Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Áčko v roce 2012 poprvé zvítězilo
15.1. 2012
O důležité body se hráči Hipposu střetli s celkem ze Znojma. A po vyrovnaném průběhu zápasu nakonec mohli slavit důležité vítězství 7:5.
Hippos Žďár nad Sázavou – TJ SAM73 Znojmo 7:5 (3:3, 1:2, 3:0)

Na nic se dlouho nečekalo a oba celky vrhly své síly především do útočení. Hned na začátku čtvrté minuty se měnilo poprvé skóre. Ondřej Dvořák vystřelil od poloviny hřiště a pozemní ranou prostřelil vše co stálo v cestě. Hned v následujícím střídání Znojmo vyrovnalo. Všichni domácí hráči se nechali strhnout hrou a v jeden okamžik se všichni ocitli před bránou. Toho využil Šťasta střelou z větší vzdálenosti. I nadále bylo k vidění dost šancí na obou stranách. Další gól vstřelilo opět Znojmo. Domácí hráči špatně zachytávali rozehrávku hostí a Hanák střílel do prázdné brány. Poté Melichar přetavil Tlustošovu křížnou přihrávkou v branku. Od levého mantinelu trefil přesně horní roh branky a bylo srovnáno. Za tři minuty šli do vedení znovu Hroši. Tlustoš si připsal třetí gólovou nahrávku a Zerák O. před bránou míček usměrnil za záda Jandy. Na toho to bylo už zřejmě moc a tak po necelých čtrnácti minutách bránu přepustil Korbičkovi. Do konce části stihlo Znojmo vyrovnat. Nahozený dlouhý balon si dobře zpracoval Žižka, poradil si i s domácím obráncem a překonal Macháčka v bráně. Před koncem části byl vyloučen Tlustoš za opakované přestupky.

Druhou třetinu tak Hippos začínal v oslabení. Svou svatyni však ubránil. Na konci čtvrté minuty ale byli na další akci krátcí. Špatně obsazení hráči a výsledkem byla Čihalova branky, ten z bezprostřední blízkosti dostal míč do prázdné branky. Hippos měl ale odpověď připravenou. Dvořák F. nahodil míček do prostoru, kde stál Kos a ten ze vzduchu trefil přesně k tyči bezmocného brankáře. Poté se hra poněkud zklidnila a šancí a střel k vidění moc nebylo. Až Hroši nabídli další přesilovku Znojmu a ti druhou šancí nepohrdli. Do šaten se tak šlo za stavu 4:5.

Do poslední části šli Hroši odhodlaní stav otočit. Hodně se tlačili do brány, ale kýžený gól ne a ne přijít. Až na začátku jedenácté minuty využili domácí přesilovku trefou Imramovského. Ten byl, ač v ostrém úhlu, nekompromisní. Trefil míček do horního rohu na přední tyč a mohl se jít podělit o radost se spoluhráči. Na začátku šestnácté minuty šel Hippos znovu do vedení. Martin Zerák našel Filipa Dvořák a ten z běhu nepříliš tvrdou střelou překonal Korbičku. Ten asi čisté svědomí mít nemohl. Od této chvíli se domácí snažili držet balón a nedovolit tak Znojmu ohrozit svého brankáře. To se celkem dařilo, ale pak Znojmo odvolalo brankáře a převaha jednoho muže byla znatelná. Svůj tým ale podržel znovu výborně chytající Macháček. Nutno dodat, že párkrát při něm stálo štěstí, to ale ke kvalitním gólmanům patří tak mohl přidat sedmnou branku Melichar. Ten svoji klasickou kličkou obešel brankáře, který se do brány rychle vrátil a v čase 19:59, tak bylo rozhodnuto.

Branky Žďáru: Melichar 2, Dvořák O., Zerák O., Kos, Imramovský, Dvořák F. (Tlustoš 3, Dvořák F., Dvořák O., Zerák M.) Vyloučení 2:3, využití 2:1. Střely na branku 30:32. SH Na Bouchalkách, 136 diváků. Rozhodčí Vybíhal, Kačer

Zhodnocení: Delší dobu jsme se nemohli najít v bránění Znojemského založení útoku. Probral nás až čtvrtý inkasovaný gól. Jinak jsme odehráli dobrý zápas. Opět jsme góly rozložili mezi více hráčů. Mezi střelce se zapsalo podruhé za sebou 6 hráčů. Hodně produktivní byli v sobotu naši obránci. Svůj vysoký standart předvedl Macháček a i útočníci si pochvalu zaslouží. Ve chvíli kdy jsme porazili tak kvalitního soupeře, který se nachází na druhém místě v tabulce, se pozitiva hledají lehce. Musíme ale zůstat nohami na zemi a pracovat tak jako v třetí třetině. V té jsme mimochodem měli 17 střel a během prvních dvou částí 13. Tabulka je hodně vyrovnaná a na konci může rozhodovat každý bod. Závěrem bych rád za sebe a ostatní hráče poděkoval našim fanouškům, kteří byli opět výborní a ke třem bodům nás velkou měrou nasměrovali.

Sestava: Macháček, Krátký, Dvořák F., Dvořák O., Příhoda, Karásek, Melichar, Imramovský, Tlustoš, Zerák O., Zerák M., Haman, Kos, Turinský, Dvořák T.