Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Junioři Hipposu v Jihlavě bez bodu
29.10. 2013
Po měsíční pauze čekaly na juniory další zápasy druhé ligy. Mírnou převahu ve velké části zápasu s Okříškami nedokázal Hippos vyjádřit gólově a tak prohrál po boji 2:3. Ve druhém zápase naopak ukazovala Žďáru svoji dominanci Litomyšl. Do výsledného skóre 0:5 však výsledek narostl až v samém závěru utkání díky laciným chybám Hipposu.

PSKC Okříšky – Hippos Žďár nad Sázavou 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Tým Okříšek sází poslední sezony na silnou generaci ročníků 96-98, jejíž zástupci nechyběli ani v utkání proti Hipposu. Ten měl v sestavě rovněž pětici kvalitních dorostenců, připravených k boji. V začátku zápasu si mladí hroši dle pokynů trenéra vzpomněli na pasáže zápasu se Strakonicemi a začali znatelnou územní převahou. Obránci Hipposu měli dostatek času na kvalitní rozehrávku a dostávali se i k časté střelbě po nahrávkách útočníků na polovině soupeře. Bohužel ve většině takovýchto zápasů jako by se junioři nakazili střeleckou impotencí od trenéra Vábka a branky prostě nepadají i přes řadu slibných pozic. Postupem času se hra vyrovnala a i my jsme museli včetně Kratochvíla v brance zpozornět. Relativně často se poté objevovaly laciné chyby při rozehrávce a docházelo ke zbytečným odevzdáváním míčku soupeři dlouhými nepřesnými a skákavými nahrávkami.
V zajímavém utkání byly branky obou týmů nejednou v ohrožení a bylo otázkou času, kdy se některá ze střel ujme. Vývoj utkání poznamenala přesilovka Hipposu. Prvotní klidnou rozehrávku Žďáru vystřídala divoká pasáž, hraná z naší strany velmi netakticky. Naštěstí po posunutí míčku na vrchol rozestavení napřáhl Holcman téměř z půlky a jeho střela si našla cestu za záda golmana soupeře. Odfláknutá rozehrávka Hipposu na polovině soupeře byla ale poté v zárodku přesilovky Okříšek. Obrdlík totiž místo střely volil posunutí bekhendem mezi nohama na Kafku, jež ledabylou nahrávku nezkrotil a útočník soupeře se tak řítil na naši branku, než jej zastavil výstavní sekerou právě Obrdlík. Oslabení Hippos přestál, ovšem ztráta koncentrace při následném bránění v plném počtu vedla k obdrženému gólu po dorážce z brankoviště. Ještě do konce třetiny stihl jít Hippos opět do čtyř. Rubáč totiž neudržel nervy a rozpoutal strkanici s jedním ze soupeřů. Pozitivní mělo být, že došlo i k vyloučení soupeře, ovšem opak byl pravdou. Naprosto tragické rozebírání hráčů soupeře při hře 4 na 4 vedlo k nebezpečné střele na naši branku, kterou si naneštěstí srazil obránce Kafka lehkou tečí do vlastní branky.

Ve třetí části byla snaha Hipposu o opětovné srovnání znatelná. Tlak u soupeřovy branky byl větší než v první části. Dá se říct, že štěstí se přiklonilo i na druhou stranu, když jedna z mnoha žďárských střel byla tečována nechytatelně do šibenice branky Okříšek. Oba týmy si chtěly připsat plný bodový zisk a i hra z jedné strany na druhou s množstvím šancí tomu odpovídala. Ani nejhezčí akce zápasu od Richarda Kafky, který ukázal, že je i zdatným fotbalistou, ke gólu bohužel stále nevedla. Naopak jeden z rychlých výpadů Okříšek, kdy došlo k přečíslení žďárské obrany, již brankou skončil. Proti přenesení míčku na volnou druhou stranu hřiště a střele bez přípravy útočníka Okříšek byl Kratochvíl krátký. Pět minut před koncem tak nebylo na co čekat. Intenzivní napadání Hipposu a soustavný tlak byly však stále málo. Ani po time-outu Žďáru a velkém obléhání poloviny Okříšek při hře bez golmana se hrochům srovnat nepodařilo. Po relativně dobrém výkonu ztráta všech bodů zamrzí. Nutné je v takových to zápasech najít recept na střeleckou potenci!

Branky Hipposu: Holcman, Halama, Asistence: Halama, Juráček

Pro zajímavost loňské výsledky v kategorii dorostu: prohry Hipposu 5:6 (1:2,3:4,1:0) a 2:7 (2:1,0:2,0:4)
Hippos Žďár nad Sázavou – FBC Peaksport Litomyšl 0:5 (0:0, 0:1, 0:4)

Litomyšl, na turnaji se sedmnácti!!! hráči do pole, je jednoznačně před námi ve florbalovém umu, ovšem proti takovým soupeřům umíme celkem zdatně bránit a s trochou štěstí se dalo i zde o body bojovat. Od začátku intenzivnější napadání soupeře nám stejně jako v domácím zápase s Pardubicemi dělalo nemalé problémy. Stejně tak relativně jednoduché šablonovité akce Litomyšli, při kterých byl míček shazován na obránce Peaksportu, kteří mohli nepříliš bráněni pohodlně ostřelovat naši branku. Bohužel se našim hráčům při bránění nedařilo oprostit od sledování míčku a běhání za ním, místo aby si každý hlídal hráče, číhajícího za někde zády. Naštěstí velké množství střel na Kratochvíla šlo z větší vzdálenosti a také je celkem dobře viděl. V první třetině tedy Hippos udržel bezbrankový stav.
Relativně velký odstup našich obránců od útočníků soupeře při zakládání jeho útoků, byl zřejmě nakonec příčinou rychlého gólu v naší síti v úvodní minutě druhé části. Nepříliš nebezpečný míček podél mantinelu si dokázal hráč Peaksportu zpracovat a jelikož k němu Petříček nestihl přistoupit do těsného kontaktu, dokázal i vcelku jednoduše vystřelit skrytou ránu, jež zapadla do naší branky. Litomyšl dále útočila a hráči Hipposu se dostávali k šancím jen ojediněle. Avšak na tabuli stále svítil stav 0:1. To vše i poté, co Hippos přečkal oslabení po zákroku Halamy na střílejícího hráče soupeře. Hra neměnila po celý zápas svůj obrázek a byla to stále stejná písnička pro bránící Hippos. Dokud hráči Žďáru nesledují jen míček, ale i hráče a vyplňují vhodně prostor, pak je Litomyšl málo nebezpečná. Jakmile to dělat přestanou, pak je Kratochvíl ohrožen. Nicméně i po druhé třetině panoval stav pouze 0:1 a na lavičce Hipposu tedy vcelku spokojenost s prozatímním skóre.

Hned po minutě třetí části se nechal v tomto utkání podruhé, tentokrát zcela zbytečně, vyloučit Halama po faulu v rohu za naší brankou. I tentokrát měl však štěstí, že Hippos svoji branku nedal. Nicméně hráč Litomyšle, postavený neomylně mezi žďárskou čtyřkou, dělal našim bránícím hráčům nepochopitelně velké problémy. Moc dlouho Hippos v pěti nehrál. Zbývalo necelých 9 minut do konce a tentokrát Roman Kafka předvedl další zbytečnost, když hráče, unikajícího bez míčku do našeho rohu, zastavil nedovoleným způsobem. Bohužel Holcman na vrcholu naší obranné čtveřice chtěl uplatnit svoje „zkušenosti“ z B-týmu, a nechal se příliš vytáhnout, čímž uvolnil již zmiňovaného středového hráče Peaksportu, který pohodlně skóroval. Ihned po buly se dostal Hippos k několika slibným šancím, ale i ty zůstaly, stejně jako řada dalších, nevyužity. Pouhých šest minut před koncem se rozhodčí konečně rozhodli potrestat za faul i hráče soupeře. Situace se zdála pro Hippos dobrá, stav 0:2 a slibná možnost ke snížení. Nepochopitelně tupě a s nulovým zapojením mozku hraná přesilovka Žďáru ale skončila zpětnou nahrávkou Halamy naslepo, kterou neomylně sebral hráč soupeře a svůj únik na Kratochvíla se štěstím přetavil ve třetí branku. Stejně jako proti Pardubicím, i tentokrát ztratil Žďár po laciném gólu koncentraci a výsledkem byly další dvě branky v naší síti. Bohužel namísto korekce stavu se Hippos vlastními chybami připravil v posledních minutách zápasu o výborný výsledek.

Pro zajímavost opět Loňské výsledky v dorostu: prohry Hipposu 3:9 (2:3,1:5,0:1) a 0:7 (0:2,0:4,0:1).

Shrnutí zápasů: Zatím ve všech zápasech Hipposu se objevuje stejný problém malé střelecké potence. Silná pětka Hipposu si sice dokáže vytvořit tlak i šance, ale vstřelené góly jsou pro Hippos dlouhodobě velkou neznámou. Na druhou stranu obranná činnost spolu s nadprůměrně chytajícím Kratochvílem patří mezi lepší polovinu ligy a ve většině zápasů nám toto dává naději na body a na to hrdí být zcela určitě můžeme. Nadále zůstáváme rovněž nejslušnějším týmem ligy, avšak v zápase s Litomyšlí nás zbytečné oslabení a bohužel i naše přesilovka stály dvě obdržené branky, čehož se musíme vyvarovat, chceme-li příště uspět.

Sestava Hipposu: Kratochvíl, Kafka Ri., Kafka Ro., Petříček, Juráček, Holcman, Obrdlík, Chrást, Rubáč, Halama, Šimka