-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Junioři doma brali 3 body
8.10. 2014
První představení juniorů na domácí půdě přineslo do tabulky 3 body. Stalo se tak po vítězství 7:4 nad Pelhřimovem a těsné prohře 2:3 s Táborem. V obou utkáních měl Hippos navrch zejména v posledních třetinách. Domácím sice také chyběly 3 hráčské opory, i tak však tým ukázal, že bude v soutěži konkurenceschopný komukoli.

Hippos Žďár n. S – Spartak Pelhřimov 7:4 (2:3, 0:0, 5:1)

První zápas v domácí hale svedl proti našim juniorům tým Pelhřimova. Neúplná sestava domácích začala proti relativně mladému celku Pelhřimova opatrně a nepřesvědčivě. I tak ale dokázal jít Hippos do vedení brankou Holcmana po nahrávce Petříčka. Soupeř poté využil nekoncentrované hry Žďáru a třemi brankami otočil utkání, přičemž druhá padla při oslabení Hipposu po faulu Dočekala. Na dostřel udržel Hippos sniper Halm, který krátce před pauzou po nahrávce Denka snížil na 2:3.

Na domácích byla vidět touha po bodech z vlastní palubovky. Druhá třetina začala postupem času vypadat lépe. Pelhřimov v této části daroval Žďáru hned dvě možnosti ke skórování v podobě přesilových her. Hippos však ani jedno vyloučení pelhřimovského Kozla nepotrestal. Skóre zůstalo neměnné a rozhodnout musela poslední třetina, ve které Hippos již svoji převahu dokázal zužitkovat.

Srovnání přišlo z hole žďárského Halma, jemuž asistoval novic Brejcha po minutě a půl hry. Chvíli po vstřelené brance se však nahrávající Brejcha nechal vyloučit a utlumil tak žďárský tlak. Oslabení domácí ustáli a rozjel se opět obrat utkání. Do vedení poslal Žďár opět Halm po nahrávce Petříčka. Pátou branku vstřelil při třetím vyloučení pelhřimovského Kozla v přesilové hře Obrdlík, kterému připravil šanci předchozí střelec Halm. Chvilkový pocit jistoty přidal Hipposu šestým gólem Šimka, který se trefil čtyři minuty před koncem utkání. Nekoncentrovanost domácích po buly ale znamenala okamžité snížení Pelhřimova opět na rozdíl dvou branek. Tečku za utkáním udělal v další přesilovce Žďáru Holcman po nahrávce Denka. Hippos tak slavil první body do tabulky a ukázal, že umí vyhrávat i bez 3 důležitých opor.

Branky: Halm 3, Holcman 2, Šimka, Obrdlík. Asistence: Denk 2, Petříček 2, Halm, Brejcha.


Hippos Žďár n. S. – 1. FBK Tábor 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Ve druhém zápase čekal na žďárský tým celek z Tábora, jehož sestava obsahovala velké množství dorostenců, jako v případě Pelhřimova. Příchod Richarda Kafky znamenal posílení obranných řad a přesunutí Juráčka na pravé křídlo. Začátek zápasu se nesl ve vyrovnaném duchu a postupně se ukazovalo, kdo se jakou hrou bude prezentovat. Rychlé protiútoky Tábora tak soupeřily proti delšímu držení míčku v podání Hipposu. Dobré čtení hry a snadné odebírání míčků soupeři při těchto situacích předvedli z naší strany zejména zkušení obránci Petříček a Kafka. Zahanbit se ale nenechali ani Rubáč s navrátilcem Kostečkou. Žďár tak poměrně jednoduše získával míček a nenechával často ohrozit Tonara. Ten si připsal v první třetině několik podobných zákroků, když rukou vytáhl míčky směřující do šibenic. Za záda mu proklouzl jediný. To když Petříček zavzpomínal na svůj kiks proti Jihlavě v loňské sezoně a poslal míček zpoza naší branky středem hřiště. Tam jej soupeř vybojoval a střelou z dálky se ujal vedení.

Obraz hry se ve druhé třetině nezměnil. Protiútoky Tábora relativně snadno zastavené ještě před zakončením a snaha o trpělivou přípravu střeleckých pozic ze strany Žďáru. Vzrušení do hry přineslo vyloučení Halma, který se dle rozhodčích provinil bráněním ve hře. Silná čtveřice Hipposu v oslabení dobře odolávala snaze Tábora a to dlouhou dobu i s míčkem na svých holích na polovině soupeře. Jen pár vteřin po přesilovce, když se Halm ještě nestihl vrátit na své místo, však Tonarovi přeci prošla střela kolem nohy do sítě. Lehce po polovině zápasu na moment zaváhal s rozehrávkou za brankou Rubáč a míč se dostal k soupeři, který jej poslal odrazem o helmu našeho golmana potřetí do branky. Byť měl Hippos lehkou optickou převahu, kterou tribuny cítily, tak se ani v této části nebyl schopen prosadit. Našim útočníkům chyběl touto dobou zejména pohyb bez míčku do volných pozic. Ve druhé třetině ještě jedna střela trefila naši branku, avšak pouze do konstrukce a odrazila se zpátky ven. Po druhé třetině tedy 0:3.

Úvod poslední části byl opět vyrovnaný, ale postupem času chtěl Hippos soupeři ukázat jaké jsou jeho opravdové možnosti a začal Tábor hodně tlačit. Párkrát ještě žďárské obraně nadělalo problém pár kličkujících hráčů hostí, ale zhruba posledních 10 minut se hrálo převážně na polovině soupeře. Zisk míčku zdvojováním hráčů či doběhnutím sražené střely, příprava střelecké pozice, zakončení a takto stále dokola. Na obrat již bylo zřejmě pozdě, avšak na hřiště poslaná silná sestava Hipposu dokázala v závěru utkání vstřelit dvě branky za jedinou minutu. Nejprve se trefil Denk po nahrávce Halma, poté mířil přesně Obrdlík za asistence stejného muže. Zbývajících dvacet vteřin zápasu již nic nepřineslo. Nedokáži odhadnout, jak moc zasloužené 3 body Tábora to byly (viz příspěvek na facebooku soupeře), ale zejména ti z našich juniorů, kteří pravidelně trénují i hrají s muži, ukázali, že úroveň soutěže převyšují, byť výsledky týmu tomu kvůli nasazení ostatních nemusí odpovídat. To ale není ani v této sezoně cílem.

Branky: Denk, Obrdlík. Asistence: Halm 2.

Sestava: Tonar, Petříček, Kostečka, Juráček, Rubáč, Holcman, Halm, Denk, Obrdlík, Šimka, Brejcha, Dočekal (pouze první zápas), Kafka Ri. (pouze druhý zápas).
Pozoruhodné je, že Hippos pokračuje ve sbírání těsných proher. Za posledních 24 zápasů juniorského týmu byla toto již neuvěřitelná devátá prohra o jediný gól a v sezoně druhá ze 4 zápasů. Příjemným překvapením je poté vzhledem k nezkušenému golmanovi v naší brance nízký počet obdržených branek z obou utkání – tedy 7. Absence některých elitních juniorů Hipposu kvůli zápasovému vytížení za mužský A či B tým výrazně snižuje kvalitu týmu a vyrovnává šance na výhru. Domnívám se, že pokud by jezdilo stále jen nejsilnějších 9 hráčů, neměl by Hippos konkurenci.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 5. 12. 2023
Svátek slaví Jitka

Narozeniny dnes slaví:
Jan Žák (1991)