-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Benfika potvrdila úspěšnou sezónu našeho klubu
29.4. 2008
Poslední výlet čekal v neděli na benfiku. Tak se vydala do Třebíče, kde proběhl druhý turnaj nadstavby, v jehož rámci nás čekal tým Jemobu a domácí plejeři.
Hippos - Sk JeMoBu 7:4 (0:1, 2:2, 1:5)
Branky: M.Zerák 3, Kos 2, Karásek, Imramovský 27.4.2008, SH TJ Spartak Třebíč, 90 minut, vyloučení 2:3, využití 1:1, oslabení 1:1, rozhodčí Pech - nečitelnej, 15 diváků
V prvním špíle se nám postavil do cesty tým z města čaje. Kluci z plantáží jsou technicky dobře vybaveni a čekal se tedy zajímavý zápas. Soupeř má jednu smůlu a to, že hraje dost často proti šesti soupeřům, tím posledním je totiž jejich hlava. To se potvrdilo i tentokrát. Utkání začalo opatrně, žádné vyložené šance jsme neviděli, hosté vyčkávali na svojí polovině a spoustou nahrávek se nás snažili uspat. To se dařilo a tak se v sedmé minutě ujali vedení. To jsme nepokryli nabíhajícího hráče, který dokázal usměrnit rozehrávku z rohu 0:1. Do konce třetiny se již skóre nezměnilo, hosté měli více ze hry, ale spíše se utápěli v nahrávkách, než aby se snažili ohrožovat naši branku. My jsem vyprodukovali jen spíše propagační pozdravy a tak se šlo do kabin za stavu 0:1

O přestávce jsme si jasně řekli, kdeže je problém a začali předvádět lepší hru. Nedávali jsme soupeři tolik prostoru, začali jsme více běhat a hrát důrazněji v osobních soubojích. To byl ten správný recept. Na radost s gólu jsme si museli ještě počkat. Nejprve se radoval soupeř, kdy nám utekl obránce, který naservíroval míč na křídlo a bylo to 0:2. Pak začal úřadovat psychicky labilní Rada, na kterého je vždycky spolehnutí. Nejprve se nechal vyloučit, přesilovku jsme sehráli bídně, k zakončení jsme se nedostali a ještě nám utekl hbitý Furdan, který předložil spoluhráči a bylo to již 0:3. Pak jsme se již dostávali ke slovu více my. Korunovali jsme to paradoxně ve vlastním oslabení, kdy šel za katr Karlos, když poslal soupeře sledovat zápas z tribuny. V oslabení jsme získali míček, Sušina se Zerym povodili soupeře za brankou aby po chvíli krásně rozebrali hosty a Zery dokázal snížit na 1:3. Od této chvíle jsme byli lepším týmem a suverenitou sršící Jemnice se z hřiště pomalu vytrácela. Na 2:3 jsme snížili v polovině 14 minuty, kdy agilní Sušina za brankou soupeře odmítl beka a vyzval naběhnutého (světe div se) Kokosa 2:3. Do konce třetiny jsme již gól neviděli, ale ukázalo se že naše taktika je správná a na Jemnici platí.

Poslední třetinu jsme chtěli odehrát podobným stylem, na jejím začátku jsme byli posláni do tří nepřesným výrokem rozhodčích. Stani doběhl utíkajícího soupeře a čistě mu vypíchnul míček, sudí to ze stopadesáti metrů viděl jinak – dvojka za sekání. To se nelíbilo Krastymu a šel si popovídat s rozhodčím o počasí. Ten měl na situaci za oknem jiný názor a Krasty fásnul dvojku za kecy ( Hajčus to stáhl už v pátek z nabídky..). Ve třech se hraje blbě, ale celou minutu a půl jsme se bránili dobře, nepřesné pokusy soupeře dávali naději. Pak se však hosté dokázali trefit a bylo to 2:4. Za minutu jsme však byli zpět ve hře. Kosák našel před brankou Sušinu, který odmítl prázdnou branku a minul. Míček se odrazil od mantinelu na druhou stranu, kde byl všudybyl Zery a bylo to 3:4. Vyrovnání přišlo v polovině osmé minuty, kdy Sušina vybídnul Igryho, který plašmuškou srovnal skóre. Jemnice se z hřiště vytratila, tatam bylo pohrdání soupeřem a radostné pokřiky ze začátku utkání. Do vedení jsme se dostali po dalších třech minutách, kdy druhá lajna dobře zakombinovala a Kokos dal na 5:4. Blázen Rada situaci neunesl a po pošťuchování řekl názor na počasí a sudí ho poslal za katr. Nám se po gólu dostalo přesilové hry, kterou jsme sehráli zajímavě. Nejprve jsme Jemnici uspávali jako hada, aby pak našel krásnou dálnicí Karlos Sušinu, který se už naštěstí nemýlil 6:4. Zdeptaná Jemnice rezignovala a my jsme utkání dohráli v poklidu, poslední gól přidal minutu před koncem dobře hrající Zery, který lišácky podstřelil gólmana 7:4. Jemnici jsme tak zaslouženě porazili a získali další tři body do tabulky.
Hippos - TJ OA Třebíč 8:2 (0:1, 3:0, 5:1)
Branky: Zerák 2, Kos 2, Imramovský 2, Vítámvás, Dvořák 27.4.2008, SH TJ Spartak Třebíč, 90 minut, vyloučení 0:0, rozhodčí Pech - Draxler, 0 diváků
Druhé utkání s vítězem 3.ligy mělo podobný průběh. Slavící domácí nás chtěli před zápasem opít, ale vábení jsme odolali. To byla možná ta chyba. Dlouho nám trvalo než jsme pochopili, že soupeř se sám neporazí, že není tak ožralý, aby si pletl branky. A tak jsme po necelé minutě prohrávali. Jarda s vysvětlením, že soupeři nevěřil, pustil neuvěřitelnou žabku a bylo to 0:1. Do konce třetiny se diváci gólu nedočkali, i když nějaká šance na obou stranách byla. Hosté pod vlivem dokázali hrát vcelku obstojně a hlavně potvrzovali pravidlo, že opilý člověk má nejvíc štěstí a nic se mu nestane. Takže jsme se snažili a nic z toho.

Druhá třetina přinesla radost i do našich řad. Po minutě se už na naše trápení nemohl koukat Karlos a odhodlal se ke střele z uctivé vzdálenosti. Gólman hostí asi vybral špatný míček z těch deseti které viděl a bylo srovnáno 1:1. Za pět minut jsme vedli. To Karlos potáhl míček do rohu, odkud ho naslepo přihrál před branku, z druhé vlny ho dokázal poklidit Sušina 2:1. Třetí gól jsme i přes převahu dokázali dát až skoro se sirénou. To Sušina potáhl míček, předložil Kosákovi, jehož střelu-nestřelu dorazil všudybyl Zery 3:1. Měli jsme více ze hry, ale víc gólů jsme prostě dát nedokázali.

Jakže se to dělá předvedl útočníkům v druhé minutě poslední části JR, který si vytyčil slalom zakončený pěknou střelou 4:1. Za minutu se ještě jednou ozval soupeř, když snížil na 4:2. Na víc už mu nezbylo sil a góly jsme dávali už jen my. Hřiště si pak vyhradila pro sebe druhá lajna. Nejprve si Kokos řekl, že dvacet neproměněných tutovek na špíl je trochu moc a upravil poměr proměněných šancí ve své statistice na 5 promile 5:2. Další gól přidal Zery, kterého vybídnul Sušina, protože Kokosovi už prostě nevěřil. Zery se odvděčil za důvěru krásnou šibenicí na 6:2. Pak se ještě přihlásil o slovo stařík Sušina, který zavzpomínal na běh a po narážečce s Kokosem nedal gólmanovi šanci 7:2. Účet zápasu uzavřel překvapivě Kokos, na kterého se hodně nadřel Zery. Za zmínku ještě stojí patnáct balistických střel země-země Staniho, které ani jednou cíl nenašly. Utkání jsme vyhráli celkem zaslouženě, protože jsme více chtěli než soupeř, který utkání pojal spíše jako pouťák z I.B třídy. Do tabulky jsme si připsali šest bodů a zakončili sezónu na pěkném třetím místě.

Sestava: Krátký, Dobrovolný - T.Dvořák, Příhoda, Turinský, Karásek - Kos, Imramovský, M.Zerák, Staněk, Tlustoš, Vítámvás.

Je na místě pogratulovat Třebíči k postupu a poděkovat všem soupeřům za sezónu.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 24. 11. 2020
Svátek slaví Emílie