-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Zlepšená střelba přinesla elévům ovoce
24.11.2014
Elévové vyjeli na svůj poslední výjezd v letošním roce, tentokrát do Pelhřimova. Turnaje ve městě rekordů a kuriozit se zúčastnily opět pouze 3 kluby – domácí Spartak, Orel Kněžice a Hippos. Domácí do turnaje nasadili celkem tři týmy, Hippos dva a šestici doplnil Orel Kněžice. Za žďárský Hippos tradičně nastoupil do turnaje tým „červených“, složený z hráčů loňské přípravky, a tým „oranžových“, jehož základ tvořili především hráči, kteří v kategorii elévů nastupovali již v minulé sezóně plus nováčci.

Turnaj začal pro všechny zúčastněné velikým překvapením, neboť domácí pořadatelé poprvé v historii povolili hráčům, aby si vzali s sebou na palubovku pití. Doufejme, že tento trend bude zachován v Pelhřimově i nadále.

K prvnímu zápasu nastoupili nejdříve červení, kteří se na úvod utkali s družstvem pelhřimovských, jenž byl tvořen pouze dívkami. Doufejme, že se holčičí tým podaří postavit i Hipposu, zkusíme to již na dalším, domácím, turnaji. Žďárští utkání od počátku odehráli koncentrovaně, soupeře v podstatě k ničemu nepustili, po zásluze zvítězili 5:0 a Vendy Růžičková vychytala svůj druhý shot-out sezóny. Ihned po skončení tohoto zápasu nastoupila obě žďárská družstva zároveň – prozatím každé na jiném hřišti. Červení přivítali bílé družstvo Spartaku úvodním brankostrojem a v půlce utkání vedli již 5:0. Soupeři se podařilo zkorigovat výsledek díky pravidlu o nasazení čtvrtého hráče do pole v momentě, kdy prohrává o 5 gólů, a tak zápas skončil poměrem 7:3. Mezitím na vedlejším hřišti zahájili výborně turnaj oranžoví hrošíci, kteří na úvod rozdrtili Orel Kněžice 8:0 – svoji první nulu v dresu Hipposu vychytal Pepa Kopečný. Navíc poprvé v historii Hipposu koučovala tým také dívka, „žena, která má styl“, paní Eva Drdlová, která tímto pomohla tradičnímu kouči Danu Sochorovi. Poté oranžoví ve svém druhém zápase vyzvali modrý Pelhřimov, který však byl nad jejich síly. Žďárští hráči nedokázali soupeři vstřelit branku a ten postupně navyšoval své vedení až na konečných 0:7.

Třetí utkání odehráli červení proti kněžickým Orlům. Hrošíci rychle odskočili na 2:0, ale Orli dokázali vyrovnat dvěma góly v rychlém sledu přímo z buly ve středovém kruhu. To ale červené na kolena nesrazilo, naopak zabrali a soupeři nastříleli dalších 8 gólů a vyhráli 10:2. Třetí utkání oranžoví hráli proti bílému Spartaku. Ani hattrick Dalibora Nováka na pelhřimovské nestačil a hroši prohráli 3:8, především díky špatnému pohybu na hřišti a špatnému pokrývání hráčů soupeře.

Čtvrté utkání proti sobě svedlo oba žďárské týmy. V brance oranžových nastoupil Tomáš Vondra, za červené zápas odchytala Vendy. Na začátku utkání šli červení do vedení 2:0 po gólech Martina Svatoně a Ondry Nováka. Za oranžové snížil na 2:1 Dalibor Novák. Po chvíli dal gól Martin Svatoň a červení vedli opět o dvě branky. Oranžoví se však nevzdávali a snížení stavu na 3:2 zařídil pěknou střelou pod víko Pepa Kopečný. Červení si však další vývoj utkání pohlídali, bezchybně bránili a předváděli pěkné kombinační akce. Z celkové převahy vytěžili maximum a odskočili na konečných 6:2.
V posledním utkání červení nastoupili proti modrému Spartaku a oběma týmům bylo jasné, že jde o hodně. Jednalo se totiž o zápas dvou zatím neporažených celků a hráči dopředu věděli, že vítěz tohoto zápasu se stane i celkovým vítězem turnaje. Díky horšímu skóre remíza pro hrošíky nic neřešila. Červení však do zápasu nevstoupili dobře a záhy prohrávali o dva góly. Dobrou hrou se však dokázali dostávat do šancí a podařilo se jim snížit na rozdíl jediné branky. Soupeř však střelou z dálky opět odskočil na rozdíl dvou gólů. Hrošíci se však nevzdali a do poloviny utkání srovnali na 3:3. Poté žďárští celkem zbytečně napadali hráče soupeře za jeho brankou, nestíhali se vracet, a tím docházelo k přečíslení, které dokázal bohužel soupeř trestat. Červení nakonec ještě třikrát inkasovali a prohráli v poměru 3:6. Po skončení tohoto zápasu vyzvali k poslednímu utkání oranžoví družstvo holek Pelhřimova. Po celou dobu měli hrošíci více ze hry a soupeřky příliš nepouštěli na svou polovinu. Na závěr se tak dočkali zcela zaslouženého vítězství 5:2.

Oba žďárské týmy elévů předvedly sympatický výkon. Červené družstvo skončilo na konečném 2. místě a družstvo oranžových skončilo na 4. místě. Po minulém turnaji byla elévům Hipposu vyčítána nízká střelba a mizerná produktivita, což se na tomto turnaji zcela změnilo. Oba týmy dohromady na turnaji nastřílely 49 branek, tj. průměr 4,9 gólu na zápas. Takového průměru vstřelených branek na zápas týmy zatím nikdy nedosáhly.

Dobré výsledky na turnaji ještě podtrhli hráči Hipposu v soutěžích jednotlivců. Pepa Kopečný dokázal vyhrát soutěž brankářů a Matěj Partl skončil druhý v nájezdech.

Poslední letošní turnaj odehrají naši elévové v domácím prostředí, v neděli 7. prosince, kdy vyzvou týmy Okříšek, Havlíčkova Brodu a Pelhřimova. Zejména v utkáních s Brodem a Pelhřimovem půjde o pikantní souboje, vždyť z minulých turnajů máme těmto rivalům co vracet.

Sestava Hippos – červení: Růžičková Vendula – Gabaš Matěj, Novák Ondřej, Partl Matěj, Přibylová Martina, Sekničková Nikola (A), Sochor Marek, Svatoň Martin (C).

Sestava Hippos – oranžoví: Kopečný Josef – Čech Petr, Kadlec Vojtěch, Krejčí Jakub (A), Novák Dalibor (C), Pospíchal Vítek, Vondra Tomáš.

Trenér obou družstev: Sochor Daniel.

Hodnocení trenéra: „Na tréninku jsme se vedle přihrávek také zaměřili na přesnost a klid v zakončení, což přineslo své ovoce. Přesto je důležité dále zapracovat vedle těchto hráčských dovedností i na důrazu a důkladnosti při osobních soubojích a zautomatizovat určité herní návyky. Každopádně zveme všechny příznivce žďárského florbalu na domácí turnaj, který nabídne jistě velké množství kvalitních utkání.“

Na uvedeném odkaze naleznete tabulku s výsledky tohoho turnaje.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 27. 2. 2024
Svátek slaví Alexandr