"Bouchačky" zůstaly znovu nedobytné
7.2. 2010
Domácí palubovka Hipposu svědčí a body se odtud vozí málokdy. O tom se v základní části přesvědčily téměř všechny týmy, naposledy družstvo Paskova. Ve vyrovnaném a dramatickém utkání zvítězili domácí 8:4. Ale výsledek rozhodně neodpovídá poměru sil. Žďár sice po celou dobu vedl, ale i hosté měli pasáže, ve kterých byli lepší a aktivnější. Body však nakonec zůstaly doma.
Hippos Žďár nad Sázavou - Paskov Saurians 8:4 (3:2, 1:1, 4:1)
branky Žďáru: Melichar 4, F. Dvořák, Kos, Tlustoš, Turinský, asistence: O. Dvořák 2, Staněk, Imramovský, Melichar, Tlustoš. Vyloučení 4:4, využití 1:0. Neděle 7.2.2010, SH Bouchalky, 119 diváků. Rozhodččí Hadrava-Obalil
Po nepovedeném sobotním utkání nastoupili žďárští florbalisté do souboje o aktuálně druhé místo soutěže mnohem aktivněji. Z dobře fungující obrany, vyráželi k rychlým protiútokům, které se jim však nedařilo přesně zakončovat. V šesté minutě potáhl balonek do útočného pásma Staněk, objel branku, zbavil se protihráčů, ale jeho přihrávka na "modrou" na Filipa Dvořáka byla nejen nepřesná, ale vyslala navíc paskovského útočníka do brejku. Žďárský bek si však s nastalou situací poradil, celou akci odbránil a s balonkem na hokejce vyrazil na zteč podporovat své spoluhráče z útoku. Severomoravští obránci však před Dvořákem ustoupili, a tak měl dost času vyslat přesnou střelu k tyči, která otevřela skóre. O dvě minuty později se žďárští hráči radovali podruhé. Znovu u toho byl agilní Staněk, který vybojoval balonek za brankou, posunul do rohu na Melichara, ten se obtočil kolem bránícího protihráče a od mantinelu rozvlnil síť paskovské branky.
Aktivita domácího týmu přinesla za pět minut další ovoce v podobě třetí branky. V závaru na hranici velkého brankoviště u hostující branky se nejlépe zorientoval Imramovský, přiťuknul Melichavi, ten se dvěma rychlými kroky zbavil obránců a ze své parkety od mantinelu skóroval znovu. Tříbrankový náskok však domácí tým ukolébal a jeho hráči postupně začali upouštět od aktivní a důrazné obrany. Naopak se zbytečně hrnuli do útoku, kde riskatními přihrávkami dávali příležitost soupeři, aby se tlačil do zakončení.
Tam pak domácí museli sáhnout k faulům, aby zastavili protiútoky Paskova. Jednu z nařízených standardek zahráli hosté výborně, jejich kanonýr vykroužil z poza zdi a nedal gólmanovi Dobrovolnému šanci zasáhnout. Za půl minuty to bylo už jen o jedinou branku. Přízemní střela se o jednu z hokejek bránících hráčů zvedla a žďárský gólman neměl šanci na změnu dráhy balonku zareagovat. Zvyšující se tlak Paskova naštěstí pro domácí prerušila siréna po první části.
Start do prostřední třetiny vyšel lépe Hipposu. Dařila se mu aktivní hra i napadání, ale nabídnuté příležitosti se využít nedařilo. Na domácí hokejky se vkrádala nervozita, nedařila se kombinace. Paskov znovu získával převahu podobnou té ze závěru první části. Sám se však o možnost vyrovnání připravil, když špatně vystřidal a byl za hru v šesti potrestán dvouminutovým vyloučením. Začátek přesilovky ale domácím vůbec nevyšel, soupeř několikrát zahrozil z rychlých brejků. Až ve druhé části zamkl Žďár bránící čtveřici, balonek putoval rychle z hokejky Ondry Dvořáka na kapitána Melichara, který bez přípravy uzavřel svůj hattrick.
Příležitost ke skórování v přesilovce nabídli žďárští hráči soupeři také. Ondra Dvořák ve snaze podpořit útočnou aktivitu svých spoluhráčů vyrazil útočit také, jeho přihrávku však Paskovští přečetli a vyrazili do protiútoku, který Imramovský zastavil pouze za cenu faulu. Přesilovku hráli hosté výborně a nebezpečně, ale v domácí brance čaroval Jarda Dobrovolný. Těsně po jejím skončení se však hosté přeci jen branky dočkali. Po přihrávce z poza brány se balonek odrazil o nohu bránícího Tlustoše odkud putoval do žďárské sítě.
Obdržená branka domácí nabudila ke zlepšenému výkonu. Kombinace Tlustoše s Kosákem, ani Karáskova dělovka však v brance Paskova neskončily. O minutu později zaclonil Staněk střelu Ondřeje Dvořáka, ale odražený balonek nedokázal umístit za gólmana hostí. U toho stálo štěstí v závěru třetiny, kdy se na něj řítil osamocený žďárský kapitán Melichar. Sice jej dokázal položil, ale už neměl dostatek času, aby jej přehodil.
Třetí třetina začala velmi nebezpečnou standardkou Paskova, ale tentokrát ji brankář Dobrovolný výborným zákrokem zastavil. Ve třetí minutě domácí rychle rozheráli, Kos si doběhl volný balonek, vykroužil kolem bránícího protihráče a vstřelil pátou branku domácích.
Hosté pochopili, že jim teče do bot a že mají poslední šanci na obrat ve skóre a tak zvýšili důraz v osobních soubojích. Někdy však až za hranicí pravidel. Rozhodčí však nechávali hru plynout a my jsme přicházeli nečistými zákroky o brankové příležitosti. V šesté minutě však byl v rohu hřiště Martin Zerák sundán tak nekompromisně, že si musel jít hostující bek na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici. V přesilové hře pálili Melichar i Tlustoš, Tlustoš pak hledal křížnou přihrávkou Kosa, ale početní výhoda zůstala nevyužita.
Následoval brejk dvojice Kos - Ondřej Zerák, ale ani tato akce ke zvýšení náskoku nevedla. V tuto chvíli se hrál velmi rychlý a divácky atraktivní florbal, šance se přelévaly z jedné strany na druhou. Domácím v té době vydatně pomáhaly jisté zákroky gólmana Dobrovolného. Toho v jedenácté minutě podpořili i útočníci. Faulovaný Melichar nečekal v rohu s rozehrávkou, rychle balonek posunul na nehlídaného Tlustoše a ten přidal šestou branku.
Paskov se nadechl k nevídanému tlaku, který pro změnu domácí museli zastavovat jen za cenu faulů. Po jednom z nich se hosté prosadili znovu ze standardní situace. Tvrdou střelu sice Dobrovolný vyrazil, ale nad sebe, tudíž ztratil o balonku přehled a ten mu zapadl do branky. Další příležitost ke snížení dali hráči Hipposu sami. Útočníci nezvládli rozehrávku v době, kdy jejich kolegové z obrany šli střídat, a tak Martinovi Zerákovi nezbylo nic jiného, než rodící se příležitost hostí zastavit faulem. Situace se ještě víc zkomlikovala za 15 vteřin, kdy byli po vzájemném souboji vyloučeni Filip Dvořák a hostující Maier. Přesilovku čtyř proti třem zvýraznil Paskov odvoláním brankáře a ve dvoumužuné výhodě žďárské trojice zatápěl.
Po výborném zákroku Jardy Dobrovolného se dostal k balonku Ondra Dvořák, který vyrazil směrem k opuštěné brance hostí. Z hranice basketbalové trojky však nepochopitelně minul. Svůj omyl však napravil několika souboji o míček v útočném pásmu, čímž ušetřil dost vteřin ze žďárského oslabení. Balonek se poté dostal k Melicharovi, který si s ním nedělal velké starosti a backhandovou střelou po zemi jej poslal do prázdné branky soupeře.
O osudu utkání bylo rozhodnuto. Osmou branku přidal tři vteřiny před koncem zápasu Turinský, který projel celé hřiště a i když byl tísněn, dokázal se prosadit a zasadit Paskovu poslendí ránu.
Za vítězství 8:4 byli domácí odměněni potleskem žďárských diváků. Tento potlesk patřil ale také i Paskovu, kteřý svým výkonem přispěl k velmi dobrému utkání a čtyřbrankový rozdíl je pro něj vzhledem k vývoji zápasu až příliš krutý.
Hippos Žďár - Dobrovolný, Zástěra - F. Dvořák, Karásek, O. Dvořák, Velecký, Kaštánek - Kos, Tlustoš, M. Zerák, Melichar, Imramovský, O. Zerák, Staněk, Turinský.