-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Starší žáci v domácí hale na výbornou
20.10.2014
Podruhé v sezoně se oba týmy starších žáků Hipposu představily v domácí hale. Výborný herní výkon A-týmu se odrazil na výsledcích, tedy výhře 15:2 nad Bystřicí nad Pernštejnem a remíze 2:2 s dosud suverénní Světlou nad Sázavou. Benjamins taktéž předváděli svoje maximum a zaslouženě dosáhli na první body po výhře 8:7 nad Bystřicí. V jejich druhém zápase koncentrace opadla a museli přijmout prohru 1:10 proti Brodu.

Hippos Žďár n. S. – ASK Bystřice n. P. 15:2 (3:1, 5:1, 7:0)

Zřejmě nejsilnější možná sestava starších žáků byla na turnaj řádně nabuzena, jelikož vrcholem turnaje měl být souboj o dočasné čelo tabulky s týmem Světlé nad Sázavou. V prvním zápase s Bystřicí byla sice od začátku vidět herní převaha Žďáru, ale koncovka nebyla ještě ideální. Hippos se sice trefil hned při druhém střídání, když zajíček Ušák dorazil střelu Svobody, ale na další gólový zápis se díky nepřesnostem v útočné fázi čekalo „dlouhých“ šest minut. Z ostrého úhlu soupeřova rohu to na začátku osmé minuty zkusil Macháček a golmanka hostí se nechala zaskočit, míček si srazila do branky sama. Že Hippos neměl utkání ještě pod kontrolou, se ukázalo hned v zápětí. Martina Ušáková chtěla doběhnutý míček v obraně vrátit zpátky dopředu po lajně. Tento míč si ale Bystřice vybojovala na Kubovi Svobodovi zpátky a snížila na 2:1. Ihned po buly ale Kraus vystihl rozehrávku Bystřice a svůj úprk na branku s přehledem zakončil.

Hippos se postupem času rozehrával a začal zpřesňovat zejména nahrávky v útočných situacích 3 na 2. Odražené balonky si dokázal vybojovat zpět a při zakončení útočníci získávali potřebnou trpělivost a přehled. Po čtyřech minutách měla šance v útočném pásmu druhá lajna, gólově se prosadila ale až po střídání pětka první. Konkrétně Neubauer po nahrávce Macháčka. O dvě minuty později si nechal Paseka trestuhodně utéct útočníka soupeře, čímž zapříčinil opětovné snížení skóre. Bylo to ale snížení poslední a mohla začít velká útočná jízda Hipposu. Kombinační akce kolem branky soupeře skončila v deváté minutě třetiny doklepnutím Obrdlíka do prázdné branky. Pak se do hry vložila Martinka Ušákovic. Byť sychravý podzim, tak zřejmě na ni přišlo jaro a za oběť si vybrala chlapce ze soupeřova týmu. Nejprve ho láskyplně objala, a když ten se snažil z chomoutu uniknout, uštědřila mu přísnou sekeru přes hokejku. Na probíhající námluvy se již nemohli dívat ani rozhodčí Kos se Zerákem a Martinku museli nechat vychladnout na trestné za přílišné uhánění chlapců. Hipposu toto náramně prospělo a v oslabení vsítil dvě branky. Nejprve Obrdlík po pravé lajně utekl soupeřům a sólo zakončil ranou do šibenice. Poté svoji techniku předvedl Kraus a po obejití dvou soupeřů předložil v situaci 2 na 0 Macháčkovi, který měl snadnou pozici. Tečku za druhou třetinou udělal krásným vyjetím z rohu Janek Ušák, když si forhendem navedl míček na střed, zvedl hlavu a trefil přesně. Koktavá v brance Bystřice se sice snažila dělat všelijaké efektní zákroky, nikoliv však efektivní.

Hippos již utkání naprosto ovládal a i přesnost v zakončení se dostavovala. Vypadalo to na ideální přípravu na druhý těžký zápas. Gólový účet třetí části otevřela gólmanka hostí, když si naše nahození z rohu opět nešťastně srazila do branky. Správný pohyb centra ukázal poté Ušák, když si pro míček ze soupeřova rohu sběhl až k mantinelu, odkud trefil přesně a dovršil hattrick. Tři branky se o chvilku později povedly i Obrdlíkovi, který míček do branky propasíroval z ostrého úhlu kolem první tyče. O pár vteřin později čekala první branka v utkání i na Kubu Svobodu, který předvedl nadšeným divákům bekhendový blafák. Osm minut před koncem utkání vstřelil Hippos již třináctý gól, když Kuneš zachytil vyhození hostů, navedl si míček na střed a svojí ranou nedal Ivance Koktavé šanci. Jako by hráči Bystřice závěr utkání již je dohrávali a útočné představení Hipposu tak stále trvalo. Čtvrtá branka Obrdlíka v utkání nebyla z těch nejkrásnějších, ale i tak se počítala. Výsledné skóre se zastavilo z pohledu Hipposu na patnáctce, když si hattrick po rozehrávce z rohu vystřelil od mantinelu i Jirka Kraus. Začátek utkání nebyl z naší strany nejlepší, ale postupně začal Hippos zápas ovládat a Bystřice odcházela zřejmě i psychicky. Mohlo se jít na Světlou.

Branky: Obrdlík 4, Ušák 3, Kraus 3, Neubauer, Kuneš, Svoboda, Macháček. Asistence: Svoboda 4, Macháček 3, Ušák 2, Paseka, Kraus.

Hippos Žďár n. S. – Sklo Bohemia Světlá n. S. 2:2 (1:0, 0:1, 1:1)

Dosud neporažený soupeř, který dokázal porazit před dvěma týdny i dosud suverénní Nové Město na Moravě, měl být pro Žďár opravdovou zkouškou schopností. Již před zápasem proběhly různé hecířské manévry od kouče Roseckého. Hippos byl správně naladěn, bylo to vidět i na nástupu alá A-tým.

Od začátku naprosto jiné utkání než proti Bystřici bylo bojem o každý metr plochy a nabuzený Hippos se ukázal soupeři jako více než vyrovnaný protivník. Výkon Žďáru v tomto utkání opravdu odpovídal týmu, bojujícímu o první příčku a souboj strhnul i početné fandící domácí publikum. Tím spíše, když se jako první dočkal branky právě Hippos. Kombinace u mantinelu přivedla míček od Cisárika k Macháčkovi a Freddie poslal v sedmé minutě hrochy do vedení. Oba týmy se prezentovali také velmi pozornými obranami v čele s ještě lepšími gólmany. Dá se říci, že vítězila defenziva nad ofenzivou, byť oba týmy produkovaly kvalitní útočnou hru. Změnu skóre nezpůsobila ani přesilovka Hipposu a třetina skončila 1:0.

I ve druhé třetině dominoval hře důraz obou obran na brankovišti a Hippos stále držel nadějné vedení. Soupeři toto nebylo příjemné a hra se stále více přitvrzovala, zejména drobné fauly hokejkou byly způsobeny přemírou snahy obou týmů. Od poloviny této části jako by na Hippos začala doléhat možnost dobrého výsledku. Přibývaly nepřesnosti a zbrklé odevzdávání balonku. Světlá se dostávala do tempa a ohrožovala naši branku stále častěji. Udeřilo však z brejkové situace, když se nechal obránce Hipposu prohodit a dva útočníci Světlé si se situací dokázali poradit. Klement v brance si při zákroku na míč sáhl, ale ten i tak doputoval za jeho záda. Vzhledem k výkonu nebylo třeba po druhé třetině věšet hlavu. Hippos byl dobře útočně naladěn a fungovala i defenziva.

Velkou psychickou ránu ale uštědřila Žďáru Světlá hned na začátku třetí části. Soupeř dokázal otočit utkání po sedmi vteřinách hry, jako by naši hráči byli myšlenkami ještě na přestávce. Žáci museli ukázat velkou morální sílu, aby se utkání nezlomilo natrvalo. S nabráním sil na další útočné snahy pomáhalo Hipposu i neúnavné publikum. Šance domácích se objevovaly stále častěji a s přibývajícím časem volaly situace po srovnání. Obrovské nadšení vypuklo v hale dvě a půl minuty před koncem. Po standardní situaci v rohu soupeře míč putoval k Martině Ušákové a ta jej poslala na bratra, který se postaral o vyrovnání. Vzhledem ke kvalitě soupeře byl pokyn jednoduchý, udržet stav za každou cenu a to se také povedlo. Hippos tak jako první v historii florbalu sebral body skvělému týmu starších žáků ze Světlé. Je třeba pochválit každého člena hroší sestavy za skvělou práci. Ovšem stále platí, že na další body proti tomuto soupeři bude třeba předvést stejně kvalitní výkon jako v tomto zápase, což bude velmi náročný úkol.

Branky: Macháček, Ušák. Asistence: Cisárik, Ušáková.

Sestava Hipposu: Klement - Cisárik, Kuneš (C), Ušáková, Paseka - Neubauer, Kraus (A), Macháček, Obrdlík, Ušák, Svoboda.Hippos Žďár n. S. Benjamins – ASK Bystřice n. P. 8:7 (2:2, 3:1, 3:4)

První zápas na turnaji absolvovali Benjamins proti Bystřici, která určitě chtěla domů přivést alespoň 3 body, když v prvním zápase utrpěla debakl od áčka Hipposu. Situaci našim mladíkům navíc komplikoval fakt, že bohdalovská čtyřka měla dorazit až kolem dvanácté hodiny, tedy v polovině zápasu. Hráči Benjamins ale od úvodu utkání dali naprosto zapomenout na herně nevydařený turnaj před 14 dny a prezentovali se jako zkušený tým, hrající jednoduše a účelně. Dobrá práce obránců Nováka a Pelikána, kteří i přes nepřetržitý pobyt na hřišti s přehledem zastavovali útoky soupeře, byla základem pro dobrý výsledek. Útočné snahy Hipposu měly v první třetině dva úspěchy. Nejprve poklidil do branky nahrávku Toma Hrubého špílmachr Rous. O pár minut později zvyšoval na překvapivých 2:0 Ondra Hromádka, když dokonal neúspěšnou práci Hrubého při skórování. Bystřice však zvládla do konce první třetiny skóre srovnat. Obě branky byly zřejmým důsledkem pomalu přicházející únavy a pomalejším přístupem k útočícím hráčům soupeře.

Na začátku druhé části se odehrávala přesilová hra Benjamins, kterou i přes vytvořené šance nedokázali hroši využít. Hippos i dále hrál na šest lidí v poli a úbytek sil se poté projevil i při bránění. Lukáš Novák nestačil na unikajícího soupeře a musel přerušit akci sekerou. Soupeř, konkrétně jeho nejlepší hráč Patrik Polách, nařízené trestné střílení zvládl úspěšně blafákem do levé strany. Že byli Benjamins tentokrát ve formě ukázal následující neuvěřitelný obrat skóre. Nejprve srovnal Hromádka po nahrávce Rouse. Poté Matěj Pelikán zblokoval útok Bystřice, posunul na Rouse, který po pár krocích zavěsil do branky soupeře. O dvě branky odskočil Hippos krátce před koncem třetiny, když Tom Hrubý dostal čas na dvě dorážky a tu druhou již proměnil.

Bohdalovské posily, které přijely krátce po polovině utkání, byly jistě stavem překvapeny. A brankostroji Benjamins nebyl konec. Na úvod poslední části se totiž trefil opět Rous. Ondra Hromádka potom zakončil krásnou akci, když mu nádhernou nahrávku ze středu hřiště při brejku předložil Tom Hrubý. Slovo si poté vzal kapitán Bystřice, který z otočky snížil na 7:4. Pět minut před koncem vrátil čtyřgólový náskok Hipposu rovněž čtyřgólový střelec Rous po nahrávce Míši Krčála. Mohl si tak křiknout na taktéž čtyřikrát skórujícího Dana Obrdlíka z prvního zápasu. Jako by ale Bystřici někdo polil živou vodou. Najednou byli její hráči všude a Benjamins nevěděli, co si s tím počít. Dlouhé závary na naší půlce vedly postupně ke snížení až na rozdíl jediné branky. K prvním bodům zbývalo Benjamínkům ještě ubránit velmi dlouhou poslední minutu. S tím si Hippos nakonec zkušeně poradil a mohlo se tak naskákat na golmana Toma Růžičku. Věříme, že tyto body nebyly v sezoně pro Benjamins jedinými.

Branky: Rous 4, Hromádka 3, Hrubý. Asistence: Hrubý 3, Pelikán 2, Hromádka, Rous, Krčál Mi.
Hippos Žďár n. S. Benjamins – Sokol ED Havl. Brod 1:10 (1:2, 0:3, 0:5)

Nabuzený Havl. Brod v předchozím utkání na turnaji jen těsně nedosáhl na body proti silné Světlé a tentokrát byl rozhodnut si všechny body jasně vybojovat. První lajna Benjamins ještě nestihla přehodit na vyšší rychlostní stupeň a Růžička musel lovit míček ze sítě po dorážce útočníka Brodu. Ve třetí minutě vyloučil jihlavský rozhodčí Hippos za špatné střídání. Nutno říct, že toto bylo nejpřísnější vyloučení za příliš mnoho hráčů v poli, jaké kdy měl možnost vidět kouč domácích Vábek. Benjaminy to zřejmě zdravě naštvalo a po ubráněném oslabení dokonce náš první útok po krásné akci srovnal skóre. Třetina však díky velké smůle remízou neskončila. Tom Hrubý totiž měl při bránění u tyčky tak šikovně nastavenou hůl, že se o ni nahrávka soupeře zpoza branky odrazila přímo do hipposácké šibenice.

Dobrou polovinu druhé části se opět mladíci Hipposu drželi na dostřel, ovšem bylo zřejmé, že tento stav nemůže trvat věčně. Přispěli k tomu dva fakty – jednak odešel do té doby neutuchající fanda Jiří Kraus st., jednak nabuzení draci z Brodu přidali třetí branku mezi nohama Růžičky. Poté si dvakrát svůj prostor před brankou našel brodský dravý mladík Dibelka a dvěma dorážkami ze vzduchu zaokrouhlil skóre na 1:5.

V poslední třetině jako by Benjamins ztratily další část koncentrace a sil a do branky Hipposu přistála hned pětice branek. Nejprve soupeř zdatně vyřešil situaci 2 na 1. Další střela Brodu skončila v síti Hipposu po zvláštním odrazu po zákroku Růžičky. Čím dál těší závary kolem branky Benjamins logicky ústily v další branky. Výsledný příděl se zastavil na desítce, což ovšem Bejamins příliš nevadilo, neboť hlavním zážitkem dne zůstane vydřená výhra nad Bystřicí.

Branka: Krčál Mi. Asistence: Rous.

Sestava Benjamins: Růžička - Boháček Jiří, Boháček Filip, Pelikán, Novák – Hromádka (A), Hrubý, Krčál Lukáš, Krčál Michal, Meduňa, Rous (C).

Hodnocení kouče domácích: „Možná trochu v euforii, ale shrnu výsledky celé mladší mládeže: dokazujeme, že ve všech kategoriích patříme mezi špičku na Vysočině. Může za to neutuchající a koncepční práce všech trenérů. Na začátku sezóny jsem byl osočen, že jsem z mládeže Hipposu udělal zájmový kroužek, který nemá se sportovním oddílem nic společného. To si myslím, že bylo krátkozraké hodnocení. Žádná naše kategorie nemá (zatím) velké propady, naopak, jsme jediní, kteří mají takovou výkonnost ve všech věkových kategoriích. A to potěší. A k výkonům našich starších žáků doma? Jde vidět, že když se A-tým koncentruje, tak může jít docela daleko. Benjamins pak vytváří novou skvělou partu, na které se může v letech následujících stavět. Těšíme se na další turnaj, kde bude pouze A-tým, a který bude převelice těsný, budeme hrát jak s Novým Městem, tak se Světlou. Tam se ukáže, jak na tom jsme doopravdy.“

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek slaví Matouš