-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

C-tým na domácí půdě stoprocentní
2.11. 2014
Céčko se podruhé v této sezóně představilo v domácí hale. Nejprve si po nepřesvědčivém výkonu připsalo výhru 6:4 proti celku PSKC Okříšky-Kněžice B. Ve druhém zápase C-tým předvedl bojovnost a nasazení, které spolu se štěstím znamenaly výhru 6:5 nad TJ Sokol Telč.

PSKC Okříšky-Kněžice B - Hippos Žďár n/S. C 4:6 (1:2, 1:1, 2:3)

Hippos do utkání vstoupil aktivně, hned první střela na bránu skončila na tyči soupeřovy branky. Na první gól zápasu se čekalo pět minut. Denk využil Křížovu nahrávku a z úctyhodné vzdálenosti překonal soupeřova brankáře. Minutu na to však ždárská obrana pozdě přistoupila k útočníkovi Okříšek, který srovnal stav utkání. Žďár si dál vytvářel řadu šancí, ale chyběla větší efektivita v koncovce. Na staré přibyslavské časy zavzpomínali Blažek s Vomelou, kdy druhý jmenovaný neměl problém vrátit vedení na stranu Celticu. Více se již do dějství první periody nevešlo.

V úvodu druhé třetiny byl za bránění ve hře vyloučen domácí Coufal, avšak Hippos sehrál přesilovou hru katastrofálně. Ani C-tým si neodpustil obdrženou branku ve vlastní početní převaze, vypadá to, že hráči v červenočerných dresech čerpali inspiraci u kolegů z A-týmu. Kříž ztratil míček na křídle a dvojice Žák – Kourek vyřešila situaci dva na jednoho bezchybně – 2:2. Okříšky byly rázem lepší celek na hřišti, Hipposu nevycházely základní věci jako přihrávka či zpracování míčku. V desáté minutě byly Okříšky znovu vyloučeny za bránění ve hře. Přesilovka však byla statická, bez střelby a s řadou nepřesných přihrávek. Na to už se nemohl dívat Kepka, který za brankou vybojoval míček a předložil ho na brankoviště Vomelovi. Žďárský střelec s číslem 9 na zádech se nemýlil, čímž vrátil vedení zpět na stranu C-týmu.

Do poslední části se šlo za stále otevřeného stavu. Hippos chtěl přidat další branky a utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Tyto plány přibrzdilo vyloučení Pátka, které však žďárská defenziva v čele s brankářem Rybenským ubránila. Po ubráněném oslabení viděli diváci pěknou kombinaci celé žďárské pětice, na jejímž konci Dolák trefil neomylně pod víko Haláskovy brány. Ale Okříšky nepolevovaly v aktivitě a za necelou minutu přispěchaly s odpovědí. Rychlý nahazoval míček na Rybenského branku, ten se však k údivu všech zastavil až v síti. Nedůsledná hra Hipposu zapříčinila vyrovnání utkání. Osamocený Žák měl čas zamířit a trefit přesně pod Rybenského rukou. Za ostřejší zákrok se chtěli ve dvanácté minutě třetí třetiny pomstít Vrbas s Dolákem, za potyčku však dostali dvouminutové tresty. Následovala přesilovka čtyři na tři domácích, která netrvala dlouho. Do tří poslal Okříšky Coufal, opět za nedovolené vrážení. Hra tři na tři je Celtiku dobře známa z tréninků na 5. ZŠ, což Hippos potvrdil i brankově. Nejprve se Kříž uvolnil u mantinelu a předložil Blažkovi, který z blízkosti překonal Haláska. Byl to jeho 200. gól v barvách Hipposu. Ten samý hráč si připsal ještě jednu branku, když zužitkoval Pátkovu nabídku. Zbytek hrací doby už žďárští hráči kontrolovali míček na svých holích, po ne příliš přesvědčivém výkonu si tak připsali výhru 6:4.

Branky: Blažek 2, Vomela 2, Denk, Dolák. Asistence: Kříž 2, Blažek, Kepka, Pátek, Vrbas.


Hippos Žďár n/S. C - TJ Sokol Telč 6:5 (2:2, 4:0, 0:3)

Druhý zápas nás čekal kvalitnější soupeř, který v prvním svém utkání deklasoval B-tým Bystřice n. P. Po třech minutách potvrdila Telč svoji převahu brankou Havlíka. Ten samý hráč byl tři minuty na to vyloučen za špatné střídání. Všech 33 diváků vidělo opět nešvar, který se v poslední době Na Bouchalkách objevuje příliš často. Obdržená branka z protiútoku po ztrátě balonku při vlastní přesilovce. O snížení se šťastnou brankou postaral Pátek, kterého trefilo nahození Křepinského a odrazilo se od něj za brankovou čáru. Ve třinácté minutě bylo vyrovnáno. K rozehrávce standardní situace se postavil Kříž, jehož padající nahození skončilo za zády gólmana Petrů. Hippos v této třetině byl poměrně rovnoceným soupeřem favorizované Telči.

Druhé dějství bylo ze strany Hipposu to nejlepší, co v neděli na domácí půdě předvedl. Nejprve využil Vrbas nahrávku Velína, poté si vzal odražený míček Denk a trefil poodkrytou část branky Telče. Ani hosté však nebyli bez šancí. Ty však zastavovala kompaktně hrající obrana Hipposu či skvěle chytající Rybenský. Do konce třetiny si oba předchozí střelci své branky zopakovali a o osudu utkání se zdálo být rozhodnuto.

Avšak Hippos se vedení zalekl, do poslední třetiny nastoupil ustrašeně, kupil chybu za chybou a byl po zásluze potrestán. Po šesti odehraných minutách se vedení Hipposu zúžilo na dvougólové. Ani to však domácí hráče nevyburcovalo k lepšímu výkonu. Všude byli o krok pozdě, nahrávkám chyběla přesnost. V této části držel naděje na výhru Rybenský, který někdy i se štěstím likvidoval střelecké pokusy Telče. Pátou branku hostí vstřelil V. Kamaryt, který trefil neomylně mezeru u první tyče. Závěrečný tlak Telče však otupil Havlík, který se nechal vyloučit za nesmyslný zákrok u mantinelu. Hippos držel míček pod svoji kontrolou, do šancí už Sokol nepouštěl. V utkání jsme nebyli lepším týmem, za předvedenou bojovnost a obětavost jsme si však tři body zasloužili.

Branky: Denk 2, Vrbas 2, Kříž, Pátek. Asistence: Kepka 2, Křepinský, Melichar, Velín, Zástěra.

Sestava: Rybenský – Kříž, Zástěra, Křepinský, T. Melichar – Kepka, Janů, Vrbas, V. Pátek, Dolák, Velín, Denk. První zápas navíc Blažek, Haman, Vomela.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je neděle 14. 7. 2024
Svátek slaví Karolína