Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Benfika pouze za tři body
22.1. 2008
Z Pehlřimovského turnaje si B-tým mužů přivezl pouze tři body. V prvním utkání nestačil na domácí Spartak B, ve druhém si pak bez problémů poradil s týmem z Českého Krumlova.
Spartak Pelhřimov B - atx Hippos Žďár nad Sázavou B 11:8 (3:2, 2:1, 6:5). Branky Hipposu: Turinský 3, Kos 2, M.Zerák 2, Karásek. Asistence: O.Zerák 3, Velecký, Karásek, Pátek, Kos. Vyloučení 1:4, využití 4:1.
Ještě než utkání začalo, utrpěla obě družstva hráčskou ztrátu. Na turnaj nedorazili rozhodčí, a tak z každého týmu jeden hráč musel jít pískat.
Start vyšel lépe domácím. V páté minutě se trefili poprvé, v rozmezí dvou minut ještě dvakrát. Naše obrana v tu chvíli vůbec nevypadala na to, že by pochopila, že se už hraje a že by se měla koncentrovat. Naštěstí se nám do konce třetiny podařilo snížit. Úspěšným střelcem byl dvakrát Kos. Ve druhé třetině se hra více uklidnila. Na obou stranách se objevovaly pěkné florbalové momenty. Naši střelci se ne a ne prosadit, naopak Krasty v naší bráně exceloval. Přesto se nám podařilo vyrovnat. Tury proměnil samostatný únik. Jenže Pelhřimovská odpověd na sebe nenechala dlouho čekat, navíc při našem oslabení přidali domácí druhou branku.
Nezbylo nám nic jiného, než ve třetí části na soupeře vlítnout. A to se nám podařilo. Nejprve rozvlnil síťku za pelhřimovským brankářem mladej Zery, o minutu později přihrál na další vyrovnávací branku Turymu. Jenže ani Pehřimov nesložil zbraně a nadechl se k rozhodujícímu trháku třemi slepenými brankami. Ještě jednou jsme se dotáhli na rozdíl jediného gólu. Ale v závěru jsme byli 3x vyloučeni, zejména Pátyho zkrat byl úplně zbytečný. Pelhřimov každou svou přesilovku využil. Navíc náš závěrečný nápor zastavil ještě v zárodku, když do prázdné brány uzavřel účet zápasu.
atx Hippos Žďár nad Sázavou B - FBC Český Krumlov 9:3 (1:0, 2:2, 6:1). Branky Žďáru: Kos 3, M. Zerák 2, O. Zerák 2, Tlustoš, Turinský. Asistence: O. Zerák 2, M.Zerák 2, Tlustoš, Turinský, Karásek, Kos. Vyloučení 1:1, využití 0:1.
Do druhého zápasu jsme nasoutpili jako vyměnění. A to na některých postech doslova. Krasty si v prvním zápase zranil loket tak nešťastně, že ho v brance musel zastoupit Žiry, který před tím první utkání pískal.
První třetina byla ze začátku vyrovnaná. Později jsme začali získávat převahu, ale nedokázali jsme ji gólově korunovat. Až v polovině třetiny zafungovala spolupráce bratří Zeráků. Tím byl účet první části uzavřen. Když po půl minutě druhé třetiny přidal Kos druhou branku, mohli jsme být spokojeni. Ale za dvacet vteřin skončila Žiryho neprůstřelnost. Krumlov snížil na 1:2. My jsme dál rozchytávala gólmana soupeře, ale branku jsme dát nedokázali. Takže hosté udeřili podruhé. Vítězství nám minutu před koncem třetiny vrátil po Tlustošově přihrávce Turinský.
Poslední část se nesla jednoznačně v naší režii. Od prvních minut jsme soupeře přehrávali, vypracovávali si jednu šanci za druhou a dokonce jsme je i proměňovali. Krumlov už v závěru složil zbraně, takže dostal pořádně naloženo. Jen v rozmezí 11. a 13. minuty jsme se trefili 3x. Poslední slovo ale měli hosté. V závěru třetiny byl vyloučen Kary za sekání a soupeř přesilovku využil. Sice se jednalo jen o kosmetickou úpravu skóre, ale bohužel se tím potvrdilo, že jsme na tomto turnaji neubránili ani jednu přesilovku soupeře.
Sestava: Krátký, Tlustý - Příhoda, Velecký, Pátek - O.Zerák, Tlustoš, Turinský - Kos, M.Zerák, Karásek