-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Elévové na vítězné vlně vyrabovali Třebíč
2.3.2015
Poslední únorová sobota byla pro žďárské elévy zároveň posledním výjezdem letošní sezóny – závěrečné dva turnaje elévové odehrají na domácí palubovce. Turnaje v Třebíči se zúčastnilo celkem 5 družstev. Za domácí Snipers nastoupila 2 družstva, za žďárský Hippos se zúčastnily taktéž 2 týmy a pětici doplnil stejně jako na minulém turnaji tým Přibyslavi. Turnaj se odehrál systémem každý s každým s hracím časem 12 minut. A ze strany žďárského Hipposu to nebylo vůbec špatné představení!

Sestavu oranžových tvořili starší hráči ročníku 2004, kteří budou v následující sezóně nastupovat v kategorii mladších žáků, doplněni o Lukáše Hromádku a Martina Hrubého. V týmu červených se představili hráči ročníku 2005. Vzhledem k termínové kolizi s turnajem starších žáků elévové stejně jako minule postrádali hlavního kouče Víťu Roseckého. Pomyslného kormidla se tak ujali tatínkové – u červených Martin Svatoň a u oranžových Filip Hocke s Františkem Hromádkou.

Do turnaje jako první ze žďárských nastoupil tým oranžových, jenž vyzval modrý tým domácích Snipers. Hrošíci vstoupili do utkání dobře a šli do vedení. Nejprve vedli 2:0, poté 3:1, ale soupeř dokázal vyrovnat na 3:3. V závěru však oranžoví dokázali ještě zvýšit obrátky a druhým gólem Dalibora Nováka brali 3 body za vítězství 4:3. Po skončení tohoto utkání nastoupili k prvnímu utkání červení, kterým los určil tým Přibyslavi. Červení předvedli dobrou hru a navyšovali své vedení až do konečného stavu 5:0. Nulu v brance červených vychytala Vendy Růžičková.

Druhý zápas oranžoví odehráli proti bílému družstvu Třebíče. Opět předváděli koncentrovaný výkon a těsně po polovině utkání již vedli 5:0. Soupeři se podařilo výsledek zkorigovat, ale oranžoví drželi otěže zápasu plně ve svých rukou a po zásluze zvítězili 6:2. Červení svůj druhý zápas odehráli proti modrým Snipers. Postupně vedli 3:0 a 4:1, ale soupeř dokázal dvěma brankami snížit na konečných 4:3 z pohledu hrošíků. Třebíčtí se snažili postavit jeden tým výrazně silnější než ten druhý, ale i přesto tým modrých neměl ani na jeden žďárský tým. Po skončení turnaje bylo znát z domácích (zejména trenérů) značné rozčarování. Ovšem nastoupený systém sportovních tříd se zaměřením na florbal dává do budoucna Třebíči značně pěkné vyhlídky na pěkné výsledky i dobré odchovance.
Ve třetím zápase oranžoví pokračovali ve výborném výkonu a po vzoru červených rozstříleli tým Juvenisu Přibyslav shodným výsledkem 5:0. Čistým kontem v brance oranžových se blýskl David Neuer. Červení ve třetím utkání hráli proti bílým Snipers. Již od začátku zápas opanovali a v polovině hrací doby vedli 5:0. Soupeři se za tohoto stavu podařilo vstřelit čestný úspěch, ale červení třemi brankami v závěrečných minutách dokonale zlomili odpor soupeře a zvítězili 8:1.

Závěrečné čtvrté utkání obou žďárských týmů se neslo ve znamení derby. Vzhledem k výsledkům ostatních týmů bylo již před utkáním jisté, že oranžoví s červenými sehrají pomyslné finále. V tomto utkání už šlo pouze o to, který z týmů Hipposu bude brát zlato a na koho vyjde „černý Petr“ v podobě stříbra z tohoto turnaje. Po dosavadních předvedených výkonech obou týmů se očekával velký souboj, a tak tomu také bylo. Oranžoví šli do vedení 1:0, ale červení dokázali srovnat a postupně přidávali na obrátkách. Hra byla velmi vyrovnaná, ale své šance dokázali zužitkovat pouze červení a navyšovali vedení až do stavu 5:1. Oranžoví ze svých mnoha šancí dokázali proměnit pouze jednu a utkání skončilo poměrem 5:2 pro červený tým, který bral zlato.

Žďárští elévové doslova vydrancovali Třebíč a po zásluze obsadili na turnaji první dvě místa, i když je nutno dodat, že na turnaji nestartovaly silné celky (např. Havlíčkův Brod). Výborné výkony v utkáních ještě znásobili při týmových soutěžích a soutěžích jednotlivců. Týmovou soutěž ve slalomech vyhrál červený tým Hipposu. Králem střelců turnaje se stal Vojta Kadlec z týmu oranžových, který vyhrál soutěž jednotlivců v nájezdech. Nejlepším brankářem turnaje byla vyhlášena Vendy Růžičková, která za celý turnaj obdržela pouze šest branek a vychytala jedno čisté konto. Žďárští elévové tedy odvezli z Třebíče domů prakticky vše, co se odvézt dalo.
Sestava Hippos – červení: Růžičková Vendula – Novák Ondřej, Partl Matěj, Pospíchal Vítek, Přibylová Martina, Sekničková Nikola (A), Svatoň Martin (C). Trenér: Svatoň Martin.

Sestava Hippos – oranžoví: Neuer David – Hockeová Barbora (A), Hromádka Lukáš, Hrubý Martin, Kadlec Vojtěch, Neuer Tomáš, Novák Dalibor (C), Požár Martin, Vondra Tomáš. Trenér: Hocke Filip, Hromádka František.

Zhodnocení: „Parádní turnaj, děcka pochopily, co mají hrát, a tak to hrají. V týmech dozrávají jejich lídři, zkrátka hráči, kteří umí vzít odpovědnost na sebe. Dík patří také tatínkům, kteří v době mé nepřítomnosti dokáží jednotlivé týmy odkoučovat. Byť to běžně nedělám, tak bych rád vyzdvihnul kvalitní výkony všech děvčat, která jsou více než kvalitními spoluhráčkami kluků. Takovýto průběh sezóny dělá opravdu radost nejen nám trenérům, vždyť každým turnajem jsou hráči a hráčky zkušenější a herně vyspělejší. Tímto zveme všechny příznivce nejmenších hrošíků na domácí turnaje ve Žďáře, a to v neděli 15. března a 12. dubna.“
Na uvedeném odkaze naleznete tabulku s výsledky tohoho turnaje.

Pár fotografií obou týmů naleznete zde.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 23. 4. 2019
Svátek slaví Vojtěch

V našem klubu to je:
  • Haman Vojtěch
  • Pátek Vojtěch
  • Staněk Vojtěch