-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Žďárské elévy trápila především nízká produktivita
10.11.2014
V sobotu vyrazili elévové Hipposu na svůj nejdelší výjezd letošního podzimu do Moravských Budějovic, kde se konal třetí turnaj letošní sezóny. Turnaje se zúčastnily opět pouze 3 oddíly – domácí SK ZŠ TGM MB – SK JeMoBu, Snipers Třebíč a Hippos. Všechny tři kluby nasadily do turnaje po dvou družstvech. Celkem se turnaje zúčastnilo 6 družstev a turnaj se odehrál systémem „každý s každým“. Za žďárský Hippos nastoupil do turnaje tým „červených“, složený z hráčů loňské přípravky, a tým „oranžových“, jehož základ tvořili především hráči, kteří v kategorii elévů nastupovali již v minulé sezóně.

Jako první z hrošíků se na palubovce představil oranžový tým, který sehrál svůj první zápas proti modrému týmu Snipers. Hned v úvodu žďárští inkasovali, ale celkem brzy otočili na 2:1 ve svůj prospěch. Soupeř dokázal vývoj utkání otočit a nakonec zvítězil těsně 4:3. Vzápětí k prvnímu zápasu nastoupil žďárský tým červených proti hokejistům JeMoBu. Hrošíci po půl minutě vedli 1:0 a začali pomýšlet na úspěch. Poté ale rychle přišla studená sprcha a soupeř, který předváděl pěknou kombinační hru, nasázel červeným šest gólů a zápas skončil 1:6 v neprospěch hráčů Hipposu.

Ke druhému utkání nastoupili nejdříve červení proti domácímu týmu ZŠ TGM. Žďárští vedli 1:0 a soupeř dokázal v polovině zápasu vyrovnat na konečných 1:1. Hrošíci mohli jen litovat spousty neproměněných šancí, protože v celém průběhu utkání byli jednoznačně lepším týmem a domácí válcovali. Ve svém druhém utkání narazili oranžoví na favorizované „hokejky“ a dostali pomyslného „tenisového kanára“, když prohráli 0:6. Soupeř byl po celý zápas jednoznačně lepší a žďárský tým v podstatě k ničemu nepustil.

Třetí utkání sehráli červení proti modrému týmu třebíčských odstřelovačů. V polovině utkání byl nerozhodný stav 1:1, červení však přidávali na obrátkách a v závěrečných minutách dokázali dvakrát skórovat a zaslouženě zvítězili 3:1. Ihned po skončení tohoto duelu nastoupil oranžový tým proti bílému týmu Třebíče. Hrošíci v úvodu prohrávali 0:1, ale dokázali stav utkání obrátit a dostali se až do vedení 4:1. Soupeř dokázal snížit, ale žďárští si konec zápasu pohlídali a zvítězili 5:3.

Ve čtvrtém utkání žďárských týmů se očekával velký boj, neboť nastoupili červení proti oranžovým. Oranžový tým měl červeným co oplácet – oba vzájemné souboje na předchozích turnajích vyhráli červení (i když složení družstev se na každém turnaji trochu mění). Branku oranžových hájil při své premiéře v brankářské výstroji Pepa Kopečný, za červené chytal Marek Sochor. První gól zápasu vstřelil Ondra Novák a červení se ujali vedení. Na změnu stavu oranžoví zareagovali rychle a vyrovnání zařídil David Neuer. Pak zaúřadoval Martin Svatoň a dvěma góly po pěkných kombinačních akcích navýšil vedení červených na 3:1. Oranžoví se však nevzdávali a snížení stavu na 3:2 přinesl pěkný gól Tomáše Neuera. Hra byla velmi vyrovnaná a červení se museli až do závěrečného hvizdu strachovat o udržení hubeného náskoku. Oranžoví však již nedokázali skórovat a tak červený tým vyhrál žďárské derby nejtěsnějším rozdílem 3:2.

Ke svému poslednímu zápasu nastoupili nejprve oranžoví proti domácí ZŠ TGM. Hrošíci se ujali vedení 1:0, které mohli i navýšit, ale soupeř jim udělil lekci z produktivity a otočil na konečných 1:3 ve svůj prospěch. Červení na závěr sehráli zápasy s bílými Snipers, ve kterém nejprve vedli 1:0, ale soupeř dokázal vyrovnat. V polovině utkání žďárští vstřelili druhý gól. Poté soupeře zatlačili do obranného pásma a měli spoustu šancí, které nedokázali využít. Nakonec zápas skončil těsným vítězstvím 2:1. Následovalo antré mezi JeMoBu-hokejky a Třebíčí, které skočilo o 4 minuty dříve, protože Třebíč neunesla hru hokejek. Při závěrečném vyhlašování pak došlo k třenici mezi pořadatelem a dětmi z Třebíče, vše tak musel řešit nezúčastněný kouč Hipposu Rosecký. Inu, i takovéto momentky jsou k vidění na turnaji mládeže.

V konečném hodnocení turnaje stačily výsledky červených na zisk celkového 2. místa za bezkonkurenčními „hokejkami“ JeMoBu, které turnaj odehrály bez ztráty jediného bodu při skóre 29:2. Družstvo oranžových nakonec skončilo na posledním 6. místě, neboť se před něj, při rovnosti bodů, dostali díky lepšímu vzájemnému zápasu modří Snipers Třebíč. Obě družstva Hipposu zůstala poměrně za očekáváním, především díky nízkému počtu vstřelených branek a mizerné produktivitě střelby, i přesto, že si během celého turnaje vytvořili hodně příležitostí ke skórování.

Sestava Hippos – červení: Růžičková Vendula – Gabaš Matěj (A), Krejčí Jakub, Novák Ondřej, Partl Matěj, Přibylová Martina, Sochor Marek, Svatoň Martin (C). Trenér: Sochor Daniel

Sestava Hippos – oranžoví: Neuer David (A)– Kadlec Vojtěch, Kopečný Josef, Neuer Tomáš, Novák Dalibor (C), Pospíchal Vítek, Požár Martin, Vondra Ondřej. Trenér: Rosecký Vít

Hodnocení trenéra: „S tradičně zajímavým prostředí v Moravských Budějovicích jsme se nevypořádali dobře. Místo laxní a ospalý výkon skloubený s absolutní nepřesností nás trenéry moc nepotěšil. Až postupem času a turnaje se alespoň přístup obou týmů zlepšil. Příště se tomuto musíme vyvarovat a v Pelhřimově se utkat se soupeři, se kterými ještě nemáme zkušenosti.“

Na uvedeném odkaze naleznete tabulku s výsledky tohoho turnaje.

Na této adrese naleznete fotografii z daného turnaje.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek slaví Matouš