-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

B-tým se představil v Sezimově Ústí
30.10. 2014
Omlazená sestava B-týmu se v tradičně prochladlé hale střetla nejprve s týmem SK JeMoBu. Dobrý pohyb a přesně zakončené kombinace Hipposu znamenaly rozdrcení soupeře poměrem 15:1. Jako druhý se Hipposu postavil tým Tábora. Proti silnému celku již Hipposu chyběla kvalita v útoku a obrané chyby znamenaly prohru 0:3.

Hippos Žďár n. S. – SK JeMoBu 15:1 (5:1, 5:0, 5:0)

Hippos na turnaj přivezl v devítičlenné sestavě v poli hned čtyři juniory. Do obrany se postavili klasicky bratři Kafkové a obětovat se musel i jinak útočník Holcman. Na pravém křídle v první formaci s matadory Imramovským a Řádkem pak působil Šimka. Hned po první minutě hry dostal Hippos možnost přesilovky. Útočná snaha druhé formace ale vyzněla gólově naprázdno a poté ani první pětka se prosadit nedokázala. Hippos tedy musel ukázat umění ve hře 5 na 5. Střelecky se Hippos proti málo pohyblivému soupeři probudil v minutě šesté. A šlo zejména o představení trojice Imramovský, Šimka, Vábek. Již v první třetině si totiž každý z těchto připsal do statistik dva body. Branky Žďáru padaly většinou z dobře kombinačně vyřešených protiútoků, ke kterým se soupeř nestíhal vracet. Po první třetině tak svítilo skóre 5:1 pro Hippos, když soupeř korigoval tečovanou střelou. Za Hippos se trefili dvakrát Imramovský a Vábek a k nim jednou Šimka.

Hippos se nechtěl nechat ukolébat nadějným vedením jako v mnoha minulých utkáních a dále svým pohybem a útočnou přesností dominoval zápasu. Navíc do své svatyně již Veselský další střelu nepustil a góly padaly pouze do té soupeřovy. A i ve druhé třetině to byli pouze tři střelci. Kolonku zápisu postupně vyplnili opět dvakrát Šimka, dvakrát Vábek a jednou Imramovský. Tihle si to mezi sebou střelecky rozdávali, jako by před zápasem proběhl nějaký hec, leč neproběhl. Postupem zápasu začal soupeř situaci snášet stále méně a objevovaly se tradiční nefér a nebezpečné zákroky. Možností, jak tyto střety zmírnit, bylo dostat se ze soubojů ještě dříve, než může nějaký vzniknout a to rychlým posouváním míčků od hole. Hipposu se tak dařilo v mnoha případech ohrožení předcházet a po druhé třetině bylo výsledkem uspokojivé skóre 10:1.

Ani ve třetí třetině se obraz hry neměnil. Přibývající nebezpečné zákroky soupeře, přibývající branky Hipposu. Na začátku třetí části se konečně Hippos trefil i v přesilovce, když snadnou pozicí nepohrdnul po pasu Imramovského Šimka. V gólovém přídělu pokračoval hned v dalším střídání Vábek po pasu svého dvorního nahrávače Kepky. Krásnou kombinaci tří čísel v kolonkách branek v zápise přerušil „sobecky“ kapitán Řádek, když si neodpustil branku bekhendovým blafákem po svém sólu. Vlak se vrátil do svých kolejí a poslední dvě branky měli na starosti Šimka s Imramovským. Na jasném vítězství bylo překvapivé zejména představení jinak nestřelců Vábka a Šimky. Oba dva ale stejně bodově předběhl lišák Imramovský, který nezištně kromě čtyř branek nasbíral i čtyři asistence. Jinak výsledek dobře ukazuje na úskalí průběžných tabulek nižších soutěží. Když JeMoBu, před zápasem druhý celek soutěže, může prohrát 1:15 s Hipposem, toho času třetím týmem.

Branky: Šimka 5, Vábek 5, Imramovský 4, Řádek. Asistence: Imramovský 4, Kepka 3, Šimka 2, Řádek 2, Holcman.

Hippos Žďár n. S. – 1. FBK Tábor 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Druhý zápas ze znalosti soupeře měl být a i byl jiným kafem. Tábor, hrající na tři pětky a mající ve svém středu dvojníka Jakuba Koháka a Rudy z Ostravy zároveň, byl již pro Hippos těžkým oříškem. Od úvodu bylo jasné, že bez přesných a rychlých kombinací a síly v osobních soubojích se bodovat nebude. První minuty patřily Táboru, který si vypracoval několik šancí. Naproti tomu rozehrávka Hipposu i díky pohybu útočníků soupeře vázla a na polovinu Tábora se dostával Žďár těžko a jen na krátké chvíle. První branku inkasoval Hippos po náhodném odrazu. Hráč soupeře hledal od mantinelu spoluhráče na středu. Nahrávka nebyla přesná, ovšem škrtla o Imramovského hokejku a díky tomu se nakonec odrazila přesně k cíli. Z pozice na středu již táborský Dvořák neměl problém přesně zakončit. Hra se v první třetině příliš neměnila a více se hrálo kolem branky Žďáru. Bohužel jednu z několika rozehrávek v tomto zápase pokazil Roman Kafka a nabídnutou výhodu soupeř přetavil ve druhý gól.

Úkolem Hipposu bylo nacházet recept na překonání napadajících útočníků soupeře a zavezení míčku na útočnou polovinu. Občas se situaci povedlo vyřešit delším vyhozením po křídle, ovšem ohrožení branky Tábora nebylo stále příliš časté. Osobní souboje se sice dařilo lépe ustát, ale jako by oproti prvnímu zápasu byli útoční hráči nervózní a dávali si nahrávky na paty, na obsazené hráče a naslepo. To ke gólu vést nemohlo, naštěstí se Hippos zlepšil i v obraně a v této části žádnou branku nepropustil. Za zmínku stojí pouze vyloučení Řádka s táborským Vodrážkou za vzájemné pošťuchování u mantinelu. Ani jeden z týmů však nabídnutou výhodu hry 4 na 4 nevyužil.

Ve třetí části měla začít snaha o vyrovnání, ale místo toho Hippos obdržel další branku. Vábek bránil od hráče na středu spíše nahrávku k mantinelu než střelu. Soupeř se ovšem vystřelit nebál a trefil přesně k tyči. Branka Tábora zůstala dál i přes narůstající snahu Hipposu zakletá a tentokrát to na body nestačilo. Nezbývá než si vyčkat na odvetu.
Sestava: Veselský, Kafka Ri., Kafka Ro., Holcman, Šimka, Řádek, Imramovský, Kepka, Smolík, Vábek.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je čtvrtek 7. 7. 2022
Svátek slaví Bohuslava