Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Hippos zvítězil i nad Havl. Brodem
13.12. 2009
Až na čtvrté místo ve vyrovnané tabulce nás katapultovala výhra nad Havlíčkovým Brodem. Hosté sice začali lépe, dvakrát vedli, ale v závěru první části jsme se dostali do vedení, v prostřední jsme ho navýšili a v závěru potvrdili i díky tomu, že havlíčkobrodští hráči ztráceli nervy a byli za svoje výpady vylučování. Na čtvrté pozici ztrácíme tři body na první Paskov, ale osmé Kladno je za námi o pouhé dva body.
Hippos Žďár nad Sázavou - Sokol Erupting Dragons Havl. Brod 9:5 (3:2, 4:2, 2:1)
. Branky Žďáru: Melichar 3, O. Zerák 2, Imramovský 2, Tlustoš, Kos, asistence: Melichar 3, Imramovský 3, Tlustoš, F. Dvořák, M. Zerák. Vyloučení 3:5, využití 1:1. Neděle 13.12.2009, SH Bouchalky, 142 diváků. Rozhodčí Chvosta - Vápeník.
Po nedělních výsledcích ostatních týmu bylo jasné, že toto utkání bude velmi důležité, proto se začalo hned od začátku v ostrém tempu. Po dvaceti vteřinách měl na kontě první těžký zákrok náš gólman Dobrovolný, když vykopával dalekonosnou střelu havlíčkobrodských zadáků. Z protiútoku se prezentoval tvrdou střelou žďárský obránce Pátek. Ve třetí minutě se hosté ujali vedení. Po rozerávce z rohu se uvolnil havlčkobrodský bek a poslal svůj týn do vedení. Navíc hned po buly musel gólman Hipposu čelit dalšímu nájezdu soupeře. Žďár postupně zvyšoval aktivitu, o čemž svědčil průnik Ondřeje Zeráka, ale Imramovský nedostal prostor a čas, aby zpracoval jeho skákavou přihrávku.

V polovině třetiny se starší z bratří Zeráků postaral o vyrovnání. Melichar pro něj vybojoval balonek, posunul mu na střed a jak má náš vyhlášený technik ve zvyku, obhodil si bránícího hráče a skóroval. Otočit výsledek mohli domácí hned vzápětí. Tlustoš vyhrál buly, okamžitě se snažil zakončit, ale ani on ani dorážející Kos balonek do sítě neprotlačili. A tak podle známého "nedáš-dostaneš" udeřilo na druhé straně. Opět jsme nepohlídali rozehrávku z rohu, a přestože Karásek byl poměrně těsně u střílejícího Coufala, nedokázal mu ve skórování zabránit.

Obdržená branka nabudila domácí k ještě větší aktivitě. Do zakončení se drali snad všichni útočníci i obránci, stříleli z dálky i doráželi z blízka, ze středu i ze stran, ale brankář Přibyl v hostující brance nebyl k překonání. Až v osmnácté minutě Tlustoš se dvěma bránícími soupeři na zádech prohodil backhandem balonek na Zeráka, který jej z hranice brankoviště usměrnil do havlíčkobrodské svatyně. O otočení skóre se postaral o 18 vteřin později Imramovský, který po Melicharově přihrávce proměnil standardní situaci.

V poslední minutě se před havlíčkobrodským Přibylem ocitl znovu Ondřej Zerák, ale "odmítl" zkompletovat hattrick v úvodní dvacetiminutovce. Poslední vteřiny se hrály před žďárskou brankou a špatně pobraná standardní situace nabídla Brodu možnost vyrovnání. Naštěstí se hosté neprosadili a my odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.
Tlakem jsme pokračovali i na začátku druhé dvacetiminutovky, křížnou Melicharovu přihrávku usměrnil Imramovský jen těsně vedle soupeřovy branky. Ve čtvrté minutě se Pátek zbytečně postavil do cesty pronikajícímu havlíčkobrodskému útočníkovi a za svůj zákrok byl potrestán dvouminutovým trestem. Hosté hráli přesilovku zkušeně neustále s balonkem na hokejkách a po čtyřiceti vteřinách ji využili přesnou střílenou přihrávkou mezi naše bránící hráče, kterou Liška tečoval pod horní víko naší branky.

Do vedení nás mohl vzápětí dostat Melichar, ale jeho pokus skončil mimo. Hra dostala vyrovnávací brankou ještě větší spád, hrálo se nahoru-dolů, oba týmy se dostávaly do vyložených šancí a oba brankáři museli předvádět maximum ze svého umění. Vedení vrátil na naši stranu Tlustoš, který v osmé minutě přesnou ranou ze strany prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Lví podíl na úspěchu měl i před brankou clonící Martin Zerák. Hráči Hipposu využili chvilkového momentu překvapení a udřeli v krátkém sledu podruhé. Po Imramovského přihrávce se trefil Melichar. Další branku mohl vzápětí přidat M. Zerák, ale neproměnil.

Náš nápor přerušilo vyloučení Ondry Dvořáka, který v rohu vynesl havlíčkobrodského forwarda. Přesilovku jsme bránili výborně, dařilo se nám sbírat brodské přihrávky a vyhazovat. Po návratu z trestné lavice se však Dvořák nezapojil do hry, ale šel střídat, čímž se prodloužila hostům přesilovka a ti ji využili. Dvoubrankový náskok nám v 15. minutě vrátil Melichar, kterého na levém mantinelu našel přesnou přihrávkou Imramovský. O chvilku později to podobně zkokušel Filip Dvořák na Tlustoše, ale jeho tvrdou střelu čapnul hostující Přibyl.

V čase 16:40 byl O. Dvořák podražen při zakládání útoku a hostující Suchý byl na dvě minuty vyloučen. Přesilovou hru se nám poměrně rychle podařilo proměnit, na konci nacvičené kombinace byl Kos. Soupeř se však nehodlal vzdát a v závěru třetiny nám pěkně zatápěl. Naštěstí Jarda Dobrovolný v naší svatyni dokázal těžkými a důležitými zákroky podržet svůj tým.
Na začátku třetí dvacetiminutovky se hrálo o všechno. Brod bojoval o kontaktní gól, domácí chtěli rozhodnout o výsledku. Tomu odpovídalo dění na hřišti. Hra se přelévala ze strany na stranu, všechny souboje se tvrdě dohrávaly, žádný balonek nebyl ani pro jednu stranu ztracen. O výsledku rozhodla pasáž mezi šestou a osmou minutou v podání Hipposu. Nejprve se Martin Zerák přes dva hráče prodral podél mantinelu, posunul na střed na Melichara a domácí kapitán zkompletoval přesnou ranou hattrick. O podobný kousek jako "malej Zery" se o dvě minuty později pokusil Imramovský, ale jeho průnik po mantinelu mu hosté zastavili a naopak vyrazili do protiútoku. Žďárský veterán se však nenechal obelstít a zabojoval do obrany. Získaný balonek přenechal bekům, naběhl si do střelecké pozice, obránci mezitím přes Melichara rozehráli a kapitán domácího týmu vrátil Imramovskému jeho tři gólové přihrávky, takže se domácí trenér přízemní střelou mohl zapsat i do listiny úspěšných kanonýrů.

Další žďárské šance na sebe nenechaly dlouho čekat, ale neproměnili jsme. Diváce v hale Na Bouchalkách nás s vidinou desátého gólu hnaly dopředu a my jsme se nechali strhnout ke zbrklé hře. Ta se nám vymstila a Brod snížil na 9:5. Vstřelená branka nastartovala hosty k závěrečnému náporu. Bohužel pro ně jejich aktivita překračovala meze florbalových pravidel a tak byli často vylučováni i za zbytečné strkanice po odpískání. Hippos dostal výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale hrál ji špatně, bez výraznějšího ohrožení soupeřovy branky.

Po návratu obou vyloučených z trestné lavice musel Imramovský zastavit hákem brejk hostů a i on si šel na dvě minuty odpočinout do chládku. Havlíčkův Brod se vzepjal k závěrečnému náporu. Odvolal brankáře a zkoušel naši bránící čtveřici překonat v šesti lidech. Hipposu se podařilo vyhodit balonek do rohu za soupeřovou brankou, kde jej získal Melichar a dlouhé vteřiny motal havlíčkobrodkým hráčům hlavu svými kličkami. Až to nevydržel hostující Liška a brutálním zákrokem poslal žďárského kapitána mezi mantinely. Tím se hosté připravili o poslední možnost ke skórování. Když byl pak navíc za další faul vyloučen ještě jeden hráč Havlíčkova Brodu, bylo o zápasu rozhodnuto. Ani druhou dvojnásobnou příležitost Žďár nevyužil, byť byl Kos blízko zápisnému za desátou branku v utkání.

Žďár si již vítězství pohlídal a v utkání, které mělo všechny atributy derby před skvěle zaplněnou a fandící žďárskou halou, si připsal důležité tři body do prvoligové tabulky.

Dobrovolný, Zástěra - F. Dvořák, Karásek, O. Dvořák, Velecký, Pátek - Kos, Tlustoš, M. Zerák, Melichar, Imramovský, O. Zerák, Staněk, Turinský.