Celtic vstoupil do nového roku vítězně
13.1. 2015
S loňským rokem se loučila druhá žďárská rezerva utrápeným vítězstvím nad poslední Světlou nad Sázavou 8:4, aby pak sahala po bodech se Spartakem Třebíč, do té doby lídrem celé Ligy Vysočiny mužů. V novém roce zajížděl Celtic do Třebíče, kde se utkal znovu se soupeři z obou konců tabulky – s předposlední Salamandrou Apoly a vedoucím Spartakem Třebíč.
Velmi silná sestava žďárského Céčka chtěla z Třebíče přivézt co nejvíce bodů. Sice céčkařů nejelo tolik co v předešlém průběhu sezóny, ale co jméno, to pojem florbalové kvality. Navíc v novoročním předsevzetí si každý slíbil, že se z turnajů bude vozit více jak 3 body, což byla loňská specialita C-týmu Hipposu. Ten čekaly dva tradiční soupeři, se kterými se již v průběhu sezóny utkal.
FBC Salamandra Apoly – Hippos Žďár n/S. C 2:12 (0:3, 1:4, 1:5)
V prvním zápase proti Krucemburku Hippos od počátku dominoval a své defenzivní úkoly si plnil na jedničku, navíc produktivita byla jasně na žďárské straně. Soupeř postrádal zraněného žďárského odchovance Kunstműllera (a tímto přejeme Radkovi brzké udravení), který je jasně neplatnějším hráčem vísky na sever od Žďáru. Činila se zejména lajna Vrbas – Blažek – Pátek, která zaznamenala celkem 7 gólů. Skóre tak narostlo až na vysokých 12:2. Hippos tak odčinil svou jedinou prohru v sezóně s týmem, který se nachází v sestupovém pásmu ligy (tj. od 9. místa níž).
Branky: Vrbas 4, Blažek 3, Velín 2, Denk, Melichar, Vábek. Asistence: Kepka 4, Pátek 3, Denk 2, Blažek, Kříž, Velín.
TJ Spartak Třebíč – Hippos Žďár n/S. C 7:10 (1:5, 2:4, 4:1)
Zápas proti Spartaku Třebíč měl Hippos rovněž po dvě třetiny pod kontrolou. Proti soupeři, který byl moc rád za vítězství 7:6 v posledním vzájemném zápase, se Celtic prezentoval skvělým nástupem, který se vyznačoval pozornou obranou, včetně dobře chytajícího Rybenského a rychlým přechodem do útoku, v němž hráli prim oba centři, Blažek s Vábkem. Na první gól Blažka ještě reagoval soupeř ihned po buly, ale pak se spustila smršť Hipposu, díky které odskočil na krásný rozdíl 4 branek. To se pak hraje moc pěkně. Ve druhé patnáctiminutovce se přidávaly další góly, a tak se do třetí třetiny vstupovalo s luxusním náskokem 6 gólů. V poslední části se na hřišti přiostřilo a soupeř se začal prosazovat. Mrzí nás pět vyloučení, kdy muziku tvrdili Kříž s kapitánem Velínem. Po time-outu, který následoval v půlce třetiny za stavu 6:10, si ale Hippos cennou výhru bezpečně pohlídal.
Branky: Blažek 4, Denk 2, Kepka 2, Pátek, Vrbas. Asistence: Vrbas 3, Kříž 2, Pátek 2, Blažek, Vábek, Velín.
Do konce soutěže sice zbývá odehrát ještě 10 zápasů, ale přesto Celtic drží nejen luxusní 5. příčku, ale od devátého místa (hranice sestupu), tedy Sabots Jihlava, navýšil tímto turnajem náskok na 7 bodů. Na příští turnaj zajíždí Céčko v sobotu 24. 1. do Přibyslavi, kde vyzve současného lídra soutěže Shooters Jihlavu a domácí Přibyslav.
Sestava: Rybenský – Denk, Kříž, Melichar – Blažek, Kepka, Pátek (A), Vábek, Velín (C), Vrbas.
Hodnocení asistenta kapitána, Vojty Pátka: „Do prvního zápasu jsme vstupovali jako favoriti. Poučeni z předchozích zápasů s Křížovou jsme nenechali nic náhodě a od prvních minut jsme udávali tempo hry. Soupeře jsme k ničemu nepustili a zaslouženě vyhráli rozdílem třídy.
Druhý zápas už byl jiný oříšek, dosavadní lídr tabulky Spartak Třebíč na domácí palubovce budil přirozený respekt. Díky oběma silným a vyrovnaným lajnám se nám podařilo Třebíč zatlačit a netrvalo dlouho a vybudovali jsme si luxusní náskok, který jsme dotáhli až do konce. Celý tým hrál velmi dobře, a proto jsme přivezli nesmírně cenných šest bodu do nabité tabulky.“