-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Strži bojovali v Bystřici s rozdílnými výsledky
19.1.2015
První turnaj v novém roce sehrály oba týmy žďárských starších žáků v Bystřici n. P. A-tým starších žáků si po dvou nepříliš přesvědčivých výkonech připsal dvě povinné výhry. První proti domácím se skóre 7:3. V hipposáckém derby pak elitní tým porazil Benjamins 7:2. Benjamins poté sehráli druhý těžký zápas, když Novému Městu podlehli 0:10.

ASK Bystřice n. P. – Hippos Žďár n. S. 3:7 (0:2; 0:3; 3:2)

Do zápasu vstupoval vedoucí tým ligy s vědomím, že na minulém turnaji dostala Bystřice od Nového Města 23 gólů. Ovšem na takové představení hroši v tuto neděli prostě neměli. Byť od prvního střídání bylo jasné, kdo bude vést otěže zápasu, přesto útočná snaha narážela na bídu v zakončení, ve snaze vstřelit gól, vzít to na sebe, zkrátka do toho vložit i kus srdíčka a jít štěstíčku naproti.
V první třetině, která se vyznačovala hrou na jednu bránu, si s rozehrávkou poradili jak nejlépe mohli obránci Kuneš s Cisárikem, kdy druhý jmenovaný nekompromisně zavěsil. Pak dlouho nic, až Svoboda využil zmatků před soupeřovou brankářkou a zavěsil. Druhá třetina by se dala rozdělit na dvě sekvence – v první opět dominoval Hippos, góly přidali jak Dan Obrdlík, tak i druhý v zápase Cisárik se Svobodou. V druhé půlce ale začala zlobit i Bystřice, Danek Křesťan v brance svůj tým stále držel. Avšak ve třetí třetině začal Hippos panikařit, klid v obraně se vytratil a hned v první minutě dvakrát inkasoval. Pak sehráli hroši zřejmě nejhorší pasáž v celé sezóně a tak mohli být rádi, že zápas skončil tak jak skončil, zkrátka Hippos utrpěl vítězství. Na takováto představení nebyla tradiční žďárský fanklub zvědavý a logicky ve třetí třetině už tak moc nefandil. Není se co divit.

Branky: Svoboda 3, Cisárik 2, Obrdlík, Hladík vlastní. Asistence: Macháček 2, Kuneš, Obrdlík.

Hippos Žďár n. S. – Hippos Žďár n. S. Benjamins 7:2 (3:1, 2:0, 2:1)

Elitní tým starších žáků se v novém roce potýká s poklesem formy a na výsledcích je to rovněž velmi znát. Proto ani žďárští Benjamins nebyli tak lehkým soustem, jako na začátku sezony. Důležitým faktorem bylo také nasazení tří útočných formací Benjamins, které tak stíhaly po celý zápas nepříjemně otravovat hráče A-týmu. Po třech minutách žďárského derby dostal prostor na levé straně Kraus, který ke vzdálenější tyčí vstřelil první branku A-týmu. V sedmé minutě zamkl A-tým Benjaminky na jejich polovině a během náporu trefil dvě tyčky. Přesný zásah na sebe nenechal dlouho čekat a vedení se zvýšilo na 2:0. Benjamins poté začali řádně zlobit. Snížení stavu přinesla Rousova dorážka střely Lukáše Kudláčka. V dalším průběhu střely byl navíc Benjaminkům upřen nájezd za postavení obránců A-týmu v brankovišti. Místo toho se do konce první třetiny trefil ze středu Ušák a rozdíl byl opět dvoubrankový.
Po celou dobu zápasu to byla především bohdalovská lajna Benjamins ve složení Boháček-Boháček-Krčál, která dělala svým pohybem a kombinací A-týmu problémy. Dokázala si připravit mnoho šancí, avšak gólové zakončení chybělo. Nutno podotknout, že tato lajna nastupuje také v A-týmu a je zcela plnohodnotným doplňkem prvních dvou útoků.
Ve druhé třetině se za A-tým prosadila pouze druhá lajna. Nejprve Kuba Svoboda po nahrávce Dana Obrdlíka. Ke konci třetiny poté přidal svoji druhou branku Janek Ušák opět po nahrávce Obrdlíka. Růžička totiž při dorážce Ušáka již nebyl v dobrém postoji a nechal zajíčkovi příliš mnoho volného místa. Snaha Benjamins bojovat o výsledek byla ale evidentní a nasazení do zápasu bylo znatelně vyšší než u staršího týmu.
Třetí část byla ve znamení hromady šancí Ondry Hromádky. Bohužel z něj ještě není chladnokrevný sniper, a tak na ukazateli svítil stále jediný gól Benjamins. I ve třetí třetině zachraňoval čest A-týmu útok se Obrdlík-Ušák-Svoboda. Dlouhou dobu se Benjamins bránili a dokázali si i sami připravovat již zmiňovanou hromadu šancí, avšak branky se dočkal první A-tým. A to až 3 minuty před koncem utkání, kdy Ušák zkompletoval hattrick po individuálním průniku obranou Benjamins. Ještě o minutu později přidalo áčko poslední sedmou branku, když Svobodovu střelu pustil jinak solidně chytající Růžička na bližší tyč. Benjamins se nakonec ale dočkali a Kudláček s Rousem si v poslední minutě zápasu zopakovali spolupráci. Branek by si však mladíčci zasloužili vstřelit daleko více.

Branky Hipposu: Ušák 3, Svoboda 2, Kraus, Cisárik. Asistence Hipposu: Obrdlík 3, Macháček.

Branky Benjamins: Rous 2. Asistence: Kudláček 2.

Hippos Žďár n. S. Benjamins – Orel Nové Město na Moravě 0:10 (0:2, 0:4, 0:4)

Poslední zápas na turnaji svedl proti sobě produktivní Nové Město na Moravě a žďárské Benjamins, hrající na turnaji na 3 útoky. Hippos se chtěl v tomto zápase přiblížit poslednímu vzájemnému zápasu (prohra 2:7) a rozhodně nechtěl zopakovat výsledek z prvního měření sil (prohra 1:25). A v první třetině se opravdu Benjamins drželi statečně a nedávali hráčům Nového Města příliš prostoru ke střele. Výsledkem byly pouze dvě branky v naší síti a jasný poznatek, že pokud stíháme včas přistupovat ke hráčům, nehrozí nám žádné nebezpečí.
Rovněž nástup do druhé části byl ve znamení dobré práce Hipposu a bohdalovská lajna si znovu dokázala vytvořit brankové příležitosti. V půlce utkání tak byl stav pouze 0:3, když se soupeř prosadil z prostoru před naší brankou. Bohužel závěr druhé třetiny zastihl Benjamins ve špatné pohodě, když hned třikrát nechali soupeře zakončit. Poprvé se individuálně prosadil Jan Svoboda, jeden ze tří novoměstských lídrů bodování celé ligy. Poté se střelami z větší vzdálenosti prezentovali další vedoucí bodování Filip Chalupa a Petr Svoboda. Růžička v brance Hipposu se při tomto mohl lehce červenat. Jinak však proti velkému množství střel předvedl až famózní zákroky.
Ve třetí třetině Hippos obdržel branky čtyři. Z toho jednu v první a jednu v poslední minutě zápasu. Většinu z nich lze připsat nekoncentrovanosti hráčů, kteří většinou nezvládli jednoduchou situaci na hřišti. Výsledné skóre 0:10 není příliš špatným výsledkem a víme, že mladíky velmi sráží neproměňování šancí.
Hippos si díky dvěma nemastným neslaným vítězství drží první místo a účast mezi nejlepšími v nástavbě by ho již neměla minout. Benjamins jsou sice stále poslední v celé lize, ale cíl, kvůli kterému jsou v letošním ročníku přihlášeni, tj. nabírání zkušeností, se turnaj od turnaje daří plnit. Dalším z aspektů je, že zatímco naši soupeři jsou rádi, že postaví 2 pětky, tak Hippos jich staví dohromady rovnou pět.

Sestava Hippos Žďár n. S.: Křesťan – Kuneš (C), Cisárik, Paseka, Ušáková – Neubauer, Kraus, Macháček, Svoboda, Ušák, Obrdlík.

Sestava Hippos Žďár n. S. Benjamins: Růžička – Hrubý Michal, Novák, Pelikán, Přibyl – Boháček Filip, Boháček Jiří, Krčál Michal, Kudláček, Rous (C), Meduňa, Hromádka, Hrubý, Krčál Lukáš.

Trenéři: Rosecký Vít a Vábek Jaroslav.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je středa 27. 10. 2021
Svátek slaví Šarlota a Zoe