-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Junioři za tři body
21.10. 2014
Další turnaj juniorů se konal v Třeboni. Nepříjemně brzké vstávání na šestou a pouze 8 hráčů do pole omezoval Hippos, přesto se dá tvrdit, že byl turnaj úspěšný.

Fk Santos Třeboň - Hippos Žďár nad Sázavou 6:8 (0:1, 4:2, 2:5)

První zápas jsme sehráli proti domácí Třeboni, poslednímu celku tabulky. Přesto se domácí cítili jistě díky podpoře celých 12 diváků. První třetina byla z pohledu Hipposu velmi dobrá. Věděli jsme, že v osmi lidech nemůžeme hrát zápas nahoru dolů, a tak jsme zodpovědně drželi balonek na svých hokejkách a bránili v kompaktním, téměř statickém bloku. V osmé minutě jsme po zákroku na Kafku (Ri) dostali výhodu přesilové hry. Ta byla sehrána ukázkově. Ve správném okamžiku Kafka (Ri) zrychlil hru a Halm se nemýlil. Po první třetině jsme tedy byli spokojeni.

Hru do druhé třetiny nebylo třeba měnit a odměnou nám byl druhý gól v síti domácích. Tentokrát nahrával Halm a Kafka (Ri) zakončoval. Po tomto gólu bohužel Hippos ztratil plnou koncentraci. Na snížení domácích ještě stihl odpovědět Halm po přihrávce Šimky, ale do konce třetiny soupeř udeřil ještě třikrát. Výsledek 4:3 pro domácí tak svítil na tabuli při druhé přestávce.

Do třetí třetiny jsme vstupovali nahecovaní a odhodlaní zápas otočit. O vyrovnání se již po 14 vteřinách Halm. Přihrával kdo jiný než Richard Kafka. Po dalších dvou minutách Hippos využil rychlého rozehrání standartní situace. Peříček posunul na Kostečku, který stihl vystřelit, ještě než domácí brankař postřehl, že bylo rozehráno. Hubené vedení o jeden gól nám vydrželo pouze minutu a tak bylo opět srovnáno. Na hráčích Hipposu byla jasně vidět touha zvítězit, která byla nakonec rozhodující. Nejprve vypíchl neúnavný Halm rozehrávku soupeře a poslal brankaře na párek. Poté Hippos zajímavě rozehrál volný úder z poloviny hřiště. Halm s Kafkou (Ro) to ale vyřešili skvěle, když Kafka vymetl pavučiny v pravém horním rohu brány. Poté Kafka našel výstavní zadovkou Šimku před bránou, který nekompromisně poklidil balon do brány. Na konečných 6:8 ještě upravil soupeř po neskutečném námazu Halma.

Góly: Halm 4, Kafka Ri, Kafka Ro, Kostečka, Šimka. Asistence: Kafka Ri 3, Halm 2, Šimka, Petříček.

Hodnocení: Z našeho pohledu povedený zápas, krom nepříliš povedené druhé třetiny. Proti Třeboni byly 3 body jasným cílem a to jsme také splnili.

Vsuvka: Přestávku mezi zápasy jsme využili k utužení kolektivu. Při hraní počítačové hry FIFA panovala velmi dobrá nálada, především díky vysokým prohrám Richarda Kafky, který dostával latu i od hráčů, kteří drželi gamepad poprvé.

Hippos Žďár nad Sázavou - FBC UNITED České Budějovice 7:9 (0:3, 3:3, 4:3)

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti doposud neporaženému týmu z Českých Budějovic. Změna pokřiku a dobrá nálada z přestávky zvyšovala touhu bodovat v tomto utkání. Vstup do zápasu nám ale hrubě nevyšel. Za první třetinu a začátek druhé musel Tonar 5x lovit balonek ze sítě. Branky padly z podobných situací, buď máza od obránce, nebo nezachycená křižná přihrávka centrem. Proto následovala krátká porada za účelem zvýšení agresivity při osobních soubojích. Důrazná hra Hipposu dělala UNITED mnohem větší problémy a Hippos se konečně začal dostávat do šancí. Naši první velkou šanci Dočekala zastavil faul ve vyložené střelecké pozici. Nařízené trestné střílení neproměnil Halm. Nicméně zákrok brankáře byl velmi dikutabilní. Halm udělal rychlou kličku do forehandu a stačilo poklidit míček do odkryté branky, brankař United ale "Helmíka" podrazil a tak míček neškodně odjel do rohu. Následující přesilovka Hipposu trvala jen minutu. Petříček dobře zachytil nepovedené vyhození Budějovic a střelou pod ruku brankaře nastartoval tým k mnohem lepšímu výkonu. Od této branky byl Hippos lepším týmem a i přes značnou únavu jsme pohybem našeho soupeře jasně převyšovali. Soupeř jednou udeřil, ale na to reagoval Kafka (Ri) dvěma přesnými zásahy. Po druhé třetině tak byl rozdíl 3 branky ve prospěch Budějovic.

Přestávku jsme využili k odpočinku a motivaci celého týmu. Cítili jsme, že zápas není ztracený. Třetí třetina byla z našeho pohledu nejlepší z celého turnaje. Nejprve snížil na rozdíl dvou branek Petříček po přihrávce Dočekala. Soupeř dokázal rychle zareagovat a také udeřil. V sedmé minutě nám soupeř nabídnul druhou přesilovku utkání. Ta trvala opět jen minutu, když po Kafkově přihrávce (Ri) dokázal Petříček i pod tlakem udržet míček a poté propálil soupeřova brankaře. Bohužel i na tuto branku dokázal soupeř 4 minuty před konce reagovat a zdálo se, že Hippos již nenajde síly k zvrácení tříbrankového manka. Opak byl pravdou. Nejprve našel Kafka (Ri) přes celé hřiště Halma, který vymíchal brankáře jak bábovku Ládi Hrušky a poté připravil jednoduchou situaci Petříčkovi, který snížil na rozdíl jediné branky. Následoval timeout Hipposu. Dvě minuty, to byl čas, který měl Hippos na snížení. Další motivace, další pokřik, to byla náplň timeoutu Hipposu. Zcela prázdná hala očekávala dramatickou koncovku. Hippos to zkoušel v šesti. Soupeř se ale uzavřel do dobře organizovaného bloku kolem brány a tak nám dovolil pouze pár střel z dálky. 20 sekund před koncem navíc zachytil naši rozehrávku a pečetil skóre na konečných 7:9. Po více než sezoně tak Hippos dostal branku do prázdné při power-play a místo již ohrané prohry o jediný gól byla prohra o dva.

Góly: Petříček 4, Kafka Ri 2, Halm. Asistence: Kafka Ri 2, Halm 2, Dočekal.

Sestava: Tonar, Kostečka, Kafka Ri, Kafka Ro, Petříček, Halm, Šimka, Dočekal, Brejcha.
Hodnocení: I přes tragický vstup do utkání jsme dokázali, že i proti silnému týmu Českých Budějovic se dá hrát vyrovnaná partie. V osmi lidech do pole jsme i po náročném prvním utkání dokázali pozlobit lídra a všichni hráči zaslouží pochvalu za snahu i při nepříznivém stavu 0:5. Nemyslím si, že někdo očekával takovou koncovku i trenér Budějovic byl překvapený, jak jsme se dokázali zvednout a zcela jistě se obával ztráty bodů. Je také potřeba pochválit využívání přesilovek, ze tří možností jsme třikrát skórovali. Navíc jsme za celý turnaj hráli dostatečně disciplinovaně a ani jednou jsme soupeři nenabídli početní výhodu.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 23. 4. 2019
Svátek slaví Vojtěch

V našem klubu to je:
  • Haman Vojtěch
  • Pátek Vojtěch
  • Staněk Vojtěch