-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Závěr sezony v režii B-týmu
28.4. 2014
Bílé dresy a domácí palubovka byly klíčem k úspěšnému zvládnutí závěrečných zápasů mužské rezervy. V úvodní utkání si žďárský tým zejména díky veteránovi Imramovskému a jeho křídlům smlsnul na Kaplici 10:0. Druhý zápas proti Táboru byl mnohem vyrovnanější, ale i v něm domácí zvítězili, a to 6:3

Hippos Žďár n/S. B - FBC Spartak Kaplice 10:0 (2:0, 2:0, 6:0)

Od prvních minut bylo jasné, kdo je v hale Na Bouchalkách pánem. Jenže Tlustý, Ŕádek ani Tomáš Dvořák ve vyložených šancích neuspěli. Skóre otevřel v páté minutě v přesilové hře Imramovský, kterého mezi kruhy našel Příhoda. Hráči Kaplice nenacházeli protizbraň na aktivní rozestavení domácích a tak se uchylovali jen k dlouhým nahazovaným balonkům. Ty však žďárští beci bez problémů sbírali, a tak se domácí gólman Mifka chvílemi vyloženě nudil. V polovině třetiny byl vyloučen druhý hostující hráč, Hippos tentokrát výhodu nevyužil. V závěru prvního dějství prokličkoval hřištěm Filip Dvořák, předložil Turinskému, který zvyšoval na 2:0 a aspoň trochu přiblížil skóre obrazu hry.
Na začátku druhé části přidal Žďár třetí branku. Po standardní situaci si Vábek s Imramovským několikrát vyměnili balonek, až se domácí kanonýr dostal do oblíbené pozice a přesnou střelou pod víko vstřelil svou druhou branku. Po zbytek třetiny se ale žďárský tým střelecky trápil. Tak to na sebe vzal opět Imramovský, který ve spolupráci s Tomášem Dvořákem zužitkoval rychlý brejk do rozhozené obrany Kaplice.

Třetí třetina se odehrávala kompletně v režii Hipposu. Hned po 100 vteřinách přihrál Staněk napříč celým brankovištěm Tlustému, na kterého čekala už jen prázdná brána. O minutu později našel Drlík obloučkem Staňka a nastávající taťulda dopíchal balonek za hostujícího gólmana pošesté. Do té doby se první lajně Hipposu střelecky příliš nedařilo, pak však předvedla ukázkovou kombinaci, na jejímž konci po zapojení všech členů žďárské pětice stál Turinský. Než se hosté ze sedmé branky vzpamatovali, přidal jim tam Imramovský po pasu T. Dvořáka další. Závěr zápasu režíroval Vábek, který dvěma přesnými střelami navýšil skóre na 10:0 a korunoval tak v den svých jmenin svůj výkon. Žďár mohl přidat ještě další branku při vyloučení hostí 2 minuty před koncem. Ale příliš kombinoval a hrál na krásu, že z celé přesilovky vyústil rychlý brejk Kaplice a nebezpečná střela na Mifkovu bránu, která mu snad jako jediná za celý zápas mohla pokazit čisté konto.

branky: Imramovský 4, Vábek 2, Turinský 2, Staněk, Tlustý, asistence: T. Dvořák 3, Imramovský, Vábek, Turinský, Staněk, Drlík, F. Dvořák, Příhoda, Řádek - tedy bodovali všichni :)
Hippos Žďár n/S. B - 1. FbK Tábor 6:3 (4:2, 2:0, 0:1)

Domácí se ani nestihli rozkoukat a už prohrávali, když rychlý brejk zakončil střelou bez přípravy hostující Kutner. O vyrovnání se postaral opět Imramovský, kterému to v neděli pěkně lepilo, asistenci si připsal Vábek. Ostrý úvod utkání v rychlém tempu však v jednom ze soubojů odnesl Tomáš Turinský, který si obnovil zranění kolena a utkání pro něj skončilo. Obrat ve skóre přinesla souhra bratří Dvořáků, Filip našel Tomáše a Žďár se ujal vedení 2:1. Následně obránce Drlík čistil prostor před Mifkou s hokejovým důrazem. Jeho vyloučení hráči Tábora potrestali a srovnali. Ovšem hned poté vrátil vedení na stranu domácích F. Dvořák. Hosté pak nezvládli kontrolovat svůj důraz a vynesení Staňka ze hřiště hostujícím Šourkem odměnili hosté dvěma minutami. Staněk byl několik minut mino hru. V přesilovce hosté vypíchli balonek a Filip Dvořák důrazným způsobem rodící se brejk zastavil. Hráči Tábora však považovali Dvořákův zákrok za nedovolený a nevybíravým způsobem se dožadovali vyloučení. Místo toho však hosté potrestali jejich jednání nejprve dvouminutovým trestem a následně vyloučením na 2+10 minut. Takže se táborští usadili ve čtyřech na trestnou lavici a Žďáru otevřela příležitost dlouhé přesilovky 5 na 3. Tu využil a na 4:2 zvýšil Filip Dvořák po přesné přihrávce Příhody.
Tvrdá hra Tábora pokračovala a tak si šel hned v první minutě prostřední části šel za katr sednout Hloušek. Hippos přesilovku nevyužil, naopak řady zraněných rozšířil Tlustý. V polovině utkání nabil Řádek Imramovskému, který se opět nemýlil a zvyšoval na 5:2. V té době hosté tlačili, ale i ve vyložených šancích střelecky selhávali. Naopak žďárský tým vyučoval z produktivity. Dlouho se bránil, měl velkou porci štěstí, ale střílel branky. Na 6:2 zvyšoval v závěru druhé třetiny Staněk.

Třetí třetina příliš pohledná nebyl. Hosté svírali Hippos jako kleště, ale jejich střely z dálky byly zblokovány a v brance se činil domácí Mifka. Na útok sestava Žďáru příliš nepomýšlela, vyrážela pouze do rychlých protiútoků, ale žádný již nevyužila. Tábor se prosadil až minutu a půl před koncem ke korekci skóre na konečných 6:3 pro Hippos.

Branky: F. Dvořák 2, Imramovský 2, T. Dvořák, Staněk, asistence: Řádek 2, F. Dvořák, Vábek, Příhoda. Sestava: Mifka - F. Dvořák, Drlík, Příhoda, Tlustý - Turinský, Staněk, Řádek - Vábek, Imramovský, T. Dvořák.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je čtvrtek 7. 7. 2022
Svátek slaví Bohuslava