal poradit. Ve čtvrté minutě již šly Okříšky do vedení, kdy nepokrytý hráč na středu našel mezeru mezi nohama Rybenského. Žďár se rychle dostal k příležitosti srovnat, to když protihráč zahrál před zraky rozhodčího rukou. Přesilovka však žádnou šanci nepřinesla, hosté dobře bránili a do střel Hippos nepouštěli. Když už se zdálo, že přesilovka zůstane nevyužita, přenesl Kepka na volného Denka, jehož střelu zastavila až síť za zády Kučery. O obrat ve skóre se postaral Pátek, kterému v přečíslení adresoval nahrávku Vrbas. Do konce třetiny viděli diváci ještě nevyužité šance na straně Hipposu a brejky PSKC, které gólem rovněž neskončily.

Druhé dějství přineslo stejný obraz hry jako konec prvního. Šance domácích, které útočníci nebyli schopni proměnit v branku. Okříšky hrozily z brejků, které dělaly domácím obráncům velké problémy. V sedmé minutě bylo vyrovnáno. Míček střílený od zadního mantinelu si Rybenský nešťastně srazil za svá záda. Další zaváhání žďárské obrany musel u mantinelu řešit ostřejším zákrokem Pátek, za což si šel na dvě minuty odpočinout. Oslabení Hippos přečkal bez obdrženého gólu. Velkou šanci měl po návratu Pátka z trestné lavice Kepka, ale ani on Kučeru nepřekonal. Více již druhá třetina nepřinesla.

Poslední třetinu jsme chtěli zápas rozhodnout ve svůj prospěch, věřili jsme, že některá z šancí skončí gólem. Ale ani soupeř nechtěl o body přijít. K vidění však bylo maření šancí na obou stranách. V osmé minutě se ranou od mantinelu prosadil M. Kourek a nasměřoval tak hosty blíž k bodovému zisku. Za 16 vteřin se však kolem tyčky obtočil Vrbas a znovu srovnal. Hippos zatlačil soupeře na jejich polovinu, ale koncovka byla dále naším nepřítelem. Hosté se již k útočným akcím nedostávali, ale když ani rány Moravce, Obrdlíka, Kepky a Pátka v bráně neskončily, rozešly se týmy smírně s výsledkem 3:3.

Branky: Denk, Pátek, Vrbas. Asistence: Kepka, Pátek, Vrbas.

Hippos Žďár n/S. C – Sabots Jihlava 10:4 (2:2, 2:2, 6:0)

Do druhého utkání mohl Hippos počítat i s matadorem Blažkem a navrátilcem Vomelou, kteří doplnili útočné řady. Start do zápasu měl Žďár opět velice špatný. Již ve čtvrté minutě byl stav 0:2 a vypadalo to, že ani tentokrát Hippos neoblíbeného soupeře nedokáže porazit. Kontaktní gól vsítil v deváté minutě Blažek, kdy do brány dotlačil míček vyražený po Denkově střele. Dvě minuty na to udělala Jihlava chybu, útočník nahrával na obránce, který právě mířil na střídačku. Volný míček doběhnul Moravec a ranou do levé šibenice nedal Vláskovi šanci. Poté se v dobré palebné pozici ocitnul Velín, ale jeho rána patřila do kategorie nepřesných. Když poté hostujícího Wasserbauera vychytal Rybenský, skončila první třetina výsledkem 2:2.

Druhá perioda opět začala jihlavským gólem, kdy Prášek zakončoval rozborku domácí obrany do prázdné klece. Srovnání měl na svědomí Blažek, který si vzal volný balónek, přešel přes dva hráče a vystřelil pod ruku Vláska. Hned další útok přinesl obrat ve skóre. Kepka si všimnul lépe postaveného Obrdlíka, který se nemýlil. Přestřelka pokračovala opět ranou Práška, tentokrát volil ráno o břevno – 4:4. I zbývající část třetiny viděli diváci řadu šancí, skóre se však už do přestávky neměnilo.

Do poslední části se vstupovalo za vyrovnaného stavu, který brzy ve prospěch domácích překlopil Denk po Vomelově pasu. Jihlavě postupně začaly docházet síly, její 3 hráči na střídání byly oproti 8 domácím ve značném nepoměru. Hippos tuto převahu začínal přenášet i na hřiště, kdy na dvoubrankový rozdíl upravil Obrdlík. Jihlava již nebyla schopna vážnějších akcí, fyzicky odpadla a Žďár definitivně převzal otěže zápasu. Mohlo tak dojít i na branku naprosto ojedinělého střelce, kterým je obránce Zástěra. Necelou minutu na to dokončil svůj hattrick Blažek, kterému předložil do ideální pozice před brankou pointmaker Pátek. Po dalších gólech Vrbase a Velína skončil zápas výhrou Celticu v poměru 10:4.
Branky: Blažek 3, Obrdlík 2, Denk, Moravec, Vrbas, Velín, Zástěra. Asistence: Kepka 3, Pátek 2, Denk, Křepinský, Vomela.

Sestava: Rybenský – Kříž, Zástěra, Křepinský, T. Melichar– V. Pátek, Moravec, Vrbas, Kepka, Denk, Velín, Obrdlík, Blažek, Vomela.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je neděle 14. 7. 2024
Svátek slaví Karolína