-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Starší žáci vévodí tabulce
10.11.2014
Další kolo severní divize Ligy Vysočiny žáků znamenalo souboj o čelo. Hala v Ledči nad Sázavou viděla zápasy vynikajícího Hipposu s týmy ze Světlé nad Sázavou a Nového Města na Moravě. Hippos vzešel z obou utkání jako vítěz a to poměrem 5:4 a 9:3, suverénně tak převzal vládu v tabulce do svých rukou.

Hippos Žďár n. S. – Sklo Bohemia Světlá n. S. 5:4 (2:0, 2:2, 1:2)

Hippos odjel na utkání zřejmě v nejsilnější možné sestavě, posílen i o tahouna Benjamins Rouse a bohdalovskou enklávu Krčálů a Boháčků. Možnost postavit tři kvalitní útoky znamenala dobrý předpoklad k aktivní hře, kterou Hippos při napadání produkuje. V začátku utkání se ale Hippos bránil a Klement v brance hrochů musel likvidovat několik nebezpečných dorážek. Poté se Žďárští začali osmělovat a k vidění byly klasické rychlé protiútoky. Jako první se předvedli Macháček s Neubauerem. Druhý jmenovaný však dobrou finální nahrávku svého kolegy Fredyho nezpracoval a místo zakončení skončil v rohu. Desátá minuta byla ve znamení přesilovky Hipposu. Hroši se nejprve snažili zbrkle do pásma proniknout středem či po pravé straně. Poté ukázal na pravé straně přehled při rozjíždění útočné akce Rous, toho času poslán do obrany, a nádherná kombinace byla na světě. Obrdlík na konci akce neměl ze své pozice problém zakončit přesně do odkryté branky. U druhé branky Hipposu byl na začátku poslední minuty opět druhý útok. Vše ale načal výborným zastavením akce soupeře Cisárik. Ten poté posunul míč na útočníky a v pohodě kombinující hráči druhé lajny si opět poradili. Body rozděleny stejně jako u první branky, Obrdlík gól, Svoboda nahrávka.
Ve druhé části Světlá opět na začátku zle zatápí a Klement opět čaruje. Scénář se ovšem opakuje i dále. Druhý útok Hipposu si připravil za střídání tři šance, přičemž ta poslední končí křížnou nahrávkou zajíčka Ušáka na Obrdlíka, který dělovkou s mocným nápřahem posílá míček potřetí do šibenice. Čistý hattrick a zatím gól kariéry. Světlá opět kontruje tlakem s mnoha šancemi, které likviduje stále hezčími zákroky Klement. V šesté minutě třetiny je již tlak neúnosný a kvůli pomalému přistoupení našeho hráče k soupeři Světlá snižuje. Hippos se ale stále nezvedá a naše obrana hoří jako skládka pneumatik ve Springfieldu ve známém animovaném seriálu. Neustálý nedůraz v soubojích nejen v našem brankovišti vyústil ve druhou branku soupeře. Zdálo se, že po zásahu nohou, avšak neúmyslném. Hippos ale srovnání nedovolil. Druhý útok se opět představuje a hraje dál svůj dosud nejlepší zápas. V šanci sám před brankou se ocitl Svoboda a poté i Ušák, který pálil pouze do hokejky soupeře. Světlá sice předvedla ještě další ze svých závarů, na který však již gólově odpověděl Kuneš. Cisárik vyvezl míček, předal Macháčkovi, který správně zastavil hru a předal Kunešovi. Jeho dělovku z půlky ještě tečoval Neubauer a Hippos měl zpátky dvoubrankové vedení. Na závěr třetiny se klasicky v dobré šanci ocitl Svoboda, ovšem rovněž klasicky nedal.
V začátku třetí části viděla hala další kombinační parádu při útoku tentokráte první formace. Zakončení přenechal přesnou nahrávkou Kraus parťákovi Neubauerovi do prázdné a bylo to opět o 3 branky. Po vstřelené brance měl Hippos další šance, ovšem výrazněji zahrozila Světlá. Obránci Hipposu s rozehrávkou váhali až takovým způsobem, že je atakující soupeř obral a měli jsme štěstí, že zakončující hráč netrefil pouze Klementovo rameno. Snížení však přišlo záhy. Útočník Světlé se v rohu otočil, poslal míček do brankoviště, kde jej netrefil nikdo ze Žďárských, ale bohužel Krátký ze Světlé. To nalilo krev nejen hráčům na hřišti, ale i fanouškům Světlé, kteří však i přesto nestačili na výbornou kulisu Hipposáckých fans. Ještě větší souboj v hledišti se rozpoutal po dalším snížení Světlé. Rozdíl jediné branky zařídil Světlé Čížek, který po krásné kličce poslal míček přesně k tyči hipposácké branky. Tlak Světlé otupila druhá přesilovka Hipposu, která však zůstala bez využití. Zbývalo infarktových pět minut zápasu, ve kterém se střídaly útoky na obou stranách a kde Hippos stále držel vedení i díky výbornému Klementovi. V hale díky skvělým fanouškům nebylo slyšet téměř ani řev trenérů Roseckých (pozn. trenéři obou družstev mají příjmení Rosecký, ze Světlé Tomáš, ze Žďáru Vít). Nasazení v obraně však přineslo své ovoce a Hippos výsledek udržel. Žďárský fanklub poté oprávněně zatleskal svým miláčkům, kteří spolu se soupeřem předvedli zápas hodný týmů z čela ligy.

Branky: Obrdlík 3, Kuneš, Neubauer. Asistence: Svoboda 2, Kraus 2, Ušák.

Hippos Žďár n. S. – Fbc Orel Nové Město n. M. 9:3 (3:1, 2:2, 4:0)

Tým Orlů z Nového Města uštědřil Hipposu v prvním vzájemném utkání na domácí půdě krutou porážku 6:1. Výkony Žďárských se ale zápas od zápasu lepší a všichni hráči byli po vítězství nad Světlou odhodláni mírně oslabenému soupeři porážku vrátit. Začátek utkání z naší strany ale postrádal nasazení a kluci, jako by zůstali duchem na lavičce. Po dvou nevýrazných střídáních si ale Hippos připravil dvě šance, zatím ještě bez vstřelené branky. Druhé nasazení třetího útoku již gólem skončilo, když Míša Krčál z brankoviště zametl míček po zemi do branky po nahrávce Filipa Boháčka. Vyrovnaný stav vrátil na ukazatel špílmachr soupeře Honza Svoboda, který si z našich hráčů udělal kuželky. Za zmínku stojí dále šance po nahození Paseky na rozběhnutého Boháčka, tentokrát bez úspěchu. Do vedení ale Hippos přeci jen šel střelou kapitána Kuneše po standardní situaci. Rozdíl dvou branek dal utkání Kraus, který zakončil protiútok po zisku míčku po rozehrávce soupeře na naší polovině. Do konce třetiny jsme viděli dále tradičně nevyužitou šanci Svobody, pár skvělých zákroků Klementa a neskutečné break-dancové kreace Paseky v kleče na zemi. Rozhodčí však pro toto neměli mnoho pochopení a Martinův velmi povedený pokus o zabavení všech přítomných ocenili pouze dvojkou, žel bohu za bránění ve hře. Přesilovkové snažení Orlů vyústilo pouze v tyčku a za nadějného stavu se šlo do druhé třetiny.
Ani na začátku druhé části se Nové Město v přesilovce přes řadu šancí neprosadilo. Na druhé straně se proto poté ukázal několika šancemi třetí útok Hipposu. Rival z Nového Města se ale prosadit dokázal, když si naše obrana špatně poradila s vysokým balonkem a po jeho odrazu trefil soupeř přesně. Aktivní vysoké napadání Hipposu přineslo v zápětí ovoce. Kraus zastavil na lajně útok Orlů a předložil na střed Macháčkovi. Ten z otočky trefil přesně do šibenice. Bohdalovské osazenstvo třetí lajny poté znovu zaúřadovalo. Míček z obrany od Paseky putoval přes Martinku Ušákovic, která bekhendem na lajně našla Míšu Krčála. Ten viděl na středu volného Filipa Boháčka, který měl rovněž střeleckou formu a vstřelil pátou branku Hipposu. Soupeřova poslední branková radost přišla ke konci druhé části. První obrana doplatila na svoje přílišné vytažení a Klement neměl proti nájezdu nebráněného útočníka mnoho šancí.
Po minutě třetí části bylo opět veseleji, když Macháček z lajny našel na středu Krause, který se k radosti rodičů na tribuně podruhé v zápase nemýlil. Nové Město ještě v rámci snahy o korekci výsledku připravilo Hipposu krušné chvíle a Klement musel vytáhnout několik důležitých zákroků helmou. Standardní situace Orlů u naší střídačky, při které se rozhodl kouč Hipposu jako vždy střídat, stála u zrodu další pojišťovací branky Žďáru. Soupeř si s šancí totiž neporadil a dopředu se vydal po lajně Filip Boháček. Překvapivě se v tento moment rozběhl i Pavlík Rous, aby byl právě včas na brankovišti soupeře. Tam dostal od Filipa přesnou nahrávku a dokázal míč dotlačit za čáru. Osmou branku zaznamenal Neubauer, který po nepřesné Pasekově střele z půlky získal míček a předvedl svému spoluhráči, jak se to dělá. Zbývalo půl minuty do konce a trenér Vábek si do notýsku zapisoval klasické „Svobi zas nedal“, když v tom se onen raubíř rozhodl, že se konečně trefí a tak se také nepříliš pohledným zakončením stalo. Za vysokým vítězstvím hnali hrochy opět skvělí členové fanklubu, kteří v tomto zápase několikrát ocenili i počínání Martiny Ušákovic. Tu zřejmě jaro od minula již opustilo a místo námluv kluky z Nového Města v našem obranném rohu házela rovnou za mantinel.

Branky: Kraus 2, Macháček, Kuneš, Rous, Krčál Michal, Neubauer, Boháček, Svoboda. Asistence: Boháček 2, Cisárik 2, Krčál Michal, Macháček, Neubauer, Paseka.

Sestava: Klement - Cisárik, Kuneš, Paseka, Ušáková - Kraus, Macháček, Neubauer - Ušák, Obrdlík, Svoboda - Krčál Michal, Rous, Boháček Filip - Krčál Lukáš

Hodnocení trenéra: „Od začátku sezóny chceme hrát aktivní florbal, ke kterému když se přidá odpovídající důraz a přesnost, tak může být i hezký. Souboje o čelo byly opravdu hezké, v týmu vládne vítězná atmosféra, jen nás trošku trápí tréninková morálka hráčů a hráček na pomezí A-týmu a Benjamins. Nasazení třetího útoku ale ukázalo, že v případě výpadku někoho ze stabilních členů je stále kde brát. Vedle slušné, byť ne zcela bezchybné obranné hry musíme vyzdvihnout brankáře Klementa, který nám dává v každém zápase šanci na vítězství.“

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je čtvrtek 7. 7. 2022
Svátek slaví Bohuslava