-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Starší žáci domácí zápasy zvládli
16.2.2015
Oba týmy starších žáků se předvedly početnému domácímu publiku. Elitní tým oba své zápasy, tedy s Bystřicí n. P. i Světlou n. S., vyhrál a udržel první příčku v tabulce. Benjamins nejprve v dramatickém souboji těsně podlehli Bystřici a na závěr vysoko prohráli s Havlíčkovým Brodem.

Hippos Žďár n. S. – ASK Bystřice n. P. 9:4 (3:2, 4:1, 2:1)

Domácímu Hipposu, hrajícímu na 3 útočné řady, se postavila v prvním zápase nebývale početná (10 hráčů v poli) sestava Bystřice. Jasný úkol pro Žďár bylo brát z utkání všechny body a pokusit se o produktivitu v útoku. Hippos chtěl hrát jako vždy od počátku aktivně a do šancí se skutečně dostával. První branka padla na konci třetí minuty, když Kunešovi střela sjela, ale Jirka Boháček dokázal již míček poslat správným směrem. Ztížit pozici Hipposu se potom rozhodl Martin Paseka, který zpoza vlastní branky poslal míček přímo na hokejku napadajícího hráče soupeře na našem brankovišti a rázem bylo srovnáno. Naštěstí ale všem Martin záhy ukázal, že hraje za Hippos a po přiťuknutí od Janka Ušáka přesnou střelou ze standardní situace opět poslal Hippos do vedení. Pár minut na to se chtěl brankou blýsknout i Ušák, jenže své sólo zakončil pouze do tyče. Poté zkomplikoval situaci Hipposu pro změnu Sáblík, jehož vinou šel Hippos musel jít dokonce do dvojnásobného oslabení. Tuto přesilovku Bystřice využila k opětovnému srovnání. Žďár ale do konce třetiny stihl jít znovu do vedení. V pokračujícím oslabení překvapivě skóroval toho času nový kapitán Hipposu Kuba Svoboda.
Hippos sice vedl, ovšem trenéři nemohli být spokojeni s produktivitou a chybami svých svěřenců. Diváky i trenéry ale potěšila na začátku druhé části kombinace druhého útoku se zakončujícím Svobodou, který prázdnou branku opět neminul. Pokračující dobývání branky Bystřice podtrhl po čtyřech minutách další brankou Hipposu střelou z dálky Kuneš. Šestou branku přidal z velkého brankoviště ještě v téže minutě Filip Boháček a vypadalo to, že se Hippos konečně rozjel. Bohužel na další úspěch se čekalo až do minuty jedenácté, kdy využil přesilovku Hipposu Kuneš po několika šancích druhého útoku. Ždár se ale ani v této části nevyvaroval hrubice, když vlastně vůbec nepostavil zeď proti rozehrávce soupeře a Klement nestihl na prudkou ránu zareagovat.
Účet třetí části otevřel až v páté minutě Kraus, kterého o minutu později následoval i centr druhé lajny Ušák. Bystřice i v této části korigovala stav tečovanou střelou. Hippos měl sice ještě několik dalších šancí, ale ty již zůstaly nevyužity. Závěr zápasu navíc vůbec nevyšel druhé lajně. Nejprve Obrdlík neproměnil trestné střílení. Přesilovku ale začal stejný hráč tak, že se nechal vyloučit za nedovolenou vzdálenost. Vyrovnaný poměr sil navíc vydržel jen dalších pár vteřin, když další dvojku dostal Ušák za vrážení. Zápas se tak dohrával v počtu 3 na 4 a nikdo ze soupeřů již další branku nepřidal. Bereme výhru, ovšem branky tomu směrem dopředu stále chybí.

Branky: Svoboda 2, Kuneš 2, Jiří Boháček, Filip Boháček, Ušák, Paseka, Kraus. Asistence: Ušák 2, Svoboda 2, Cisárik, Obrdlík, Macháček.

Hippos Žďár n. S. – Sklo Bohemia Světlá n. S. 6:4 (1:1, 1:1, 4:2)

Těžký zápas začal Hippos znovu na tři útoky a doufal, že se mu podaří utkání co nejdříve zlomit na svoji stranu. Místo toho ale na konci první minuty Žďár inkasuje po chybě Svobody na středu hřiště. Jako by si opět chtěli kluci zápas udělat těžším. Hippos si ale z nepříznivého stavu nic nedělal a předvedl divákům v první třetině několik šancí, konkrétně například Neubauer a Obrdlík. Ty ještě zůstaly nevyužity, aby v jedenácté minutě konečně srovnal střelou po zemi Kraus po křižné nahrávce Sáblíka. Po zákroku soupeře u mantinelu dohrával Hippos třetinu v přesilovce. Žádná s šancí se ale tentokrát neujala.
Druhou třetinu otevřel šancí hned po buly Ušák, ovšem tato i další šance Svobody byly bez úspěchu. I v tomto zápase měl Hippost možnost trestného střílení. Nájezdu se ujal Ušák, ovšem ani on nebyl úspěšný. Výhodu další přesilové hry navíc Hippos proměnil díky nedovolené vzdálenosti Sáblíka ve hru 4 na 4. V té Hippos inkasuje z dorážky druhou branku. V polovině zápasu předvedl na půlce soupeře důležitý boj o míček Kraus. Ten poté předložil Sáblíkovi a srovnání bylo na světě. Druhá třetina ukázala divákům ještě další 3 trefené tyčky. Dvakrát se do konstrukce trefil Hippos, a to při akcích Cisárika a Sáblíka, a jednou zvonila tyč za Klementem. Brankově se však v této části nic víc neudálo.
Hippos chtěl ze zápasu vytěžit 3 body a tak musel ještě zabrat. Úvod poslední části Hipposu vyšel, když po šancích druhé lajny a obránců Cisárika s Kunešem poslal druhý jmenovaný Žďár poprvé do vedení. Další nekoncentrovanost Hipposu a špatné rozebrání hráčů Světlé při standardní situaci soupeře stálo za opětovným srovnáním stavu. Situace se opakovala ještě jednou. Žďár se dostal do vedení po ose Cisárik – Kraus – Filip Boháček, ale soupeř opět brzy srovnal. Naštěstí to byli domácí žáci, kteří připravili neúnavným divákům drama s dobrým koncem. Dvě minuty před sirénou vstřelil vítěznou branku zápasu pěknou střelou Kuneš. V poslední minutě pak po břevnu soupeře pojistil vítězství do prázdné branky Ušák. Důležité body zůstaly doma, jen bychom to potřebovali příště bez těch nervů a zbytečných chyb. Jinak pěkný zápas s výbornou diváckou kulisou.

Branky: Kuneš 2, Ušák 2, Kraus, Sáblík. Asistence: Kraus 2, Sáblík, Svoboda, Filip Boháček.

Sestava Hipposu: Klement – Cisárik, Kuneš, Paseka, Ušáková – Sáblík, Kraus, Neubauer – Obrdlík, Ušák, Svoboda – Macháček, Boháček Jiří, Boháček Filip. Trenéři: Rosecký Vít a Vábek Jaroslav.


Hippos Žďár n. S. Benjamins – ASK Bystřice n. P. 8:9 (1:3,5:3, 2:3)

Opět obměněná sestava týmu Benjamins se rovněž představila domácím divákům. Tým zaměřený především na získávání zkušeností mladých hráčů však proti Bystřici nevstupoval do utkání bez šancí. Při dobrém pohybu a proměňování šancí se dalo pomýšlet na body. Úvodní gólové šance byly na holích Hipposu, avšak trefovala se Bystřice. Po deseti minutách hry to bylo již 0:3. Pak se ale Žďár probudil a najednou soupeř nestíhal. Do konce třetiny nejprve snížil Lukáš Krčál a jednobrankový rozdíl mohl dát utkání z nájezdu Rous. Nájezd ale neproměnil a ani přesilovka Bejnamins nevyšla.
Druhá třetina ale začala tak, jak končila první. Šance Hipposu a to i s gólovým efektem. Žďár totiž několika brankami a aktivní přesnou hrou dokázal utkání otočit až do stavu 5:3. Trefili se Míša Přibyl a oba bratři Krčálové. Bohužel euforie domácím mladíkům nevydržela, postupně začali dělat chyby v defenzivě a o svůj náskok přišli. Stav 6:6 po druhé části napovídal velkému dramatu na konci zápasu.
Benjamins dokázali i v této části jít do vedení Tomášem Hrubým, ale to jim vydrželo pouhé dvě minuty. Za brankou se skrývá obrovská chyba Nováka, který odehrál míček zpoza naší branky na hůl soupeře a ten si s šancí věděl rady. Těžké chvíle Hipposu pokračovaly, když po neúspěšném napadání dostal Žďár osmou branku. Poslední naději dal Benjamins další srovnávací brankou Tomáš Hrubý, který tak zaznamenal hattrick, šest minut před koncem. Druhý útok byl vůbec produktivní, zaznamenal 6 branek. K velkému smutku domácích diváků rozhodl zápas ve prospěch Bystřice opět stejnou chybou Lukáš Novák, když opět míček zpoza branky předložil soupeři k zakončení. I v tomto utkání s Bystřicí tak Benjamins měli na to získat body, byť nebyli v nejsilnější sestavě. Několik chyb v obraně ale výkon našich mladíků takto sráží.

Branky: Hrubý Tomáš 3, Krčál Lukáš 2, Krčál Michal 2, Přibyl Michal. Asistence: Toman 3, Krčál Lukáš 2, Kudláček, Přibyl.

Hippos Žďár n. S. Benjamins – Sokol ED Havl. Brod 2:17 (0:5 1:9, 1:3)

O tomto utkání se nedá příliš psát, protože Hippos, jako by na hřišti ani nebyl. Zmizel veškerý pohyb, zmizela bojovnost a starší a urostlí hráči Brodu si v naší obraně mohli dělat, co chtěli. Bohužel proti fyzické a věkové převaze kapitána Brodu Hodbodě byli tentokrát Benjamins slabí. Hodboď si připsal v zápase kulatých deset branek, když mnohokrát oběhl a předběhl mladší a pomalejší protihráče z řad Benjamins. Korigování ze strany obou žďárských centrů tak bylo pouze kosmetické.

Branky Žďáru: Rous, Hrubý Tomáš. Asistence: Krčál Lukáš, Kudláček.

Sestava Hippos Benjamins: Růžička, Klement – Hrubý Michal, Novák, Přibyl, Pelikán – Kudláček, Rous, Krčál Michal – Krčál Lukáš, Hrubý Tomáš, Toman. Trenéři: Rosecký Vít a Vábek Jaroslav.

Zhodnocení trenérů: „Škoda, že náš starší tým se dokáže vyšvihnout k výborným výkonům jen ve vypjatých a vyrovnaných utkáních. Proti tabulkově i herně slabším soupeřům jsme si zvykli, nevím proč, hrát tak na 50-60 %. Ale za zápas se Světlou patří týmu poklona, bojoval až do konce, fyzicky výborně vybavená Světlá se sice držela, ale my jsme věděli, jak si jít pro vítězství. S ostatními trenéry i rodiči jsme se shodli, že Benjamínci prohrávají proto, aby mohli jednou vyhrávat. Občas je čekají těžké zápasy, ale buďme rádi za ně. Při představě, že by z nich letos v systému 5+1 neodehrál nikdo nic, by asi očekávání na příští sezónu (sezóny) mohla být velmi malá.“

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je čtvrtek 7. 7. 2022
Svátek slaví Bohuslava