-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Junioři v úvodním turnaji neuspěli
24.9. 2014
Z prvního turnaje sezony si tým juniorů neodváží ani bod. Do 190 kilometrů vzdálené Kaplice odcestovalo pouze 7 hráčů do pole a již tradičně s novým brankařem za zády.
Hippos Žďár nad Sázavou - FBC Došwich Milevsko 6:7 (0:2, 4:2, 2:3)

Výpomoc juniorů v mužských týmech při soubězích utkání o tomto víkendu znamenala pouze 7 hráčů do pole při dalekém výletu do Kaplice. Dvojice Halm a Holcman totiž pomáhala k výhře mužskému A-týmu a Richard Kafka bojoval o body s B-týmem. Do prvního utkání tak junioři vstupovali s jasným úkolem - držet míček na hokejkách a trpělivě vyčkávat na gólové příležitosti. Hned v úvodu utkání byl zřetelně vidět kvalitativní rozdíl obou týmů. Hippos rozehrávku zvládal a bez větších potíží se dostával do střeleckých pozic, zatímco hráči soupeře byli rozestavěni náhodně a obránci často nahazovali balon až k našemu brankaři. Přesto byl po první třetině spokojenější soupeř. Dvě střely ze střední vzdálenosti totiž skončily v naší síti. Obě situace vypadaly podobně. Nedůrazné přistoupení obránce a nejistý zákrok brankaře.

Vstup do druhé třetiny nám vyšel a díky brankám Obrdlíka a Šimky jsme srovnali. Vyrovnaný stav však nevydržel dlouho. Po půlminutě přišel další gól v naší síti. Vysoký balon ze soupeřovy poloviny přistál na hokejce útočníka, který ho poslal za záda Tonara. Jasná vysoká, kterou rozhodčí přehlédli. Tato branka ale nezměnila téměř nic na hře Hipposu. Dále jsme trpělivě kombinovali a zaslouženě jsme nejprve vyrovnali gólem Šimky a 2 minuty poté se dostali do vedení. Branku vsítil opět Marek Šimka, čímž zkompletoval hattrick. Vedení jsme ale neudrželi dlouho. Po necelé minutě Milevsko vyrovnalo. I přes postavení útočníka v brankovišti gól platil a tak bylo po dvou třetinách skóre vyrovnané.

Ani ve 3. třetině se obraz hry nezměnil. Hippos byl lepším týmem a 2x se zásluhou Petříčka dostal do vedení. V obou případech ale Milevsko dokázalo vyrovnat. Poslední minuty utkání se Hippos nadechoval k závěrečnému tlaku a vypracoval si několik slibných šancí. Ve 14. minutě měl Obrdlík na hokejce vítězný gól, ale soupeř mu zezadu zablokoval hokejku. Sudí ale nechali hru pokračovat a z následného protiútoku vstřelil soupeř rozhodující gól utkání. Jako by pokračovala tradice proher o jedinou branku z minulé sezony…
Góly: Šimka 3, Petříček 2, Obrdlík, Asistence: Šimka, Kafka, Brejcha

Hodnocení: Proti pravděpodobně nejslabšímu týmu jsme nedokázali bodovat, přestože jsme byli jasně lepším týmem. Jako příčiny bych označil ztrátu koncentrace po vstřelených gólech a štěstí soupeře. Rozhodně tomu nepřispěli ani rozhodčí, jež kromě dvou neregulérních gólů soupeře pouštěli i časté sekání a blokování hole.
FBC Spartak Kaplice - Hippos Žďár nad Sázavou 9:3 (2:2, 1:1, 6:0)

Ve druhém zápase na nás nastoupil mnohem vyspělejší tým FBC Spartak Kaplice. Rozdíly mezi oběma týmy byly malé. To, co Hippos měl navrch v technice, dokázal soupeř dorovnat větším počtem hráčů na střídačce a bojovností. Po jedné minutě poslal Šimka Hippos do vedení, čímž se hráči uklidnili. Hippos držel míček na svých hokejkách a utkání měl pod kontrolou. Bohužel kolem 10. minuty přišly 2 slepené góly domácích a Hippos musel zabrat. Vyrovnání přišlo minutu před koncem 1. třetiny, kdy Halama přichystal střeleckou pozici Obrdlíkovi a ten se nemýlil.

Do druhé třetiny se tak nastupovalo za nerozhodného stavu. Po dvou minutách poslal Šimka Hippos zpět do vedení. Za další dvě minuty dostal Hippos výhodu přesilové hry díky špatnému střídání domácích. Přesilová hra trvala pouze půl minuty, protože i Hippos šel do čtyř. Za hru na zemi si šel odsedět dvě minuty jinak výborný Halama. Hra ve čtyřech přinesla zajímavé příležitosti na obou stranách, brankou ale neskončila ani jedna. V desáté minutě šel Hippos opět do oslabení. Petříček odhodil protihráče hlavou proti zdi, čímž si vysloužil dvě minuty. V oslabení byl paradoxně nebezpečnější Hippos. Obrdlík vystihl rozehrávku soupeře a tlačil se do zakončení, bohužel mezi míčkem a bránou stál rozhodčí a pravděpodobně gólovou střelu zastavil. Pouhou vteřinu před návratem Petříčka udeřil soupeř ze zmatku před Tonarovou bránou. Až do konce 2. třetiny zůstalo skóre vyrovnané.

Třetí třetina se stejně jako v prvním zápase Hipposu nepovedla. Na hráčích již byla znatelná únava. Přesto jsme se pokusili začít aktivně. Hned v úvodu třetiny byl za mantinel sražen Kafka. Narozdíl od vyloučení Petříčka (kde se dokonce uvažovalo o pětiminutovém trestu) však zůstala pravice sudích v klidu. Vyloučení nepřišlo ani po hře domácích na zemi. Již nalomené hráče Hipposu dorazila nešťastná branka domácích. Ti nakonec celou třetí třetinu zcela ovládli. Na cestu domů nám přibalili slušný ranec v podobě výsledku 9:3.
Góly: Šimka 2, Obrdlík, Asistence: Halama 2, Obrdlík. Sestava: Tonar, Kafka Roman, Petříček, Halama, Obrdlík, Šimka, Dočekal, Brejcha.

Hodnocení: V tomto utkání jsme opět nebyli horším týmem. Značná únava se ale ve třetí třetině jasně projevila a ani rozhodnutí rozhodčích nám na klidu nepřidaly.

Zahájení sezony dvěma prohrami určitě není podle představ, ale ani v letošní sezoně nebude u juniorského týmu důležité tabulkové umístění, neboť v případě souběhu zápasů s mužským A a B-týmem, jako o tomto víkendu, budou elitní junioři uvolňováni pro potřeby mužů a pár turnajů zřejmě absolvují ve slabší sestavě. K příštímu turnaji na domácí půdě v neděli 5. 10. by však měl Hippos nastoupit v plné sestavě a tudíž i v očekávání 6 bodů. Všechny srdečně zveme.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je neděle 14. 7. 2024
Svátek slaví Karolína