Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Béčko získalo body až v závěrech utkání
25.1. 2009
Čtyři body za 74 vteřin. Tak by se dala vystihnout hra Benfiky na posledním turnaji. Ze dvou vyrovaných utkání jsme vždy vytěžili body až v úplném závěru, kdy jsme úspěšně zvládli hru bez brankáře.
atx Hippos Žďár B - FBC Český Krumlov 5:4 (3:3, 0:1, 2:0)
branky Žďáru: M.Tlustoš 2, F.Dvořák, P. Tlustoš, Karásek, asistence: Sobotka, P. Tlustoš. Vyloučení 2:1, bez využití.
Na minulém trunaji jsme Krumlovu pořádně naložili a stejným způsobem jsme chtěli odehrát i následující zápas. Hned v úvodu se nám gólově zadařilo. Ve třetí minutě gólman Krumlova vyrazil Pítsovu střelu k Bobbymu, který do balonku jen tak plácl a odrazem od země a od břevna skončil v soupeřově síti. Na tuto branku hned v zápětí navázl Píts, kterému luxusně přihrál Láďa na vrchol trojky. Jenže pak se prosadili i hosté, když zpoza naší branky vykulili balon před Karla a z trmy vrmy vybojovali snížení. Z podobné situace na druhé straně vytěžil naši třetí branku Šimp.

Od té doby jsme ale přestali úplně běhat, naše křídla nedokázala na soupeřově polovině udržet balonek a Krumlov vyrážel do rychlých brejků, protože stále bukařil s jedním borcem. Nejdřív jsme chtěli bukaře ignorovat a hrát v pásmu Krumlova přesilovku 5 na 4. Jenže se nám v útoku nedařilo držet balonek a krumlovský útočník dostával neustále šance na skórování. Ze dvou podobných akcí Krumlov vyrovnal. Nejdřív se po naší ztrátě v útoku nestihl Žiry se soupeřovým útočníkem vrátit, z dalšího brejku pak nezafungovalo přebírání hráčů před naší brankou a volný borec z hranice velkého brankoviště vyrovnal.

Ve druhé třetině naše útočné trápení pokračovalo. Navíc hned na začátku prostřední části byl Žiry vyloučen, protože ho krosčekoval krumlovský obránce a padající Žiry sroloval s sebou i dalšího hráče soupeře. Z následné standardky se Krumlov ujal vedení.

Pak se naše hra dozadu zlepšila, ale bohužel dopředu jsme byli stále bezzubí. Hodně statické, bez střely, bez šance. Krumlovské brejky jsme už ale eliminovali a věřili, že skóre otočíme.

To se povedlo na začátku prostřední části. Šimp dostal od Pítrse jasný pokyn "sehrej standardku" a tak to Marfušínek vzal, na nikoh nečekal a bez přípravy prostřelil vše, co mu stálo v cestě včetně blbě postavené krumlovské zdi i brankáře soupeře schovaného za ní.

Takže to byla plichta a čekalo se, jak to dopadne. Krumlovu už docházely síly a tak se do brejků už tak často nedostával. Naše křídla ale neměla svůj den. Jediný z nich, kdo z nich na sebe upozornil, byl J.R., který v souboji o balon bez rukaviček vynesl krumlovského beka. Jeho vyloučení jsme ale bez problémů ubránili a připravili se na závěr.

V poslední minutě nám osud přihrál standardku, před kterou jsme si vzali time-out na taktickou poradu. Následně jsme na Krumlov vymysleli kulišárnu. Odvolali jsme Kárla z brány a postavili se k rozehrání v šesti lidech. Kary to měl rozehrát na střílce Pítrse. Ale nahrávka se nepovedla a tak mu Pítrs v zápětí balonek vrátil. No a podle známého "když nevíš co s balonem - vystřel" vyslal Kary plazivku pod ledem, která za pár vteřin letu rozvlnila síť krumlovské branky. Zbývající minutu jsme ubránili a připsali si do tabulky 3 body za povinné vítězství, které se ovšem díky naší nemohoucnosti rodilo dost těžce.
atx Hippos Žďár B - SK JeMoBu 5:5 (0:2, 2:1, 3:2)
branky Žďáru: P.Tlustoš 2, T.Dvořák, Vábek, M.Tlustoš, asistence: Karásek 2, Sobotka. Bez vyloučení.
Souboj dvou prvních týmů tabulky pro nás nezačal příliš dobře. Borci z JeMoBu na nás vletěli a po několika nebezpečných střelách se ujali vedení. Navíc za minutu přidali druhou branku, kdy jsme nepohlídali jejich střílející obránce, i když jsme se na to před zápasem vzájemně upozorňovali.

Ve zbytku první části se hra začala vyrovnávat. Oba týmy se ale soustředily spíš na obranu, takže gólmani neměli moc příležitostí k tomu, aby vynikli.

Náš první gólový úspěch připravil J.R., který svým standardním způsobem dopíchl poskakující balonek za brankovou čáru. Bohužel jsem se na kontakt dlouho neudrželi a za dvě minuty už mělo JeMoBu dostatečný dvoubrankový náskok. Naštěstí ještě před druhou sirénou opět zafungovala spolupráce Ládi Sobotky a Pítse, když druhý jmenovaný konečně protrhl střeleckou smůlu z tohoto utkání.

Jenže start do poslední části se nám nepovedl. Nejprve se Žiry z obrany vydal na útočný výlet, při kterém si balonek rovnal tak dlouho, až o něj přišel. No a z protiútoku JeMoBu přidalo čtvrtou branku, když Šimp zasakující za Žiryho nezaregistroval soupeřova útočníka za zády a zadovkou ho vyslal do jasné příležitosti. Další smolný okamžik pro nás nastal o dvě minuty později. Rozehrávající Pítrs trefil do boty potulujícího se hráče JeMoBu a balonek se odrazil tak nešťastně, že vyslal soupeře do vyložené situace. A tým JeMoBu není ten, který by takové šance zahazoval.

To už to s námi nevypadalo příliš dobře, prohrávali jsme o tři branky. Euforii JeMoBu pokazil Váby, kterému Kary připravil střeleckou pozici a vykřesal nám naději. Jenže konec zápasu se příliš rychle blížil. Tak jsme si vzali time-out a následně to zkusili bez gólmana. Posíleni vědomím, že se nám to v minulém zápase vyplatilo.

Dlouho jsme drželi balonek, připravovali si šance, ale snížení přišlo pozdě. Až 22 vteřin před koncem. Navíc časoměřiči zaspali a nechali čas ještě 3 vteřiny běžet. To se nám podařilo naštěstí uhádat zpět a v čase 14:38 se vhazovalo na polovině hřiště.

Možná jsme v tuhle chvíli mohli rezignovat na souboj o bod a nechat skóre, tak jak bylo. Tím bychom větším počtem vstřelených branek měli lepší vzájemný zápas, který může při závěrečném účtování rozhodovat. Ale šli jsme dál do rizika

JeMoBu je pro nás naštěstí tým složen z individualit, které hrají příliš na sebe. A tak po vyhraném buly jeden z jeho hráčů uviděl naši prázdnou bránu a pokusil se ji bez přípravy ohrozit. Nejen, že minul, ale ještě jeho střela přeskočila mantinel a my se tak bez problémů dostali k balonku. O vývoz se postaral agilní Bobby a to tak suverénně, že na trojce už musel soupeř vytasit brzdu ve formě kosy. Pět vteřin do konce. Rychlá rozehrávka a balonek trefující gólmana JeMoBu. Ten ho však neudržel a Šimp, který v té době v brankovišti operoval ho vysekal na svou hokejku a zasunul za brankovou čáru. Do konce zápasu chyběly 3 vteřiny. Ty 3 vteřiny, které jsme před pár okamžiky u rozhodčích uhádali.

Stačilo vyhrát buly a měli jsme bod. Jenže Pítrs se na vhazování nedomluvil s J.R. Džejka čekal balonek na polovinu soupeře, Pítrs zas hrál na jistotu pod sebe. A tak se v posledních okamžicích dostalo JeMoBu ještě ke střele. Naštěstí nemířila na naši branku a mohli jsme slavit zisk bodu. Navíc jsme nezvýšili náskok JeMoBu na čele soutěže a ještě si udrželi lepší pozici ve vzájemném účtování.