-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Mikrobusem pro čtyři body
21.3. 2007
Až na nedělní odpoledne a večer měli junioři naplánovány další zápasy jihomoravské ligy. Pozdní návrat nám znemožnil angažovat rodiče, tak jsme vyrazili mikrobusem. Sice se jednalo zřejmě o jeden z nejdražších výletů v historii klubu, ale přinesl své ovoce. Čtyři body proti klubům, kteří jsou v tabulce výše než my, lze považovat za velký úspěch.
FBC Holešov - atx Hippos Žďár nad Sázavou 2:2 (0:0, 0:1, 2:1). Branky Žďáru Vábek, Pátek, asistence M.Zerák, O.Zerák.
V posledních zápasech se nám proti favoritům daří a o Holešovu to platí dvojnásobně. Naposledy jsme nad ním zvítězili 4:2 a na tuto výhru jsme chtěli navázat. Začali jsme od začátku plnit svou taktiku - zbytečně nenapadat, rychle rozherávat od naší brány a naopak držet míček co nejdéle u soupeřovy branky.
V první třetině se hrál oboustranně opatrný florbal, oba týmy čekaly, co ten druhý vymyslí, kdy udělá chybu. Sice se objevily šance, ale ani jedna z nich nebyla proměněna. Z naší strany hýřil aktivitou hlavně Ondra Zerák. Ten také připravil náš první gól. Zavezl balonek do útočné třiny, nahrál na bratra Martina a ten vyzval ke skórování Jardu Vábka.
Holešov poté zvýšil aktivitu, ale mnohokrát se do šancí nedostal, ojedinělé pokusy pochytal vynikající Mifka. Svůj náskok jsme mohli zvýšit, ale někteří střelci, jako kapitán Staněk, se rozhodli, že odkrytou brankou pohrdají a tak přestřelovali, těsně míjeli nebo trefovali ledabyle nastavené hokejky soupeře. Za takto zahozené šance přišel trest. Na začátku třeti třetiny jsme nechali holešovským útočníkům více prostoru na rozehrávku a oni se dostali do přečíslení 3 na 2, které dokázali zakončit. Neskládali jsme však zbraně a po několika neproměněných příležitostech jsme ve 13. minutě poslední třetiny strhli vedení na svou stranu. Ondra Zerák nahrával na ideálně postaveného centra, ten však přihrávku přenechal obránci Pátkovi, který přízemní, ale razantní a přesně umístěnou střelou zvýšil skóre na 2:1 pro Hippos. Holešov si vzal oddechový čas a dokonce zkoušel i hru bez brankáře. Holešovský tlak narůstal a my jsme měli obrovské problémy. Jednou Mifka zázračně vykopl balonek padající do branky, podruhé za něj zaskočil na hranici regulérnosti Příhoda. Poté jsme se také my šli poradit, protože se nám nedařilo získat balonek na své hokejky a pohlídat si vítězství. Do konce zápasu chyběla půlminuta. Po dobré rozehrávce jsme zavezli balonek k soupeři, ale přišli jsme o něj. Při návratu do obrany se snad jedinkrát špatně domluvili obránci při přebírání hráčů a rázem se na našem brankovišti ocitl nehlídaný holešovký hráč. Jeho skórování nezabránila ani obětavá Mifkova rozbinzonáda. Zápas skončil zaslouženou remízou, ale my jsme po předvedeném výkonu a průběhu poločasu hodně sahali po třech bodech.
atx Hippos Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Zlín 4:1 (2:1, 0:0, 2:0). Branky Žďáru: O.Zerák 3, Staněk, asistence Turinský, Vábek, Příhoda, Kos.
Utkání začalo z obou stran z velkým nasazením a touhou po vítězství, mnohdy až za hranicí pravidel, kterou rozhodčí nebyli schopni trestat. A tak se v prvních minutách spíš bojovalo než hrálo. Výsledkem byl gól v naší síti v polovině první třetiny. Ale my jsme se rozhodně nehodlali smířit s tím, že bychom i potřetí v sezoně se Zlínem prohráli. Za 15 vteřin se před soupeřovou brankou ocitl Staněk a po Turinského přihrávce protrhl střeleckou smůlu z minulého utkání. Teda protrhrl - opět pořádně nevystřelil, ale beckhandem poslal balonek do břevna a odtud se odrazil na záda zlínského brankáře. Ten se při zmatku otočil tak nešťastně, že si míček srazil do branky. Bylo vyrovnáno. Ještě před první sirénou vyzval přesnou přihrávkou Vábek ke skórování Ondru Zeráka, který tvrdou střelou nedal soupeři šanci.
Druhá třetina byla z obou stran opět plná bojovnosti. Rozhoční nechali mladé kluky dělat co se jim zlíbí a vyloučili pouze jednou na každé straně. V této části branka nepadla a ani nebylo k vidělí moc pohledných akcí. Podobný trend měla i poslední část. Změnu přinesla ve skóre přinesla až téměř individuální akce Ondry Zeráka. Od Příhody převzal na polovině hřiště balonek, obešel jednoho protihráče a přes další dva tvrdě a nekompromisně zavěsil balonek do pravého horního rohu zlínské branky. Za minutu mohl pojistit naše vítězství Turinský, ale v samostatném úniku byl nevybíravě sražen k zemi tak, že si poranil koleno a zápas nedohrál. Ještě, že tam s námi byl pan doktor Simon, který se o něj hned postaral. V nastalé pětiminutové přesilovce jsme měli několik šancí, ale a ujala se až taková spíše nepovedená střela, kterou pro střelce Zeráka připravil Kos.
Po úspěšném výletu jsme mohli vykoupit místní Tesco a s několika zastávkami (třeba na oblíbené Pedrosově benzínce - kaka bubu Boby Brno) jsme v nočních hodinách dorazili domů. Zbývá ještě poděkovat Židenicím za kolegiální přístup, které jako jediné nesouhlasily s naším návrhem na změnu pořadí zápasů, abychom nemuseli hrát tak pozdě, a pak nakonec ani na turnaj nedorazily.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 24. 11. 2020
Svátek slaví Emílie