-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Elévové: Dva cenné kovy z Okříšek – zlato a bronz
16.2.2015
Druhý únorový víkend vyjeli elévové Hipposu vstříc další porci soutěžních utkání do Okříšek. Turnaje se zúčastnilo celkem 5 družstev. Za domácí PSKC nastoupila 2 družstva, za žďárský Hippos se zúčastnily taktéž 2 týmy a pětici doplnil nemocemi prořídlý tým Přibyslavi, za který nastoupili pouze tři hráči v poli a brankář. Turnaj se odehrál systémem každý s každým.

Na rozdíl od minulého turnaje v Moravských Budějovicích, kam odjelo pouze 13 žďárských hráčů (díky velké marodce a zraněním), tentokrát oba týmy hrošíků nastoupily v plné síle a do Okříšek přijelo celkem 19 žďárských odchovanců. Kostru týmu oranžových tvořili starší hráči (ročník 2004), které výborně doplnili benjamínci ze žďárské přípravky – Patrik Stoček a Lukáš Hromádka. V týmu červených se představili mladší hráči, zejména ročník 2005. Vzhledem k termínové kolizi s domácím turnajem starších žáků žďárští elévové postrádali svého hlavního kouče Víťu Roseckého, za kterého na lavičce zaskočili u červených Martin Svatoň a u oranžových trenér přípravky Aleš Stoček.

Oranžový tým vstoupil do turnaje utkáním proti žlutému družstvu (A-týmu) domácího PSKC. Do svatyně oranžových nastoupil David Neuer a odchytal celý turnaj. V tomto utkání šly Okříšky do vedení 3:0, žďárští dokázali snížit gólem Lukáše Hromádky, ale soupeř si utkání pohlídal a vyhrál 5:1.

Ihned po skončení tohoto zápasu nastoupili do turnaje červení, kterým los přiřkl na začátek za soupeře oranžový Hippos. Branku červených po celý turnaj dobře hájila Vendy Růžičková. Oranžoví rychle zapomněli na nezdar v prvním zápase a do žďárského derby nastoupili s odhodláním červené hodně potrápit, což se jim také podařilo. V úvodu šli červení do vedení gólem Martina Svatoně, ale za oranžové záhy vyrovnal Patrik Stoček. Poté se strhl tuhý boj o každý metr hřiště, se šancemi na obou stranách. Nakonec se ale radovali opět červení, když dvě minuty před koncem zápasu dokázal dostat míček za záda Davida Neuera Pepa Kopečný. Oranžoví se ještě snažili o vyrovnání, ale Vendy v brance červených byla proti. Je nutné pochválit především snahu oranžových, neboť červení zůstali trochu za očekáváním. Zápasu by zcela jistě slušela remíza.
Třetí zápas odehráli červení proti nemocemi zužovanému týmu Přibyslavi, který přijel pouze ve čtyřech a odehrál celý turnaj bez střídání – za což mu jistě patří obdiv. Přibyslav žďárské zaskočila rychlým gólem, ale to bylo z její strany vše. Červení se rychle oklepali a šesti brankami v řadě otočili na konečných 6:1. Díky rozlosování turnaje si červení po tomto utkání ani nesedli na lavičku a už nastupovali ke svému závěrečnému zápasu proti žlutému týmu Okříšek. Dosavadní výsledky obou těchto týmů dávaly tušit, že kdo vyhraje tento souboj, stane se i celkovým vítězem turnaje. V dosavadním průběhu turnaje žlutí spoléhali především na individuální výkon jednoho hráče (podobně jako v loňské sezóně Malonty), kterého si ovšem žďárští hráči výborně pokryli a za celý zápas nepustili ke střele na branku. Červení, stejně jako v minulém utkání, v úvodu inkasovali. Poté však soupeře přehrávali a dávali pěkné branky. Za výrazné podpory a skandování oranžového týmu a žďárských červení zvítězili 6:1 a stali se tak i celkovými vítězi turnaje.

K poslednímu utkání nastoupili oranžoví proti oslabenému týmu Přibyslavi a vítězství v tomto utkání by pro oranžové znamenalo bronzovou pozici v celkovém hodnocení turnaje. Vzhledem k dosavadní hře oranžových na turnaji nikdo nepředpokládal komplikace. Oranžoví ovšem zaznamenali velmi nepovedený vstup do tohoto utkání. Po třech minutách prohrávali již 0:3, ale dokázali se za mocného povzbuzování červených vyhecovat k obrovskému obratu. Soupeři naložili na cestu domů šest branek v řadě a Přibyslav dokázala v závěru pouze snížit na konečných 6:4. Oranžoví tak zaslouženě brali z turnaje v Okříškách celkové 3. místo.

Elévové žďárského Hipposu v Okříškách vybojovali dvě medailová umístění. Červení na turnaji zvítězili a jejich úspěch ještě podtrhli 3. místem oranžoví. Dobré výsledky hrošíků na turnaji korunoval Martin Svatoň 2. místem v individuální soutěži v nájezdech. Žďárské elévy čeká poslední únorový víkend výjezd do Třebíče a na závěr sezóny pro potěchu domácích fanoušků dva turnaje Na Bouchalkách.

Sestava Hippos – červení: Růžičková Vendula – Kopečný Josef, Neuer Tomáš, Novák Ondřej, Partl Matěj, Pospíchal Vítek, Přibylová Martina, Sekničková Nikola (A), Svatoň Martin (C), Syslová Nela. Trenér: Svatoň Martin.

Sestava Hippos – oranžoví: Neuer David – Čech Filip, Hockeová Barbora (A), Hromádka Lukáš, Kadlec Vojtěch, Klíma Filip, Novák Dalibor (C), Požár Martin, Stoček Patrik. Trenér: Stoček Aleš.

Zhodnocení trenéra: „ Konečně se nám tato kategorie „otrkala“ a může se směle měřit se zbytkem Vysočiny. Z dlouhodobějšího hlediska zde musím ocenit spolupráci s rodiči, kteří opravdu dohlíží na docházku na tréninky velice zodpovědně. Tréninky s touto kategorií jsou pak systematické a přináší opravdovou radost z postupného posunu dále. Tímto bych chtěl i pochválit všechny hráče, protože i přes tuto kvantitu se viditelně zvyšuje i kvalita. Zejména ročník 2005 ukazuje, že je zlatým pokladem celé mládeže Hipposu, ale i jejich starší spoluhráči si mohou poprávu říci, že jim ten florbal jde čím dál tím lépe. Na příštím turnaji v Třebíči to doufám všichni prokáží.“
Na uvedeném odkaze naleznete tabulku s výsledky tohoho turnaje.

Společnou fotografii obou týmů naleznete zde.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek slaví Matouš