Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Junioři v Milevsku dominovali
24.11. 2014
Téměř nejlepší možná sestava v poli a v brance s hráčem z pole. Tak vypadalo složení Hipposu při utkáních s Táborem a Pelhřimovem. S jednoznačně mladšími soupeři si dokázal Hippos poradit velmi dominantním stylem a to výhrami 10:0 a 13:4.

Hippos Žďár n. S. – 1. Fbk Tábor 10:0 (3:0, 2:0, 5:0)

Družstvo Tábora v letošní sezoně táhnou především vynikající dorostenci. Ti ale měli ve stejný den na programu důležitá utkání dorostenecké ligy. Proto se proti Hipposu postavilo spíše to slabší, co soupeř má a navíc šlo o věkově výrazně mladší hráče. Marek Dočekal, který se musel v dresu Kačenky Holemářové postavit do branky Hipposu, ale zřejmě sám nečekal tak jednoznačný průběh zápasu. Hippos začal aktivitou a držením míčku na svých holích. Hned ve druhé minutě donutil soupeře k faulu, po kterém následoval nájezd. S tím si Halama neporadil, ale v přesilové hře poté rozjel brankostroj Žďáru Richard Kafka. Kombinace Žďáru často vedly k nebezpečným situacím, naopak útočná snaha Táboru končila většinou bez zakončení a Dočekal měl v každé třetině nejvýše 4 zákroky. Skóre Hipposu v první části navýšili ještě Petříček a Šimka, který na turnaji opět ukázal, že jeho produktivita posledních týdnů pokračuje.

Ve druhé části přidal Hippos branky dvě. Nejprve po několika dorážkách zasáhla míč přesně zelená čepel Obrdlíka nebo Holcmana. Branka však byla připsána Halamovi, jenž byl v tu dobu na střídačce. Výborný herní projev a vědomí převahy dále znamenaly četné kombinace Hipposu a sporadické snahy Tábora. Dlouho ale Žďár netrefil přesně, až si vzal ve třinácté minutě slovo opět Richard Kafka po nahrávce Holcmana. Po druhé třetině tak stav 5:0 a Dočekal, kterému po turnaji nikdo neřekne jinak než „Kačenka“, stále neměl příliš práce v brance.

V úvodu třetí části se trefil podruhé Šimka a pár minut na to také poprvé v turnaji Denk. V sedmé minutě se jednomu ze soupeřových hráčů nelíbily výroky sudích natolik, že oslabil svůj tým hned na sedm minut a k tomu dostal ještě ČK 1. Před Hipposem tak byla dlouhá přesilovka. V prvních dvou minutách sice Hippos recept na góly nenašel. Následující pětiminutový trest byl však vhodnější příležitostí. Navíc se soupeř dopustil při jedné z našich dorážek postavení v brankovišti, za což musel následovat opět nájezd. Obrdlík sice nedal ani druhý nájezd Hipposu v zápase, ale alespoň se tím nastartovalo opět střílení branek ze hry. Situaci 5 na 3 využil po pár vteřinách Richard Kafka. Ve zbývající části pětiminutového trestu se trefili ještě Denk a Halama. Již na začátku třetí části byl jasný pokyn trenéra pomoci Dočekalovi k vychytané nule. Kromě krásného desetigólového přídělu tak Hippos slavil i vlastní čisté konto, o které se několika málo zákroky zasloužil i Dočekal.

Branky: Kafka Ri. 3, Halama 2, Denk 2, Šimka 2, Petříček. Asistence: Holcman 2, Šimka 2, Obrdlík, Kafka Ri.

Hippos Žďár n. S. – Spartak Pelhřimov 13:4 (4:0, 4:2, 5:2)

Druhé utkání na turnaji svedlo tým Hipposu proti Pelhřimovu. Soupeř opět nastoupil ve výrazně (průměrně o rok a půl) mladší sestavě a od Hipposu se tak čekala stejná dominance jako v předchozím zápase. Ještě zřejmě nekoncentrované hráče Hipposu však překvapil soupeř hned při prvním střídání, když na chvíli zamkl Žďár kolem jeho branky. Situace ale brankou neskončila a od té doby se zápas až na pár výjimek nesl ve stejném duchu jako ten předchozí. Brankový účet otevřel na straně Hipposu opět Richard Kafka ve čtvrté minutě. Dvě minuty po něm se trefil i Halama, který figuroval u první branky jako asistent. V deváté minutě si tito dva chlapci zopakovali spolupráci z prvního gólu a první třetinu uzavřel konečně se prosazující kapitán Holcman. Dočekal měl sice o něco málo více práce, než v prvním utkání, leč v této třetině za jeho záda žádný míč neprošel.

Začátek druhé třetiny režírovala dvojice Šimka-Denk, když dle zápisu oba zaznamenali branku a nahrávku. Za stavu 6:0 se nechal v polovině zápasu vyloučit za vrážení u mantinelu Šimka. Hippos však brzy získal míček a nějaký čas to na hřišti vypadalo spíše jako přesilovka Hipposu. Žďár sice o míč na chvíli přišel, ovšem Holcman nahrávku soupeře vypíchl a pelášil k brance soupeře. Jeho střelu golman ještě vykryl, ovšem dorážející Halama měl pozici již jednoduchou. Radost Hipposu tak zkazila branka, která se urodila pár vteřin po konci Šimkova trestu. Soupeř využil neobyčejné velkého prostoru za brankou Žďáru, který byl na obou stranách hřiště minimálně o metr delší, než na ostatních hřištích, a dokázal s míčem vymanévrovat před naši branku a překazit Dočekalovi možnost dalšího čistého konta. O pár minut později je Hippos směrem dozadu opět nekoncentrován a Pelhřimov přidává druhou branku. Na tu nachází během pár vteřin odpověď Halama a po dvou třetinách je tak stav 8:2.

Hippos neztratil motivaci přidávat další branky a tak se trefuje podruhé v zápase Šimka a další dvě branky přidává Richard Kafka. Stav 11:2 se soupeři opět již nelíbil a tak Dočekalovi přistál v brance další míček. Tentokrát s okamžitou odpovědí přišel Šimka a zdálo se, že se již nic nestane. V poslední minutě ovšem Pelhřimov využívá další ze svých šancí a Dočekal opět kapituluje. Nabuzená sestava Hipposu však chtěla říci poslední slovo a posledního gólu se Žďár opravdu vteřinu před sirénou v podání Richarda Kafky dočkal. V tomto zápase sice Pelhřimov hrozil o něco více než Tábor, i tak se ale jednalo pouze o pár situací za třetinu. Kontrola balonku a brankové příležitosti odpovídaly výslednému skóre utkání. Kluci si tak užívali zasloužené pochvaly za výkony od rozhodčích i ostatních trenérů.

Branky: Kafka Ri. 5, Šimka 3, Halama 3, Denk, Holcman. Asistence: Halama 2, Holcman 2, Denk 2, Šimka, Obrdlík.

Sestava: Dočekal, Petříček, Kafka Ri., Kafka Ro., Halama, Obrdlík, Holcman, Šimka, Denk.

Zhodnocení: Proti mladším soupeřům, kteří navíc nebyli v plné síle, nastoupila v poli elitní osmička Hipposu, které chyběl k plné síle pouze Halm. I přes nucené nasazení Dočekala do branky tak zápasy měly jednoznačný průběh i výsledek a v této sestavě by v lize kluci neměli mít soupeře. I vzhledem k úrovni juniorské ligy - viz tyto zápasy, jsou jako hlavní brány výkony juniorů v mužské Národní a Regionální lize v dresu A či B-týmu a několik turnajů tak junioři absolvují ve slabších sestavách, čehož důsledkem je i jejich současné postavení v tabulce. Již před polovinou sezony ale mají junioři odehráno za A-tým více zápasů, než za celou loňskou sezonu a v případě B-týmu se loňskému číslu za celou sezonu velmi blíží. To ukazuje na po dlouhé době kvalitní generaci odchovanců, kteří navíc snad mají nejlepší léta ještě před sebou.