Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Junioři splnili povinnost
12.1. 2008
Dvě jasná vítězství si v honbě za titulem připsali junioři. Nejprve dokázali v závěru přehrát FBC Český Krumlov 8:2 a po té porazili i tým Strakonic v poměru 7:2. Do tabulky si tak připsali dalších 6 bodů a na vedoucí Tábor ztrácí pouze bod.
FBC Český Krumlov – atx Hippos Žďár nad Sázavou 2:8 (0:2, 2:1, 0:5) Branky: Bořil 2, Krobot, Srnský, Turinský, Žák, Pátek, Vábek; Asistence: Bořil 2, Benc, Staněk, Krobot, Příhoda; Vyloučení: 6:0, využití: 0:1
Proti beznadějně poslednímu Krumlovu se čekala jednoznačná výhra bez sebemenších problémů. Ovšem jak tomu bývá, opak byl pravdou. Krumlov nepřijel hrát florbal a hned po začátku zápasu se schoval do velkého brankoviště. Jeho skvěle umíchaný beton v čele s výborným gólmanem a naše střelecká nemohoucnost a skoro nulový důraz nám dělal velké problémy. I přes to ale vyzněla první třetina v náš prospěch, když se nám podařilo dvakrát překonat soupeřovu pevnou obranu. Nejdříve se v půlce první třetiny dokázal po Boudyho přihrávce prosadit Chobot při naší přesilovce a ve dvanácté minutě zvýšil na rozdíl dvou gólů Jelen. Celá třetina však byla v naší režii, když jsme Krumlovu pučili míček maximálně na 20 vteřin, než se mu ho podařilo přehodit přes celé hřiště od své brány. Škoda, že se nám nedařilo vystřelit z první a před brankou soupeře jsme nebyli dost důrazní, jinak by totiž na ukazateli svítila po první třetině dvojciferná číslice. Do druhé třetiny jsme nastupovali s tím, že musíme uklidnit naši hru a víc se tlačit do gólmana a že nám tam časem něco padne. Zadařilo se už po 3 minutách, když Jimmy ukázal, že není jen znamenitý (…:-)) střelec, ale že dokáže i připravit gól pro ostatní, našel zpětnou přihrávkou Turyho a ten už se nemýlil. To bychom ale nebyli my, kdybychom si to nějak nezkomplikovali. Úplně jsme přestali hrát a přešli na velmi úsporný režim. A tak jsme do konce třetiny dostali po dvou stejných akcích dva stejné góly. Nejprve na začátku desáté minuty a pak se zvukem sirény nám po lajně utekl jeden ze soupeřů, poslal míček do trmy-vrmy před naší brankou a výsledkem toho byly dva nešťastné góly v naší síti. Nás to ovšem nijak nezlomilo, jelikož jsme věděli, že jsme lepším týmem.
Třetí třetina už byla z naší strany jako vyměněná a na soupeře jsme vlítli hned od začátku. To, co se nám celý zápas nedařilo, se jako po mávnutí kouzelným proutkem změnilo. Dávali jsme si přesné přihrávky, stříleli z první a důrazem soupeře nepustili k balonu. Naši převahu na hřišti jsme dokázali prokázat i gólově a po zásluze vyhráli poslední třetinu 5:0. Nejprve si Jimmy všiml, že jsou na hřišti i beci a tak vybídl ke skórování Žákyho, který se na konci druhé minuty nemýlil. Za další čtyři minut se už dočkal gólového úspěchu Jimmy osobně, když zkušeně prostřelil gólmana po Chobotově přihrávce. Veškeré šance na zvrat jsme utnuli v rozmezí jedné minuty na přelomu 9. a 10. minuty. Nejprve se Páty svým důrazem před bránou soupeře prosadil po Staniho asistenci, pak Váby vybojoval balón a celou akci i sám zakončil a konečnou tečku za zápasem udělal střelec Jimmy, když tam zas doklepl nějakou sraženou střelu od Bennyho Bence.:-) Nutno říct, že nám soupeř nestíhal a jen díky našim chybám a dobré soupeřově obraně zápas skončil “jen“ 8:2 pro nás.
atx Hippos Žďár nad Sázavou – FBC Strakonice 7:2 (2:0, 2:0, 3:2) Branky: Bořil 3, Vábek, Turinský, Staněk, Pátek; Asistence: Staněk 2, Pátek, Krobot, Vábek, Turinský; Vyloučení: 0:1, bez využití
Do druhého zápasu jsme nastupovali s tím, že to bude asi stejný boj a stejné dobývání branky soupeře jako v předchozím zápase. Ovšem soupeř nás mile překvapil, když nezalezl na svojí půlku a útočným florbalem nám ukazoval, že nám nedá nic zadarmo. My mu zas ale ukázali, že jsme si přijeli pro body a tak jsme mu během prvních třech minut dali 2 góly a jeho nadšení a napadání hned opadlo. Nejprve Páty namazal Vábymu a ten už věděl kam s míčkem. Za dvě minuty přihrál Chobot Turymu a ten nedal přesnou střelou gólmanovi šanci. To bylo z naší strany do konce třetiny vše. Podařilo se nám ještě nachystat si několik gólových šancí, ale ve finální fázi se stala neuvěřitelná věc a míček se svezl buď vysoko nad a nebo hodně vedle branky soupeře. Takhle se smekla hokejka například: Stanimu, Boudymu, Turymu, Jimmymu, Chobotovi, Bennymu, Vábymu,…atdatd.:-) Druhá třetina se odehrála ve stejném stylu jako ta první. Dali jsme dva góly a žádný nedostali a soupeře ani k ničemu vážnému nepustili. Když už se soupeř dopracoval k nějaké šanci, tak všechny jeho střelecké pokusy skončili na beercepsu našeho gólmana, Carl von Rebela. Po čtyřech minutách druhé třetiny se ujalo Staniho nahození na bránu, které snad propadlo gólmanovi hrudníkem…jedna ze Staniho povedených střel, ale na to už se historie ptát nebude.:-) Na konci třetiny se ovšem nastartoval brankostroj Jimmy, když dokázal poklidit do prázdné brány Staniho střelu (nahození) a bylo jasné, že bude po soupeři, protože tento zkušený borec nikdy nezůstane jen u jednoho gólu.
V poslední třetině jsme už chtěli vedení udržet a postupně ještě výsledek navyšovat, takže se není moc čemu divit, když jsme už po 40 vteřinách dostali gól. Ovšem odpovědět jsme dokázali dvěma slepenými góly v páté minutě. Nejprve se Stanimu podařilo nějak prokličkovat hřištěm a předložit míček do prázdné branky Jimmymu, který ho zkušeně poslal z metru do šibenice a za dvacet vteřin vybídl Váby ke skórování Pátyho, který se z dálky nemýlil. Soupeř ještě dokázal na konci jedenácté minuty korigovat, ale konečnou podobu výsledku dal jako v prvním zápase opět Jimmy, když se po Turyho nahrávce ocitl sám před gólmanem a jednou z lepších střel nedal gólmanovi soupeře šanci. Do konce zápasu zbývalo půl minuty a bylo jasné, že body už nám neutečou. Do tabulky jsme si připsali tedy plný bodový zisk a spolu s Táborem i nadále soupeříme o titul. O tom, kdo k němu bude blíže, se rozhodne už v příštím kole, kde se právě s Táborem utkáme a první místo v soutěži. Sestava: Mifka, Zástěra – Žák, Příhoda, Pátek, Zástěra – Bořil, Srnský, Staněk, Vábek, Krobot, Turinský, Benc