Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Junioři: Na konec i za 6 bodů
9.4. 2009
Své dva poslední zápasy ve druhé lize odehráli junioři o víkendu na domácím plácku, kde si nejprve snadno poradili s oslabenou Třebíčí a v posledním zápase dokázali po dramatické bitvě porazit i tým JeMoBu. Do tabulky si tak připsali šest bodů, které bohužel nic nemění na tom, že náš tým po roce opouští rychlé vody druhé ligy a vrací se zpět k třeboňským rybníkům.
atx Hippos Žďár nad Sázavou – SK Snipers Třebíč 18:2 (2:0,8:0,8:2)
Branky: Kos 8, Turinský 3, Staněk 2, Stix 2, Kunstmüller 2, Pátek V.; asistence: Staněk 5, Kos 4, Turinský 3, Pátek M. 2, Stix 2; vyloučení: 0:1, využití: 1:0; diváků: 22; střely: 48:29
V prvním zápase se nám postavil tým Třebíče, který kvůli zápasům chlapů a dorostenců přijel jen se šesti lidmi do pole a tak bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří soupeře utahat a jakým rozdílem zápas skončí. První třetina ovšem nebyla úplně podle našich představ, soupeř dobře bránil a naše kombinace troskotaly na nepřesnostech při přihrávce a střely končily spíše na hranici pozemku haly. I přes to se nám však podařilo dát dva góly a trochu tak uklidnit naši hru. Nejprve Kosi se Stanim přetavili hodiny strávené nacvičováním standartek na tréninku ve vedoucí gól, když Kosi rychle rozehrál z rohu na střed Stanimu a ten kupodivu trefil a rozvlnil síťku ve středu branky. Naše druhá letka se nejspíš nechtěla nechat zahanbit a tak za jedenáct vteřin přidala druhý gól…Tury našel v bejku číhajícího Kuzmu a ten pěknou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě a nedal tak gólmanovi žádnou šanci. A tak bylo první zápisné na stole. Zbytek třetiny se dohrál spíše na polovině soupeře, bohužel se nám další gól přidat nepodařilo a občasné brejky soupeře pochytal Cárl v naší bráně.

Druhá třetina už byla úplně o něčem jiném a dokázali jsme jí vyhrát 8:0. Chyby a nepřesnosti z první třetiny, kde jsme se na hřišti spíše jen hledali, zmizely a i soupeř začal ve svém snažení polevovat a tak se nám začalo naskytovat stále více možností k někdy až přehnaným kombinacím a ke skórování. Vše odstartoval v půlce druhé minuty Tury, když se ujala jeho nechytatelná bomba od půlky mezi nohy hostujícího gólmana…klasika no. Za další dvě minuty se trefil kanonýr Kos, když mu gólman hostí, který si myslel, že se pískal faul, položil míček na malé brankoviště a to je pozice, ze které se to dává a tak Kosiho majstršťouch skončil gólem. Zbytek třetiny se dohrával v podobném stylu, když se nám podařilo skórovat každé dvě minuty a soupeře jsme naprosto přehrávali. Kosi s Tuřanem dokázali dovršit své hattricky, Stani zvyšoval už na 9:0 a dokonce i Stejk se připomněl, že nepatří do starého železa. Celá třetina se odehrála pod naší taktovkou, kdy soupeř už tak trochu rezignoval a nechával nám prostoru, kolik jsme jen chtěli.

V poslední třetině soupeř trochu změnil taktiku, když hrál na jednoho hráče před naší brankou a zbytek lajny mu to jen házel dopředu a tak se Monty, který ve druhé třetině vystřídal Rebela v naší bráně, musel často pořádně činit a nejednou vytasil zákrok z kategorie zázračných… někdo říká, že to bylo jeho slečnou v ochozech, ale kdo ví.:-) Všechno začalo naší přesilovkou, kterou se nám podařilo dobře sehrát. Páty se Stanim si míček vyměňovali tak dlouho, až na sebe natáhli tři hráče a když pak Stani rychle přenesl na druhou stranu na Kosiho, tak už nic nestálo v cestě jedenáctému gólu. Třebíč dokázala za chvíli snížit, když se soupeřův útočník ocitl po dlouhém výhozu sám před Montym. My jsme však rychle odpověděli třemi góly během jedné minuty a za další dvě minuty jsme přidali další dva góly, když si o zápisný za první juniorskej gól řekl i mladej Páty. Soupeř dokázal ještě jednou korigovat, ale konečné slovo měl Kosi, který ještě přidal dva góly a stanovil účet zápasu na 18:2. Kdyby Třebíč přijela s plnou sestavou, mohlo by být všechno úplně jinak, ale na to už se nikdo ptát nebude. Nic to nemění na tom, že naše vítězství bylo zasloužené.
SK JeMoBu – atx Hippos Žďár nad Sázavou 6:8 (1:1, 1:3, 4:4)
Branky: Kos 4, Staněk 2, Benc, Turinský; asistence: Kos 3, Staněk, Holub, Pátek M., Benc; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 42; střely: 38:31
Ve druhém zápase jsme narazili na jasného vítěze druhé ligy, ale přesto jsme mu nechtěli dát nic zadarmo a tak jsme si prostě řekli, že jim dáme a šlo se na to. První třetina byla z obou stran vyrovnaná a žádný tým nechtěl udělat první chybu. V obraně jsme si dobře přebírali hráče a snažili se, aby měli co nejméně času ke střele a rozehrávce a v útoku se nám dařilo držet balón a vytvářet si nebezpečné situace. Věděli jsme, že kvalita je spíše na straně soupeře, ale i my se umíme hecnout a dát do toho všechno. Po úvodním tlaku soupeře se hra vyrovnala a bylo k vidění hodně šancí na obou stranách. Nám se po jedné takové podařilo jít do vedení, když Zbyňka posunul do lajny Kosimu a ten to nějak procpal přes gólmana hostí. JeMoBu však zapnulo vyšší level a po necelé minutě bylo srovnáno na 1:1. Zbytek první třetiny se dohrál ve stejném duchu jako na začátku, kdy si nikdo nechtěl dovolit udělat nějakou chybu a spíše se jen hlídalo skóre. Druhá třetina začala zostra a už po minutě hry jsme prohrávali 2:1. Ovšem nenechali jsme se nějak rozhodit a tak už za dvanáct vteřin zaskočil Tury všechny lidi v sále svojí skákavou střelou z půlky, která přeskočila pět hokejek a nakonec i nohu bezmocného gólmana. Soupeř, snad zaskočen brzkým vyrovnáním, nebo že by už snad nemohl, se stáhnul na půlku a spíše jen čekal na naše chyby, kterých se ovšem moc nedočkával a když, tak se o ně postarala naše obrana, nebo dobře chytající Čechýno v naší bráně.

Ve druhé třetině jsme soupeře přehráli nejen herně, ale i střelecky a hlavně i gólově. Nejprve Kos dorazil za brankovou čáru sporný gól, jestli byl nebo nebyl po odpískání, to už je věc rozhodčích…a po té se stal i nahrávačem a zpoza brány posunul na volného Benyho, který dokázal ze vzduchu trefit míček a dostal nás do dvoubrankového vedení. Do konce třetiny zbývalo pět minut, ale nám se náskok podařilo udržet až do přestávky i když jsme už nebyli tak aktivní. I přes to se však i nadále makalo na sto procent, protože každé zaváhání dokázalo JeMoBu přetavit v nebezpečnou šanci.

Do poslední části jsme vstupovali s tím, že je to naše poslední třetina v sezoně a v této lize a že do toho už dáme všechno a nenecháme si vítězství vzít. Věděli jsme, že JeMoBu musí začít tvořit a tlačit, ale přesto jsme to byli my, kdo udeřil jako první, když po necelých třech minutách dokázal Kos zvýšit na 5:2. Za minutu nás soupeř zaskočil, když dlouhý výhoz gólmana dokázal rychlou střelou přetavit v gól a snížit na rozdíl dvou gólů. Ovšem i nám se podařilo rychle odpovědět, když Kosi zavezl míček po mantinelu a nakonec předložil na střed Stanimu a ten se střelou k tyči nemýlil a zvýšil na 6:3. To bychom ale nebyli my, kdybychom z toho neudělali drama pro diváky, takže se není čemu divit, že nám soupeř za tři minuty nasázel tři góly a srovnal na 6:6. Už to s námi vypadalo hodně zle, ale podařilo se nám nedostat další rychlý gól a trochu jsme se i psychicky zvedli po té menší pauze, co jsme si dali. Dlouho jsme se spíš jen bránili útokům soupeře, až se nám podařilo vypíchnout míček a Stani ho vyvezl do útočného pásma, kde ho křižnou přihrávkou poslal na druhou stranu a z toho už se Kosák nemýlí…6:7 pro nás. Po tomto gólu se hra opět vyrovnala a my už to zkusili dohrát na jednu lajnu co nejdál od naší brány. Dlouho se nám nedařilo udržet míček na polovině soupeře, takže to byla spíš lítaná nahoru a dolů, až do chvíle kdy se Kos dostal s míčkem za branku soupeře, stáhnul na sebe oba obránce a nakonec přihrál před branku, kde úplně sám číhal Stani a se štěstím o horní tyčku nedal gólmanovi šanci a pojistil tak naše vedení na 6:8. Do konce zápasu zbývala už jen chvilka, která se dohrála s míčkem na našich hokejkách za brankou soupeře. Za předvedený týmový výkon jsme si vítězství určitě zasloužili a nezbývá než popřát JeMoBu hodně štěstí do dalších zápasů o první ligu.

Poslední turnaj sezóny jsme dokázali získat plný počet bodů, ale nic to nemění na tom, že jsme nakonec obsadili poslední místo v tabulce a sestoupili tak zpět do třetí ligy. Škoda, že jsme aspoň v takovémhle složení nemohli jezdit celou sezonu na všechny zápasy, určitě bychom se pak pohybovali v úplně jiných patrech tabulky. Tak zas třeba za rok…

Sestava: Mifka, Moťka, Čech – Holub, Zástěra, Kunstmüller, Pátek M. – Turinský, Benc, Pátek V., Staněk, Kos, Stix, Haman