-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Závěr sezony dorostu svědčí
18.4. 2012
Příznivý los i zvýšená střelecká potence se podílely na jasných výhrách Hipposu v posledních utkáních základní části soutěže. Zápas s poslední Třeští měl být a i byl papírově jasnou záležitostí. Hippos si s nezkušeným týmem poradil v poměru 12:5. Okříšky na turnaj přivezly sestavu starších žáků, tak bylo zřejmé, že i tento zápas bude mít jasného favorita. Mladíci soupeře našim útokům odolávali jen ztěžka a i v tomto zápase se zrodila vysoká výhra Hipposu 9:3.
Slavoj Třešť – Hippos Žďár nad Sázavou 5:12 (0:4, 2:3, 3:6)
V zápase jasně posledního týmu, který navíc nepřijel v nejsilnější sestavě, a předního celku tabulky se 14 hráči do pole, nebylo od začátku otázkou, kdo vyhraje, ale o kolik. Hippos zamkl svého soupeře na jeho polovině a bylo jen otázkou času, kdy padne první branka. To se ve čtvrté minutě povedlo Halamovi hned v jeho druhém střídání. Vyměnil si míček s Kellerem a ze středu potom trefil přesně. V šesté minutě začalo velké představení Macha. Nejprve se tedy představil nahrávkou do rohu soupeře na Halma, který prokličkoval mezi obránci až před branku a o břevno poslal míček podruhé do branky. Osmou minutu završil gólem Krejčí, který patkou hole nakonec dokázal z malého brankoviště usměrnit míček přesně do branky po nahrávce Halamy z levé strany. Gólový účet Hipposu v první třetině uzavřel Kostečka, který ze vzduchu trefil nahození Macha. Se vstřelenými góly jsme byli spokojeni, ale začala se ukazovat okénka i v naší obraně.

Druhá část hry byla velmi dlouho chudá na branky a množství spálených šancí neustále narůstalo. Bohužel čím dál více se ukazovala laxnost našich obránců, kteří nebyli schopni přistoupit ke svým hráčům natěsno a neustále se snažili sólovat. I díky tomu poté chyběli vzadu, protože téměř nikdo z útočníků se není schopen místo nich vrátit. A jelikož za chyby se platí, tak první branku druhé třetiny vstřelila v jedenácté minutě Třešť. Třetí asistenci v zápase si připsal Mach na branku Halma, který nakonec dokázal dostat míček obloukem za záda golmana soupeře. Stejná lajna ještě zůstala na hřišti, aby deset vteřin po buly přidala další gól. Čtvrtou asistenci na branku Kostečky si připsal opět Mach. Další „zapomenutí“ hráče soupeře za naší obranou vyústilo v poslední minutě ve druhou branku v naší síti. Opět obránci nenalezli otázku na odpověď, kdeže vlastně před akcí Třeště byli a jak je možné, že měl skórující hráč tolik prostoru. I tentokrát stačilo po buly deset vteřin na to, aby Denk z půlky natáhl a přidal naši sedmou branku po nahrávce Kafky.

V první minutě třetí části předvedla naše první pětka zajmavou akci, když Kafka předal na levé křídlo Holcmanovi, ten zatáhl balon na polovinu soupeře, nahrál na střed Šimkovi, který sice branku netrefil, ale míček si v pravém rohu doběhl a opět pasem před bránu hledal Halamu. Ten se již nemýlil a vedli jsme 8:2. Po zásahu hráče Třešti v malém brankovišti byl v šesté minutě nařízen nájezd, který sice Denk neproměnil, ale následná přesilovka už Hipposu vyšla a Šimka dorazil Holcmanovu střelu od levého mantinelu lehce do branky. Nyní přišly opět chvíle soupeře. Po jedno výpadu skončil jeho útočník za naší brankou a při snaze o vyjetí před ni trefil míček mezi nohy Kratochvíla, který tak byl potupen jesličkami. Opět přemíra útočné snahy našich obránců a nulové bránění vedlo až k záchranné brzdě Romana Kafky, po které byl nařízen nájezd, který Kratochvíl nedokázal zneškodnit. Slovo si vzal v pravou chvíli kapitán Hipposu Holcman. Ten dokázal bekhendem usměrnit do branky míček, který se po nahození Lorence odrazil do brankoviště. Ještě v jedenácté minutě po přenesení balonu od Macha z pravé strany přes Halma na středu až ke Kostečkovi na levé straně dokázal posledně jmenovaný pohodlně zakončit. Gólový účet Hipposu završil Mach, který sám před brankou po nahrávce Kostečky věděl, co s míčkem. V posední minutě potrestal ještě soupeř naši laxnost pátým gólem, ale kam poputují body, bylo již dlouho jasné. Je ale škoda, že si obránci nechtějí vzít k srdci pokyny trenéra a neustálým vybíháním, které nikdo z útočníků není schopen zajistit, dávají prostor pro brejky soupeře, které znamenaly de facto všech 5 zbytečných gólů v naší síti.

Branky: Kostečka 3, Halama 2, Halm 2, Šimka, Holcman, Krejčí, Mach, Denk. Asistence: Mach 4, Halama, Keller, Halm, Kostečka, Lorenc, Kafka Ri., Holcman, Šimka
Hippos Žďár nad Sázavou – PSKC Okříšky 9:3 (4:2, 2:1, 3:0)

Zápas s Okříškami by byl mnohem vyrovnanější, kdyby soupeř přivezl plnou sestavu. Místo ní na nás ale čekal výběr starších žáků a podle toho vypadalo i dění na hřišti. Už ve druhé minutě nastartoval Hippos k výhře Halm, který do branky svojí „dlouhou“ holí dostal nahrávku Macha z levého křídla. Neskutečnou šibenici vymetl Mach ještě ve druhé minutě, když dostal přesnou nahrávku od Denka. Akci, podobnou té z prvního zápasu, předvedli Halama s Kellerem. Prvně jmenovaný nahrál na pravý mantinel, sběhl si do středu a kolem ruky golmana dostal míček do sítě počtvrté. Okříšky ale neskádaly zbraně a při několika střídáních ukázaly, že nás dokážou zatlačit a účinně napadat naši rozehrávku. Denkův pas zpoza naší branky o mantinel na Macha se odrazil příliš do středu hřiště, kde si jej soupeř vybojoval a dal nám tak první gól. Podle mého názoru chybně ponechaná výhoda na konci třetiny, kdy se náš hráč musel s míčkem vrátit až za naši branku stále napadán hráčem soupeře a díky tomu i špatně rozehrál, vedla ke druhé brance v naší síti.

Druhá třetina byla celkově vyrovnanější a i naše obrana musela řešit několik nebezpečných situací. Naštěstí jsme to byli v osmé minutě opět my, kdo udeřil. Konkrétně Holcman, který do sítě dorazil pokus Šimky. Zanedlouho přidal Hippos další branku, když po nepovedené standartce Okříšek v našem rohu se míčku ujal Kostečka, který jej zatáhl až před soupeřovo brankoviště a z otočky trefil přesně nad nohu golmana. Branku dokázaly ve druhé části vstřelit i Okříšky, když po závaru v našem brankovišti dolétl oblouček přes našeho golmana až do sítě.

Třetí třetina byla dlouho bez změny skóre a náš pohyb i obsazování soupeře byl pomalu na bodu mrazu. Potřebným impulzem bylo zdá se stažení jednoho útoku ze hry. Dobře zasazené ovoce v podobě stažení sestavy sklidil trenér v zápětí hned třemi brankami. Nejprve Mach rozehrál standardní situaci v rohu přesně na Kostečku, který dokázal rozvlnit síť. Poté se naposled přpomněl i první útok, když Holcman, kterému byla po faulu soupeře ponechána výhoda, zavezl po levém křídle míček za branku, kde předal na druhou stranu Šimkovi. Ten viděl na brankovišti dobře postaveného Halamu a poslal mu nahrávku, se kterou již nešlo udělat nic jiného, než přesně trefit. Devátou branku Hipposu a svůj desátý bod na turnaji přidal Mach zleva po náběhu Kostečky, který mu nesobecky předložil nahrávku do jasné pozice. I v tomto zápase se šlo vyvarovat minimálně jednomu gólu, ale vzhledem k průběhu střetnutí se nebylo ani moc proč vzrušovat.

Branky: Mach 3, Halama 2, Kostečka 2, Halm, Holcman Asistence: Mach 2, Šimka 2, Kostečka 2, Keller, Denk, Sestava: Kratochvíl, Denk, Kafka Ri., Kafka Ro., Juráček, Lorenc D., Holcman, Halama, Šimka, Kostečka, Halm, Mach, Keller, Koscielniak, Krejčí
Hodnocení základní části: Zaslouženě jsme na třetím místě v naší divizi soutěže. První polovina soutěže byla více vyrovnaná. Bohužel my jsme naše ne zcela špatné výkony nedokázali přetavit ve vítězství a ztráceli jsme body v zápasech se slabšími týmy, ve kterých jsme již měli vedení na naší straně (ve všech našich zápasech, které skončili remízou, jsme v průběhu utkání vedli). Malá produktivita tak vedla i při nejlepší obraně soutěže pouze k předposlednímu místu se 12 body na kontě z 10 zápasů. Ve druhé polovině se začalo týmu více dařit a vyrovnané zápasy získat na naši stranu. Výsledkem byl zisk 22 bodů z 10 zápasů. Celkově se výkon širokého kádru Hipposu zvedal a dokázali jsme na domácí půdě porazit i Jindřichův Hradec. Z posledních 4 zápasů plný bodový zisk nás posunul na jasné 3. místo. Dobrá druhá polovina soutěže a stoupající výkony všech hráčů jsou dobrým příslibem do budoucna. Rovněž pochvala za počet vyloučených, který je v součtu obou divizí druhým nejmenším ze 12 týmů. Uvidíme, jak dopadne konfrontace s týmy Strakonic a Českého Krumlova (z jihočeské divize soutěže)na závěr sezony, která určí celkové umístění v tabulce 12 týmů obou divizí. Výsledné tabulky naší divize, které ukazují špatnou první polovinu a vzestup Hipposu ve druhé polovině soutěže, jsou k vidění níže.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 21. 1. 2020
Svátek slaví Běla