Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Starší žáci se představili poprvé doma
23.9.2014
Oba týmy starších žáků Hipposu se předvedly domácím divákům jako první mládežníci v této sezoně. Na A-tým čekaly výzvy v podobě tradičního soupeře z Havl. Brodu a „nováčka“ Nového Města. Výsledkem byly výhra 10:2 a prohra 1:6. Benjamins, složeni téměř výhradně z mladších žáků (mladších o 2-3 roky jak soupeři), předvedli sympatický výkon proti Bystřici n. P. a Havlíčkovu Brodu. Zrodily se „přijatelné“ prohry 5:9 a 4:9.

Hippos Žďár n. S. – Sokol ED Havl. Brod 10:2 (4:2, 3:0, 3:0)

A-tým starších žáků měl na programu odvetu loňských soubojů s Havlíčkovým Brodem. Loňské zápasy skončily poměrem 7:12 a 1:5 v neprospěch Hipposu, bylo tak co vracet. Začátek utkání však proběhl obráceně. Útočník Brodu si prokličkoval sestavou Hipposu a poslal svůj tým do vedení. Od té doby však Hippos převzal otěže zápasu pevně do svých rukou a nechával vyniknout domácí publikum. První akce po buly totiž znamenala srovnání Fredym Macháčkem. Druhý gól Hipposu zrežíroval trenér Rosecký, který ze střídačky zařval na Gílu Kuneše: „Dej to na Krause“ …a opravdu Jirka Kraus dostal míček a dal golmanovi jesle. Další branka Hipposu padla po přenesení útoku z levé strany na pravou, kde míček s přehledem poklidil do branky Kuba Svoboda, po nahrávce Janka Ušáka, která měla oči. Draci z Brodu se vzmohli již jen na využití naší chyby, když trenér domáchích nepochopil gestikulaci sudích a zavelel ke střídání (mimochodem, toto bylo první utkání nově zrozené rozhodcovské dvojice Kos – Zerák ml.). Ještě do konce třetiny se Hippos Brodu vzdálil opět o dvě branky, když střelu Kuby Cisárika dorazil efektně ze vzduchu do branky Dan Obrdlík.

Od druhé části přidával branky jen Hippos. Aktivní pojetí hry přinášelo jindy líným hrochům své ovoce a jeden útok stíhal druhý. Pátou branku vsítil Brodu kolem poloviny utkání na bližší tyčku Janek Ušák, řečený „zajíček“. Velmi pohledná akce Hipposu se urodila o chvilku později. Míček si v protiútoku vyměnili všichni tři útočníci, přičemž putoval z pravého křídla od Danka Obrdlíka na centra a levé křídlo, aby ho pak dostal Danek do perfektní střelecké pozice již neobsazen a před prázdnou branku. Tleskala celá hala. O sedmou branku se postaral Franta Macháček, když po prostrčení od Jirky Krause nasadil soupeři jesle a nekompromisně zavěsil do šibenice.

Ani ve třetí části neměl Hippos dost a díky výborným zákrokům golmana Klementa měl navíc stále pouze dvě obdržené branky. Osmou branku si připsal Kuba Svoboda, který situaci po rozehrávce Dana Obrdlíka z rohu dobře vyřešil. Pár minut před koncem se udála předposlední branková radost Žďáru, když Dan Obrdlík po své střele míček vybojoval zpět a poslal přesný pas na zajíčka Ušáčka, který svým druhým gólem zvýšil na 9:2. Trenér Rosecký výjimečně nenechal tým vystřídat a Janek Ušák si po buly poradil s obranou soupeře a zkompletoval nejen desítku na ukazateli skóre, ale i svůj hattrick. To bylo co do branek vše a Hippos tak vrátil Brodu loňské porážky ve velkém stylu a to poměrem 10:2!

Branky: Ušák 3, Macháček 2, Obrdlík 2, Svoboda 2, Kraus; asistence: Obrdlík 2, Cisárik, Kraus, Kuneš, Ušák, Svoboda.

Hippos Žďár n. S. – FBC Orel Nové Město n. M. 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)

Ve druhém zápase narazilo áčko žáků na možná nejsilnějšího soupeře ze skupiny. Tým z Nového Města se již v úvodním utkání na turnaji prezentoval jako dobře připraven a se šikovnými hráči na míčku, deklasoval totiž Bystřici 10:1. Rozhodně nešlo o „zájmový kroužek“, jak si možná představovali někteří z rodičů našich žáčků. Tento tým je sice přihlášen do soutěží ČfbU sice prvním rokem, ale má bohaté zkušenosti ze žákovské orelské ligy, kterou dokonce celou vyhrál! I přes předzápasový pokyn k pokrytí středového hráče soupeře si právě tento hned po buly připsal úspěšnou střelu a po jedenácti vteřinách otevřel skóre. Ještě pár dalších minut trvalo, než si žďárští osahali situaci a cíleně postaveného hráče Města uprostřed hřiště si začali pořádně hlídat. Mezitím se podařilo srovnat, když dvojice Ušák – Svoboda vybojovala míček a druhý jmenovaný jej poklidil do branky. Obrana Paseka – Ušáková si poté nechala utéct své hráče za záda a jelikož nezachytili nahrávku, která šla mezi nimi, dostalo se Město k další gólové šanci. Míč propasírovaný pod golmanem si našel cestu do branky. V první třetině již napínavé utkání další branku nevidělo.

Na začátku druhé části si vybrala slabší chvilku obrana Cisárik – Kuneš, když prvně jmenovaný nedokázal dostatečně pokrýt hráče před brankou. Za hru v brankovišti poté v polovině části pykal Jirka Boháček. S forhendovou kličkou při nařízeném trestném střílení si totiž skvěle poradil golman Klement. Oslabení Hipposu vyšlo a Město nebylo příliš nebezpečné. Zkušení borci Nového Města ještě do oknce třetiny několikrát zahrozili, ovšem ani hipposáci se nenechali zahanbit. Stav však zůstal nepříznivý o dvě branky.

Začátek třetí části nás však nezastihl v nejlepším obranném rozpoložení a dvě branky ve druhé minutě zřejmě rozhodly o osudu utkání. Hippos zůstával nadále aktivní směrem dopředu a hráči se snažili vymýšlet plodné akce, ovšem branka soupeře zůstala zakletá. Na druhé straně byl Žďár potrestán zřejmě přísným vyloučením Martina Paseky za neúmyslnou hru hlavou. Potrestán nejen vyloučením, ale i brankou, která v něm do naší sítě padla. Od té doby se Hippos ještě mnohokrát snažil o ohrožení branky Nového Města. Bohužel i přes souboj diváků v hledišti, jaký se nevidí někdy ani v extralize mužů, se již dát gól nepovedlo. Na pohled vysoké skóre 1:6 ukazuje, že Nové Město umí dobře potrestat chyby a má individuálně dobře vybavené urostlé hráče. Budeme se těšit na další konfrontace, máme jim totiž co vracet.

Branka: Svoboda.

Sestava Hipposu: Klement – Boháček Filip, Cisárik, Kraus, Kuneš, Macháček, Neubauer, Obrdlík, Paseka, Svoboda, Ušák, Ušáková. Od druhého zápasu navíc Boháček Jiří, Krčál Michal.

Hippos Žďár Benjamins – Bystřice n. P. 5:9 (2:2, 3:5, 0:2)

Jako první ze žďárských florbalistů vůbec se na domácí palubovce v soutěžním utkání předvedl tým starších žáků Benjamins. V prvním zápase čítala vzhledem k fotbalovému utkání bohdalovských soupiska pouze 7 hráčů v poli. Šest z nich stále věkem mladší žáci. Počáteční ostych se projevil hned v úvodu dvěma brankami v naší síti. První po přesné střele útočníka Bystřice z vykroužení a druhá z brejkové situace. V polovině první části se začal Hippos osmělovat. Důkazem toho bylo sólo Rouse po levé straně, kterému chybělo pouze přesné zakončení či úprk Toma Hrubého na branku hostí. Toho však golmanka také vychytala. Výsledkem větší aktivity Žďáru však nakonec bylo kýžené srovnání. Nejprve Rous zakončil další ze svých akcí přesně, přičemž jeho asistujícím byl golman Růžička. Poté se prosadil i Tomáš Hrubý z levé strany nad nohu golmanky Bystřice Ivanky Koktavé.

Druhá třetina začala za nepříliš očekávaného, ale velmi příjemného stavu 2:2. Šťastná bekhendová dorážka bystřického útočníka po závaru před naší brankou však nadšení srazila. Sebevědomí pak benjamínkům vzaly další 4 obdržené branky během 3 minut. První ranou byla střela ze standardní situace, proti které se nepostavil nikdo do zdi. Po dalším zásahu v naší brance se zrodily ještě dvě chyby v obraně, když se jeden z obránců i centr nechali strhnout útočnou hrou a poté chyběli při obranných povinnostech. Rázem byl stav 7:2 a bylo opět na nás s výsledkem něco udělat. K pokusu o obrat zavelel Patrik Burian, který Benjamins posílil z A-týmu, navíc v tuto neděli slavil 14. narozeniny. Patrik nejprve zavezl míček dopředu, vybojoval standardní situaci a sám ji pak i zakončil přesnou střelou. Další ránu zasadil Bystřici opět Pavel Rous, který nejprve vycházkový tempem došel na půlku, odkud přesně napřáhl a přiblížil Hippos o další branku. Na stav 5:7 dotáhl ještě ve druhé části Hippos dorážkou Jarda Vokoun.

Třetí třetina byla nejopatrnější a zřejmě i Bystřice cítila, že ještě nemusí mít výsledek jistý. Benjamínci se drželi dlouho na dostřel. Až čtyři minuty před koncem utkání se nechala naše bránící sestava oklamat třemi kličkami a soupeř poté měl otevřenou cestu ke skórování. Hippos ještě lehce několika akcemi lehce zahrozil, ale tečku za utkáním udělala v samotném závěru opět Bystřice, když Jarda Vokoun, toho času obránce, úplně zapomněl na hráče za sebou, který neměl s proměněním své šance problém. Výsledek 5:9 navíc při počtu pouhých sedmi statečných benjamínků v poli na soupisce Hipposu je však dobrým příslibem do dalších utkání.

Branky: Rous 2, Hrubý, Burian, Vokoun; asistence: Růžička, Přibyl, Hrubý.

Hippos Žďár Benjamins – Sokol ED Havl. Brod 4:9 (1:1, 1:5, 2:3)

Benjamínci po pauze a posíleni o kolegy z Bohdalova (kteří v tento den porazili v OP v Bohdalově Měřín 4:3) vyrukovali proti Havlíčkovu Brodu. Ten chtěl odčinit úvodní prohru s A-týmem a na naše žáčky si od úvodu vyšlápl ve velkém stylu. Neuvěřitelně se však rozchytal v brance Tomáš Růžička a jeho dlouhé ruce chytaly míčky ze všech směrů. Navíc semtam pomohla i tyčka, v utkání celkem šestkrát. První branku obdrželi benjamins až po devíti minutách hry, kdy Brodu prošla nahrávka před branku, kde náš obránce nestihl k soupeři přistoupit. Zajímavou možností ke skórování pro benjamínky byla přesilová hra, nařízená ke konci třetiny. Mladíci se po rozpačitých chvílích překvapivě dokázali prosadit a se sirénou se trefil Pavel Rous. Rozhodčí branku uznali. Jestli padla před či po však nikdo neví.

Že se fotbalové vlohy v Michalu Přibylovi, obránci žďárského FC ŽĎAS, nezapřou, se ukázalo na začátku druhé části. Jeho krásná hlavička byla potrestána vyloučením a volným úderem. Bohužel velmi prostupná zeď znamenala brzký konec trestu a druhou branku v naší síti. Kapitán Brodu Daniel Hodboď dělal žďárským nemalé problémy a po chvíli se ujala další z jeho střel od levého mantinelu, která zazvonila o vzdálenější tyč Růžičkovy branky. Na tuto branku dokázal Hippos brzy odpovědět. Byl to právě Hodboď, který odehrál před svojí brankou míček vsedě a následovalo vyloučení a volný úder. Po nacvičené kombinaci posílal míček Ondra Hromádka a Pavlík Rousů nedal golmanovi šanci a snížil opět na rozdíl jediné branky. Poté si slabší chvíli vybrali naši centři, když si neplnili své obranné povinnosti a nechávali volné hráče na středu hřiště. Toho dokázal Brod využít dvěma góly a opět odskočil. Přesnou mušku ukázal další útočník Brodu při střele z rohu hřiště, která zapadla do šibenice Růžičkovy branky.

Čtyřbrankový rozdíl po dvou třetinách se zdál příliš Pavlu Rousovi, který na začátku třetí části po nahrávce Hromádky trefil přesně. Jen chvilku vydržel této stav, aby se opět ukázalo, jak děravá umí být zeď hipposáčků a bylo to opět o 4 branky. Jak nebezpečný umí být Tom Hrubý, se ukázalo v polovině části, když si zpracoval míček nahozený od obránce a svůj únik na branku draků zakončil bekhendovým blafákem. Až tři minuty před koncem Brod definitivně zlomil odpor benjamins, když nejprve zachytil rozehrávku Hipposu Hodboď a zamířil přesně a poslední branku vstřelil soupeř po delším závaru na naší půlce. Nepříznivý výsledek 4:9 však musíme vidět jako báječný počin proti o dva roky staršímu týmu z Brodu!!!

Branky: Rous 3, Hrubý; asistence: Hromádka 2, Přibyl.

Sestava Hipposu Benjamins: Růžička – Burian, Hromádka, Hrubý, Pelikán, Přibyl, Rous, Vokoun. Od druhého zápasu navíc Krčál Lukáš a Meduňa.

Zhodnocení trenérů: „Liga Vysočiny se sice rozdělila na dvě části, ale i tak lze vidět, že týmy své kvality mají, zejm. pak Nové Město n. M. Ti nás dnes tak trochu zaskočili, proto je zde motivace se neustále dále zlepšovat, hrajeme s nimi ještě třikrát. Žel zde jsou stále základní chyby v obraně, přístup k hráčům, jejich pokrytí. Zejména pak proti Brodu zahrál dobře útok, který pochopil herní styl, jakým bychom se chtěli prezentovat.
Z Benjamins máme samozřejmě radost, byť výsledky tomu neodpovídají. Na příští turaje je snad doplníme o zkušenější hráče. Pro ty mladší je to dobrá škola nejen florbalu, ale i života.
Závěrečnou kapitolou jsou pak naši bezvadní diváci, kterým velice děkujeme za podporu ve všech 4 utkání.“

Další turnaj sehrají oba dva celky žďárských starších žáků v neděli 5. října, kde se odehraje i derby mezi Hipposem. Benjamins budou dále hrát proti Novému Městu, jejich starší kolegové pak proti domácí Bystřici n. P.