Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

B-tým doma porazil lídra
3.12. 2014
Patnáctka hráčů Hipposu v poli včetně kanonýra Kose byla natěšená na souboje na domácí palubovce. Dramatický souboj s vedoucím celkem Pacovských Honzíků rozhodl Hippos pro sebe až v závěru po výsledku 8:4. Se zálohou Havlíčkova Brodu si poté poradil snadněji výsledkem 11:2.

Hippos Žďár n. S. – Pacovští Honzíci 8:4 (0:1, 3:3, 5:0)

V prvním zápase turnaje se chtěl Hippos pokusit jako první obrat lídra o body a do zápasu vyrukoval se třemi kompletními pěticemi hráčů, mezi kterými nechyběl střelec Kos. Od počátku vyrovnané utkání ukazovalo, že směrem dopředu bude potřeba velký pohyb a přesnost v zakončení a při hře kolem naší branky zodpovědné přebírání hráčů soupeře. V první třetině to však byl soupeř, který se ujal vedení a nutnost většího a efektivnějšího pohybu útočníků Hipposu tak ještě vzrostla. Byť Honzíci nabídli Hipposu v polovině třetiny přesilovou hru za nedovolenou vzdálenost, zůstala tato příležitost i přes dobré kombinace nevyužita.
Hned po minutě druhé části přidává soupeř další branku. Proti střelci ze standardní situace v našem rohu špatně zaklekl Halama a míček prošel Krátkému kolem helmy do branky. O tři minuty později ale Halama napravil svoji chybu při druhé obdržené brance a vstřeleným gólem po nahrávce Richarda Kafky přiblížil Hippos opět na rozdíl jediné branky. Přetahovaná pokračovala, když soupeř opět trefil přesně z rychlého brejku poté, co Vábek prohrál souboj o míček v protivníkově rohu. Odpověď Hipposu přišla tentokrát ještě svižněji. Řádek přenechal u mantinelu při výběhu míček Dvořákovi, který jej potáhl směrem k brance Honzíků a zamířil přesně. Hippos v této třetině dokonce na krátkou chvíli skóre srovnal. Imramovskému přihrával na branku opět Řádek. Situaci po buly si ale nepohlídala druhá lajna a po rychlé akci soupeře Hippos opět inkasuje.
Ve třetí minutě poslední části ukázal své útočné choutky Víťa Petříček, který tak načal cestu za vítězstvím. Logickým krokem k zisku všech bodů bylo zúžení sestavy na dvě formace, které si budou schopny vytvořit potřebný tlak a přetavit jej v góly. Do tlaku se Hippos díky tomu velmi brzy dostal a brankově začal mít navrch šest minut před koncem utkání. Přesným střelcem byl Halm po nahrávce Kose. Půl minuty poté byla po faulu na útočníka Hipposu nařízená přesilová hra včetně možnosti rozehrávky volného úderu ve slibné vzdálenosti. Už se zdálo, že Imramovský s Kosem situaci překombinovali, když v tom se Kos neomylně trefil. Soupeř se poté pod tíhou stavu utkání začal soustředit spíše na hrubé zákroky a nebyl schopen přesné kombinace. Dvě minuty před koncem zápasu přidává sedmou branku Žďáru Turinský a zdá se být rozhodnuto. Soupeř ještě v závěru odvolává golmana, aby poté ten při svém opětovném míření do branky proklouzal brankovištěm a nahozený míček Turinským si nechal projít do branky po osmé. Hippos tak jako první v sezoně porazil lídra tabulky a to zejména díky výborným zákrokům Krátkého, které nás držely ve hře a díky brankovému přídělu elitních formací v závěru utkání.

Branky: Turinský 2, Halama, Kos, Dvořák, Petříček Vít, Halm, Imramovský. Asistence: Řádek 2, Kafka Richard 2, Kos, Halama, Imramovský.

Hippos Žďár n. S. – Sokol Erupting Dragons Havl. Brod 11:2 (2:2, 4:0, 5:0)

Ve druhém zápase proti Havlíčkovu Brodu nastal historický okamžik rodiny Petříčků. Namísto zraněného Drlíka byl totiž do třetí obrany nominován Luboš Petříček, který si tak konečně zahrál se svým synem a to dokonce na domácí půdě. Úvod utkání poznamenal Dvořákův zákrok u mantinelu, za který vyfasoval pětiminutový trest. Soupeř využil přesilovku po padesáti vteřinách, ovšem při pětiminutovém trestu se hráč z trestné nevrací a přesilovka pokračuje dále. Více prostoru na hřišti však dalo možnost rychlíku Kosovi, který po nahrávce Petříčka v oslabení srovnal skóre. Přesilová hra poté dokonce kvůli faulu hráče Brodu přešla ve hru 4 na 4. Tu ale formace Hipposu nezvládla a podruhé inkasuje. To bylo naštěstí ze strany Brodu v zápase vše a začal se prosazovat už jen Hippos. Luboš Petříček poslal oblouček po mantinelu na Imramovského, ten se s míčem probil přes bránícího hráče a trefil přesně.
V úvodu druhé části se Luboš Petříček zapsal do statistik podruhé a to krásnou hlavičkou, za kterou si ale musel jít odpočinout na trestnou. Početní nevýhoda Hipposu v tomto utkání ale svědčila a Imramovský se zakončujícím Řádkem dostávají Hippos do vedení. V polovině zápasu se konečně probral i třetí útok, když Vábek za branku nahrál Smolíkovi, ten posunul míček do obrany Dvořákovi a jeho střelu zaclonil ve spolupráci s obráncem Brodu opět Vábek. Poté si na domácí půdě otevřel střelnici Kos. Nejprve v přesilovce využil nahrávku Imramovského, poté mu byl nahrávačem Dvořák.
Rovněž začátek poslední třetiny patřil černému ptáku žďárské sestavy. Tentokrát jeho nahrávačem byl Halm a to hned dvakrát – ve druhé a páté minutě. Chvíli poté přidal branku i trápící se Šimka. V závěru utkání ještě zužitkoval přesilovku Turinský, který tak pomstil mladého Petříčka, tvrdě atakovaného u mantinelu. Své parťáky z útoku poté nepotěšil rovněž skórující Smolík. Jeho branka totiž přišla okamžitě po nástupu třetího útoku na hřiště a po vstřelené brance tak museli všichni opět střídat. Hippos tak na domácí palubovce s patnácti lidmi v poli vybojoval plných šest bodů, díky kterým si udržel druhé místo v tabulce a přiblížil se vedoucím Honzíkům.

Branky: Kos 5, Turinský, Řádek, Imramovský, Smolík, Šimka, Dvořák. Asistence:Imramovský 2, Halm 2, Dvořák 2, Petříček Vít, Petříček Luboš, Řádek, Smolík, Turinský.

Sestava: Krátký, Mifka, Dvořák T., Drlík, Příhoda, Kafka Ri., Kafka Ro., Petříček Vít, Petříček Luboš, Imramovský, Řádek, Šimka, Halama, Halm, Kos, Vábek, Turinský, Smolík.
Zhodnocení: Zúžení sestavy Hipposu v závěru prvního utkání proti lídrovi tabulky vedlo k obratu utkání a první porážce Pacovských Honzíků. Ve druhém zápase si Hippos po špatné první třetině došel pro jasné vítězství nad rivalem z Havlíčkova Brodu. Tabulka soutěže se pomalu dělí na první čtyřku a zbylou sedmičku. Soupeři Hipposu tak budou zejména týmy Tábora a Pelhřimova B. Proti ostatním týmům by si Hippos neměl dovolit body ztrácet. V případě dalších zaváhání Pacovských Honzíků navíc ještě může B-tým pomýšlet i na vítězství v soutěži. Pozitivní je i to, že dosud v žádném utkání nenastoupil v dresu B týmu aktivně působící hráč áčka. To svědčí o vysokém standardu rezervního týmu, který letos velmi podporují i junioři.