-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Oba týmy strarších žáků se představily v Bystřici
6.10.2014
Na prvním turnaji ve Žďáře nad Sázavou podlehl tým starších starších žáků pouze Novému Městu na Moravě a mladší Benjamins se prezentovali velice sympatickými výkony proti zatím nevýrazné Bystřici n. P. a Havlíčkova Brodu. Na druhém turnaji se pak měla náročnost soupeřů otočit – vždyť Áčko hrálo proti domácí Bystřici, a pak si střihlo derby, Benjamins museli čelit vedle starších hipposáků i Orlům z Nového Města.

Letos už starší žáci nevystupují v roli otloukánka ligy, tu žel přejímají jejich mladší kolegové. Nicméně i tak se ukazuje, že jasnými favority zdaleka nejsou – vždyť již na prvním turnaji doma narazili na nováčka ligy, Orel Nové Město na Moravě, kdy prohráli 1:6. Navíc Nové Město na druhém turnaji nedostalo „čichnout“ od dalšího nováčka, Světlé nad Sázavou, se kterou prohrálo sice těsně, ale zcela zaslouženě 1:4.

Příčiny, proč jsou oba novicové výsledkově tak produktivní lze hledat v několika důvodech: tak především mají i na svůj věk velice narostlé hráče, vždyť nejvyšší z našeho týmu, např. takový Martin Paseka by svým vzrůstem zcela zapadl mezi sestavu takové Světlé. Navíc jsou hráči našich největších soupeřů i vyzrálí po stránce mentální, zkrátka ví, jak se hraje florbal. To někteří naši borci ani netuší. A byť spolu někteří hrají soutěžní utkání již několik sezón, tak i Nové Město či Světlá hrály jiné soutěže, neligové turnaje několik let. Navíc, což se od nováčků čeká, mají výrazné individuality, které vyčnívají nad zbytkem mančaftu, co je méně očekávatelné, tak je fakt, že oba týmy mají velice kvalitní trenérské vedení. Tak např. trenér žďárské mládeže považuje svého příjmenovce, Tomáše Roseckého, za nejnedocenějšího trenéra na Vysočině. Jak se mohly zdát na začátku ligy papírově slabší soupeři, tak nás s nimi čekají opravdu náročné utkání, do kterých Hippos určitě nebude vstupovat v pozici favorita.

Tím lépe pro naše kluky i holky. Což se ovšem nedá říct v pozici týmu Benjamins, na které bude čekat v soubojích s Novým Městem nebo právě Světlou dost hořkých pilulek.

ASK Bystřice n. P. – Hippos Žďár n. S. 4:11 (1:3, 1:4, 2:4)

Soupeř, od kterého jsme loni dostávali velice kruté porážky, se porážel doma vlastně sám. Jednak mu nedošel(-a) stabilní gólman(-ka), jednak nasadil na domácí prostředí pouze 2 pětky, navíc někteří v sestavě podávali spíše než florbalový výkon agresivní a nečestnou hru. To ale nemohlo Hippos vychýlit z koncentrace a hosté si šli jistě za svým. Víceméně nepouštěli domácí téměř k ničemu a od poloviny úvodní třetiny svoji výraznou převahu přetavili do gólového účtu. Činila se zejména třetí, „bohdalovská“ brázda ve složení Boháček Filip – Boháček Jiří – Krčál Michal, která zaznamenala díky důraznější hře před soupeřovou brankou 6 gólů. Nutno podotknout, že právě Jirka Boháček, který začal v Hipposu až letos, se činil. Vždyť toto bylo první utkání v Hipposu, ve kterém vstřelil gól. Vedle něj přidal hned další 3 a jasně ukazoval, že může být velice platným hráčem s tahem na branku. A to ještě borci z malebné vesničky směrem na Jihlavu neproměnili spoustu jiných příležitostí.

Trošku škoda je pak 4 obdržených gólů, které propadly brankářce Holemářové, která ale podala poměrně pěkný výkon. Katka se pro tuto sezónu s Hipposem loučí, neodolala vábení dorostenek z Jihlavy, a proto jí touto cestou přejeme spoustu zdaru a úspěšných zákroků a doufáme (a mnozí fanoušci si i přejí), že se v co nejbližší době vrátí mezi naši partu, jejíž nezanedbatelnou součástí byla rok a půl.

Branky: Boháček Jiří 4, Boháček Filip 2, Cisárik, Kraus, Obrdlík, Svoboda, Ušák. Asistence: Boháček Filip 2, Svoboda 2, Cisárik, Kraus, Krčál Michal, Kuneš.

Sestava Hipposu v 1. zápase: Holemářová – Cisárik, Kuneš (C), Paseka, Ušáková – Krčál Lukáš, Kraus, Macháček – Obrdlík, Ušák, Svoboda – Boháček Filip, Boháček Jiří, Krčál Michal.

Hippos Žďár n. S. - Hippos Žďár n. S. Benjamins 15:1 (6:0, 5:0, 4:1)

Žel je jasné, že kluci a holky, kteří spolu hrají třeba někteří 3 roky, navíc jsou mnohdy starší o 2-3 roky, tak by měli své mladší spoluhráče přehrát. Otázkou je pak jenom výše skóre. Tým benjamínků vznikl z vícero důvodů, ty zde rozebírány nebudou, ale určitě jím letos nebylo postavit dva stejně silné týmy, jako to chodí v mladších kategoriích. Nicméně je dobře, že se v druhém týmu dostane i na další kluky a holky, kteří by se do týmu starších žáků nedostali, popř. by tam byli na lavičce. Navíc do tohoto týmu patří zejm. mladší žáci, takže jejich propastně rozdílné výsledky lze brát s rezervou a útěchou, že „bude líp“.

Starší se do svého soupeře zakousli s chutí, vědoma si své převahy, i bez hráčů z Bohdalova, kteří jeli na fotbalový zápas do Nové Vsi. Proto si tradiční obránci postupně vyzkoušeli pozici na křídle, i díky tomuto si pak gólový úspěch připsal každý hráč Hipposu, vč. Martina Paseky, který dal poprvé gól za starší žáky. Dal dokonce hattrick a navíc to stihnul během první třetiny! Komu však přáli početní fanoušci nejvíce gól, tak tomu se to povedlo 3 minuty před koncem – obrovskou úlevu a navíc ohromnou radost zažila po dorážce střely Jirky Krause Martinka Ušáková. Poctivé děvče ze Slavíčkovi ulice dalo svůj první gól mezi staršími žáky, což kvitoval nejen kouč, ale i spoluhráči, spolužačka gólmanka Katka, diváci, mezi nimiž nejvíce rodiče Marti. Po zápase pak vedla protažení, a to v anglickém jazyce. Že by v budoucnu vedle gólů střádala i kredity na lékařské fakultě?

Branky Hipposu: Obrdlík 3, Paseka 3, Svoboda 2, Cisárik, Kraus, Kuneš, Macháček, Ušák, Ušáková, vlastní Růžička. Asistence: Kraus 2, Svoboda 2, Ušák 2, Cisárik, Obrdlík.

Branka Benjamins: Rous.

Sestava Hipposu v 2. zápase:
Holemářová – Cisárik, Kuneš (C), Paseka, Ušáková – Kraus, Macháček – Obrdlík, Ušák, Svoboda.

Hippos Žďár n. S. Benjamins – Orel Nové Město na Moravě 1:25 (0:4, 1:12, 0:9)

Že se dá držet i silnějšího soupeře, pokud je motivace, předvedli Benjamínci v následujícím utkání. Poctivým běháním a bráněním měli po první třetině šanci na slušný výsledek. Od druhé třetiny se pak jednalo o vraždění neviňátek, kluky i holku to už očividně nebavilo, protože prostě nestíhali skoro nic. Tomáš Růžička předvedl semtam velice slušný zákrok, přesto ještě potřebuje dospět tak, aby chytal i umístěnější střely a dokázal vyřešit situace v brankovišti. Obrana mu ale moc nepomáhala, vracela se velice toporně, navíc útok nedokázal vůbec podržet míček vepředu. Faktem je, že Nové Město nepodalo zas až tak přesvědčivý týmový výkon a výsledek ovlivnilo to, že se jeho 3 hráči prostě rozhodli, že si zastřílí. Nejvýraznější z nich byl Petr Svoboda (9+5), jemuž zdatně nahrával Filip Chalupa (3+9). A to jsou právě ti hráči, kteří vyhráli Novému Městu i minulé utkání s áčkem. Snad zdařilou eliminací těchto hráčů vede cesta k úspěchu v dalších utkání. Ale obecně se hraje velice obtížně proti hráčům o hlavu vyšším s 2-3 roky staršími.

Branka: Kršek vlastní.

Sestava Benjamins:
Růžička – Burian, Gabašová, Hromádka, Hrubý, Kudláček, Novák, Přibyl, Rous (C), Sochor, Toman.

Hodnocení trenéra: „A-tým podal stabilní výkon, ale nebýt kluků z Bohdalova, tak by první zápas byl asi vyrovnanější. Chtělo by to zapracovat na proměňování šancí, občas to vypadá, že kluci chtějí trénovat na své další povolání – topiči na Žďase. Žel jsem zklamaný z výkonu béčka, asi ho budeme muset více posílit na úkor áčka. Ale chybí tam základní herní návyky a co víc, vůbec nestíháme fyzicky, a to i hráči, kteří to již nějaký ten pátek hrají.“

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je čtvrtek 7. 7. 2022
Svátek slaví Bohuslava