Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

C-tým získal v Bystřici n. P. 6 bodů
4.10. 2014
S cílem napravit předchozí porážky z domácího turnaje vyrazil C-tým k dalším zápasům do Bystřice nad Pernštejnem. V prvním duelu proti ASK Bystřici n/P. B si Hippos nedůsledností v obraně zbytečně utkání zkomplikoval, ale i přes nepodařenou třetí třetinu vyhrál 9:8. Ve druhém zápase si C-tým dokráčel za bezproblémovou výhrou 9:5.

ASK Bystřice n.P. B - Hippos Žďár n. S. C 8:9 (0:3, 3:3, 5:3)

Do prvního zápasu nastoupili Žďárští proti rezervě domácího celku, pro kterou to byl úvodní zápas sezóny, s deseti hráči do pole. Přetrvávající problémy se zády nepustily do zápasu trenéra Roseckého, který vedl tým pouze z lavičky. Soupeř posílen o dva hráče A-týmu vyrukoval proti Hipposu se zataženou hrou. Na první branku nečekala bystřická hala dlouho, v páté minutě vyslal Kepku do úniku Kříž a střelec Hipposu se nemýlil. Na rozdíl dvou branek zvyšoval Blažek, který uplatnil formu získanou v ranním zápase VHL. Žďár dobře bránil, dostával se snadno do útočné fáze a vytvářel si šance. Jednu z nich využila bratranecká dvojice Pátek – Vrbas, když druhý jmenovaný završil brankový účet první třetiny.

Druhá perioda začala stejně, jako skončila třetina první, tedy brankou v bystřické síti. Z rány Blažka se však Hippos neradoval dlouho, hned po 8 vteřinách snížil domácí Beno. Na další bystřickou ránu dokázal rychle odpovědět Denk, který si při signalizovaném vyloučení navedl míček na střed a vymetl pavučiny v šibenici Sedlaříkovy svatyně. Domácí začali aktivně napadat naši rozehrávku, což jim přineslo řadu příležitostí. Ty však skočily buď na dobře chytajícím Rybenském, nebo na mantinelech za naší bránou. Po konečném hvizdu druhé třetiny svítilo na ukazateli skóre 3:6.
Když v první minutě využil Pátek dobré práce svého centra Denka v sedmou branku, vypadalo to, že vítězství v zápase je na dosah. Ještě blíže k němu bylo po trefě dobře hrajícího juniora Obrdlíka, kterému šanci darovali domácí obránci. Poté však začal úřadovat bystřický Dvořák, který si v rozmezí 3 minut třikrát pohrál s obranu Hipposu a snížil na 8:6. Klid na žďárské hole měl přinést další zásah Blažka, ale nestalo se tak. Za 10 vteřin Hippos opět inkasovat, tentokrát z hole Palečka. To neunesl Kříž, který za naštvané odhození hokejky dostal 2 minuty. V přesilovce Bystřičtí hrozili ze všech pozic a nakonec se kýžené branky dočkali – 9:8. Do konce bylo stále hodně času, ale obrana Hipposu v čele s Rybenským již neinkasovala. Nutno dodat, že při nás v některých momentech stálo štěstí, jako při střele Dufka do tyče. Na konečném výsledku již nic nezměnilo ani další vyloučení Kříže dvě vteřiny před koncem utkání.

Branky: Blažek 4, Kepka, Obrdlík, Pátek, Denk, Vrbas. Asistence: Kříž 2, Pátek, Kepka, Blažek, Obrdík, Denk, Zástěra.

Hippos Žďár n. S. C - Snipers Třebíč B 9:5 (4:2, 2:1, 3:2)

Před začátkem druhého duelu se dlouho čekalo na příchod rozhodčích, kteří si odskočili na oběd v nejméně vhodnou dobu. Dlouhé prostoje nesli hůř Třebíčtí, kteří se nestačili rozkoukat a už prohrávali po individuální akci Blažka. Hippos i nadále držel otěže zápasu ve svých rukou, byl aktivní na míčku a soupeře k ničemu nepustil. Když Pátek obral o míček Pařízka a předložil jej do ideální střelecké pozice Vrbasovi, domácí již vedli 3:0. Minutu poté se pro něho v neobvyklé útočné třetině objevil Zástěra, který vyslyšel volání Blažka o nahrávku a míček mu přenechal. Žďárský matador neměl problém trefit místo nad rukou Pokorného – 4:0. O čistý štít v první třetině připravil Rybenského třebíčský Blažek, který využil zaváhání ve žďárské defenzivní činnosti. Po něm se prosadil "gólem do šatny" i Samuel, což mírně snížilo žďárské akcie na možnou výhru. Více však první třetina nepřinesla, při první výměně stran tak byl stav zápasu 4:2 v náš prospěch.

Ani druhou část utkání jsme nepolevili v nasazení, což brankově vyjádřil Vrbas po asistenci jeho dvorního nahravače Pátka. Poté však byl vyloučen za sekání Denk. Snipers přesilovku vykombinovali až na volného Pařízka, který zametl míček za Rybenského. Svoji chybu rychle napravil Denk ranou do Pokorného branky. Žďár nechtěl připustit drama z konce předchozího zápasu, ale i tak nechával před Rybenským osamocené hráče soupeře. Rybenský však tasil jeden zákrok za druhým a Hippos držel nad vodou.

Třetí část nezastihla Žďárské v ideálním rozpoložení, hned po půl minutě snížil Blažek. Naštěstí jsme nepropadli stejně jako v již zmiňovaném utkání s Bystřicí a dokázali přidat další branky. Obrdlík využil nahrávky o zadní mantinel a nachytal Pokorného na první tyči. Tlak Třebíče neupadal, ale žďárská obrana si s výpady Sniperů dokázala poradit. Navíc Pátek přidal další dva zářezy na svoji pažbu, čímž definitivně rozhodl o výhře Hipposu. Nic na ní nezměnila ani Štěpánkova trefa v poslední minutě. Hippos si tak do tabulky připsal důležité body, které jej posunuly z posledních pozic tabulky Ligy Vysočiny.

Branky: Vrbas 3, Blažek 2, Pátek 2, Denk, Obrdlík. Asistence: Pátek 3, Zástěra 2, Kříž, Melichar.

Sestava: Rybenský – Kříž, Zástěra, T. Melichar, Křepinský – Obrdlík, Blažek, Kepka, V. Pátek, Denk, Vrbas. Trenér Rosecký.