Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Oba týmy starších žáků v Brodě bodovaly
18.11.2014
Tentokráte oba týmy starších žáků svedly další napínavé boje v Havlíčkově Brodě. Nejprve se odehrálo hroší derby, ve kterém A-tým porazil Benjamins 10:1. Další dramatické zápasy žďárských týmů skončily remízami. Áčko se rozešlo smírně 4:4 s domácím Brodem a Benjamins senzačně vydřeli remízu se Světlou n. S. 2:2.

Hippos Žďár n. S. – Hippos Žďár n. S. Benjamins 10:1 (4:1, 1:0, 5:0)
Ještě před zápasem bylo nutno vyřešit poslední otázky ohledně sestav obou týmů. Situaci totiž zamotává měnící se síla dalších soupeřů v lize, která příliš nepodporuje snahy trenérů nasadit hráče A-týmu do co nejvíce těžkých utkání v rámci Benjamins, aby se mohli díky tomu co nejvíce zlepšovat. K Benjamins tak putoval pouze gólman Klement a klasicky bohdalovská enkláva bratří Krčálů a Filip Boháček. Hned v prvním střídání však ukázali Benjamins i tak svoji sílu a dravec Lukáš Krčál pronikl po levé lajně až k brance áčka, kde míč s přehledem poklidil za Růžičkova záda vybojovaný míček jeho bratrem Michalem. K obratu A-týmu zavelel utěšenou brankou kapitán Kuneš ve třetí minutě. Za další minutu uplatnil výhodu své postavy Obrdlík, který po standardní situaci u brankoviště Benjamins dorazil míček podruhé za záda Klementa. Benjamins ale i tak předváděli svůj nejlepší florbal a mnohokrát ohrozili branku áčka i díky laxnosti obránců. Proti tomu obranné řady Benjamins, vyztužené nováčky Jamborem a Michalem Hrubým, pracovaly nad poměry dobře. V první třetině byla k vidění dále velká šance áčkaře Kuby Svobody, která skončila na tyčce. Áčko se branek ale přeci jen dočkalo. Nejprve po nepřesně zakončené šanci Benjamins otočilo hru a Macháček vymetl pavučinky. Poté obránce Benjamins Boháček nestihl přistoupit ke Krausovi na střed včas a ten zamířil do branky Benjamins ranou z první přesně.
Ve druhé části se Benjamins zdáli být ještě více koncentrovaní a odhodlaní a to se projevilo i v mnoha šancích, které kluci i Terezka Gabašová měli ke snížení. Štěstí pro áčko jsou jeho rychlí obránci, kteří mnohokrát hasili začínající akce zelených. Jediná branka áčka v této části byla po chybě Tomíka Hrubého, který se z pozice centra vydal napadat až za branku áčka. Tam bohužel propadl, a jelikož měli Benjamins odkrytý střed hřiště, nemělo s tímto brejkem áčko problémy. Výsledkem snahy Benjamins byly na druhé straně ale pouze 3 tyčky za jedno střídání. Snížení by bylo rozhodně spravedlivé.
Další nešťastná branka, která padla do sítě Benjamins na začátku třetí části opět nahlodala sebevědomí kluků. Klement si totiž střelu Obrdlíka z pravé strany srazil nohou sám do branky. V polovině poslední třetiny se navíc opět po celozápasovém trápení trefil za áčko pěkně ze vzduchu i Kuba Svoboda. Od té doby byly k vidění útoky Benjamins stále méně a hráči A-týmu získali na hole klid a sebevědomí. Do konce utkání tak Klement lovil ze své sítě míček ještě třikrát. Nejprve Obrdlík zavěsil v samostatném úniku na vzdálenější tyč. Následovalo vystřídání brankářů, debut v brance Hipposu si odbyl Daniel Křesťan. Poté si branku připsal i jako vždy dobře hrající Kraus a desítku završil na počátku poslední minuty dorážkou po standardní situaci Obrdlík. A-tým byl sice lepší, ale Benjamins zejména v prvních dvou třetinách předvedli mnoho pohledných a nadějných útoků, které si zasloužily brankové vyjádření.

Branky A-tým: Obrdlík 4, Kraus 2, Kuneš, Svoboda, Macháček, Neubauer. Asistence A-tým: Boháček Jiří 4, Obrdlík 2, Kuneš, Macháček, Kraus, Neubauer.
Branka Benjamins: Krčál Lukáš. Asistence Benjamins: Krčál Michal

Hippos Žďár n. S. – Sokol Erupting Dragons Havl. Brod 4:4 (2:2, 1:0, 1:2)
Draci z Brodu v polovině sezony zdá se nabírají síly a v minulých zápasech se dokázali vyrovnat týmům z čela ligy. Hippos tak nečekalo nic lehkého, což se potvrdilo hned v úvodu utkání. Ani nový golman Hipposu Daniel Křesťan nemohl dosáhnout na dorážku hráče soupeře po standardní situaci z rohu. Martinka Ušákovic jako by zapomněla svůj důraz v Ledči a nechala nepokrytého Slanaře dorážet z brankoviště. Hippos dokázal zareagovat rychlým srovnáním. Na začátku akce stála opět Marťa, která bekhendem poslala míček po lajně, kde jej Obrdlík zavezl do rohu, aby ho poté opět vrátil na obránce, konkrétě Paseku, který trefil přesně. Zvednout se Hippos měl i díky další brance obránců. Tentokrát rozehrávala standardní situaci obrana Cisárik-Kuneš a druhý jmenovaný poslal Hippos do vedení. Minutu před koncem třetiny ale Martinka nešťastně prohrála v pozici posledního hráče důležitý souboj na polovině hřiště, odkud měl soupeřův hráč již snadnou cestu na naši branku.
I druhá třetina nabídla vyrovnaný boj se šancemi na obou stranách. Časté kličkování obránců Hipposu dělalo trenérům na střídačce nemalé vrásky a celkově to byl od týmu zcela jiný výkon než na minulém turnaji. Chyběly přesné kombinace při útocích vpřed. Chyběl pohyb hráčů bez míčku do volných prostorů a chyběla i přesnost v zakončení. Naopak soupeř skórovat dokázal. Nenápadná standardní situace na půlce znamenala díky oblouku až do naší branky opět vedení Brodu.
Do třetí třetiny byl Hippos řádně nabuzen a další srovnání stavu na sebe nenechalo dlouho čekat. Hned po minutě hry trefuje Macháček po nahrávce Kuneše do víka. Pár minut poté si po tlaku Hipposu sráží v brankoviště míček do vlastní branky hráč soupeře a Hippos opět vedl. Nutno podotknout, že na vlastenci měl výrazný vliv druhý útok. Ovšem v tu chvíli jako by se ze hřiště vytratil. Draci si dokázali během několika střídání připravit řadu šancí, které jen zázrakem brankou neskončily. Nejen zázrakem, ale i zázračnými zákroky novice Dana Křesťana, který hasil soupeřovy brejky. Druhá pětka se ale nechala v deváté minutě zavřít na příliš dlouhou dobu a soupeř se kýžené branky přeci jen dočkal. Mohlo být ještě hůře, neboť po naší standardní situaci se řítil hráč soupeře sám na naši branku. Tato šance gólem neskončila a Hippos se nadechoval k poslednímu náporu. Pomoci mu měla i přesilovka, nařízená za nesportovní chování soupeře. Trpělivost se ale na holích Hipposu nenacházela a zbrkle hraná přesilovka k brance nevedla. Hráči Hipposu tak po velmi nepřesvědčivém výkonu ztratili 2 body.

Branky: Paseka, Kuneš, Macháček. Asistence: Obrdlík, Cisárik, Kuneš.

Hippos Žďár n. S. Benjamins – Sklo Bohemia Světlá n. S. 2:2 (0:1, 2:1, 0:0)
Poslední zápas turnaje svedl proti sobě Benjamins, hrající na turnaji kvalitní florbal, a Světlou, která pomalu z nejasných příčin vyklízí přední pozice v lize. I přesto se ale čekalo, že výsledkem zápasu bude jasná porážka Benjamins. Jako by ale naši mladíci chtěli ukázat, že v nich je ještě více, než předvedli v prvním zápase. Benjamins ukazovali pozornou obranu, dobré posouvání míče z obrany k útočníkům i nebezpečné útočné šance. Jedinou nepozornost tak naše obrana v první třetině nabídla soupeři paradoxně v naší přesilovce. Světlá rozehrávala z našeho rohu. Jelikož měla na hřišti o jednoho hráče méně, zdáli se být všichni obsazeni. Lukáš Novák tedy utekl z brankoviště pomoci bránit jiného hráče, avšak soupeřův hráč si z hloubi pole doběhl pro nahrávku až před naši branku, kde tak nikým nebráněn pohodlně skóroval. V první třetině se za Klementova záda již další míček nedostal a na ukazateli svítil slibný stav.
Nadšeně hrající Benjamins se zlepšovali každé střídání a zejména běhaví dravci Krčálové z Bohdalova dokázali vybojovat velké množství míčků a i nebezpečně zaútočit. Obsazování útočníků Světlé bylo snad i lepší než na tomto turnaji předváděli hráči A-týmu. Nicméně Světlé se přesto podařilo přidat druhou branku dorážkou po standardní situaci. Bejnamins takto dostali již několikátý gól na turnaji. V polovině zápasu se ale začaly dít velké věci. Benjamins totiž konečně přetavili své šance v góly. Nejprve Klement chytil střelu soupeře, vyhodil míček středem na Rouse, ten se elegantní otočkou zbavil protihráče a trefil přesně. Ke koci druhé části měli Benjamins další možnost přesilové hry. Nejprve ale zabrnkal na nervy trenérovi a fanouškům Filip Boháček, který předvedl nesmyslnou rozehrávku středem hřiště přímo na hůl hráče Světlé. Poté byla ale na hřiště poslána Terezka Gabašová, která hrála na turnaji výborně a figuruje jako asistující hráčka na druhý Rousův gól. Po druhé třetině tak bylo srovnáno. A to se trenéři původně báli dvacetigólového přídělu.
Třetí třetina připravila všem přítomným obrovskou porci nervů. Jak při útocích Světlé, tak při našich. Pochvala však patří obráncům Hipposu, kteří si do jednoho plnili své povinnosti na výbornou a nedali tak prostor útočníkům soupeře k přesnému zakončení. I brankář Světlé se často zapotil při našich šancích. Trenér Vábek přemlouval své hlasivky, aby ještě nějaký čas vydržely, neboť senzační výsledek byl na dosah. Navíc s čím si neporadila obrana, chytil opět vynikající Klement a minuty plynuly rychle dál za nerozhodného stavu. Oproti A-týmu, který je v koncovkách vyrovnaných zápasů velmi nervózní, zdáli se Benjamins hrající v pohodě a jejich výkon stále rostl. Naději na senzační výsledek podpořilo navíc i vyloučení soupeře v samotném závěru. Benjamins si tentokrát vše pohlídali a byť sami neskórovali, nepovolili to ani soupeři a udrželi remízu až do konce. V takovýto výsledek nikdo před turnajem nedoufal. Navíc tímto počinem pomohli Benjamins A-týmu zvýšit náskok na Světlou na čele ligy a přiblížit se tak k postupu do nadstavby z prvního či druhého místa tabulky.

Branky: Rous 2. Asistence: Klement, Gabašová.

Sestava A-týmu: Růžička Tomáš, Křesťan Daniel - Cisárik Jakub, Kuneš Filip, Paseka Martin, Ušáková Martina, Kraus Jiří, Macháček František, Neubauer Adam, Boháček Jiří, Obrdlík Dan, Svoboda Jakub.
Sestava Benjamins: Klement Radim - Boháček Filip, Jambor Leoš, Hrubý Michal, Novák Lukáš, Krčál Michal, Krčál Lukáš, Rous Pavel, Hromádka Ondřej, Gabašová Tereza, Hrubý Tomáš.

Hodnocení trenéra: „Derby se hrálo z pohledu áčka trošku vlažněji, v zápase s Brodem zase někteří nepodali úplně nejlepší výkon. Benjamins mile překvapili se Světlou, zejména díky pohybu dělali soupeřovi velké problémy. Pojďme načerpat síly na důležitý souboj ve Žďáře před Vánocemi.“