-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Béčko uhrálo v Týnu 4 body
14.10. 2014
Rezervní tým Hipposu, který tentokrát postrádal tahouny Staňka s Imramovským, bojoval o víkendu o body v dalekém Týnu nad Vltavou. Výhra 7:2 nad béčkem Strakonic a remíza 7:7 se Spartakem Kaplice znamenaly pro Hippos 4 body do tabulky.

Hippos Žďár n. S. B – FBC Strakonice B 7:2 (0:1, 2:0, 5:1)

V prvním zápase se odehrála odveta úvodního utkání soutěže mezi B-týmy Hipposu a Strakonic. V prvním vzájemném utkání Hippos nakonec přesvědčivě zvítězil 7:1 a nic jiného než 3 body si nepřipouštěl ani tentokrát. Úvodní minuty byly ve znamení oťukávání a sehrávání žďárského týmu. Krátké hřiště nahrávalo spíše nastřelováným míčkům na branku než tvořivé kombinační hře. I přesto držel Hippos o něco déle míček na svých holích a snažil se o konstruktivnější rozehru. Tak dlouho se ale Hippos nemohl dostat k přesnému zakončení, až se ujala šance Strakonic těsně před první sirénou.

Bylo evidentní, že pokud si sestava Hipposu začne více a lépe přihrávat, pak nebude mít problém dostat se do šancí. O srovnání skóre se tak ve třetí minutě postaral Turinský, kterému nahrával Kepka. Stále pokračující nepřesnosti a zbytečné ztráty míčků znamenaly relativně setrvání nerozhodného skóre. Až dvě minuty před koncem prostřední části poslal Hippos do vedení kapitán Řádek po nahrávce Turinského. Pár vteřin před sirénou se soupeř dopustil nedovoleného vrážení a třetí třetina tak začínala přesilovkou Hipposu.

Přesilová hra, byť hraná kombinačně na polovině soupeře, branku nepřinesla. Po ní ovšem Hipposu zatrnulo, když došlo na opětovné srovnání skóre z holí Strakonic. To ale Hippos zdravě nakoplo a vědom si své již viditelné převahy, začal se konečně prosazovat i brankově. Nejprve Kepka po přihrávce Kafky. Dalších 20 vteřin po buly přidal branku i druhý útok, konkrétně Smolík po asistenci Obrdlíka. Pozici Hipposu ulehčilo i další vyloučení Strakonic, tentokráte za sekání. Přesilovka Hipposu napodruhé vyšla, přičemž tím, kdo zajistil Žďáru tříbrankový náskok, byl Tomáš Dvořák. Poté na chvíli střelecké hody utichly, aby se Hippos znovu ozval 2 minuty před koncem. Nejprve Kafka zužitkoval přesnou střelou své sólo, poté završil brankový účet Kepka. Hippos si díky zlepšenému výkonu ve druhé polovině utkání zajistil 3 body a mohl se připravovat na další utkání. Golman Mifka sice opět nedosáhl na čisté konto, ovšem v mnoha situacích tým výrazně podržel a nastartoval k výhře.

Branky: Kepka 2, Turinský, Řádek, Smolík, Dvořák, Kafka. Asistence: Kafka 2, Turinský 2, Obrdlík, Kepka.

Hippos Žďár n. S. B – FBC Spartak Kaplice 7:7 (5:2, 1:1, 1:4)

Druhý zápas s týmem Spartak Kaplice měl být a i byl tím složitějším. Soupeř zejména při útočných snahách nešetří pohybem a důrazem zejména v prostoru kolem branky. Hned první střídání přetavily obě útočné formace Žďáru v branky. Nejprve se trefil Kepka za asistence Řádka, poté Smolík, kterému nahrával Moravec. Velkou radost Žďáru přerušila téměř okamžitá snižující branka soupeře. Hráči Hippou ale byli schopni v začátku zápasu dále dobře kombinovat a přehrávat nejistou obranu protivníka. Dařila se i koncovka, výsledkem čehož bylo postupné navyšování skóre až na 5:1 pro Hippos. Trefili se postupně Dvořák, Kafka a podruhé Kepka. Zdálo se, že zápas již nejde ztratit. Patnáct vteřin před sirénou, ale začal soupeř nenápadnou stíhací jízdu druhou brankou v naší síti.

Nedůraz před naší brankou a laciné ztráty míčku dávaly soupeři velké příležitosti ke skórování. Již po minutě druhé části přišlo další snížení na rozdíl dvou branek. Ve druhé třetině se objevily dva tresty za hru rukou. Nejprve šel na trestnou hráč soupeře, který tak zastavil míček, směřující z rohu do brankoviště. Je velká škoda, že zrovna tento přestupek nedokázal Hippos potrestat. Stejný trest následoval i za ruku Turinského na druhé straně. Hippos bránil zodpovědně a byl schopen i chvíli držet míč na polovině soupeře. Pokračovalo se tedy dále 5 na 5 a ve dvanácté minutě odčinil Turinský své vyloučení brankou na 6:3. Následovalo však vyloučení Řádka za sekání. Žďár si však s tímto poradil stejně jako v prvním případě a stále ještě s dostatečným náskokem mohl vstoupit do poslední části.

Třetí třetina byla ještě více ukázkou laciných ztrát míčků a nedůrazu kolem vlastní branky, za což přišel zákonitý trest. Dvě branky ve třetí a páté minutě přiblížily kaplický Spartak na rozdíl jediného gólu. Dorážení v těsné blízkosti našeho golmana stálo za srovnávací brankou. Dvořák, zvyklý na tvrdou obranu vlastního brankáře, zřejmě již za hranicí pravidel odstrkoval útočníka soupeře od golmana Veselského, za což vyfasoval dvouminutový trest. Soupeř měl navíc možnost rozehrávky na hranici našeho velkého brankoviště. Byť se rozehrávka nepovedla, míč se odrazil k tyči, kde již číhal další hráč soupeře a ten měl již velmi snadnou pozici. Další minuty trávil Hippos v údivu nad tím, jak si mohl takto zkomplikovat dobře rozehraný zápas a nebyl schopen odpovědi. Rovných pět minut před koncem zápasu střílí Kaplice rozdílovou branku a Hipposu se body na hony vzdálily. Útočnou snahu Žďáru však ukázal Kafka, který z obrany po levé straně vyběhl dopředu a zvláštním odrazem o hůl blokujícího hráče poslal míček do šibenice. Byť se Hippos stále snažil o zisk všech bodů a do konce zápasu se držel, nic víc než tlak kolem branky soupeře již nevymyslel. Ze tří bodů, které měl Hippos po dvou třetinách na dosah ruky, tak byl jediný, zachráněný navíc v posledních minutách utkání.

Branky: Kepka 2, Kafka 2, Turinský, Smolík, Dvořák. Asistence: Moravec 3, Řádek, Smolík, Turinský, Drlík.
Sestava: Mifka, Veselský, Kafka Ri., Moravec, Drlík, Dvořák T., Turinský, Řádek, Kepka, Obrdlík, Smolík, Vábek.

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je čtvrtek 7. 7. 2022
Svátek slaví Bohuslava