Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Kos vystřílel 6 bodů B-týmu
11.11. 2013
Kanonýr A-týmu Petr Kos přenesl střeleckou formu i do zápasů Béčka. Jeho 8 gólů pomohlo k vítězstvím 7:5 nad Strakonicemi a 12:3 nad Českými Budějovicemi B. Další posila A-týmu, Filip Dvořák, jej podpořil dalšími dvěma brankami a 6 gólovými asistencemi.

FbC Strakonice P. A. - Hippos Žďár nad Sázavou B 5:7 (3:0, 2:3, 0:4)

Hippos se do soupeře zakousl hned od prvních vteřin a tři první střely na bránu zazvonily o konstrukci svatyně strakonického gólmana. Jenže florbal se hraje na góly a ne na tyčky. Tak udeřilo na druhé straně. Žďárský tým se špatně srovnal na bránění standardní situace a nehlídaný kapitán jihočeského týmu rozvlnil síť za Mifkou. Druhý a třetí gól padly do sítě Hippos z brankového prostoru. Žďár však měl dost šancí, a tak neskládal zbraně.
Ve druhé třetině pokračovala střelecká impotence hostujícího týmu a naopak Strakonice vyučovaly z efektivity. V polovině utkání přidaly čtvrtou a v 10. minutě prostředí části dokonce pátou branku. Ta byla poslední kapkou trpělivosti gólmana Mifky, který se přihlásil o střídání. Než se však stihl náhradní brankář Macek rozcvičit, Hippos snížil. Petr Kos vyhrál buly, sám si balonek doběhl, prokličkoval obranou Strakonic a protrhl střeleckou smůlu žďárského týmu. Za 40 vteřin se prosadila druhá akvizice A-týmu, Filip Dvořák, který přesnou střelou zužitkoval Řádkovo přiťuknutí. Do konce prostřední části přidal Hippos ještě třetí branku. Filip Dvořák projel celé hřiště, oběhl domácí svatyni a z poza ní našel úplně volného Tlustého.

Závěrečná část se odehrávala plně v režii Žďáru. V závěru třetí minuty vybojoval F. Dvořák balonek, sám jej vyvezl do útočné části, kde oslovil Kosa, který se nemýlil. Za tři minuty srovnal Řádek, který doslova vykoupal brankáře Strakonice i s jeho obránci. Hippos se dostal do vedení ve desáté minutě, znovu u toho byla dvojice Kos - F. Dvořák. Na konečných 5:7 upravil opět Kos, nahrávajícím byl opět Řádek.

Branky: Kos 4, F. Dvořák, Tlustý, Řádek, asistence: F. Dvořák 3, Řádek 2. Bez vyloučení.
Hippos Žďár nad Sázavou B - FBC Štíři České Budějovice B 12:3 (4:2, 4:0, 4:1)

Do druhého utkání nastoupil ve žďárské brance Macek, který rozcvičku před zápase příliš neprožíval. A po slovech "jsem rozchytán" inkasoval již po 16 vteřinách. Naštěstí hosté také udělali hned hrubku a tak individuální akci srovnal T. Dvořák. Vzápětí zafungovala spolupráce hráčů A-týmu Hipposu a Kos po nahrávce F. Dvořáka poslal Hippos do vedení. Za 30 vteřin skóroval znovu T. Dvořák, kterému excelentně předložil Kos. Divoký úvod utkání zakončily další brankou Budějovice, kdy střelou od půlky nachytaly nepřipraveného Macka v brance Hipposu. Žďárský gólman však za půl minuty úspěšně lapil trestné střílení za faul Příhody a od té doby podával excelentní výkon až do závěru utkání. V závěru třetiny se trefil Vábek, kterému nabíjel Staněk, a tak šel Hippos znovu do dvoubrankového vedení.
Úvod druhé třetiny byl opatrnější a tak se na další branku čekalo až do poloviny utkání. A byl to znovu Vábek, který rozvlnil síť hostující branky. Stejný hráč zkompletoval hattrick o dalších 5 minut později. Svůj výkon komentoval slovy "už jsem se tu naučil stát jako Kos". Žďárský kanonýr zaslechl své jméno a došlo mu, že mu Vábek utíká v individuálních statistikách zápasu a hned o sobě dal vědět dvěma brankami v rozmezí 40 vteřin. To už Hippos vedl 8:2

V úvodu závěrečné části dohrávali domácí přesilovou hru. Filip Dvořák našel krosem úplně volného bratra Tomáše, který excelentní přihrávku zametl do branky Českých Budějovic. O dvě minuty později se F. Dvořák nadechl k luxusnímu sólu, prokličkoval celým hřištěm a bez problémů zaokrouhlil počet vstřelených branek žďárského týmu na 10. Pak se vrátil na pozici nahrávače a v deváté minutě připravil další přesilovkovou branku pro Kosa. V tu chvíli měl Petr Kos o jednu branku více než nová hvězda B-týmu Vábek, a tak Jaroslavovi nezbylo nic jiného, než poprosit svého dvorního asistenta Staňka, aby mu připravil ještě jednu branku. Stalo se tak pět minut před koncem utkání. Ve 14. minutě, když už se pouze dohrávalo, uspěla akce Českých Budějovic, čímž se skóre zápasu zastavilo na končených 12:3 pro Hippos.

Branky: Kos 4, Vábek 4, T. Dvořák 3, F. Dvořák. Asistence: Staněk 4, F. Dvořák 3, Kos, Řádek, T. Dvořák. Vyloučení 1:2, využití 2:0. Sestava Hipposu: Mifka, Macek - Příhoda, F. Dvořák, Drlík - Kos, Tlustý, T. Dvořák, Vábek, Staněk, Řádek.