Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Béčko uhrálo v Týnu 4 body
14.10. 2014
Rezervní tým Hipposu, který tentokrát postrádal tahouny Staňka s Imramovským, bojoval o víkendu o body v dalekém Týnu nad Vltavou. Výhra 7:2 nad béčkem Strakonic a remíza 7:7 se Spartakem Kaplice znamenaly pro Hippos 4 body do tabulky.

Hippos Žďár n. S. B – FBC Strakonice B 7:2 (0:1, 2:0, 5:1)

V prvním zápase se odehrála odveta úvodního utkání soutěže mezi B-týmy Hipposu a Strakonic. V prvním vzájemném utkání Hippos nakonec přesvědčivě zvítězil 7:1 a nic jiného než 3 body si nepřipouštěl ani tentokrát. Úvodní minuty byly ve znamení oťukávání a sehrávání žďárského týmu. Krátké hřiště nahrávalo spíše nastřelováným míčkům na branku než tvořivé kombinační hře. I přesto držel Hippos o něco déle míček na svých holích a snažil se o konstruktivnější rozehru. Tak dlouho se ale Hippos nemohl dostat k přesnému zakončení, až se ujala šance Strakonic těsně před první sirénou.

Bylo evidentní, že pokud si sestava Hipposu začne více a lépe přihrávat, pak nebude mít problém dostat se do šancí. O srovnání skóre se tak ve třetí minutě postaral Turinský, kterému nahrával Kepka. Stále pokračující nepřesnosti a zbytečné ztráty míčků znamenaly relativně setrvání nerozhodného skóre. Až dvě minuty před koncem prostřední části poslal Hippos do vedení kapitán Řádek po nahrávce Turinského. Pár vteřin před sirénou se soupeř dopustil nedovoleného vrážení a třetí třetina tak začínala přesilovkou Hipposu.

Přesilová hra, byť hraná kombinačně na polovině soupeře, branku nepřinesla. Po ní ovšem Hipposu zatrnulo, když došlo na opětovné srovnání skóre z holí Strakonic. To ale Hippos zdravě nakoplo a vědom si své již viditelné převahy, začal se konečně prosazovat i brankově. Nejprve Kepka po přihrávce Kafky. Dalších 20 vteřin po buly přidal branku i druhý útok, konkrétně Smolík po asistenci Obrdlíka. Pozici Hipposu ulehčilo i další vyloučení Strakonic, tentokráte za sekání. Přesilovka Hipposu napodruhé vyšla, přičemž tím, kdo zajistil Žďáru tříbrankový náskok, byl Tomáš Dvořák. Poté na chvíli střelecké hody utichly, aby se Hippos znovu ozval 2 minuty před koncem. Nejprve Kafka zužitkoval přesnou střelou své sólo, poté završil brankový účet Kepka. Hippos si díky zlepšenému výkonu ve druhé polovině utkání zajistil 3 body a mohl se připravovat na další utkání. Golman Mifka sice opět nedosáhl na čisté konto, ovšem v mnoha situacích tým výrazně podržel a nastartoval k výhře.

Branky: Kepka 2, Turinský, Řádek, Smolík, Dvořák, Kafka. Asistence: Kafka 2, Turinský 2, Obrdlík, Kepka.

Hippos Žďár n. S. B – FBC Spartak Kaplice 7:7 (5:2, 1:1, 1:4)

Druhý zápas s týmem Spartak Kaplice měl být a i byl tím složitějším. Soupeř zejména při útočných snahách nešetří pohybem a důrazem zejména v prostoru kolem branky. Hned první střídání přetavily obě útočné formace Žďáru v branky. Nejprve se trefil Kepka za asistence Řádka, poté Smolík, kterému nahrával Moravec. Velkou radost Žďáru přerušila téměř okamžitá snižující branka soupeře. Hráči Hippou ale byli schopni v začátku zápasu dále dobře kombinovat a přehrávat nejistou obranu protivníka. Dařila se i koncovka, výsledkem čehož bylo postupné navyšování skóre až na 5:1 pro Hippos. Trefili se postupně Dvořák, Kafka a podruhé Kepka. Zdálo se, že zápas již nejde ztratit. Patnáct vteřin před sirénou, ale začal soupeř nenápadnou stíhací jízdu druhou brankou v naší síti.

Nedůraz před naší brankou a laciné ztráty míčku dávaly soupeři velké příležitosti ke skórování. Již po minutě druhé části přišlo další snížení na rozdíl dvou branek. Ve druhé třetině se objevily dva tresty za hru rukou. Nejprve šel na trestnou hráč soupeře, který tak zastavil míček, směřující z rohu do brankoviště. Je velká škoda, že zrovna tento přestupek nedokázal Hippos potrestat. Stejný trest následoval i za ruku Turinského na druhé straně. Hippos bránil zodpovědně a byl schopen i chvíli držet míč na polovině soupeře. Pokračovalo se tedy dále 5 na 5 a ve dvanácté minutě odčinil Turinský své vyloučení brankou na 6:3. Následovalo však vyloučení Řádka za sekání. Žďár si však s tímto poradil stejně jako v prvním případě a stále ještě s dostatečným náskokem mohl vstoupit do poslední části.

Třetí třetina byla ještě více ukázkou laciných ztrát míčků a nedůrazu kolem vlastní branky, za což přišel zákonitý trest. Dvě branky ve třetí a páté minutě přiblížily kaplický Spartak na rozdíl jediného gólu. Dorážení v těsné blízkosti našeho golmana stálo za srovnávací brankou. Dvořák, zvyklý na tvrdou obranu vlastního brankáře, zřejmě již za hranicí pravidel odstrkoval útočníka soupeře od golmana Veselského, za což vyfasoval dvouminutový trest. Soupeř měl navíc možnost rozehrávky na hranici našeho velkého brankoviště. Byť se rozehrávka nepovedla, míč se odrazil k tyči, kde již číhal další hráč soupeře a ten měl již velmi snadnou pozici. Další minuty trávil Hippos v údivu nad tím, jak si mohl takto zkomplikovat dobře rozehraný zápas a nebyl schopen odpovědi. Rovných pět minut před koncem zápasu střílí Kaplice rozdílovou branku a Hipposu se body na hony vzdálily. Útočnou snahu Žďáru však ukázal Kafka, který z obrany po levé straně vyběhl dopředu a zvláštním odrazem o hůl blokujícího hráče poslal míček do šibenice. Byť se Hippos stále snažil o zisk všech bodů a do konce zápasu se držel, nic víc než tlak kolem branky soupeře již nevymyslel. Ze tří bodů, které měl Hippos po dvou třetinách na dosah ruky, tak byl jediný, zachráněný navíc v posledních minutách utkání.

Branky: Kepka 2, Kafka 2, Turinský, Smolík, Dvořák. Asistence: Moravec 3, Řádek, Smolík, Turinský, Drlík.
Sestava: Mifka, Veselský, Kafka Ri., Moravec, Drlík, Dvořák T., Turinský, Řádek, Kepka, Obrdlík, Smolík, Vábek.