-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Za solidními výsledky elévů stály bojovné výkony
19.1.2015
Třetí lednovou sobotu cestovali žďárští elévové již podruhé v této sezóně do vzdálených Moravských Budějovic. Turnajového klání se zúčastnilo celkem 6 družstev. Za ASK Bystřice nastoupila 3 družstva, žďárský Hippos nasadil do turnaje již tradičně 2 týmy a za domácí JeMoBu tentokrát nastoupil pouze jediný tým. Turnaj se odehrál systémem každý s každým. Všechna družstva si tedy zahrála pět zápasů.

Žďárské sužovala zranění, proto ze sestavy, která obyčejně činí okolo 20 hráčů a hráček, jelo pouze 13. Jindy silná eskadra hrošic čítala tentokráte pouze Barču Hockeovou, která nastoupila v týmu oranžových. Tento tým byl složen ze starších hráčů (roč. 2004). Většina z nich ale ještě nemá takovou herní praxi, což se v turnaji projevilo. Jako již tradičně se v týmu červených představili mladší hráči, především ročníky 2005. Tuto generaci lze právem označovat jako jeden z velmi povedených ročníků hipposácké mládežnické akademie. Nicméně na excelentní výsledky si červení letos musí stále ještě počkat.

Ze žďárských družstev se nejdříve na hřišti představil tým oranžových, který ve svém úvodním utkání vyzval tým bystřických Zubříků (jakýsi B-tým našeho okresního rivala). Žďárští si vůbec nevedli špatně, podávali bojovný výkon a v zápase dvakrát vedli – nejdříve 1:0, poté 2:1, ale soupeř vždy dokázal vyrovnat. Zhruba minutu před koncem hrošíci inkasovali potřetí a nakonec soupeři podlehli 2:3. Zápas byl velmi vyrovnaný a určitě by mu slušela remíza. Ihned po skončení tohoto zápasu nastoupil ke svému prvnímu duelu žďárský tým červených, u kterého jsme poslední dobou vídali na turnajích trochu pomalejší rozjezdy. Červení nastoupili proti týmu Bystřice 3 a od počátku ukázali, že tentokrát pomalý rozjezd nebude. Na soupeře vlétli a postupně navyšovali vedení až do stavu 5:0. Soupeř dokázal zareagovat pouze jedním gólem, na který Hipposáci odpověděli dalšími dvěma brankami a po zásluze zvítězili 7:1.

Ke druhému utkání nastoupili oranžoví proti bystřickým Orlíkům. V úvodu sice inkasovali, ale rychle se oklepali a dobrou hrou otočili stav utkání na průběžných 3:1. Ještě dvě minuty před koncem vedli oranžoví 4:2, ale trochu podcenili sílu soupeře, který toho dokonale využil a dokázal srovnat na konečných 4:4. Ale i tak byli oranžoví nakonec jediným týmem na turnaji, který dokázal Orlíky obrat o body. Červení sehráli druhé utkání proti domácím JeMoBu, ve kterém byli jasně lepší a zvítězili 3:1. Žďárské hráče mohla pouze mrzet pouze spousta zahozených šancí.

Třetí utkání svedlo dohromady oba žďárské celky. Červení derby od samého začátku drželi pevně ve svých rukou a dokázali oranžovým odskočit až na 5:0. Oranžoví ještě dokázali výsledek zkorigovat dvěma góly, ale nakonec prohráli 2:6. Červeným se tak podařilo opanovat již šesté vzájemné žďárské derby v této sezóně.
Ke čtvrtému zápasu nejdříve nastoupili červení a porazili bystřické Zubříky poměrem 5:1. Za stavu 4:0 dokázal soupeř vstřelit čestný úspěch, ale hrošíci jej do dalších šancí nepustili a zaslouženě zvítězili. Poté hráli oranžoví proti domácímu týmu, hráli pěkný florbal, ale branky bohužel střílel soupeř, který dokázal odskočit na 0:2. Hrošíci dokázali snížit na rozdíl jediné branky, ale hned z další akce inkasovali potřetí a domácí JeMoBu zvítězilo 1:3.

K poslednímu utkání nastoupili červení proti Orlíkům a již dopředu bylo jisté, že pokud dokáží sebrat soupeři alespoň bod, stanou se celkovými vítězi turnaje. Vidina vítězství jakoby svázala červeným nohy a od začátku utkání tahali za kratší konec. Orlíci šli do vedení 0:2, pak se oba týmy přetahovaly až do stavu 2:3 v neprospěch hrošíků. V závěrečných čtyřech minutách dokázali Orlíci třikrát skórovat a zaslouženě vyhráli 2:6. Oranžový tým Hipposu do té doby sehrál velmi vyrovnaná utkání (vyjma žďárského derby), ale stále čekal na první vítězství, které by si za dosavadní předvedenou bojovnou hru zasloužil. K závěrečnému utkání nastoupil proti družstvu Bystřice 3 a chtěl si vylepšit celkovou bilanci na turnaji. To se také oranžovým nakonec povedlo, závěrečný zápas sehráli velmi dobře a po zásluze zvítězili 3:1.

V celkovém hodnocení turnaje obsadil červený tým velmi pěkné 2. místo. Oranžový tým v turnaji skončil celkově na 5. místě. Oba týmy Hipposu předváděli pěkný florbal a bojovné výkony, za což je třeba všem hráčům poděkovat. Navíc se při zápasech Žďáru objevuje nový element – hráči týmu, který nehraje, vehementně povzbuzují tým, který se snaží zápolit se soupeřem. Výsledkem je bouřlivá atmosféra, kterou si všichni moc užívají, všichni se baví florbalem. Doufáme, že v nastoleném trendu budou všichni pokračovat i v příštích turnajích, třeba hned na dalším, v Okříškách.
Sestava Hippos oranžoví: Neuer David – Hromádka Lukáš, Krejčí Jakub, Novák Ondřej (A), Partl Matěj, Pospíchal Vítek, Svatoň Martin (C).

Sestava Hippos červení: Neuer Tomáš – Hockeová Barbora (A), Kadlec Vojtěch, Novák Dalibor (C), Požár Martin, Vondra Tomáš.

Trenér obou družstev: Rosecký Vít

Hodnocení trenéra: „Velmi sympatické výkony, jde vidět, že když jsme se na tréninku zaměřili na kombinační hru plnou nahrávek, tak se to nádherně projeví i v zápasech. U červených byla škoda, že k zápasu s Bystřicí přistoupili možná až přespříliš motivováni, což jim svazuje křídla. Na druhou stranu, i takovéto zápasy jsou potřeba. Oranžový tým taktéž příjemně překvapil, i na něm se podepisuje, že hráči rostou a získávají zkušenosti. Na výkonech obou ročníků se projevuje slušná tréninková morálka, osobně myslím, že je jasně nejlepší ze všech mládežnických kategorií Hipposu. Takže díky hráčům za jejich snahu, ona se musí projevit dále. Dík patří také rodičům, kteří ve velkém počtu přijeli podpořit oba týmy Hipposu do dalekých Moravských Budějovic a neúnavně povzbuzovali žďárské svěřence.“
Na uvedeném odkaze naleznete tabulku s výsledky tohoho turnaje.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 23. 4. 2019
Svátek slaví Vojtěch

V našem klubu to je:
  • Haman Vojtěch
  • Pátek Vojtěch
  • Staněk Vojtěch