Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Body utekly dorostu o vlásek
28.11. 2012
Další těžké zápasy čekaly na prvoligové dorostence v hale Spartaku Třebíč. Prvním vyzyvatelem Hipposu byli domácí Snipers Třebíč v nejsilnější možné sestavě. Ve druhém utkání zkřížil cestu Žďáru Český Krumlov se šikovnými útočníky na soupisce. Brankově odlišná avšak stejně napínavá utkání ale neměla bodový efekt pro Hippos po prohrách 11:13 a 1:2.
Hippos Žďár n. S. – Snipers Třebíč 11:13 (3:3, 3:5, 5:5)

Náročnost prvního zápasu se Snipers byla jistá již po zhlédnutí sestavy domácích, ve které nechyběla místní hvězdná pětka (Rakušan, Sedláček, Horák, Krejčí, Křivan), která nedává soupeřům šanci ani ve druhé juniorské lize. Že je i štěstí proti nám, se ukázalo hned ve druhé minutě, kdy nadvakrát nedokázal zkrotit míček ze vzduchu na turnaji jinak skvěle chytající Krejčí. Po dovršení čtvrté minuty však po střele Macha přišel míček k Denkovi, který jej dokázal přesně umístit do branky Snipers. Váhání při dobré šanci na útok po křídle se vymstilo Romanu Kafkovi, když po jeho slabé střele soupeř z protiútoku opět odskočil do vedení. Další střídání však přineslo opět srovnání po závaru z hole Denka. Hippos byl v tu chvíli na koni a po střele Petříčka obloučkem z půlky se dostal i do vedení 3:2. Bohužel opakující se chyba Žďáru v podobě kličkování středem hřiště byla po zásluze potrestána a po čistém odebrání míčku našim hráčům z protiútoku Třebíč opět srovnala.
Začátek druhé půlky nezastihl Hippos v dobrém rozpoložení a kupily se chyby v obraně. Nepohlídaný útočník Snipers se prosadil střelou z úhlu. Tragédií by se dalo nazvat nepochopitelné střídání Hipposu, když měl soupeř rozehrávku v našem rohu. Zcela volný Rakušan tak téměř z malého brankoviště nemohl udělat nic jiného než zvýšit náskok na 5:3. O minutu později předvedl Hippos další nedůraz na brankovišti a opět inkasoval. Na lavičce Hipposu bylo však stále odhodlání výsledek ještě zdramatizovat a k vidění byly i šance hrochů. Po nahrávce Pavlíčka se na správném místě v brankovišti stojící Halama nemýlil. Po nahrávce po ose hřiště se z brejku prosadil za Hippos i Rubáč a bylo to již pouze o gól. Další chybnou rozehrávkou však rozjezd Hipposu zabrzdil Lorenc, který daroval soupeři nepohrdnutelnou nabídku. Po drobných úpravách sestavy se Hippos stále chtěl porvat o výsledek. Bohužel pomalé a nedůrazné přistoupení k Horákovi u poloviny hřiště vyústilo v jeho přesnou střelu do šibenice naší branky. Odpověď přišla od dvojice pinďů, když Halama našel na brankovišti přihrávkou Halma, který dokázal trefit přesně.

Do třetí třetiny šel Hippos s dvoubrankovou ztrátou avšak s vědomím dobrého herního projevu a nemalých šancí na srovnání výsledku. Jenže rozehrávka středem od obránců je ve florbalu nejhorší sebevražednou zbraní, kterou bohužel Hippos vytáhl hned v úvodu třetiny. Soupeř neměl s nabídnutou šancí problémy. Hra se několikrát přelila ze strany na stranu, aby pak po nahrávce Kafky opět snížil střelou zleva Denk. Hippos se nadychoval k velkému závěru a po nahrávce Holcmana na rozběhnutého Šimku byl opět o krok blíže vyrovnání. Šimka totiž čelil faulu soupeře, za který bylo nařízeno trestné střílení. Nejmenší muž na hřišti a jeden ze dvou praváků v našem týmu Halm ukázal bekhendový blafák a stav byl už jen 9:8. Šest minut před koncem zápasu však nepohlídaný hráč na brankovišti dokázal doklepnout míček bekhendem do branky Žďáru. Rozdíl tří branek vrátil na ukazatel skóre nepříliš těsně bráněný Horák vymetením šibenice od levého mantinelu. Pár vteřin po buly rozehrál standardní situaci Hipposu na půlce Obrdlík přímou střelou na branku, kterou dobře zaclonil další ze spoluhráčů. Opět rozdíl dvou branek a následoval timeout Hipposu. Již bylo jasné, že jsme proti dobrému soupeři odehráli náš nejlepší zápas, na řadu tak přišel risk s větším napadáním a stažení sestavy. Opět však snahu Hipposu zbrzdila jeho vlastní chyba při střídání a útočník Snipers měl při zakončení lehkou pozici. Nepohlídaná křížná nahrávka naším centrem znamenala třináctou branku v naší síti. Hippos dokázal přesto ještě odpovědět dvěma přesnými zásahy, když nejprve po dobrém náběhu z obrany skóroval po zemi Petříček a druhý gól přidal střelou zleva Halama. Více však již v silách Žďáru v poslední minutě nebylo. Krásný výkon celého týmu byl znehodnocen dvěma chybami při střídání, dvěma chybnými rozehrávkami obránců a zbytečnými ztrátami míčků na polovině hřiště.

Branky: Denk 3, Halama 2, Halm 2, Petříček 2, Obrdlík, Rubáč, Asistence: Pavlíček 2, Holcman, Obrdlík, Mach, Halm, Halama, Kafka Ri.
Hippos Žďár n. S. – FBC JIP Český Krumlov 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Zápas s Českým Krumlovem sliboval při dobré pohodě týmu rovněž vyrovnaný průběh s další šancí na body. Šikovní útočníci soupeře a jeho rychlé přechody do útoku budili respekt. Hippos se však soupeře nezalekl a hrál vyrovnanou partii. Nebezpečné šance včetně nastřelených tyček byly k vidění na obou stranách. O vzrušení se v první třetině postaral pouze svým vyloučením Roman Kafka. Toto vyloučení jsme přečkali bez úhony a část tak skončila bez branek.

V začátku druhé části dostal výhodu přesilové hry Hippos. I když několikrát nebezpečně vystřelil a byl dlouho na polovině soupeře, gólový výsledek se nedostavil. Po konci početní výhody si však své střídání prodloužila dvojice Kafka-Denk a druhý jmenovaný po nahrávce prvního dokázal uniknout soupeři po křídle a přesně zavěsit. Z brejkové situace se však prosadil i soupeř, který srovnal skóre těsně před polovinou zápasu. Hippos ještě zažil krušné chvíle, když se nechal těsně po obrdžené brance vyloučit Denk. Oslabení opět ustál bez obdržené branky, ale ani poté se žádná ze šancí Žďáru neujala. Konec druhé třetiny ovšem znamenal změnu skóre na straně Krumlova. Útočník soupeře proběhl za naší brankou a nepříliš těsně bráněn se dokázal vytočit na střed a trefit přesně na vzdálenější tyčku pod ruku Krejčího.
Schylovalo se tak k velkému dramatu ve třetí části. Hippos po dvojím protočení svých třech útočných formací stáhl sestavu pouze na dvě úderné pětky s cílem zintenzivnit napadání a co nejvíce dostat do hry nejlepší hráče. Brzo nato si Hippos vypracoval velký tlak s množstvím střel. Všechny však končily mimo nebo na dobře chytajícím golmanovi soupeře. Minutu a půl před koncem zápasu přišel na řadu opět oddechový čas Žďáru s cílem nasadit odpočinutou nejlepší pětici. Ta se dokázala dostat na soupeřovu polovinu a došlo i na odvolání golmana. Po nepřesné střele se však dostali krumlovští k rozehrávce v jejich rohu. Bylo jasné, že se pokusí držet balonek co nejdál od jejich branky. To provedli dlouhým výhozem směrem na naši polovinu, kde zůstala prázdná branka. Obránci Hipposu však již nestihli poslat míček znovu před branku soupeře a další šance se tak nekonala. Po velkém boji tak Hippos prohrál i druhé utkání na turnaji. I tak může být s výkony vcelku spokojen. Stačí se pouze vyvarovat několika hrubých chyb a dbát na lepší koncovku.

Branka: Denk , Asistence: Kafka Richard. Přesilovky:1:2 , bez využití. Sestava: Krejčí, Kafka Ri., Kafka Ro., Lorenc, Petříček, Holcman, Obrdlík, Šimka, Halm, Denk, Mach, Rubáč, Halama, Pavlíček.

Klukům patří poklona za výkon a odhodlanost zejména v prvním utkání. Lajna Třebíče, složená z mistrů republiky turnaje devátých tříd v loňském školním roce (Rakušan, Sedláček, Krejčí), ke které je přidán vítěz bodování krajské ligy žáků z předminulého ročníku Horák, je opravdu smrtící a válcuje soupeře i ve druhé juniorské lize. Hippos se jejího bránění zhostil zdatně a dokázal vždy na obdržené branky odpovědět. Přesto to na body nestačilo, neboť takto kvalitní soupeři v první lize umějí potrestat každou chybu. Ve druhém zápase bychom potřebovali lepší střeleckou potenci a štěstí při nastřelených tyčkách. Musíme ještě zapracovat na pohybu, nasazení a dalších věcech taktického charakteru.