-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Junioři znovu s jednou výhrou
18.3. 2015
V sedmi hráčích v poli bojovali junioři o víkendu v Milevsku o další body. Nepovedený vstup do zápasu a chyby ve třetí třetině s Táborem se podepsaly pod prohru 6:8. Druhý zápas s Pelhřimovem měl Hippos zdánlivě pod kontrolou, aby nakonec ubránil těsnou výhru 5:4.

Hippos Žďár n. S. – 1. Fbk Tábor 6:8 (0:2, 4:1, 2:5)

Bez nejlepšího střelce a dvou dalších opor odcestoval Hippos do Milevska k bojům o další body. Úvodní střídání byla však ve znamení hledání správné pozice na hřišti ze strany našich centrů. To se projevilo již v úvodním střídání, kdy neblokovaná střela z pravé strany skončila v naší síti. Hippos mohl přijít s rychlou odpovědí, ovšem Kostečka svoji šanci nevyužil. Místo toho se na středu hřiště ocitl opět nebráněný útočník Tábora a za záda Dočekala dokázal ve čtvrté minutě dostat druhou střelu. Hippos poté našel svůj klid v rozehrávce a převzal otěže zápasu. Na dlouhé minuty téměř nepůjčil Táboru míč, ovšem zdaleka ne ideální pohyb našich útočníků znamenal pouze minimum vyložených šancí. Branka tak díky zlepšené obranné hře Hipposu nepadla v tomto dějství již na žádné straně.
Poměrně vyčerpaná, avšak odhodlaná sestava Hipposu vstoupila do druhé části s odhodláním utkání otočit. Dobrá kontrola míčku a tlak z konce první části dodával žďárským sebevědomí. Po několika šancích Hipposu zavelel jako první ve čtvrté minutě k obratu Richard Kafka po nahrávce Holcmana. Jako další mohl upravit skóre Šimka, ovšem trefil pouze helmu golmana soupeře. Hippos poté na chvíli polevil v obranné koncentraci, čehož Tábor využil k dalšímu odskočení. Zcela volný hráč na středu pole využil nahrávku zpoza branky k přesné střele. Sotva dvacet vteřin po následné buly však Richard Kafka druhým gólem vrátil od levého mantinelu zápasu jednobrankový rozdíl. O dvě minuty později nejprve Roman Kafka nebezpečným obranným zákrokem vystrašil své spoluhráče, aby na druhé straně clonící Šimka lehce tečoval přízemní střelu Richarda Kafky mezi nohy golmana a srovnal stav utkání. Lehce po polovině zápasu byl dokonán obrat, když po nahrávce Petříčka usměrnil míček přesně Kostečka. Bohužel se v tomto bodě přísun branek ze strany Hipposu zastavil a Žďár již nedokázal Táboru odskočit na větší rozdíl, naopak dvakrát se míček nebezpečně projel Dočekalovi za zády.
Třetí třetina totiž zastihla v nebývalé formě jak Dočekala v brance, tak i naše obránce. Opět špatný začátek třetiny měl tentokrát na svědomí náš zastupující brankář. Jedna branka jeslemi pomalu jedoucím balonkem se dá nějak přežít, ovšem Marek předvedl přítomným hned dvě takové obdržené branky v rekordně krátkém čase a Hippos opět prohrával. Žďár si nechtěl nechat utkání utéct a dál se tlačil do koncovky. Holcmanovu nahrávku na střed ovšem Šimka pouze promáchl. Soupeři navíc dál velmi usnadnil práci dvěma chybami Richard Kafka. Nahrávka přímo na hůl soupeři před branku končí i ve třetí juniorské lize obdrženou brankou. Před sedmou brankou soupeře chtěl opět R. Kafka zrychlit hru před naší brankou posunutím míčku z první. Na velmi vlnité palubovce ale míček hůl přeskočil a doputoval opět pouze k soupeři. Jednoduchost poté předvedl Petříček, když s míčkem došel k polovině a nekompromisní ranou do šibenice snížil opět na rozdíl dvou branek. Hippos si svojí následnou aktivitou vynutil trestné střílení. Volba na nabuzeného Petříčka se však ukázala jako špatná a místo vstřelené branky musel Hippos zkusit přesilovku. V té se navíc ukázala pravá oddílová příslušnost Petříčka, když jmenovaný zpětnou nahrávkou oslovil před naší brankou útočníka Tábora, který se nemýlil. Půl minuty před koncem zápasu se Hippos přecijen dočkal přesilovkové branky na správné straně, avšak obrat již byl nemyslitelný. Tři zásadní chyby obránců a dvoje jesle tak zapříčinily ztrátu utkání, které se dalo i v této sestavě vyhrát.

Branky: Kafka Ri. 3, Šimka, Petříček, Kostečka. Asistence: Petříček 2, Kafka Ri. 2, Holcman, Obrdlík.

Hippos Žďár n. S. – Spartak Pelhřimov 5:4 ( 2:1, 2:0, 1:3)

V tomto zápase chtěl již Hippos naplno bodovat a již v první části se k cíli přiblížil. Úvodní střídání sice Hipposu opět nevyšlo, avšak tentokrát vše Dočekal výborně zachránil. Zápas ve čtvrté minutě nastartoval do očekávaných kolejí Holcman dorážkou Obrdlíkovy střely. O pár vteřin bylo ještě veseleji, když dalekonosnou střelu Romana Kafky zaclonil Šimka a míč tak doletěl až do branky. Hippos byl nadále více na míčku, ovšem nezvládl si připravit dostatečně vyložené šance. Místo narůstání náskoku tak přišel trest v podobě snížení střelou z pravé strany, na kterou Dočekal nedosáhl.
Rovněž na začátku třetí části nemohl Hippos svojí rozehrávkou najít recept na obranu Pelhřimova. Až Roman Kafka posunul míček po pravé lajně na Šimku. Ten si míček pustil po lajně, aby poté unikl bránícímu hráči a opět navýšil vedení Hipposu. Velmi dlouho se poté opakoval obrázek z konce první části. Hippos snažící se dostat nepříliš úspěšně do šancí a Pelhřimov, ohrožující Dočekala rovněž jen zřídka. Dění na hřišti oživil svým pohybem na konci třetiny Richard Kafka. Ten si vyběhl středem hřiště, narazil s Holcmanem a předložil Kostečkovi ke skórování. Vzrušení dokonce třetiny vnesl Obrdlík svým vyloučením za odpálení míčku při signalizovaném volném úderu Pelhřimova. Hippos se bránil zkušeně a dokázal i dlouho držet míč na svých holích.
Ani po skončení trestu Obrdlíka se Pelhřimov nevzdával a začal čím dál více znervózňovat naši unavenou sestavu. Pěkným průnikem kolem Romana Kafky snížil pelhřimovský Straka na rozdíl dvou branek. Ztráta míčku u naší střídačky se ukázala klíčovou pro další branku v naší síti v sedmé minutě. Současně se vstřelenou brankou byl však pelhřimovský hráč vyloučen a Hippos se mohl uklidnit při přesilovce. Kýžená branka však padla až minutu po skončení trestu, když Petříček ukořistil rozehrávku Pelhřimova a předložil do jasné pozice Holcmanovi. Nekoncentrovanost v obraně znamenala na konci utkání další snížení a komplikaci pro Hippos. Minutu před koncem tak musel Žďár bránit nejtěsnější náskok. S náporem Pelhřimova si ale dokázal poradit a veze tak z Milevska alespoň 3 body.

Branky: Holcman 2, Kafka Ro., Šimka, Kostečka. Asistence: Obrdlík, Kafka Ri., Kafka Ro., Petříček, Kostečka.

Sestava: Dočekal, Kafka Ri., Kafka Ro., Petříček, Obrdlík, Holcman, Šimka, Kostečka.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 5. 12. 2023
Svátek slaví Jitka

Narozeniny dnes slaví:
Jan Žák (1991)