-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Junioři ze Sezimova Ústí s jednou výhrou
8.12. 2014
I přes enormní tlak Žďáru v závěrečné části prvního zápasu s dosud neporaženými FBC UNITED České Budějovice se nejprve urodila klasická prohra o jedinou branku v poměru 5:6. Herně nepovedený druhý zápas poté ale sestava Hipposu nakonec zvládla poměrem 12:8. Na výsledcích se tentokrát jednoznačně podepsalo i nucené nasazení hráče z pole do naší branky.

Hippos Žďár n. S. – FBC UNITED České Budějovice 5:6 (1:2, 2:3, 2:1)

Sestava Hipposu měla stejně jako na minulém turnaji v brance hráče z pole, navíc věkem prvním rokem dorostence, Marka Dočekala. I přesto se chtěl Žďár pokusit jako první v lize obrat Budějovice o body. V sestavě Hipposu se po delší době objevili Kostečka s Juráčkem, kteří měli pomoci rozložit síly na více lidí. Bohužel za poslední roky nízká tréninková i zápasová praxe Kostečky vedla k jeho první chybě po třech minutách hry. Poslat míček z protivníkova rohu zadovkou naslepo na velké brankoviště je žákovskou chybou. Soupeř míček pohodlně sebral a z brejku prostřelil Dočekala poprvé. Hippos si poté dokázal vytvořit několik šancí, přesně však netrefili Juráček ani Halama. Po deseti minutách hry má Hippos příležitost přesilové hry za příliš mnoho hráčů soupeře na hřišti. Petříčkovi nejprve střela z vrcholu rozestavení nesedla. Odražený míček však Šimka vrátil Petříčkovi a ten poté pronikl až brance, kde nadvakrát srovnal skóre. V poslední minutě chyboval Hippos v obraně. Roman Kafka nezvládl souboj v rohu, soupeř z něj odešel s míčkem na holi a od mantinelu trefil špatně postavenému Dočekalovi na první tyčku. Po buly ještě měl Richard Kafka šanci ke srovnání. Jeho střela se ale mezi tyče nevešla.

Druhá třetina nesla stejný obrázek. UNITED hrozí křížnými nahrávkami při přečíslení, Hippos se snaží do šancí propracovat svým postupným útokem. Polovina zápasu a další hrubice Žďáru. Halama z pozice posledního hráče chtěl zrychlit hru a poslat míček na mantinel na rozběhnutého Kafku. Bohužel šlo o prostor střídačky Budějovic, odkud do hřiště právě naběhl Vőlfl. Náhrávku pohodlně sebral a po pár krocích na střed opět prostřelil Dočekala z uctivé vzdálenosti. Takovéto ztráty v situacích, kdy máme míček jasně pod kontrolou, se nemohou stávat. O snížení se postaral Halama, který si našel místo na středu hřiště, kam mu zpoza branky nahrál Denk. Soupeř ale přidává další dvě branky. Nejprve náš obránce nezvládl zastavit unikajícího hráče podél mantinelu, který opět z uctivé vzdálenosti překonává Dočekala. Pátou branku přidávají UNITED dokonce po sóle středem hřiště, kde měl hráč soupeře příliš mnoho prostoru k postupu vpřed. V poslední minutě Hippos snižuje, když za brankou podržel míček Halm, který jej pak poslal skrz brankoviště a Halama měl k dorážce odkrytou branku, s čímž neměl problém.

Do poslední části Hippos zúžil sestavu a hráči byli nabádáni ke zvýšení svého útočného pohybu. Na hřišti byla k vidění čím dál větší převaha Hipposu. Držení míčku, šance, pohyb. Ve všem byl Hippos lepší. Co se ovšem nedařilo, byla koncovka. Na začátku třetiny se prezentoval nepřesnou střelou z pravé strany Šimka, který zklamal i v další šanci o pár vteřin později. Jako příklad můžeme zmínit rovněž trestné střílení Richarda Kafky, které skončilo přímo na hrudi gólmana. Následná přesilovka postrádala zakončení a branka nepřišla. Hippos dostal prakticky v zápětí další početní výhodu. Ani tentokrát se ale kombinace nevedla a rozdíl zůstal stále dvoubrankový. I po přesilových hrách byl Hippos aktivnější a UNITED se uchylovali pouze k vyhazování míčků obloukem na naši polovinu. Gólmanský faktor se projevil bohužel i pět minut před koncem utkání, když Vőlfl napřáhl z uctivé vzdálenosti od mantinelu a Dočekal opět kapituluje. Po buly je to znovu na jednu branku a Hippos poté odvolává Dočekala na střídačku. Minutu a půl před koncem Žďár díky Petříčkovi konečně snižuje. Ihned po buly se opět vrháme v šesti do útoku a dvacet vteřin před koncem přichází poslední branka. Halm doráží z brankoviště. Nejméně deset gólovek ale Hippos v poslední třetině přetavil pouze ve dvě branky. To bylo žalostně málo a tak je na světě klasická prohra o jedinou branku. Letos jsou již tři takové z celkových pěti.

Branky: Halama 2, Petříček 2, Halm. Asistence: Halm 3, Obrdlík, Denk.
Hippos Žďár n. S. – FK Santos Třeboň 12:8 (4:4, 4:3, 4:1)

Druhý zápas na turnaji proti Třeboni měl být pouze formální záležitostí o výsledném skóre ve prospěch Hipposu. Zřejmě se ale díky dlouhé pauze mezi zápasy naplno projevily účinky plesu SPŠ, který absolvovala večer předtím polovina týmu. Začátek utkání ale komplikace nenaznačoval. Hippos šel do dvoubrankového vedení zásluhou Denka a Obrdlíka. Soupeř snížil z trestného střílení, když si Roman Kafka nechal hráče po lajně utéct a poté ho zastavil nedovoleně. Další brejk Třeboně znamenal krátce nato srovnání. Hippos poté odskočil dvěma dorážkami Halma a Denka. V tom se výstavní mázou předvedl Richard Kafka a Dočekal neměl mnoho šancí. Na závěr třetiny se ještě přítomní mohli přesvědčit o tom, že Dočekal není povoláním brankář. Proti střele po zemi se přesouval tak šikovně, že zvedl zadní nohu, pod kterou mu míček projel a dokonce si jej pohybem nohy ještě srazil do branky.

Na začátku druhé části má Žďár přesilovou hru. Stačilo to však opět pouze na tyčku. Zato po přesilovce se ujímá další ze střel Třeboně. Hippos za minutu ukázal, že další branka v síti Třeboně je pouze otázkou času. Denk se opět prosadil dorážkou. Střela z dálky však znovu prolétla Dočekalovi do branky a zase jsme prohrávali. Tentokrát byla Denkova odpověď přesná střela od mantinelu. Stejný hráč však poté zaváhal při vyvážení balonu a soupeř jej snadno obral na středu hřiště. V síti Hipposu tak přistála sedmá branka. Závěr druhé části patřil Hipposu, který konečně otočil skóre. Nejprve Halm trefil k tyči, poté Obrdlík doklepl z dorážky.

Rozhodnutí zápasu tak musela ve třetí třetině provést opět elitní osmička hráčů Žďáru. Žádaný efekt se opravdu dostavil. Šimka nejprve trefil z pravé strany, poté dal branku zasunutím míčku podél tyčky zpoza brány. Dále se trefil Halm ze vzduchu a bylo to o 4 branky. Hippos měl poté ještě přesilovku, ve které však poprvé v sezoně inkasoval. Dočekal opět zvedl levou nohu, aby mu tam střela z dálky po zemi mohla krásně projít. Ve stejné přesilovce k pobavení všech na lavičce ještě dvakrát ze stejné pozice naprosto neuvěřitelně nepřekonává gólmana Třeboně Šimka. Dvanáctou branku ale Hippos přeci jen dává střelou Petříčka z poloviny hřiště. Plesová únava, střelecká nemohoucnost, nepozornosti v obraně našich hráčů a hráč z pole na pozici brankáře. To vše znamenalo, že se Třeboň dlouho držela v zápase a místo o výši skóre se tak v poslední třetině rozhodovalo o samotném vítězství. Na tento zápas radši zapomenout.

Branky: Denk 5, Halm 3, Šimka 2, Petříček, Obrdlík. Asistence: Kafka Ri. 3, Obrdlík 2, Kostečka 2, Kafka Ro. 2, Halm, Halama, Petříček.
Zhodnocení: Zajímavým počinem je pro mne článek Budějovic o vzájemném utkání, kde se trenér soupeře rozplývá nad krásnými zákroky našeho Dočekala v brance, což by se dalo brát i jako dobrá ironie. Těžko uvěřit, že by někdo nepoznal rozdíl mezi zkušeným gólmanem a mladým hráčem z pole, který sedí v brance potřetí v životě, což se podle mě také na turnaji jasně ukázalo. Téměř všechny střely na naši branku skončily gólem, moc víc práce Dočekal neměl. Dovolím si tvrdit, že být gólmani prohození výsledek prvního zápasu by byl obrácený. Ve druhém bychom pak s kvalitním gólmanem zlomili odpor Třeboně daleko dříve. Tuto situaci ale můžeme brát sportovně jako handicap, který nás nutí k pozorné obraně a produktivitě v útoku. Stále však platí, že hlavním úkolem této sezóny je zapracování mladých hráčů do mužských týmů, což se daří nejlépe za posledních několik let.
Sestava: Dočekal, Petříček, Kafka Ro., Kafka Ri., Halama, Halm, Obrdlík, Šimka, Denk, Juráček, Kostečka.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 5. 12. 2023
Svátek slaví Jitka

Narozeniny dnes slaví:
Jan Žák (1991)