Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Obrat série se nekonal
20.4. 2009
Po sobotní výhře nedokázali muži dotáhnout slibně se vyvíjející nedělní utkání do zdárného konce a po smolné prohře prohráli sérii s Wizards Praha 10 1:2. Do 1. ligy tak postupuje náš soupeř. Nám zbývá možnost reparátu v sérii s Českou Lípou.
Hippos - Wizards DDM Praha 10 7:4 (2:2, 3:1, 2:1)
Branky:
Melichar 2, Kos 2, Zerák O., Dvořák O, Dvořák F.
18.4.2009, SH Na Bouchalkách ZR, 91 minut, vyloučení 2:3, využití 1:1, oslabení 1:0, rozhodčí Novák - Škaloud, 160 diváků

Po prohře v Praze před námi byl v sobotu jasný úkol. Pro udržení šance na postup jsme museli zvítězit. Utkání mělo stejný scénář jako to v Praze, jenom jsme dokázali dávat branky. Tu první jsme dali hned v druhé minutě, když Dvořák O. vyslal po mantinelu Melichara, který nahrál před branku soupeře, kde si dokázal poradit Zerák O. 1:0. Za minutu bylo vyrovnáno, špatné střídaní soupeř potrestal střelou od mantinelu, kterou Jarda nedokázal zachytit 1:1. To nás nepoložilo a i nadále jsme soupeře přehrávali a vytvářeli si šance. V páté minutě jsme dostali výhodu přesilové hry. V jejím průběhu nás soupeř nesmyslně napadal u naší branky a po faulu jsme rychle rozehráli na volného Imramovského, který přes obránce načechral krásný míček pro Kosa, který z první trefil 2:1. Potom jsme měli další šance, ale radoval se opět soupeř. Střela přes obránce skončila v naší brance 2:2. Do konce třetiny jsme se prosadit již nedokázali, ani soupeř nepřekonal naši pozornou obranu a tak se šlo do kabin za nerozhodnutého stavu.

Druhá třetina byla stejná jako první. Naše trpělivá hra přinášela šance, soupeře jsme si drželi od naší branky. Další branky se publikum dočkalo v minutě čtvrté, rychlý brejk potáhnul Ondra Dvořák, vyzval ke střele Imramovského, jeho zblokovaná střela se odrazila zpátky k Dvořákovi, jež pohotově poklidil do branky 3:2. Soupeř dokázal opět rychle srovnat krok, když nahozený míček před branku poklidil nepokrytý útočník za Jardu 3:3. O osudu utkání se rozhodlo na konci třetiny. Podařilo se nám dát dva slepené góly. Nejprve Karásek našel Filipa Dvořáka, který poprvé vystřelil z první a bylo to 4:3. Za patnáct vteřin našel Velecký Kosa, který po vykroužení schoval svoji střelu za obránce a bylo to 5:3. Do konce třetiny se stav nezměnil.

Na začátku posledního dějství se nám podařilo dát další gól, zastavili jsme brejk hostů a z protiútoku dokázal Melichar zvýšit na 6:3. To už vypadalo nadějně a snažili jsme se hlavně nedostat branku, do útoku už jsme se tolik nehrnuli a přenechali aktivitu soupeři. Ten se snažil, ale vyložené šance si nevypracoval. Dobře jsme bránili a až v jedenácté minutě jsme dali soupeři šanci v podobě přesilové hry při vyloučení Imramovského. Soupeř si pořádnou šanci nevypracoval, až přesně s vypršením trestu přišla střela, která znamenala snížení 6:4. Do konce jsme již žádné drama nepřipustili, i když jsme byli ještě vyloučení. Konečnou podobu výsledku dal Melichar, který dopravil míček do prázdné branky 7:4. V tomto utkání jsme vyhráli zaslouženě, soupeře jsme přestříleli a měli více ze hry. Sérii jsme tak srovnali na 1:1 a o postupujícím mělo rozhodnout až třetí utkání.
Hippos - Wizards DDM Praha 10 4:5 (0:0, 2:0, 2:5)
Branky:
Kos 3, Melichar
19.4.2009, SH Na Bouchalkách ZR, 88 minut, vyloučení 1:2, využití 2:0, oslabení 0:1, rozhodčí Žatečka - Turay, 154 diváků

Nedělní utkání mělo rozhodnout o všem. Skvělé publikum, dva výborné týmy – záruka dobrého florbalu. Ten se také od začátku hrál, ale postoupit mohl jenom jeden, proto to byla velká bitva. První třetina branku nepřinesla, šance byly na obou stranách, ale obrany a golmani pracovali dobře. Na konci třetiny byl vyloučen Martin Zerák za hrozivě vypadající faul, ale naštěstí byli všichni v pořádku. Oslabení jsme odehráli s přehledem, dokonce jsme měli šanci ohrozit soupeřovu branku, ale gól nepadl.

Druhá třetina byla stejná jako čtyři předchozí, které se ve Žďáře odehrály. Oboustranně útočný florbal, více šancí na našich holích a výborný hostující gólman. První jásot tribun se ozval v desáté minutě, kdy Tlustoš udržel míček v souboji a nahrál ho před branku soupeře, kde nikým neatakovaný Kos dokázal prostřelit hostujícího gólmana 1:0. Další branku jsme dali také my, když ve čtrnácté minutě nahrál naslepo Tlustoš na nabíhajícího Zeráka, který míček nezachytil, ale z druhé vlny běžící Kos už ano a nikým nekrytý dokázal zvýšit na 2:0. Tak skončila druhá třetina.

Poslední třetina rozhodla o tom, že se z postupu raduje náš soupeř. Přitom třetina začala pro naše barvy slibně. Několik dobrých příležitostí jsme nevyužili, ale měli jsme stále více ze hry. Na začátku páté minuty jsme dostali přesilovku. Tu jsme sehráli hodně staticky a dokonce jsme inkasovali v oslabení. Imramovský zbytečně ztratil míček u mantinelu a následný brejk jsme nedokázali zastavit 2:1. Trochu sprcha, ale makali jsme dál. Odpovědět se nám podařilo ještě v končící přesilovce, kdy Melichar dokázal propálit vše 3:1. Za půl minuty jsme dostali další výhodu přesilové hry. Tu jsme sehráli velice dobře, na konci tradiční kombinace byl Kos a bylo to 4:1. Pohodové vedení jsme udrželi pouze dvě a půl minuty. Zbytečně jsme hráli v laufu a stále se tlačili před branku soupeře. Takticky jsme konec utkání nezvládli. Na konci desáté minuty jsme za brankou soupeře lacino přišli o míček a pak jsme vytvořili pouze kužely pro slalom soupeřova útočníka 4:2. Za dvě a půl minuty to bylo již jen o gól. Opět zbytečné držení míčku za naší brankou, ztráta při zdvojení soupeřem a pak špatné pokrytí střelce 4:3. Pořád jsme vedli, ale soupeř byl na koni a napadal nás snad čtyřmi hráči. My jsme hráli nesmyslně naivně a místo držení míče takticky na polovině soupeře jsme se snažili o zakončení, které znamenalo odevzdání balonu soupeři. Další brejk a následnou standardní situaci dokázal soupeř využít a po prostřelení naší chatrné zdi to bylo 4:4. Do konce byla minuta a půl a z našeho pohodlného náskoku nezbylo nic. Ještě hůř bylo za 20 vteřin. Opět nesmyslně ztracený míček za brankou soupeře a brejk do naší obrany, hostující útočník v tísni plácnul do míčku backhandem a ten si našel cestu na přední tyč 4:5 a bylo rázem po postupu. Vzali jsme si time-out, ale zbytek zápasu už byla spíš křeč než nějaká reálná šance na vyrovnání. Postup jsme tak darovali soupeři na podnosu, když jsme takticky nezvládli závěr. Celé utkání jsme hráli dobře a byli lepší, ale těch 5 minut celou snahu zhatilo. Je to jistě poučení pro příště, otázka zní, zda na to máme hrát první ligu, kde o výsledku bude rozhodovat především taktika.

Nezbývá než sportovně poblahopřát soupeři k postupu a zároveň popřát, ať se mu ve vyšší soutěži daří. Bohužel jsme nedokázali dvakrát doma vyhrát, i když jsme měli v obou utkáních mírně navrch. Dá se říct, že jsme si to v neděli pokazili sami. Snad se z těchto chyb poučíme. I přes to, že jsme nedokázali vyhrát, tak jsme si utkání užili, prohra nás však mrzí hodně zejména kvůli našim fanouškům, kterých se sešlo hodně a udělali utkání tu správnou kulisu. To se hned hraje lépe a věřím, že i soupeř si to užil. DIVÁKŮM PATŘÍ ZA OBĚ UTKÁNÍ VELKÝ DÍK. Doufám, že na nás nezanevřou a pomohou nám i v sérii s Českou Lípou, která začíná již o víkendu na hřišti soupeře. Domácí utkání se budou hrát 2.5.2009 od 18:00, případné třetí utkání pak 3.5.2009 v 13:00. Již teď všechny diváky zveme, potřebujeme Vaši podporu.