-->
Florbalový oddíl Hippos Žďár nad Sázavou
Áčko|Béčko|Céčko|Junci|St.žáci|Ml.žáci|Elévové|Přípravka|Vše|Dotazy

Žďárští elévové nestačili pouze na brodské draky
30.9. 2014
První turnaj sezóny kategorie elévů přivítala žďárská hala Na Bouchalkách. Turnaje se zúčastnilo 6 sportovních klubů z Vysočiny, které vyslaly na palubovku celkem 10 družstev. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, kde každý tým čekaly 4 zápasy. Dále následovaly zápasy o umístění.

Žďárský Hippos přahlašuje tuto sezónu do soutěže 2 týmy – tým „červených“, který byl pro tentokrát složený z hráčů loňské přípravky, a tým „oranžových“, jehož základ tvořili hráči, kteří v kategorii elévů nastupovali již v loňské sezóně a další, kteří se již do červených nevešli.

Ve skupině A nastoupil ke svým zápasům oranžový tým pod vedením trenéra Víti Roseckého. V prvním utkání vyhráli hrošíci nad týmem jihlavských Lišáků těsně 2:1. Poté opět velmi těsným rozdílem porazili červené mužstvo Havlíčkova Brodu 3:2. Ve třetím zápase ve skupině oranžoví porazili 3:0 přibyslavský Juvenis a žďárský brankář David Neuer zaznamenal svůj první shot-out této sezóny. V posledním utkání ve skupině oranžoví překvapivě prohráli s bystřickým týmem Orlíků 2:5. I přes prohru v posledním zápase skončil oranžový Hippos na 1. místě ve skupině A díky lepšímu vzájemnému zápasu s brodskými Erupting Dragons červení.

Skupinu B si zahrál červený tým hrošíků pod vedením Dana Sochora. V prvním utkání narazili žďárští na bílý tým brodských draků. Do stavu 2:2 dokázali červení se soupeřem držet krok, ale v druhé polovině zápasu třikrát inkasovali a prohráli 2:5. V dalších zápasech se ale výkon červených rapidně zlepšil a ostatní soupeře v základní skupině jednoznačně přehráli (zejména pěknými akcemi se spoustou přihrávek a dobrou hrou v obraně). Nejprve zvítězili nad jihlavskými Vlčáky 7:2, ve třetím utkání si poradili s družstvem Okříšek jednoznačným výsledkem 10:2 a v posledním utkání skupiny B přehráli bystřické Zubříky 6:2. Ve skupině B skončil červený Hippos na 2. místě za suverénním bílým družstvem Havlíčkova Brodu, který neztratil ani bod.

Výsledky obou družstev Hipposu ve skupinách předurčily, že se v následujícím zápase o celkové umístění na turnaji utkají žďárská mužstva proti sobě. Již dopředu bylo jisté, že vítěz tohoto utkání si zahraje ve finále a poražený si zahraje utkání o celkové 3. místo.

Do žďárského derby nastoupil s velkým odhodláním především tým červených, který nic neponechal náhodě a výbornou hrou na útočné polovině oranžových se rychle ujal vedení 2:0 a i nadále nepolevoval ve svých útočných snahách. Tým červených v další fázi utkání dobře bránil, soupeře prakticky nepouštěl do blízkosti své branky a postupně navyšoval skóre až na konečných 6:0. Výbornou hru červených podpořila v brance Vendula Růžičková, která zcela zaslouženě vychytala svůj první shot-out sezóny. Červené tedy čekalo finále a oranžové souboj o 3. místo.

K posledním zápasům turnaje nastupovala obě žďárská družstva současně a jejich soupeři byla obě družstva havlíčkobrodských Erupting Dragons. Od začátku obou utkání vzaly otěže pevně do rukou oba týmy hostů a šly rychle do vedení. Na žďárských hráčích se začala projevovat únava a náskok brodských družstev narůstal. Hrošíci hráli špatně především v obraně a nedůsledným pokrýváním útočících hráčů před brankovištěm dávali soupeři další šance. Nakonec oranžový Hippos prohrál v souboji o 3. místo s bílým týmem draků 1:8 a červený Hippos podlehl ve finále červenému týmu draků 1:9.

Obě družstva žďárských elévů podala na domácím turnaji sympatický výkon, za což se jim odměnilo početné domácí publikum aplausem. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první turnaj sezóny, je do budoucna určitě ještě co zlepšovat. Ale hrošíci všechny předvedenou hrou potěšili a určitě v této sezóně neřekli poslední slovo a máme se na co těšit.

Navíc se v týmech objevily další nové tváře, zaujala např. Barča Hockeová, která jako jediná z Hipposu dokázala proniknout do prvních třech míst v doprovodných soutěží, byla druhá ve slalomu. V nájezdech pak skončil Martin Svatoň čtvrtý.

Sestava Hippos – červení: Růžičková Vendula - Hrubý Martin, Novák Ondřej, Partl Matěj, Přibylová Martina, Sekničková Nikola, Sochor Marek , Svatoň Martin (C). Kouč: Sochor Daniel.

Sestava Hippos – oranžoví: Neuer David - Frendl Vít, Hockeová Barbora, Klíma Filip, Krejčí Jakub, Neuer Tomáš, Novák Dalibor (C), Pospíchal Vítek. Koučové: Dočekal Marek, Rosecký Vít, asistentka: Holemářová Kateřina.

Na níže uvedeném odkaze naleznete tabulky s výsledky tohoho turnaje.

A na této adrese se nachází pár fotografií z daného turnaje.

Hodnocení trenéra: Z elévů nám odešel silný ročník 2003, v o rok starším ročníku žel tolik kluků není. Navíc jsou ještě dosti nezkušení. Takže musíme zapracovat téměř na všem. Ročník 2005 byl loni soupeři z Vysočiny neporažen, vypadá to, že i měření sil s o rok staršími soupeři nedělá tolik problémů, pouze jsme zde našli dalšího velkého soupeře, se kterým se těšíme na další měření sil. Děkujeme divákům za další bouřlivou atmosféru v domácím prostředí, těšíme se na další turnaje.“

 

© Hippos Žďár nad Sázavou. Všechna práva vyhrazena
Vysocká 8, Žďár nad Sázavou, email: hippos.zdar@gmail.com
Muži A
Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 7:8pn
Hippos Žďár n/S. - Florbal Torpedo Haví 4:6
Tabulka soutěže
1. MVIL Ostrava 55
Florbal Torpedo Haví 46
Sokol Brno I EMKOCas 37
FBC Vikings Kopřivni 37
ASK Bystřice n.P. 36
Z.F.K. AQM Petrovice 26
IMOS FbC Aligators K 23
FbC BD STAV Frýdek-M 23
Hippos Žďár n/S. 20
Sokol Erupting Drago 19
Paskov Saurians 8
FBŠ Jihlava 0
Muži B
Hippos Žďár n/S. B - FBC UNITED Č. Budějo 11:0
Hippos Žďár n/S. B - Spartak Pelhřimov B 5:7
Tabulka soutěže
Spartak Pelhřimov B 53
Pacovští Honzíci 51
Hippos Žďár n/S. B 40
1. FbK Tábor 39
FBC Spartak Kaplice 28
FBC Český Krumlov 24
Sokol Erupting Drago 24
FBC Štíři Č. Budějov 19
SK JeMoBu 18
FBC UNITED Č. Budějo 13
FbC Strakonice B 10
Muži C
Hippos Žďár n/S. C - SK Juvenis Přibyslav 18:11
TJ Sokol Telč - Hippos Žďár n/S. C 10:8
Tabulka soutěže
Fbc Orel Nové Město 56
FBŠ Shooters Jihlava 55
TJ Sokol Telč 53
TJ Spartak Třebíč 43
Hippos Žďár n/S. C 43
Snipers Třebíč B 42
ASK Bystřice n.P. 34
TJ Tatchenta Zhoř 33
Sabots Jihlava 33
PSKC Okříšky-Kněžice 27
FBC Salamandra Apoly 19
SK Juvenis Přibyslav 11
Sklo Bohemia Světlá 3
Junioři
Hippos Žďár n/S. - FBC Spartak Kaplice 6:6
FBC Došwich Milevsko - Hippos Žďár n/S. 6:12
Tabulka soutěže
FBC UNITED Č. Budějo 67
1. FbK Tábor 55
FBC Spartak Kaplice 44
Hippos Žďár n/S. 40
FBC Došwich Milevsko 19
partak Pelhřimov 15
FK Santos Třeboň 9
Starší žáci
Sokol Erupting Dragons H. Brod - Hippos Žďár n/S. 2:6
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Hippos Žďár n/S. 3:10
Fbc Orel Nové Město - Hippos Žďár n/S. Benjamins 14:5
Hippos Žďár n/S. Benjamins - Sklo Bohemia Světlá n/S 3:6
Tabulka soutěže
Hippos Žďár n/S. 50
Fbc Orel Nové Město 48
Sklo Bohemia Světlá 39
Sokol Erupting Drago 23
ASK Bystřice n.P. 12
Hippos Žďár n/S. Ben 4
Mladší žáci
Hippos Žďár n/S. ora - SK JeMoBu 12:1
Hippos Žďár n/S. ora - Sokol Erupting Drago 8:2
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. ora 10:7
Hippos Žďár n/S. ora - Spartak Pelhřimov - 2:11
Hippos Žďár n/S. zel - ZŠ Jaroměřice - SK J 7:10
Sokol Erupting Drago - Hippos Žďár n/S. zel 6:8
Hippos Žďár n/S. zel - ASK Bystřice n.P. Zu 8:8
Hippos Žďár n/S. zel - Spartak Pelhřimov - 10:7
Elévové
ASK Bystřice n.P. Zubříci - Hippos Žďár n/S. oranžoví 7:3
Hippos Žďár n/S. oranžoví - ASK Bystřice n.P. Orlíci 7:1
ASK Bystřice n.P. Or - Hippos Žďár n/S. čer 1:13
Hippos Žďár n/S. čer - ASK Bystřice n.P. Zu 0:2
Přípravka
PSKC Okříšky - Hippos Žďár n./S. Prcci 2:3
Hippos Žďár n/S. - PSKC Okříšky 4:0

Svátky a narozeniny
Dnes je úterý 23. 4. 2019
Svátek slaví Vojtěch

V našem klubu to je:
  • Haman Vojtěch
  • Pátek Vojtěch
  • Staněk Vojtěch