-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Hippos se odrazil ode dna tabulky
13.11. 2012
Hráči Hipposu dokázali podruhé za sebou vyhrát před domácím publikem, když v gólem v poslední minutě rozhodli o své výhře 8:7 nad Paskovem.Hroši tak vyhráli souboj s Ještěry. Právě před svého soupeře se žďárský tým dostal v tabulce na 11. místo.
Hippos Žďár nad Sázavou - Paskov Saurians 8:7 (2:2, 2:1, 4:4)

Hippos čekal první zápas pod novým lodivodem Petrem Tlustošem a to proti Paskovu, kterému se také vůbec nedaří,proto si nechtěl připouštět nic jiného než výhru. Utkání začali hroši velmi aktivně. Sám na bránu se řítil O.Zerák, jeho bratr Martin měl taky několik dobrých příležitostí, ale bohužel bez tíženého efektu. První branku vstřelil Tlustoš, bohužel to bylo za záda Macháčka a tak se dostal Paskov zadarmo do vedení 0:1. Za necelou minutu se prosadil Tlustoš podruhé, tentokrát to už bylo do správné branky, kdy Kos z rohu předložil na střed volnému Tlustošovi, kterému nedělala koncovka žádné problémy -1:1. Hippos byl nadále aktivnější a tlačil se do šancí. V desáté minutě šel Kos sám na branku. Obránce Paskova tou dobou pobýval zřejmě na ,, Autě na háčku" na Pilské nádrži, a tak se nemohl divit, že za ukázkové nahození prutu následoval nájezd. Toho se jako vždy ujal Tlustoš a jak je jeho zvykem, vykoupal gólmana a bekhendem zasunul do odkryté brány - 2:1. Hippos se stále dostával do vyložených šancí, avšak pořád žádná nedopadala šťastným koncem. Nejaktivnějším zakončovatelem byl O.Zerák, cíl ale prozatím nenašel. Nic jiného než trest tedy přijít ani nemohlo. Macháček si nepokryl první tyč a bylo opět vyrovnáno-2:2. Tímto stavem skončila první třetina i přesto, že Hroši vyslali 15 střel oproti 8 Ještěrů.

Hroši chtěli ve druhé části navázat na tu první s tím, že zlepší koncovku. Po dvou minutách se jim podařilo prosadit. Po Tlustošově nahrávce připravil Zerák O. tečí míček Kosovi přesně na nohu a ten ukázal žďárským fotbalistům, jak má vypadat zakončení -3:2. Za další dvě minutky bylo ještě veseleji. Situaci dva na jednoho vyřešili Kos se Zerákem O. - druhý jmenovaný předložil prvnímu a ten nedal Ratajovi šanci, vyslal přesný projektil, za který by i Kateřina Emmons dostala desítku. Hippos nadále skvěle bránil a stále se tlačil do šancí. Bohužel jedné ze špatných rozehrávek obránců dokázali Ještěři využít, když si pohráli s obránci a vsítili gól do odkryté branky za bezmocného Macháčka -4:3. Neustálý tlak Hipposu vyústil ve faul na Dvořáka za nedovolené vrážení. Následná přesilová hra se odehrávala celé dvě minuty na polovině soupeře. Nejprve se dvakrát vyznamenal Rataj, posléze si dobře svařil brankovou konstrukci, kterou nastřelila dvojice Zerák-Dvořák. Když ani střela této dvojice neskončila brankou, skončila tak přesilovka a následně i druhá perioda.

Třetí třetina měla začátek jak z říše snů. Už po půl minutě předložil Zerák O. na brankoviště Kosovi a ten s pomocí břevna završil hattrick. Další střídání této pětice znamenal opět gól v síti Ještěrek. Tlustoš nahrával na obsazeného, ale míček se vykulil k dobře si naběhnuvšímu Dvořákovi, který vstříc brankáři svojí obvyklou ,,ránou" zápěstím skóroval - 6:3. Tato pětka se nestihla ani posadit pohodlně na lavici a Macháček už tahal banán ze síťovky -6:4. Poté byl dost přísně vyloučen Zerák O., který hasil protiútok soupeře. Oslabení však Hippos odehrál ve velkém stylu, kdy málem skóroval sám. Nakonec nevsřelil gól nikdo a Zerák se vrátil v klidu na hřiště. Vypadalo to, že si Hroši vítězství v klidu pohlídají, opak byl však pravdou. Hroši se jakoby se začali obávat o výsledek a přestali úplně hrát a zbytečně se zbavovali balónu. Výsledkem byly dva góly Paskova, které znamenaly remízu 6:6. To Hrochy probudilo a již za 22 vteřin po inkasovaném gólu předvedla celá pětka nádhernou kombinaci, na jejímž konci uklidil bekhendem míček do sítě náš nejvíce zakončující hráč Zerák Ondřej. Bohužel za dalších 30 vteřin si vybrali slabší chvilku rozhodčí, kteří nařídili trestné střílení po údajném faulu Dvořáka. Na to se postavil extraligou ostřílený Martin Michalík, který nedal Macháčkovi šanci -7:7 čas 52:56! Hippos nechtěl nechat soupeři ani bod. Stáhnul hru na 3 zkušené borce v obraně a vrhl se do závěrečného náporu. Šancí opět bylo dosti, ale ujala se až ta Melicharova minutu před koncem. Ten vyjel z rohu a následně mohl předvést vítězný poskok válečného bojovníka po přesné střele na Ratajovu zadní tyč. Paskov poslední minutu odehrál v power-play, avšak domácí borci postavili prešovský beton, který obstál. Hroši tak doma přidali druhý velký šutrák do torza domácí tvrzi, která se zdá být pomalu ale jistě opět nedobytnou.
Branky Žďáru :, Kos 3 , Tlustoš 2, Dvořák, Melichar, Zerák O. (Zerák O. 3, Zerák M., Kos, Karásek, Tlustoš) Vyloučení : 1:1, využití 0:0 , střely na branku 37:27. SH Na Bouchalkách, 112 diváků. Rozhodčí: Miroslav Kulhánek , Petr Michálek

Zhodnocení: Zápas jsme odehráli ve slušném tempu. Dost nás tlačila bota v zakončování hromady jasných příležitostí. Jenom díky tomu jsme soupeře udrželi ve hře. Škoda výpadku za stavu 6:3, udělali jsme ze zápasu zbytečné drama. Důležité jsou nakonec ale tři body, které máme.


Sestava : Macháček, Macek, Dvořák, Kunstmuller, Kos, Tlustoš, Zerák M., Karásek, Kaštánek, Melichar, Imramovský, Zerák O., Haman, Čechal, Turinský

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 27. 2. 2024
Svátek slaví Alexandr