Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Hippos se odrazil ode dna tabulky
13.11. 2012
Hráči Hipposu dokázali podruhé za sebou vyhrát před domácím publikem, když v gólem v poslední minutě rozhodli o své výhře 8:7 nad Paskovem.Hroši tak vyhráli souboj s Ještěry. Právě před svého soupeře se žďárský tým dostal v tabulce na 11. místo.
Hippos Žďár nad Sázavou - Paskov Saurians 8:7 (2:2, 2:1, 4:4)

Hippos čekal první zápas pod novým lodivodem Petrem Tlustošem a to proti Paskovu, kterému se také vůbec nedaří,proto si nechtěl připouštět nic jiného než výhru. Utkání začali hroši velmi aktivně. Sám na bránu se řítil O.Zerák, jeho bratr Martin měl taky několik dobrých příležitostí, ale bohužel bez tíženého efektu. První branku vstřelil Tlustoš, bohužel to bylo za záda Macháčka a tak se dostal Paskov zadarmo do vedení 0:1. Za necelou minutu se prosadil Tlustoš podruhé, tentokrát to už bylo do správné branky, kdy Kos z rohu předložil na střed volnému Tlustošovi, kterému nedělala koncovka žádné problémy -1:1. Hippos byl nadále aktivnější a tlačil se do šancí. V desáté minutě šel Kos sám na branku. Obránce Paskova tou dobou pobýval zřejmě na ,, Autě na háčku" na Pilské nádrži, a tak se nemohl divit, že za ukázkové nahození prutu následoval nájezd. Toho se jako vždy ujal Tlustoš a jak je jeho zvykem, vykoupal gólmana a bekhendem zasunul do odkryté brány - 2:1. Hippos se stále dostával do vyložených šancí, avšak pořád žádná nedopadala šťastným koncem. Nejaktivnějším zakončovatelem byl O.Zerák, cíl ale prozatím nenašel. Nic jiného než trest tedy přijít ani nemohlo. Macháček si nepokryl první tyč a bylo opět vyrovnáno-2:2. Tímto stavem skončila první třetina i přesto, že Hroši vyslali 15 střel oproti 8 Ještěrů.

Hroši chtěli ve druhé části navázat na tu první s tím, že zlepší koncovku. Po dvou minutách se jim podařilo prosadit. Po Tlustošově nahrávce připravil Zerák O. tečí míček Kosovi přesně na nohu a ten ukázal žďárským fotbalistům, jak má vypadat zakončení -3:2. Za další dvě minutky bylo ještě veseleji. Situaci dva na jednoho vyřešili Kos se Zerákem O. - druhý jmenovaný předložil prvnímu a ten nedal Ratajovi šanci, vyslal přesný projektil, za který by i Kateřina Emmons dostala desítku. Hippos nadále skvěle bránil a stále se tlačil do šancí. Bohužel jedné ze špatných rozehrávek obránců dokázali Ještěři využít, když si pohráli s obránci a vsítili gól do odkryté branky za bezmocného Macháčka -4:3. Neustálý tlak Hipposu vyústil ve faul na Dvořáka za nedovolené vrážení. Následná přesilová hra se odehrávala celé dvě minuty na polovině soupeře. Nejprve se dvakrát vyznamenal Rataj, posléze si dobře svařil brankovou konstrukci, kterou nastřelila dvojice Zerák-Dvořák. Když ani střela této dvojice neskončila brankou, skončila tak přesilovka a následně i druhá perioda.

Třetí třetina měla začátek jak z říše snů. Už po půl minutě předložil Zerák O. na brankoviště Kosovi a ten s pomocí břevna završil hattrick. Další střídání této pětice znamenal opět gól v síti Ještěrek. Tlustoš nahrával na obsazeného, ale míček se vykulil k dobře si naběhnuvšímu Dvořákovi, který vstříc brankáři svojí obvyklou ,,ránou" zápěstím skóroval - 6:3. Tato pětka se nestihla ani posadit pohodlně na lavici a Macháček už tahal banán ze síťovky -6:4. Poté byl dost přísně vyloučen Zerák O., který hasil protiútok soupeře. Oslabení však Hippos odehrál ve velkém stylu, kdy málem skóroval sám. Nakonec nevsřelil gól nikdo a Zerák se vrátil v klidu na hřiště. Vypadalo to, že si Hroši vítězství v klidu pohlídají, opak byl však pravdou. Hroši se jakoby se začali obávat o výsledek a přestali úplně hrát a zbytečně se zbavovali balónu. Výsledkem byly dva góly Paskova, které znamenaly remízu 6:6. To Hrochy probudilo a již za 22 vteřin po inkasovaném gólu předvedla celá pětka nádhernou kombinaci, na jejímž konci uklidil bekhendem míček do sítě náš nejvíce zakončující hráč Zerák Ondřej. Bohužel za dalších 30 vteřin si vybrali slabší chvilku rozhodčí, kteří nařídili trestné střílení po údajném faulu Dvořáka. Na to se postavil extraligou ostřílený Martin Michalík, který nedal Macháčkovi šanci -7:7 čas 52:56! Hippos nechtěl nechat soupeři ani bod. Stáhnul hru na 3 zkušené borce v obraně a vrhl se do závěrečného náporu. Šancí opět bylo dosti, ale ujala se až ta Melicharova minutu před koncem. Ten vyjel z rohu a následně mohl předvést vítězný poskok válečného bojovníka po přesné střele na Ratajovu zadní tyč. Paskov poslední minutu odehrál v power-play, avšak domácí borci postavili prešovský beton, který obstál. Hroši tak doma přidali druhý velký šutrák do torza domácí tvrzi, která se zdá být pomalu ale jistě opět nedobytnou.
Branky Žďáru :, Kos 3 , Tlustoš 2, Dvořák, Melichar, Zerák O. (Zerák O. 3, Zerák M., Kos, Karásek, Tlustoš) Vyloučení : 1:1, využití 0:0 , střely na branku 37:27. SH Na Bouchalkách, 112 diváků. Rozhodčí: Miroslav Kulhánek , Petr Michálek

Zhodnocení: Zápas jsme odehráli ve slušném tempu. Dost nás tlačila bota v zakončování hromady jasných příležitostí. Jenom díky tomu jsme soupeře udrželi ve hře. Škoda výpadku za stavu 6:3, udělali jsme ze zápasu zbytečné drama. Důležité jsou nakonec ale tři body, které máme.

Sestava : Macháček, Macek, Dvořák, Kunstmuller, Kos, Tlustoš, Zerák M., Karásek, Kaštánek, Melichar, Imramovský, Zerák O., Haman, Čechal, Turinský