Mužil vezou z Pelhřimova stříbro
7.9. 2009
V sobotu se uskutečnil turnaj v Pelhřimově, kde se sešly pouze tři týmy - všichni účastníci 1.ligy z Vysočiny. Hrálo se dvakrát každý s každým na 2x20 minut hrubého času.
Hippos Žďár - Spartak Pelhřimov 1:2
Kromě dávného přáteláku jsme s Pelhřimovem nikdy nehráli, takže jsem čekali, co si pro nás domácí připraví. V prvním zápase jsme hráli vyrovnanou partii, ale nedokázali jsme proměnit vytvořené šance. Soupeř svoje zužitkoval a zvítězil 2:1.
Spartak Pelhřimov - Hippos Žďár 3:5
Druhý zápas byl opět vyrovnaný, ale my jsme dokázali využít širšího kádru a v kritických chvílích soupeře udolat. Obě utkání slibují do sezóny zajímavé zápasy s nádechem DERBY.
Havlíčkův Brod - Hippos Žďár 4:5 (ts)
Věděli jsme, co soupeř hraje, a tak jsme mu nechali aktivitu a soustředili se na brejky. V prvním utkání měl opticky více ze hry Havlíčkův Bro. Míček měl častěji na holích, ale když jsme se dostali k míčku, vždy z toho bylo velké dobývání soupeřovi branky. V utkání jsme vždy dotahovali a nakonec z toho byla remíza. V trestných stříleních měli navrch gólmani, našel se pouze jeden střelec, který byl z naší skupiny, a dostali jsme tak bod navíc.
Hippos Žďár - Havlíčkův Brod 6:7 (ts)
Druhé utkání již bylo otevřenější a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Výsledkem byla ale opět remíza a znovu trestná střílení. Gólmani už byli děravější a rozhlodla šestá série, kdy byl úspěšný Brod.
Výsledkem byla situace kdy všichni měli šest bodů a muselo rozhodnout skóre. To nám přisoudilo druhou příčku. Je škoda, že se na poslední chvíli omluvilo několik hráčů a nemohli jsme tak vyzkoušet složení jednotlivých pětic či herní kombinace. Turnaj však ukázal, že ligová utkání budou rozhodovat maličkosti a určitě se můžeme těšit na zajímavá utkání. Ta první budou již na začátku října na půdě soupeřů