Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Starší žáci vyhráli - konečně
26.1. 2014
Po sérii neúspěšných turnajů, v nichž se ovšem kvalitativně zvedali, následovaly první zápasy v novém roce pro hipposácké starší žáky. Naděje na první bodový zisk byla přiživována i skutečností, že se poslední Žďár utkal s celkem předpředposledním a předposledním – s SK JeMoBu, resp. s Jaroměřicemi nad Rokytnou.
Předchozí turnaje opravdu nepatřily mezi výkladní skříň Hipposu, protože Hrošíkům chybělo téměř vše – rychlost, kombinace, místy nasazení, odhodlanost, zodpovědnost, přesnost, individuální florbalovost. Od soupeřů pak dostával opravdu tvrdé rány, které zanechaly hlubokou stopu, která se bude pomalu zahojovat. Nicméně již poslední turnaj v loňském roce v Pelhřimově (který nazval kouč „reparátním“, protože se na něm měly odčinit vysoké předchozí prohry s Pelhřimovem (1:15) a Jihlavou (0:16)) přinesl zajímavé a kladné zjištění, a to, že se Hrošíci pomalu, ale jistě zlepšují. Výsledky pak již nebyly tak hrozivé – s Peirem 1:8 a s velice favorizovanou Jihlavou 5:10.

Po dvouměsíční pauze, kterou vyplnila cvičení zaměřená zejm. na rychlost, přechod jeden na jednoho, přihrávku a kombinaci se tak Hippos vypravil do nedaleké Přibyslavi, aby se zde utkal na turnaji, na kterém se sešly hned 4 poslední celky Ligy Vysočiny starších žáků, tj. domácí, SK JeMoBu a Jaroměřice n. R., které ovšem v soutěži vystupují jako B-tým JeMoBu. Kdy jindy než v sobotu 18. ledna mohli Hrošíci urvat nějaké body?
SK JeMoBu – Hippos Žďár n. S. 5:4 (1:1; 4:1; 0:2)

Smolné utkání ve kterém se starší žáci Hipposu doslova zakousli do soupeře, který musel vstřebat vysokou prohru od Přibyslavi v prvním utkání. Po úvodním náporu přišel útlum díky první brance soupeře, avšak v poslední minutě první třetiny kontroval po nahrávce Martina Sáblíka žďárský snajpr, Janek Ušák. Druhá třetina byla poněkud vyrovnanější, několikrát se zaskvěla brankářka Hrochů Katka Holemářová, i přesto góly padaly vlastně jen do její branky. Vedení Moravských Budějovic pomalu narůstalo, snižoval pouze Kuba Cisárik z volného úderu. Ránou pro náš tým pak byl „šatňák“ nejlepšího hráče soupeře Dračky, šest sekund před koncem. Třetí třetina pak byla zcela v režii Hipposu, JeMoBu pomalu docházely síly, kdežto sestava Žďáru, kdy se sestava 14 hráčů stáhla na 2 pětky zle zatápěla před brankou soupeře. Avšak i přes místy drtivý tlak se obrat nepodařil, byť jsme se dostali díky brankám Sáblíka a Svobody (kteří si vzájemně asistovali) na rozdíl pouhé jedny branky.
Branky: Cisárik, Sáblík, Svoboda, Ušák. Asistence: Sáblík 2x, Svoboda, Ušák
Hippos Žďár n. S. – ZŠ Jaroměřice-SK JeMoBu „B“ 6:5 (3:2; 1:3; 2:0)
Zatímco Hroši do tohoto utkání prohráli všechny zápasy, tak Jaroměřice jednou vyhrály, dokonce se silnou Třebíčí, avšak jejich skóre je podstatně horší než to naše. Dal se tedy očekávat vyrovnaný souboj, takříkajíc přestřelka. Hippos nastoupil s odhodláním konečně zvítězit a ukázat výborným fanouškům z řad rodičů i pořádajících hráčů Přibyslavi, že florbal hrát umí, a že jejich podpora má smysl. Dle pokynů trenérů jsme se zakousli do našeho soupeře již od prvních minut, výsledkem čehož byly dva slepené góly z hokejek Marka Dočekala (který v předchozím utkání dost šancí spálil, asi šel klučina do sebe) a Páji Rouse, kterému stačilo vložit hokejku do parádní nahrávky Fredyho Macháčka. Ten v 8. minutě zvyšoval parádní střelou z rohu již na 3:0. A znovu stejný obrázek… hrajeme v tempu, dobře, soupeř si s námi neví rady… a najednou vedeme, uhráváme solidní výsledek, a stačí jedno, dvě střídání a obraz naší hry vypadá úúúplně jinak. Což neplatilo pouze v tomto zápase, ale v mnohých předchozích. A neponaučitelní Hrošíci znovu pykali. Nejprve si nechali dát zbytečné dva góly na konci první třetiny, poté inkasovali dva rychlé, slepené góly v první minutě 2. třetiny a rázem se vyvíjelo utkání v jejich neprospěch. A byť se ještě Kubovi Cisárikovi podařilo srovnat haluzí, tak si přesto Jaroměřice vzaly vedení zpět po pěkné kombinaci Vlčka s kapitánem Rumíškem. Navíc, poměrně velkou tržnou ránu na čele utrpěl Kuba Svoboda. Naštěstí do 3. třetiny nastoupil tým Hrochů odhodlaných utkání definitivně otočit ve vlastní prospěch. Sice Katka Holemářová v brance musela řešit (a bezchybně vyřešila) pár ošemetných šancí soupeře, avšak na hřišti byl v tu chvíli pouze jeden tým – Hippos!!! Činil se zejm. nově utvořený obranný pár Obrdlík – Sochor, jehož hra měla opravdu hlavu a patu. Utkání v 5. minutě chladnokrevně srovnal Janek Ušák, a pak nenápadný bojovník ve žďárské sestavě, Jakub Svoboda zužitkoval v 8. minutě nabídku Kuby Cisárika a bylo otočeno! Poté si už Hrošíci (za hlasitého povzbuzování fanoušků) udrželi bezpečně vedení až do konce.

To, co se nepodařilo v zápasech v probíhající sezóně, se konečně podařilo, a zejména díky kvantitativní převaze jsme svého soupeře nakonec udolali. Žel zde není dostatek prostoru, abychom popsali radost Hrochů, ze kterých to konečně „spadlo“. A tak všichni mohli v rámci „valné hromady“ spadnout na brankářku Káťu. Starší žáci tak opouští ono nepopulární poslední místo, určitě se budou snažit bodovat i s jinými soupeři.

Branky: Cisárik, Dočekal, Macháček, Rous, Svoboda, Ušák. Asistence: Cisárik, Dočekal, Macháček, Neubauer, Sáblík. Sestava Hipposu: Holemářová – Burian, Cisárik, Dočekal, Kuneš, Macháček, Neubauer, Obrdlík, Paseka, Rous, Sáblík, Sochor, Svoboda, Ušák, Ušáková.
Zhodnocení turnaje a předchozí sezóny z pohledu trenéra: „Asi se zlepšujeme, 4 tréninky týdně a nastupování některých v mladších kategoriích nás pomalu posouvají snad do vyšších pozic. Avšak je tato cesta je velice pomalá, takže doufám, že holky a kluci neusnou na vavřínech z jedné těsné prohry, ale budou šlapat dál, trénink od tréninku, střídání od střídání, zápas od zápasu. Velice bych chtěl poděkovat rodičům a celému trenérskému ansámblu, kteří vytváří neskutečně kvalitní pozadí celého týmu.“