-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Starší žáci se doma vrátili na čelo
22.12.2014
Elitní tým starších žáků si v domácích zápasech vedl výborně a oba dramatické zápasy zvládl. Havlíčkův Brod odešel nakonec poražen poměrem 5:1 a zápas s Orly z Nového Města, plný napětí a zvratů, skončil po senzační koncovce vítězstvím Hipposu 6:5. Takový zápas Bouchalky už dlouho neviděly. Benjamins podávali nejlepší výkony až v závěrech svých vystoupení a odešli dvakrát poraženi, jednou remizovali.

Hippos Žďár n. S. – Sokol ED Havlíčkův Brod 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

„Starší“ z týmů starších žáků byl na domácí zápasy řádně namotivován a se třemi útoky se chystal získat na domácí půdě všechny body. Havlíčkův Brod však přivezl rovněž silnou sestavu, schopnou hrochy potrápit. Zápas se šancemi na obou stranách brankově načal mladý drak Dibelka. Ten vyslal z našeho rohu balonek před branku, kde si jej srazil Klement botou nešťastně do branky. Naštěstí to byla jediná branka soupeře v utkání. Rychlou odpověď našel Hippos po standardní situaci na polovině hřiště. Střela Fíly Kuneše byla dobře zacloněná a nečekaně doplula až do soupeřovy branky. Navzdory nebezpečným situacím na obou stranách v první třetině další branka nepadla.
Druhá třetina vyrovnaného duelu s sebou nesla stále stejný obrázek. Šance na obou stranách, běhavý florbal, ale mnoho nepřesných nahrávek a ztracených balonů ze strany Hipposu, který byl ovšem prakticky v každém střídání lepší. Přesto se však hroši v polovině zápasu radovali z branky Ušáka, kterému nahrával jeho parťák Svoboda. Jednobrankový náskok však vůbec nic neznamenal, a tak se Hippos stále o výsledek strachoval a musel se tlačit do útoku. I proto kouč domácích stáhl sestavu na dvě kompletní pětky, nabádal také k většímu nasazení.
Ve třetí části sice Draci zkusili zabrat, ale Hippos uklidnila rychlá třetí branka. Danek Obrdlík po mnoha zápasech předběhl konečně na své lajně hráče soupeře a hned z toho byl gól. Míček totiž naservíroval před branku Svobodovi a ten se kupodivu nemýlil, vidno, že z Kuby strší sebevědomí a klid v důležitých momentech. Snad tu svou vyspělost potvrdí v dalších utkání. Hippos začal mít navrch, z čehož těžila nadále zejména druhá lajna. Další útok rozjel opět Obrdlík, který předložil Jankovi Ušákovi. Ten kličkou obehrál protihráče a zavěsil do šibenice. Již v pohodě hrající Hippos přidal dvě minuty před koncem pátou branku. Cisárik z obrany vyvezl míček a předal jej správně Obrdlíkovi. Jeho střela brankou sice neskončila, ale Cisárik pokračoval v náběhu před branku a díky tomu míček úspěšně dorazil. Remíza 4:4 z minulého měření sil je tak zapomenuta díky tomuto sice ne vysokému, ale jasnému domácímu vítězství.

Branky: Ušák 2, Svoboda, Cisárik, Kuneš. Asistence: Obrdlík 3, Svoboda, Cisárik.

Hippos Žďár n. S. – Orel Nové Město n. M. 6:5 (3:0, 0:3, 3:2)

Nadmíru očekávaný zápas místního derby přilákal i do publika nebývalou návštěvu. Utkání o průběžné první místo tabulky tak dostalo ten správný náboj a po nástupu ala A-tým Hipposu za klubové hymny Eye of the Tiger se mohlo jít na věc. Nové Město přijelo v plné síle, což pocítila v předchozím zápase Bystřice n. P. - suché spláchnutí poměrem 23:0. První třetina vyšla brankově i herně Hipposu velmi dobře. Opět se kvalitním florbalem prezentovala druhá lajna. Ušák rozehrál na Obrdlíka a práci dokonal opět mimořádně přesný Svoboda. O pár minut později zvládl Hippos rozehrání standardní situace a dostal se do dvoubrankového vedení – nahrávka Obrdlík a nemýlící se Marťas Paseka. Ke konci třetiny se brankově prosadil i třetí - bohdalovský útok. Po sérii dorážek to bylo již 3:0 zásluhou Filipa Boháčka.
Do druhé třetiny ale nastoupil naprosto nesoustředěný Hippos. Zkažené nahrávky, nepřesná obranná hra, pomalý pohyb. Nové Město bylo mnohem důraznější. Z toho vyplynula i první branka Orlů. Svoboda na lajně ztratil míček při přechodu do útoku a útočník soupeře po pár krocích zavěsil přesně. Špatná zeď při standardní situaci na našem brankovišti stála za druhou, tristní brankou. Bohužel Hippos kazil i nadále a výsledkem bylo srovnání skóre z brejku. Kouč domácích tak správně zareagoval oddechovým časem a stáhnutím sestavy jako v prvním utkání s Brodem. Naštěstí se Novému Městu ve druhé části více nepodařilo a rozhodnutí tak mělo přijít v části poslední.
Ve třetí části se dostavil úspěch a druhá lajna opět bodovala. Obrdlík se ujal rozehrávky standardní situace v soupeřově rohu. Míček poslal na nabíhajícího Ušáka. Ten svým pasem našel před brankou dobře stojícího Svobodu, který zřejmě odrazem od nohy dostal míček do branky a Hippos opět do vedení. Orel ale znovu srovnal, když Kuneš nepokryl dostatečně hráče před brankou. Ten po přihrávce zpoza branky dostal míček počtvrté za Klementa. Souboj diváků ještě zintenzivnil a stále nebyl příběhu konec. Nové Město dokonalo obrat v utkání po nepovedené kličce Cisárika, když potrestalo lehkovážnost našeho obránce pátým přesným zásahem. Do konce zbývalo už pouze pár minut a body se Hipposu vzdalovaly. Kouč Rosecký na střídačce rozehrával velkou partii, když nechal na několik střídání sedět kanonýra Fredyho Macháčka, který očividně neměl svůj den a výsledek se nakonec dostavil. Nejprve Hippos se štěstím ubránil útok tří protihráčů proti jedinému obránci, aby poté vrhnul síly do útoku. Při příležitosti standardní situace ze středu hřiště odvolal Klementa z branky. Šestý hráč ještě ani nestihl skočit na hřiště, když míček rozvlnil síť branky Nového Města na znamení opětovného srovnání skóre. Výborná práce Janka Ušáka. Čas na otočení se zdál být sice krátký, ale hráči Hipposu s potřebným štěstím to zvládli. Macháček, opětovně poslaný na hřiště, se po Krausově kopnutém centru nacházel na správném místě u branky soupeře a míč dorazil do branky, 8 vteřin do konce utkání. Rosecký ze střídačky sprintoval vstříc svému svěřenci, aby ho poté v rohu několikrát oslavně vyhodil do vzduchu. Hippos se štěstím porazil Nové Město v souboji o špici ligy a mohlo se jít slavit.

Branky: Svoboda 2, Boháček Filip, Kuneš, Macháček, Ušák. Asistence: Ušák 2, Obrdlík 2, Kraus, Boháček Jiří.

Hippos Žďár n. S. Benjamins – ASK Bystřice n. P. 6:7 (0:1, 2:3, 4:3)

Benjamins na domácím turnaji chtěli předposlední Bystřici bodově předskočit. První třetina nepřinesla od Benjamins příliš přesvědčivou hru, pohyb rovněž našim svěřencům scházel. Bystřice měla více ze hry a Hippos hrozil více z brejků. Přesto mohli Benjamins v utkání vést, když Rous v desáté minutě trefil tyčku. Závěr třetiny ale nabídl fatální selhání Michala Hrubého, který pár vteřin před koncem nedokázal míček nahodit k brance Bystřice. Balonek skončil totiž přímo u prvního hráče soupeře a vteřinu před koncem třetiny tak Benjamins po příšerné chybě inkasovali.
Po Roseckého domluvě o přestávce dokázali Benjamins utkání srovnat. Tom Hrubý předložil před prázdnou branku Lukáši Krčálovi a ten se nemýlil. Brankové události se poté děly až ke konci třetiny. Žďárská hala bohužel viděla další otřesnou rozehrávku Hipposu, když z obranného rohu šla nahrávka středem hřiště, kde ji soupeř vystihl a zamířil přesně. V poslední minutě druhé části nejprve proběhl hráč soupeře naší obranou a zvýšil na 1:3. Střelec Rous se s kolegou Hromádkou postarali pár vteřin o snížení na 2:3. Rychlá rozehrávka standardní situace v podání Bystřice ale znamenala šest vteřin před koncem třetiny další ránu do hipposácké sítě.
I když chtěli Benjamins do poslední třetiny přidat, opak byl pravdou. Další dva míčky přistály za Růžičkou v brance Benjamins. Pátý gól prošel skrz děravou zeď a šestou branku zařídil vysunutý napadající hráč Bystřice. Až posledních deset minut zápasu přineslo do hry Benjamins potřebný klid a kvalitu. Skóre se ale začalo měnit až příliš pozdě. Na první snižující branku Hipposu ještě našla Bystřice odpověď. Poté se ale Benjamins dostali až na rozdíl jediné branky. Žďáru přitom pomohla i přesilová hra, kterou využil svým třetím zásahem Rous. Ten poté přidal ještě jednu branku a gólový účet uzavřel necelé dvě minuty před koncem utkání Tomáš Hrubý. I když ještě naši mladíci zkoušeli srovnat, více se nepovedlo. Škoda několika fatálních chyb, které nás stály výsledek vyvážený ziskem bodů.

Branky: Rous 4, Hrubý Tomáš, Krčál Lukáš. Asistence: Hromádka 3, Krčál Lukáš, Hrubý Tomáš, Přibyl.

Hippos Žďár n. S: Benjamins – Sokol ED Havl. Brod 4:11 (2:4, 2:7)

Místo klasického utkání s Havlíčkovým Brodem odehráli Benjamins utkání dvě. První utkání se hrálo na dvě třetiny a druhé na jednu. Tento netypický fakt je výsledkem tragického přístupu hráčů Benjamins k zápasu, čehož důsledkem bylo pro trenéry nepřijatelné skóre 4:11 po dvou třetinách. První zápas o délce dvou třetin byl tedy obrazem toho, jak vypadala předzápasová rozcvička a nasazení týmu při samotné hře. Nikdo neplnil pokyny, nikdo se nehýbal, žádné přesné nahrávky. Byť po první části Hippos držel přijatelný stav 2:4, trenéři nemohli být spokojeni. To, co předváděli Benjamins v části druhé však již nemělo s florbalem nic společné. Hráči Brodu probíhali naší obranou jako nůž máslem a mohli dokonce i několikrát beztrestně dorážet na našem brankovišti. Skóre tak postupně narůstalo až na nepřijatelných 4:11.

Branky: Meduňa, Hromádka, Hrubý Tomáš, Rous. Asistence: Rous, Krčál Lukáš.

Hippos Žďár n. S: Benjamins – Sokol ED Havl. Brod 2:2

Trenéři se tedy rozhodli během přestávky k zásadnímu kroku. Nechali kluky na tento zápas zapomenout, kompletně přeházeli lajny, vystřídali brankáře a poslali svěřence na nový zápas s Brodem o délce jedné třetiny s cílem neprohrát. To totiž v silách Benjamins určitě bylo. A v domácí hale se opravdu děly věci. Benjamins se vrhli nebojácně do útoku a během prvních pár střídání si připravil několik šancí Lukáš Krčál. Sebevědomou hru Benjamins neovlivnila ani branka Hodbodě, který využil své postavy a naši obranu přesprintoval. Benjamins se stále tlačili do útoku a vytoužená srovnávací branka opravdu přišla. Navíc Hromádka z brejku krátce poté poslal Benjamins do vedení a tento projev se trenérům konečně líbil. Nepohlídaný prostor u tyče stál Hippos vítězství, neboť kapitán draků Hodboď míček zpoza branky dokázal dostat do sítě. I tak ale Benjamins stále dřeli a připravili si dalších několik šancí. I v samém závěru mohl ještě Rous přisoudit Hipposu vítězství, ale netrefil přesně. Přesto se mohli Benjamins radovat, že ve svém posledním zápase dokázali s Brodem uhrát cennou remízu. Kdyby tak kluci hráli všechny zápasy, jako ten poslední...

Branky: Hromádka 2. Asistence: Novák.

Starší ze starších žáků tak končí kalendářní rok (a 12 odehraných z celkem 20 zápasů) na prvním místě, s dvoubodovým náskokem na Nové Město na Moravě, ale hlavně s pocitem, že i s pomocí štěstí, které stojí při každém dobře připraveném týmu, mohou porazit jakýkoli tým v soutěži, byť je v nejsilnější sestavě. Benjamínci jsou poslední, když jim Bystřice odskočila již na pět bodů. Další turnaj čeká naše starší žáky třetí víkend v lednu, v Bystřici n. P. se odehraje nejprve žďárské derby, poté se A-tým pokusí udržet první místo proti domácím, Benjamins čeká odveta za minulý zápas s Novým Městem, které prohrálo 1:25.
Sestava Hipposu: Radim Klement - Jakub Cisárik, Filip Kuneš (C), Martin Paseka, Martina Ušáková - Dan Obrdlík, Jirka Kraus (A), Adam Neubauer, Freddie Macháček, Janek Ušák, Kuba Svoboda, Filip Boháček, Jirka Boháček, Michal Krčál.

Sestava Benjamins: Daniel Křesťan, Tomáš Růžička (A) - Lukáš Novák, Matěj Pelikán, Míša Přibyl, Michal Hrubý - Tomáš Hrubý, Pavel Rous (C), Jarda Vokoun, Ondra Hromádka, Lukáš Krčál, Lukáš Meduňa.


Hodnocení trenéra: „Áčko dalo mně i sobě samotným ten nejnádhernější dárek k Vánocům. Ano, ve hře je stále na čem zapracovat, ale zejména v přístupu k utkáním, k sobě samým i relativně k tréninkům se blíží ideálnímu týmu, který jen tak něco nepoloží. Ovšem jestli to samé má být i u o dva roky mladší generaci Hipposáků, tak tam se bude muset hodně zapracovat. Máme tady plno kluků z fotbalu, hokeje, kteří nám sem s sebou přináší takové nešvary, které jim u jejich trenérů v druhých sportech zřejmě prochází. Nedisciplinovanost, žádná pokora, snaha vše odehrát lážo plážo, nekoncentrovanost, zkrátka takhle Hippos nefunguje. A kvůli tomu nebude fungovat ani jejich hra, o nedostavení se výsledků nemluvně. Chceme mít zdravě fungující týmy, které si budou pomáhat a budou rádi nosit hrošíka na dresu. A to si právě pánové musí uvědomit. Přizpůsobíme tomu předzápasové přípravy, použijeme metodiku žel zesnulého trenéra sborné Viktora Tichonova. Závěrem mockrát děkujeme rodičům a kamarádům za skvělou atmosféru, zejména proti Novému Městu, kdy se hala otřásala doslova v základech, všem bych chtěl popřát nádherné Vánoce a pevné zdraví a plno úspěchů v novém roce.“

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je čtvrtek 7. 7. 2022
Svátek slaví Bohuslava