-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Starší žáci uspěli napůl
3.3. 2015
Velmi těžký los měli v dalším kole ligy Vysočiny starší žáci. Soupeřem jim byla nejprve silná Světlá n. S. s urostlými borci v sestavě. I s dávkou štěstí v závěru Hippos utkání zvládl a bral 3 body za výhru 3:1. Slibně rozehraný zápas s Novým Městem ale Hroši v poslední třetině žel ztratili. Zrodila se tak druhá prohra v sezoně poměrem 4:6.

Hippos Žďár n. S. – Sklo Bohemia Světlá n. S. 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

K těžkým zápasům odcestoval Hippos do Ledče nad Sázavou se třinácti hráči do pole, abychom zaručili dostatek fyzických sil v závěrech těžkých zápasů. V případě dvou výher by Hippos mohl slavit vítězství v soutěži! První zápas proti fyzicky dobře vybavené Světlé n. S. měl být právě spíše soubojem sil a tvrdosti, než techniky. Od prvních minut se očekávání potvrdilo a žádný z týmů si nedaroval metr hřiště zadarmo. Hra se přelévala v rychlém tempu a šance byly k vidění na obou stranách. Početné fanoušky Hipposu se podařilo rozjásat v osmé minutě akcí Kuby Svobody, který po svém průniku předložil míček před prázdnou branku Danu Obrdlíkovi. Žďár hrál dál aktivně a po vstřelené brance dokázal soupeře delší čas přehrávat. Odměnou mu byla druhá branka v závěru první části. Filip Boháček se ocitl s míčkem v rohu hřiště a rozhodl se svoji nahrávku poslat před branku, kde číhali zbylí dva útočníci. Nahrávka neprošla ideálně, ovšem Kraus dokázal míček dorazit.

Druhá třetina začala šancemi Světlé, ovšem s nebezpečnými situacemi si žďárská obrana spolu s Klementem v brance zatím dokázala poradit. Zápas dále divákům nabízel rychlé tempo plné tvrdých osobních soubojů a šancemi na obou stranách. Jednu takovou měl v dalším průběhu zápasu i Ušák, který trefil břevno. Ke konci třetiny se hra přesunula na polovinu Hipposu a z tlaku se nám dlouho nepodařilo vymanit. Jedno z nešťastných vyhození měl na svědomí i Macháček, kterému míček v klíčový okamžik sjel z čepele. Balonek se tak dostal ke hráči Světlé a ten zvládl ze střední vzdálenosti vše prostřelit. Do konce třetiny se již nic neudálo a o přestávce musel Žďár nabrat potřebné síly do dalšího průběhu.

Začátek poslední části se Hipposu podařil a při prvních střídáních se nenechal zatlačit. Vrásky trenérům ovšem přidělal svým zákrokem u mantinelu Sáblík a Hippos čekalo oslabení. Dvě minuty v nestandardním počtu hráčů Žďár zvládl a hra se opět vyrovnala. S koncem oslabení navíc vyslal Ušák nebezpečnou střelu, která ukázala soupeři, že si Hippos jde stále pro vítězství. S přibývajícím časem se hra přiostřovala a tempo ještě nabývalo na rychlosti. Situaci musel uklidnit 4 minuty před koncem time-outem trenér Rosecký, neboť se i díky nastavené laťce sudích obával zranění nejen svých svěřenců. Kluci si odpočnuli a byli připraveni čelit závěrečnému náporu Světlé. V šanci se poté ocitl před brankou soupeře Svoboda, ovšem tentokrát zakončení nebylo gólové. Možnost oddechového času využil minutu a půl před koncem zápasu i soupeř. Nejen fanoušci na tribunách poté mohli zažít dramatický závěr utkání. Nejprve Světlá trefila břevno branky Hipposu, aby o pár vteřin později pojistil do prázdné branky výhru Žďáru Svoboda.

Branky: Svoboda, Obrdlík, Kraus. Asistence: Svoboda, Obrdlík, Boháček Filip.

Hippos Žďár n. S. – Orel Nové Město na Moravě 4:6 (2:2, 2:2, 0:2)

Nové Město je jediným týmem, který dokázal zvítězit nad žďárským Hipposem, a to hned na prvním turnaji v září. O soupeři je známo, že disponuje pár velmi dobře technicky vybavenými hráči, kteří většinu svých branek střílí po sólových průnicích. Tito hráči jsou díky tomu na čele bodování ligy. Hippos má tým daleko kompaktnější, schopný rozložit svoji sílu do všech tří formací. Kolektivním výkonem bez chyb a uhlídáním dvou elitních hráčů soupeře mohla vést i tentokrát cesta k vítězství. Hned po deseti vteřinách utkání soupeř prověřil pozornost Klementa v naší brance. Radim ale bez problémů chytil a do tempa se začal dostávat Hippos. Průnik Svobody po levém křídle zastavil soupeř nedovoleně a výsledkem byla přesilová hra. K radosti fanoušků v oranžovém trvala početní převaha pouze pár vteřin. Rozehrávka na polovině hřiště totiž skončila střelou Kuneše, kterou po vyražení gólmanky Míši Malinové do branky dorazil sám Svoboda. Soupeř poté zahrozil svojí klasickou zbraní, tedy samostatným průnikem. Ani tentokrát to brankou neskončilo. O míček v soupeřově rohu se poté rvala křídla druhého útoku. Míč se opravdu podařilo kapitánovi Hipposu Svobodovi vybojovat a předložit jej poté Ušákovi ke skórování. Nové Město se ale nevzdalo a po tlaku kolem naší branky byl nucen k faulu Neubauer. Šťastná branka nakonec ukončila přesilovou hru soupeře a bylo sníženo. Orlové poté udeřili ještě jednou svojí klasickou zbraní. Sólový průnik novoměstského Svobody zakončil do prázdné branky Chalupa.

Do druhé třetiny chtěl Hippos vstoupit sebevědomě a opět zlomit utkání na svoji stranu. Nešťastné založení útočné akce se ale obrátilo proti Hipposu. Obrdlík nahrál Svobodovi na paty a odražený míček se dostal k hráči soupeře. Ten měl dost času napřáhnout k bekhendové střele a do vedení se dostalo Nové Město. Soupeř poté opět využil svoji klasiku. Novoměstský Svoboda si převzal míček u levého mantinelu, přeběhl s ním na pravou stranu, odkud trefil přesně ke vzdálenější tyči. Bohužel za celou dobu se nikomu z Hipposu nepovedlo jej rozhodit a ve střele mu zabránit, i když na jeho kvality byli všichni opakovaně upozorňováni. Hippos ještě ve druhé třetině ale zvládl opět srovnat. První snižující branku vstřelil po nádherné individuální akci a ještě lepším zakončení v přesilové hře Svoboda. Ke konci třetiny zabojoval o míč v soupeřově rohu Macháček a poté předložil Jirkovi Boháčkovi do ideální střelecké pozice. Jeden ze dvou „bohdalováků“ se nemýlil a srovnal před poslední třetinou stav utkání.

Třetí třetina tak měla rozhodnout o osudu utkání a zřejmě i o vítězi naší skupiny ligy Vysočiny starších žáků. To si uvědomoval každý v hale, přesto kouč Rosecký burcoval všechny k většímu úsilí – jak hráče, tak i rodiče. Aktivnější se zpočátku zdál Hippos. V šancích se ocitli Filip Boháček a Martin Sáblík. Udeřilo ale na straně druhé. Obránci Hipposu si nepohlídali rozehrávku Nového Města z rohu hřiště a nejenže nahrávka prošla před branku, ale tam ji navíc dokázal nedostatečně bráněný hráč soupeře usměrnit do branky za bezmocného Klementa. O dvě minuty později inkasoval Hippos pošesté. Tentokrát si nedokázala rozebrat hráče druhá obranná dvojice. Nikým nebráněný Chalupa převzal míček po rozehrávce na polovině hřiště a zamířil přesně. Dvě hrubé chyby tak uškodily Hipposu v důležité chvíli a opět bylo na světě dvoubrankové manko. Hippos zbraně nesložil a postupně stupňoval tlak. Ve špatný moment si ale žďárský Svoboda vybral svoji dávku emocí. Tři minuty před koncem utkání se nechal za zbytečný zákrok vyloučit (poprvé v sezóně) a razantně snížil naděje Hipposu na body. Žďár sice dokázal Novému Městu zatápět i v oslabení a poté při hře bez brankáře, branku však již vstřelit nedokázal. Podruhé v sezoně tak Hippos odcházel se skloněnou hlavou, avšak nebýt několika hrubých chyb, mohlo být výrazně lépe.

Branky Hipposu: Svoboda 2, Ušák, Jiří Boháček. Asistence: Svoboda, Kuneš, Macháček.

Sestava: Klement - Cisárik, Kuneš, Paseka, Ušáková - Kraus, Neubauer, Filip Boháček, Ušák, Obrdlík, Svoboda, Jiří Boháček, Macháček, Sáblík.
Zhodnocení trenéra: „Ve velký den D starších žáků jsme vyválčili se štěstím vítězství proti třetí Světlé. Zápas to byl vynikající, na všech hráčích jsem viděl, že makají naplno. Za celý ročník musím pochválit zejména brankáře Radima Klementa, který ukázal, že klub Krátkého, Plocka, Kratochvíla, Rybenského nebo Holemářové má další jistotu na nejdůležitějším postu. A právě tento zápas patřil suverénně jemu. Před zápasem jsem si říkal, že se dneska nepotkal s formou, ale nakonec předvedl snad nejlepší výkon dosavadní kariéry. S Novým Městem to je vždy velmi vyhecované, podruhé nám dali šest gólů. Nebyli jsme vyloženě horším týmem, ale ve třetí třetině nám už chyběly síly na dotáhnutí výsledku. Žel v tomto utkání se také objevil takový nešvar této party – v ožehavých situacích, které v jakémkoli jiném zápase obránci s bravurou zvládají je problém vyřešit je správně. Nevím, jestli to je tlakem okolí nebo čím jiným, nicméně díky tomu dostáváme zbytečné góly. Ligu už asi nevyhrajeme, ale obecně lze za základní částí napsat celému týmu sice ne čistou, ale přeci jen jedničku.“

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je čtvrtek 7. 7. 2022
Svátek slaví Bohuslava